Ako obliekať dieťa?

domca1511
18. dub 2011

Ahojte mamičky mam 1,5ročnu dcerku a neviem kedy ju mam ako obliekat do pocasia.Dnes este zname davaju puncochy ale ja uz nie alebo este mam?

lucie777
18. dub 2011

Jestli není studená a není jí teda zima, tak je to pohodě, taky záleží na tom, jestli má teplejší kalhoty, já malou třeba dnesdopoledne (bylo kolem 15°) oblíkla do punčocháčů, manžestráky, bodýčko, svetr, jarní bundička a čepička, byla v kočárku a nechodila, když vím,že bude běhat, tak jí oblíkám míň.. Ale přece vidíš, jestli je dceři zima nebo teplo, pak bych případně na cestě přioblékla nebo naopak svlíkla.. 🙂

romana29
18. dub 2011

Odpoledne punčocháče ne, ráno - to je třeba u nás kolem 5 stupňů, to dcerce 8 měsíců dávám, syn - skoro 4 nemá a přestože je to zmrzlina zmrzlá, tak si vůbec nestěžuje. Pak má tričko s dlouhým rukávem, tenkou mikinu, tenké rifle a jarní bundu a čepku. Dcerka bodýčko, punčocháče, lacláčky, jarní bunda, nákrčník, jarní čepka a sedí v kočárku přikrytá dekou - pak usne. Teď odpoledne jenom bodýčko, punčocháče, tenký tepláčky, nákrčník a jarní dvojitá mikina a jarní čepka a tenká deka do kočárku.

pajapoj
18. dub 2011

Já ještě punčocháče dávám a podle teploty venku tenčí nebo silnější kalhoty a pokud je v kočáru a je zima tak tenkou dečku. Ale oblíkám cibulovatě, takže případně něco vysvleču. A jestli je mu zima poznám podle rukou - má to nějak po mě - když má studený ruce tak přioblíknu. A taky podle toho, jestli chodí nebo sedí v kočáru.
Ale punčocháče teda ještě jo, protože se mi pořád někde válí po zemi, nebo v písku, nebo vysedává na houpačce /skluzavce a od země je zima.
Ale jak píše @lucie777 tak přece vidíš jestli se potí nebo ne. A vysvléknout se může vždycky a od noh má být teplo 😉

brisalek
18. dub 2011

Ono je to dost siroky pojem pocasi dnes. Rano je 5 a odpo 17 stupnu. Ja teda puncochace kdyz je vic jak 12-15 nedavam a ma sustaky s bavlnenou podsivkou nebo neco jako rifle. Dnes odpo mela tyhle kalhoty kratky rukav a mikinu Reima. maji mit o vrstvu vic nez dospely. V 18 mesicich nejsou uz mrnata. Na rucickach se teplota nepozna, za krkem na zady se ma sahnout. Ale ja jsem velka zmrzlina, takze kdyz je me dobre male je urcite teplo🙂. Nepatrim ktem co chteji deti otuzovat, prave naopak , ale v tomhle pocasi bych rekla, ze je mnohem nebezpecnejsi, kdyz se zpoti a pak prochladne. Takze se taky snazim vrstvy a kdyz tak sundat nebo prioblect. V kocarku se da dat dve deky a nanoznik..., ne🙂

dana3262
18. dub 2011

Ja davam puncochace kdyz je tak 5-7'C a mene. Zalezi taky jaky je vitr. Nekdy muze byt 12'C, ale severni studeny vitr treba pres 25km/h, tak bych mu pod dziny puncochace klidne dala. Do kocarku puncochace jen kdyz je pod 0'C. Ja jsem zas pro otuzovani. Muze mit klidne tricko s kratkym rukavem a vesticku, ale davam mu satecek kolem krku a kdyz fouka tak tenkou bavlnenou capku. Ale vetsinou je na piskovisti v tricku mezi detmi v bundach 😉 . Ma teple ruce i hrudnik a zatylek. Oblekam ho jako me protoze ma vic pohybu a tudiz se vic zahreje. A i myslim, ze je otuzily. Spime pri otevrenem okne a nekdy se az divim, ze sama jsem prikryta, on se odkope a ma hole nohy (spi v body) a je teply po celem tele. Tudiz si myslim, ze je to individualni a hlavne si myslim, ze "lepsi vice nez mene" je spis na skodu.

kristi
18. dub 2011

ja puncochy davam jen v zime, jinak ne, dneska litala po venku v leginach, tricku a mikine...ale na hristi byly i deti s cepici a v bunde, to si nevyberes

barbara66
19. dub 2011

Já ještě punčocháče dávám (7 měsíců),staršímu (4 roky) dávám jen ráno jak je ještě zima,odpol. má ten starší ponožky,tepláky,tenké triko s dlouhým,tenkou mikinu a kšiltku-když moc fouká,tak jarní čepku a přiobléknu vestu nebo tenčí jarní bundu.7 měsíčního:body d.rukáv,tenká mikina,čepka,punčocháče a je v jarním fusáku od emitexu a má i nánožník.Někdy je spocený,ale nechat ho jen v bodýčku nemůžu 😔

coxa
19. dub 2011

Asi záleží jak je u vás teplo, já dávám punčocháče oběma klukům, sice už není velká zima, ale ze dvou stran jsme obklopení ještě bílýma sjezdovkama a když foukne, tak je to fakt studené. 😒