Agresivita dětí vůči zvířatům. Jak to řešit?

j.a.n.u.s.
18. lis 2008

Pred Elishkou byl Monty...belgicky boomer...male plemeno, dobre vychovany, cviceny pod odbornym vedenim, na psy je ostry, ale ve vztahu k cloveku je nekonfliktni, ma respekt, nedovoli si prosazovat svou vuli. Ale to plati pro dospelaky! Bohuzel jsem nemela moznost byt ve styku s detmi v jeho stenecim veku...a to je problem! Deti ignoruje, ale nenecha je prijit blize...vrci, neveri jim.

Elishku (19m) vedu k lasce ke vsemu zivemu, Montyho nevyjimaje...a posledni dobou El taha Montyho za chlupy tak, ze ji zustavaji mezi prsty! Monty nekous (zatim), ale vrci...upozornuje...ale jak dlouho mu to vydrzi? Dostala vcera pres prsty (az me to stipalo) a durazne slysela jednoduche: NE, NESMIS...plakala, a zdalo se, ze pochopila...asi ne, pže dnes ho chytla za pysky a tahla z gauce na zem...opet placnuti pres prsty (nebudu psat, jak moc me to mrzi-nechci resit timhle zpusobem nic, ale v tehle situaci nemam na vyber!Lepe at breci za bolest pres prsty, nez za bolest bez prstu!)

Kazdopadne, Monty je u mamy od porodu...ale denne tam chodime. Pryc ho nedam, jak jinak to vyresit? Fakt ted nevim... ☹ ☹ ☹

yenn
18. lis 2008

jani, ja myslim ze je to prechodny problem, ze si ty deti proste neuvedomuji, ze to ty zvirata boli. A musi z toho vyrust...ja si to tak vysvetluju, protoze jinak to fakt nechapu, mame to doma uplne stejne.

mame kocku a psa, s adamkem jsou od narozeni, nijak jsem jejich kontakr neomezovala, ada je miluje, tuli se s nima....ale na druhou stranu je mlati 😖 Porad dokola opakuju, ze se to nedela, taky uz dostal po ruce...ale nepomaha nic, otocim se a udela to znova.

j.a.n.u.s.
autor
18. lis 2008

hmmm, tak to bude docela zajimave, pže El zacina byt sebevedoma...

Monty na ni vrci uz jen jak se priblizi a to ani nejde k nemu...a je to hnusave vrceni, to varovne...kdy fakt nevis, jestli po ni neskoci! Kouka vzdy po me (Monty), je to des...se citim jak mezi nima...kdyby kous, nemuzu to vycitat jemu, ani El...leda tak sama sobe, ale to zn., ze je nemuzu nechat v zadnem pripade o samote, bo u Eliny čék nikdy nevi...ale kdybyste videly ten jeji vyraz jak se k nemu hrne! Uplne jde na ni videt, ze mu jde a chce ublizit!!!!

yenn
18. lis 2008

jo to je presny....Adam si u toho jeste zavrci a stiskne rty...vypada jak uplny maly tyran z nejakeho filmu. Jde tak nenapadne kolem, najednou se zhoupne a mrd kocoura po hlave hrneckem.

nase zvirata si od nej vsechno nechaji libit, uplne vsechno....pes uplne a od kocoura uz chytil par skrabancu, ale je to nic proti tomu, jak ta mrcha chlupata skrabe me...a to mu nic nedelam! Proste si na maleho nedovoli. Jenze ... Adam tim padem uplne ztratil zabrany a mysli si, ze se takhle chovat muze ke vsem zviratum, coz je dost nebezpecne

ria80
18. lis 2008

Nevím,já bych se jí asi snažila ukázat,jak to bolí.Taky ji trochu chytnoutmaby to cítila a uvědomila si,že je to nepříjemné.A u toho vysvětlit,že to to zvířátko bolí uplně stejně.

mmmk
18. lis 2008

Janus, Yenn, dobre delate, ze to resite. Ja sice nejsem mamina, ale pejskarka a kockarka a nase zviratka od mala ucim na kontakt s detmi. Libi se mi, ze tu v okoli se kazdy rodic nebo ditko zepta, jestli muze pejska hladit. Az na kamaradcinu dceru (5 let). Pripada mi, ze je ve veku, kdy uz by mohla chapat, ze meho pejska nebude tahat za nohu, nasazovat na nej kybl nebo hazet pres nej deku atd. Nase psinda je tolerantni, ale co je moc, to je prilis. Kdyz se ji to nelibi, schova se. Jenze ta mala dracice ji odkudkoli vytahne a tyra ji dal. Uz jsem zakrocila, ovsem kamaradka zakrocila proti mne, ze jeji dcerka z toho nema rozum 😔 Snazim se vyhybat situacim, aby se nase pejsina setkala s tou malou, ale bohuzel, kdyz prijde na navstevu a pejsina se necha zavrit v loznici, ta mala se ji vzdycky dozaduje, cemuz predchazi hysterak... co mam delat??

