Agresivita u malých dětí - 22 měsíční dcerka bije děti

emilka29
18. dub 2012

Ahoj maminky, jsem už opravdu celkem v koncích ☹ naše malá začala bít děti, tahá je za vlasy, za tváře, mlátí je strká do nich, bere jim čepičky bez ohledu na věk dítěte..ani šesti letých se nebojí, když to někdo udělá ji ani se nevzrušuje....má vůbec nějáký práh bolesti??? Nevím jak se v tu chvíly zachovat, snažila jsem se ji vysvětlovat že to to dítě bolí,že kvůli ní pláče že mu moc ublíželo...dávala ji za to na zadek, přes prsty..nic nepomáhá. Dnes jsme byly v bazénu na plavání...místo toho abysme se soustředily na to co jsme měly dělat, jsem neustále zachraňovala nějáké cizí dítě před jejím útkem-bezdůvodným! ☹ Snažím se to brát taj že je to jen období které přejde ale největší problém je že já nevím jak se zachovat, přece nemůžu přihlížet na to jak mlátí cizí děti a nechat ji to projít!! Prosím, nemáte některá zkušenosti s tímto tématem???

timbouctou
18. dub 2012

@emilka29 ahoj, nemám teda vlastní zkušenost, ale psychologové radí okamžitě odejít a třeba sebrat oblíbenou hračku. Křik a bití nepomáhají. No, mlj mladší sice děti nebije, ale zato mě naprosto ignoruje když mu něco zakážu, nebo když někam leze a nemá... má 20 měsíců. A bití nic nepomáhá, nebolí ho to a akorát se vždycky vytočím. Oni teď začínají zkoušet co vydržíme a kam můžou zajít. Tak jim ukážeme 😀 Hloupé je, že třeba okamžitým odchodem z hřiště trpí i ten starší, ale holt život je boj, to se nedá svítit.

emilka29
autor
18. dub 2012

Jo tak o ignoraci nemluvím...mám strach že už mně prokoukla a že už přesně ví jak na mně! 😢 Jsem celkem nervák a zůstat v kllidu a neustále se kontrolovat a ovládat mě dělá docela problém ale mám strach o malou, o to že ji "zkazím" tak teď musím začínat u sebe a nějak tohle šílené období nějak ve zdravý přežít!!

timbouctou
18. dub 2012

@emilka29 hele já taky vypěním, staršímu jsou 4 a chodí do školky, takže si umíš představit, co mi občas předvádí 😠 a když si to daj spolu, tak to lítá a já taky lítám a řvu jak kráva, ale akorát si z toho dělaj srandu. Tak se nasílu zklidním a začnu mluvit tichým hlasem a to se teprv začnou bát 😀 kecám, jen Alex, s tím malým hajzlíkem to nehne. Zkusila jsem ho třeba při záchvatu vzteku zavřít do pokoje, jak jsem to dělala s tím starším. Alex vždycky během max 30 vteřin ztichnul a přišel, časem se tam i šel třeba vyvztekat sám. Ale Metoděj? Zkusila jsem to jednou a už to nedám, tak třískal do dveří, že si rozrazil pusu a udělal bouli na hlavě. Ale někdy pomůže, že mu s tím vyhrožuju, i když riskuju, protože bych vyhrůžku nesplnila 😝

berenika39
18. dub 2012

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/moje-die...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/bije-det...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/syn-bije...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/ublizuje...

třeba najdeš, co hledáš. už je tu xxx diskusí na podobné téma. a ode mne pořád stejně: pokud od tebe dostane (na zadek, přes prsty), je samozřejmé, že to považuje za normální - máma může bít, budu taky. proč by ne?

Nějak jsi nenapsala, kolik malé je, takže něco radit si netroufám, něco jiného je to v roce a něco jiného ve třech letech. každopádně - ona zatím neumí jinak navázat kontakt, tak to zkouší... dokud jí někdo neukáže, jak na to, bude tápat. Dělá jen to, co vidí.

pehaka
18. dub 2012

@emilka29 tohle přesně dělá syn mojí kamarádky neustále mi utočí na dítě, který se ho bojí a bojí se pak i ostatních to nemluvím že má o 4 kila víc a 10 cm navrh přitom je mladší...kamarádka to nijak neřeší . Domluvou ...která je k prdu, ještě z toho nemá rozum jediný co pomohlo to že jsem mu to rázně vysvětlila já - což se zase nelíbilo kamarádce...ale víte jak, přeci si nenechám mlátit svoje dítě když se neumí bránit!!! Já jsem taky nervák a řešila bych to fakt rázně být to moje dítě určitě i odvedení z kolektivu mimo děti si myslím, že má účinek...já bych ale nešla daleko pro pár na zadek!

