Afektivní - respirační záchvaty u dětí. Znáte cviky?

keba
2. srp 2010

Dobrý den ráda bych získala pár informací o těchto záchvatech u dětí,jak jste se stím vypořádali,co děláte proto aby se to neopakovalo,respektive jak tomu předcházet.Zátím jsem tady tohle téma nikde nanašla tak jsme založila nové...
Nás to u naší 2leté dcerky velice překvapilo nikdy jsme se stím nesetkali takže jsme byli pochopitelně i vylekaní.Ted se bojím jí jakkoli rozrušit aby se nám to zase nepřihodilo!Doktor nám říkal že prej by to do 3roku mělo vymizet prý se děti naučí správně dýchyt,nemáte někdo nějaké cviky na naučení správného dýchání,že bysme trénovali,kdesi jsme o tom četla ale nikde nic nenašla...budu ráda za jakoukoli radu či vaší zkušenost s těmito záchvaty.....děkuji..

babuna
27. únor 2017

@tehuli díky za odpověd 🙂 mě to prakticky vymizelo po té co mi zjistili cukrovku ... která se mi rozjela v roce 2014 ... osobně si myslím, že to bylo toho původu co uvádíte - naši se rozváděli když mi bylo 6 a nebylo to hezké, zázemí jsem měla dobré, ale rodiče jsou na kordy dodnes a co se dělo během mého dospívání nemusím asi popisovat ... zhoršovalo se to vždy když byl člověk ve stresu ... :( ...

tehuli
3. bře 2017

@babuna jj to chápu🙂 no u mě v těhotenství udajně hormony, ale také..po 4 letech od tchánovců kde byl plný dům 8lidi najednou sama se synem a těhotná v domečku, do toho ta vedra šílená co jsem nemohla ovlivnit:( a seděla doma u větráku, do toho bez wifi takže bez přátel a ještě i komunikace aspon formou netu...no bylo to peklo..nikomu to nepřeju:( tak se mějte at se daří;)

leikkka
3. bře 2017

náš synek to měl od 6m do 2 let - vždy stačil malý podmět, který ho rozčílil, začal se vztekat a byl záchvat na světě, vždy zmodral, přestal dýchat a bezvládně ležel. Jediné štěstí je, že se vždy tyto děti sami nadechnou do 1 minuty, my jsme ale bohužel zažili, že jsme ho na 1,5 roce museli rozdýchávat, nebot se nenadechnul. Ze dne na den to pak vymezelo 🙂 Nám vždy zabralo - dýchnout do úst a studená voda. Vzniká to na základě toho, že nervová soustava se vyvíjí a není schopna takovýto vztek unést. Od 2 let už záchvat neměl, ale ještě teď v 6 letech má při rozčílení a vztekání se (není to už tak časté) stavy, kdy se nadechnout nemůže, ale už neomdlí, a od 2-3 let dokonce bylo období, kdy při vztekání se dokázal do těchto stavů dostat i sám - prostě strach, vztek, úzkost ho sevřely a bylo to ☹
není to nic příjemného ,hlavně ty první záchvaty, než člověk zjistí o co jde. Cvičení nevím, my většinou vždy chtěli, aby se nám díval do oči a dali jsme mu ruku na hrud, aby cítil dýchání a zpomalil ho, daří se to 🙂 hodně sil..... děti z toho opravdu vyrostou, ale pokud se to promítne i do výchovy, jak to tu čtu, tak to určitě není ten správný postup.....

sinkognitos
25. dub 2017

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda máte zkušenost se záchvaty a nástupem do školky. Děkuji.

baranespor
25. dub 2017

@sinkognitos teď nás to čeká. Jelikož má dcera ještě Adhd. Tak mám nárok na asistenta a asi ho využiji.

sinkognitos
26. dub 2017

@baranespor Jsem zvědavá, jak to dopadne. Malá už byla v pohodě, ale narodila se jí sestra a záchvaty jsou zpět ☹ Naštěstí ne nijak časté a nikdy neztratila vědomí.

baranespor
27. dub 2017

@sinkognitos to my i 2 minuty :(

kaatulkaa
8. lis 2017

Hezký den🙂
Také bohužel patříme mezi ty, kterým tyto záchvaty znepříjemňují život. Mohla bych mít dotaz, jak často Vaše děti záchvaty mají, nebo mívaly a zda jste to museli řešit tlumící medikaci?
Děkuji

sinkognitos
9. lis 2017

Pěkný den, dcera je měla cca po měsíci, někdy po 14 dnech. Vypozorovala jsem, že záchvaty zhoršují sladkosti a únava. Nespala po obědě a vždy, když byla přetažená a dostala podnět, bylo to tu. Poslední záchvat měla někdy v červnu, kdy jsem se s nervama neudržela a dala jsem ji jasně najevo, že tím ubližuje nám všem i sobě a celý večer už jsem k ní nešla (staral se tatínek). Nevím jak, ale naučila se s tím pracovat. Dítě z toho asi musí vyrůst. Léky jsme nedali, neurologické vyšetření vyšlo v pořádku.

barchen
9. lis 2017

@kaatulkaa
Je ti individalni. Byl den, kdy mi to madam 😊 predvedla 4x za den, nekdy je ale treba mesic klid. Ona do bezvedomi nejde ale je modra jak svestka. Foukam, kropim, zakricim. Zdravotne je jinak v poradku. Vsichni v okoli plasi kdyz to vidi, ja uz si zvykla.

lucaz
30. lis 2017

Ahoj, též se přidávám...1prisel pred rokem...hrůza, byla jsem s detmi doma sama, vubec jsem netusila o co jde..tenkrát trval asi 3 min.
Modré chvíli nedýchajici dítě v bezvědomí...běhá mi mráz po zádech.
Dnes po delší době zas. Má je v 1/měs.
Jen je u dcery zvláštní, že to nebývá ze vzteku, jak se všude píše. Když neni po jejím, dokáže se neskutečně vztekat, ale do záchvatu nejde... Většinou je to jen nějaký menší bolestivý podnět společně s únavou.
Máte to někdo taky tak-ne ze vzteku?

Jinak...neřeším to nijak, vytuším, že přichází, párkrát pomohlo fouknuti do obličeje a hlavně chytám, aby se neuhodila.