kitty68
18. lis 2008

my tedas mame kocku a nase ellus skoncila se skrabancem na licku, sice vznikl nedopatrenim, ella chtela pohladit kocku pohlave nejak minula a draha kocka si myslela ze si hraji a sekla drapem, nekdy s kockou hezky sedi a hladi ji a hraje si, ale taky ji nekdy tak silene taha za chlupy a hlavne za ocas, mame podlahu a ona ji tahne za ten ocas po podlaze 😔 , kdyz byla mensi tak kocka jeji spolecnost i vyhledavala, lehla si k ni, mala sedela a drbala se ji v kozichu, ale ted mam pocit ze ji chce taky jen ublizit

cherub
19. lis 2008

Hezké ráno 🙂 Tak u nás je to to samé jako u Janus i Yenn 😅 Máme kočku, je stará 3 roky, zvyklá na Nikoku o miminka... Ale Nika ji neskutečně týrá... Tahá ji za chlupy, za nohu, za ocas, když si vyžaduje pusinku tak ji chytně hlavu pod krkem a tahá, takže ji škrtí 😔 Když jsem u toho tak vždy zakročím dřív, než začne Judy útočit - ohání se s otevřenou pusou, ale nekousne! a pak samozřejmě škrábe... Ale když se tyhle nekalosti dějí v jiném pokoji, tak to zjistím, až když začne kočka řvát... musím taky zakřičet, aby se Nika lekla a aby ji pustila dřív než tam doběhnu a než by mohlo být pozdě... dostane přes ruce, někdy na zadek... a je to k ničemu. Za 5 minut jde zase 🙄 ! Taky se stává, že když Judy leží na zemi nebo křesle, tak Nika přijde a sedne si na ni jak na koně, nebo ji sedne za hlavu 😕 Judyna ale nemá ani snahu utéct, ona jen řve 😕 Mě už totiž připadá, že to tu naši kočku až tak moc nebolí, že schválně neutíká, někdy dokonce sama Nikolku vyhledá.... myslím že kolikrát křičí preventivně, protože ví, že Nikolka za to dostane 😔

jabber
19. lis 2008

Tak já myslím, že děti do těch dvou let z toho ještě opravdu rozum nemají, oni nechtějí týrat, oni si s těmi zvířátky hrajou, ale po svém. Moje dcera teda psa netýrá, akorát ho někdy začne plácat po hlavě (ale to se opičí po nás, když ho poplácáváme - akorát že ne po hlavě 😀 ) a stačí říct 'NE! Udělej mu malá' a ona ho začne hladit. Tchánovci mají taky psa a to je to samé, pak mají ještě kočku a ta se před malou naštěstí klidí, tu takhle klepla po hlavě jednou, ona zasyčela a od té doby pozoruje malou z vyvýšených míst 😀
Moje neteře a synovec dělali to samé, je potřeba jim to pořád vysvětlovat, případně jak navrhuje ria, jim názorně předvést jak to bolí - ale to má význam až tak u těch dvouletých. V žádném případě bych to nenechávala být se slovy, že z toho nemají rozum. Ze začátku sice nemají, ale oni to pochopí a člověk si ani nevšimne kdy, ale najednou s tím přestanou 😉 Když je člověk bude donekonečna omlouvat tak to opravdu může přerůst ve vědomé týrání.

mmmk - v 5 letech už je to s prominutím nevycválaný prevít, který už z toho rozum dávno má. Kdy podle kamarádky z toho holka rozum mít začne? Ježiš, vždyť jde za rok do školy, ne?! A přece když sakra řeknu NE, tak prostě NE! Pejska bych před ní prostě zavírala a když se ho bude dožadovat - tak ne, pejsek se tě bojí a ať si řve jak chce. Ale samozřejmě to není řešení - holka by potřebovala konečně pochopit, že tohle se nedělá.

Znám rodinu, kde si chlapeček takhle hrál pořád se zvířátky, v jednom kuse 'on je malý, nemá z toho rozum', pak zadlachnil jedno morče, druhé morče, třetí morče, několik křečků, pořád byl ten malý a hloupoučký, nic se neřešilo - až jednou dostal vodní želvičku a v rámci 'hry' jí připíchl nožem skrz krunýř ke stolu 😔 ☹ - a to mu bylo taky asi 5 let. Nechápu v tomhle případě ani demenci rodičů, že mu pořád další zvířata kupovali 😠

mmmk
19. lis 2008

Jabber, jenze ja mam pochopitelne naseho pejska moc rada, takze jsem te male rekla, ze jeste jednou ji neco takoveho udela, dostane na zadek, ne od maminky, ale ode mne. A jeji mamine jsem rekla, ze s takovou ji velice brzo nejaky pes kousne. Ona to s tou liberalni vychovou dost prehani. A navic ji da cokoli, co ta mala chce. Proto jak jsem zavrela nasi psindu do loznice, ta mala se na ni se silenym revem dobyvala a kamoska ji tam pustila, aby nervala 🙄 Mimochodem, ta mala utyrala zakrsleho kralika a morce. ☹