emilka29
autor
18. dub 2012

berenika39- souhlasím s tím že když to vidí u mně, automaticky a zákonitě si musí myslet že je to tak správné...když to dělá máma proč bych to nedělala taky, proto jsem teď začala zkoušet že když ublíží nějákému dítěti, vezmu ji, vysvětlím že to nesmí že to to dítě bolí a že si zkrátka s dětma nebude hrát a bude sedět vedle mně.Toto bylo zrovna v cukrárně, stropila hysterickou scénu včetně hazení se na záda a tak 😒(fakt super) kdy už pak nezbylo nic jiného než ji sebrat a urychleně odejít!!! 😢 Horší je to v tom bazénu...jediný co mně napadá je vylézt z vody a ukončit hodinu dřív...plavání ji moc baví tak by to na ní mohlo zabrat...zároveň si nejsem jistá jestli by pochopila kdybych ji slovně vysvětlila proč jsme teď odešly a všichni ostatní zůstaly že to bbylo kvůli tomu že provedla něco jinému dítěti?! 😒

berenika39
18. dub 2012

@emilka29 nemohla bys prosím už napsat, kolik malé je?
Můžeš to zkusit obráceně - ne trestem, negací, neříkat jí, co nesmí, co se nedělá, ale naučit jí, jak na to. Pokud za to, co dělá, budou následovat jen a jen tresty, roztočí se takový nepříjemný kolotoč - ona "zlobí", ty trestáš, ona se zatvrdí - trucuje, zlobí ještě víc....to je přesně to, co se vtěch diskusích hodně dočteš - jak maminky dětem dají na zadek a ony se tomu ještě vysmějí.
jinak - je moc dobře, že o tom takhle přemýšlíš, teď už jen naladit ten "postup"🙂))). Jde to🙂

timbouctou
18. dub 2012

@berenika39 odpovím já - je to napsané v názvu, 22 měsíců

emilka29
autor
18. dub 2012

je ji 22 měsíců

timbouctou
18. dub 2012

@emilka29 jo neboj, maximálně napodruhé to pochopí, jen to musíš udělat hned jak ztropí výtržnost 😀

timbouctou
18. dub 2012

@emilka29 je to jako u štěnat 😀 😀

emilka29
autor
18. dub 2012

@berenika39 právě přesně nevím jak na to...jak to brát "positivně", jk na ni, přece ji nemůžu říkat že dělá dobře! 😖 si možná zoufalstvým už stojím na vedení.... 😖

emilka29
autor
18. dub 2012

@timbouctou 😀 ne ne ty jsou jednodušší!!!!!!

timbouctou
18. dub 2012

@pehaka to já taky nemám daleko k jedné přes zadek, ale u těchhle dětí to bohužel nefunguje, jak by člověk čekal. Ale zas domluva od cizího většinou zabere, to je fakt 😀

ptjj
18. dub 2012

@berenika39 promiň, ale to, kolik malé je, je hned v nadpisu diskuse..........a za druhé nerozumím tomu, jak má @emilka29 podle tebe malé ukázat "jak na to", jako na co? z prvotního příspěvku evidentně vyplývá, že malá bije děti bezdůvodně, co jí má tedy maminka ukázat a jak??? určitě jí vysvětluje, že se to nedělá atd., takže tu metodu, kterou prosazuješ, moc nechápu, můžeš mi to převést do praxe?

berenika39
18. dub 2012

@timbouctou ježišmarjá já jsem trotl. omluva a to důkladná. klikala jsem na pas autorky, četla její příspěvky, ale název diskuse ne. trapas. no, stalo se. 😀 😀 😀

timbouctou
18. dub 2012

@emilka29 jo, ale taky mu musíš čumák vymáchat hned po tom, co uděalo tu loužičku, pak už to není aktuální 😀
zůstaň v klidu, na pozitivní myšlení musíš mít tu správnou povahu. To my vzteklý matky nemáme 😉

emilka29
autor
18. dub 2012

@berenika39 nevá taky se mi to stává...stejně by mně zajímalo jaks to myslela s tím "dělat to obráceně"

berenika39
18. dub 2012

@ptjj to zas nic tak složitého není. místo: nebij tu holčičku, nedělej to, nech jí být....jde přece říct: když chceš s holčičkou dělat bábovky, můžeš jí vzít za ruku, pohladit, odvést na písek. Ale ta malá na to sama nepřijde...

emilka29
autor
18. dub 2012

@timbouctou bože teď s to asi vystihla... 😀 😝

emilka29
autor
18. dub 2012

@berenika39 já bych ji asi spíše řekla že si s ní holčička/chlapeček hrát nebude když na ně bude zlá ale může tohle 22 měsiční dítě pochopit??????????????

berenika39
18. dub 2012

Když oni na to NE kdekoliv (ve slově nebo i na samotné NE jako zákaz) reagují úplně opačně. Velí jim to prostě jejich věk, období vzdoru, není to nic, co bys ty výchovou způsobila, co by bylo špatně. Řekneš NEDĚLEJ to, a pro ni je to UDĚLEJ to. Že to tak je? Když jí něco zakážeš, dělá to o to víc? Právě proto funguje to NE vypustit a myslet na to, dá to trochu přemýšlení, ale funguje to.
Můžeš jí říct, že když si chce s někým hrát, m§že udělat to a to. Ale vypus´t NE.

S tím chápáním - je to indivindi, ale na 100% rozumí mnohem víc, než si my, maminky, myslíme. Ve dvou letech už rozumí určitě víceslovným pokynům, třeba ještě nemluví, ale rozumí.

ptjj
18. dub 2012

@berenika39 aha, zajímavé.....uvidíme, jestli to zabírá v praxi, za nějaký čas 🙂

berenika39
18. dub 2012

@ptjj zkus. díky tomu jsem přežila petrovu mléčnou pubertu 😀

ptjj
18. dub 2012

@berenika39 🙂 pěkný název 🙂 zatím mám ještě chvíli, až bude čas, tak vyzkouším 🙂

timbouctou
18. dub 2012

@berenika39 jo to je dobrý. A na tu ignoraci máš taky nějakou radu? Tady je každá drahá. Je ve 4 letech taky nějaká puberta? Mě připadá, že jo. A ten malej to od toho většího odkoukává. Všechno. 🤐

berenika39
18. dub 2012

@timbouctou nevím, pokud mám pocit, že mě petr nevnímá (at už vědomě - ignorace, nebo proto, že má co dělat sám se sebou) tak prostě počkám. neřeším to hned, ale až se uklidní, já taky 😉 , až emoce vyprchají. pak si ho vezmu k sobě, abychom na sebe viděli, a povím mu, co si myslím 😀 . vůbec to není o tom, že by rost jak dříví v lese. mmch, ten kontakt při komunikaci - z očí do očí - to mi funguje už od mala, i teď. sednu si k němu na bobek, vezmu ho na klín....

p.s. vím, že s dvěma dětmi, s malým věkovým rozdílem, je to očistec a nejde to srovnávat s jedním....

p.s.2 : ano, kolem čtvrtého roku se u kluků nějak mění hladina testosteronu....jsou agresivnější, mají přemíru energie....myslím, že to na petra právě leze🙂)))))))....najdu ti o tom článek, zítra...ted už musím🙂

timbouctou
18. dub 2012

@berenika39 no právě, u nás moc nejde abych vzala na klín jednoho a moudře s ním promlouvala, když se mi na kolena škrábe s ohlušujícím vřískotem malej potvor. A obráceně. On ten velkej je taky pěkně žárlivej 😀 no článeček si ráda přečtu. Zkoušela jsem si přečíst knihu Výchova kluků, už ani nevím kdo to napsal, ale i přesto, že tyhle věci čtu ráda, tohle jsem nějak neskousla a nic si z toho nepamatuju 😅

emilka29
autor
18. dub 2012

@berenika39 a to je právě "ten" kámen úrazu...malá je podle mě a manžela velice daleko, inteligentní, strašně už toho namluví,pochopí a to mně právě mate...kolikrát udělá a porozumí věcem o kterých si říkám, ty bláho to není možný že tomu rozuměla a že to opravdu pochopila tak jak měla a pak řeším tuhle věc milion krát za sebou a nemůžu ji to za boha vysvětlit, tak si říkám...tady musí být něco špatně, ta mě to snad dělá schválně.... 😢

berenika39
19. dub 2012

@emilka29 nedělá to schválně. určitě ne. ona prostě je v porozumění dál, než ve vyjadřování, to je normální, kdyby uměla pořádně mluvit, vyjádřit, to co chce, udělala by to, ale takhle se projeví právě tím vzdorem. neber to jako problém, chybu, je to vývoj. časem se to srovná. Petr má 3r8m a je to už úplně o něčem jiném, všechno vydiskutuje 😀 .