jabber
19. lis 2008

mmmk - to teda nechci vidět co z ní vyroste 🙄 Nejlepší by bylo, kdyby jí ten tvůj pejsek vážně rafnul, to by si totiž zasloužila - ona i její maminka 🙄 Tak pak jedině se s nimi nestýkat doma, ale někde venku a bez psa 😅

jabber
19. lis 2008

anebo jít i do konfliktu s kamarádkou 😒 😅 - prostě si tvoje dcera s mým psem hrát nebude, když to neumí, já si to nepřeju ... a tečka 🙄

j.a.n.u.s.
autor
19. lis 2008

Souhlasim s jabber v tom druhem...jit do konfliktu s kamaradkou...ona jako mama by si mela uvedomit, ze tim dceri nijak neprispiva, naopak riskuje, ze ji vase psinda fakt rafne, a to si pis, ze potom by vase kamaradstvi skoncilo navzdy! A jeste v blbem... ☹

Mam pocit, ze je pravda, ze do tech dvou let deti fakt nevi...ale myslim, ze OPET priklady tahnou...ja si vzpomela, ze jsem jednou "vykrakala" Montyho za chlupy za krkem (jako fena sve stene) pred El...a mam dojem, ze to jen chce kopcit...takze asi v tom muze byt u nas zakopany pes... 😖 ...a ted ji nadavam ze to, co jsem sama kdysi udelala...no asi je ze me pekne zmatena! 😒

sylvar
19. lis 2008

Tak já taky přispěju,ale nemáme to jako vy,ale malá je na kocoura moc hodná, jako pořád,ale on si zvykl a když se nám zdá, že ho mazlí už dlouho, tak ji napomenem a ona přestane.Sem tam ji chytne rapl a běhá za ním a on má možnost utéct na 2,5m vysoké škrabátko,ale bere to jako hru a když ho to nebaví, vyleze si tam a má klid.Jinak malá kocoura hladí, kouká mu zblízka do očí, za ouška ani ocásek ho netahá, jen když vejdem do bytu, požívá to co jsme používali my, a to, že kocour chce utéct, tak mu nastavíme nohu, aby nemohl a malá to dělá taky, takže ho sem tam načutla, tak jsme to přestali dělat a ona teda taky a nastavujem mu ruku a malá stojí za těma dveřma a už lamentuje rukama, že jako hrozí kocourkovi, že ven nesmí 😀 ale nic mu nedělá, všímá si ho hodně, to jo,ale netahá, sem tam si na něj lehne, říkám, když se mu to nelíbí nebo nám, tak ji napomenem nebo kocour uteče,ale spíš její přítomnost vyhledává, i když ho má ,,pořád,, ráda 😎

sylvar
19. lis 2008

a kocoura jsme nechávali k malé chodit od malinka, nikdy jí nic neuděl 😉

j.a.n.u.s.
autor
19. lis 2008

Ono zdrave zvire nema duvod zautocit...pokud nema nejaky podnet k tomu, aby se zacalo branit...tak se nic nestane...pokud pes kousne-je to ve vetsine pripadu vyprovokovane ze strany kousnuteho(porad mluvim o zdravych jedincich), nebo kocka...mrska ocasem, ukazuje ze je nervozni....az pootom sekne.

Ja vyrustala s kockou, byla od ni doskrabana, ale to ze hry 😉 ...nikdy me nenapadla sama od sebe...

sylvar
19. lis 2008

janus, jasně,ale ty děti umí vyprovokovat, já se třeba bojím i u známých, co mají psy, třeba kamarádka má pitbulku moc hodnoou, jejich malá se po ní válí,ale já to Sofulce v létě nedovolila, měla jssem strach, přeci jen na cizí reagují jinak(nebo můžou reagovat jinak)
Náš kocour po malé sekne sem tam,ale ne drápkem, jen pacičkou, to na nás je podstatně ostřejší, když ho mazlíme proti jeho vůli 😝 😀

j.a.n.u.s.
autor
19. lis 2008

sylvar...ja koza to asi blbe napsala...jasan, ze je to chyba tech co provokuji...

sylvar
19. lis 2008

janus, ne ne, já pochopila 🙂 😉

jabber
19. lis 2008

janus - určitě příklady táhnou, to je jak s tím plácáním u nás 🙂

Jinak já teda psům věřím jakoby víc, respektive na psovi poznám, že je naštvaný nebo ho to nebaví - než kočkám, ty jsou pro mě takové dost nečitelné, přijde mi, že reagují bez předchozího varování 😅

S tou pětiletou holčičkou - to je těžké, no, když to nechápe ani její maminka 😅 a nehodlá ji nijak krotit, holka si dělá co chce, všechno si zřejmě řevem vymůže 🙄