Aktivní dítě. Nevím, jestli jsem moc přísná nebo mírná

radusik
5. únor 2008

Ahojky holčiny!
Ani nevím, čím mám začít, začnu tím, že když se Jiříček narodil, tak celé noci proplakal ☹ . První půl rok se stále budil a trpěl na koliky ☹ - dávála jsem mu kapičky, po těch to bylo lepší. Navíc trpímě afektivním pláčem, což je opravdu děsný ☹ , sice mi neomdlel - zatím, ale vždy je úplně fialovej a stává se to dost často ☹ , snažím se tomu vyvavorat, ale někdy to nejde ☹ . Nechce mně moc poslouchat a jak padne večer, tak je to úplný horor ☹ . Je dokonce zlej - tahá mně za vlasy, štípe atd. ☹ , vždy mu řeknu, malá a on mně pohladí, je vždy unavenej a dělá samé blbosti - skáče z křesla, hází hračkami a já mu můžu říkat, co chci - i křičet a nepomáhá to. Bude mu 18 měsíců a nechce se mu moc mluvit. Vím, že spoustu věcí rozumí, ale nejsem si jista, co všechno a navíc mám pocit, že dělá, že mně neslyší, což mně vytočí. Navíc, jsem zde procházela všechna témata a zaujalo mně, učení na nočník. Snažím se ho posazovat po spaní, ale je to marný - vyjímečně se vyčůrá, navíc, když ho tam posazuji, tak pláče a já nevím, jestli to moc nehrotím, jestli nemám třeba počkat až bude tepleji a pak mu tu plínu nedat vůbec. Je to těžký. Je to přirozeně první dítě a já nevím, jestli na něj nejsem moc přísná nebo naopak moc mírná. Jak to máte vy? Máte někdy taky takový pocity? Díky za odpověď!

jajinak
18. dub 2008

Někdy,když už je toho na mě moc a oba kluci hodně zlobí,tak mi ruka ujede,ale pak mě to mrzí.Tak se snažím spíš vysvětlovat neustále dokola.Ale někdy je to absolutně bezvýznamný a já si připadám jako blbec,když mě ignorujou.To se týká hlavně toho staršího.U toho mladšího jsem se smířila s tím,že mě zatím moc neposlouchá,že to patří k věku.
Na nočník už chodí dbře,ale na spaní a ven zatím ještě plenu dávám,ale často je taky suchá.

petule.h
18. dub 2008

Ahoj, já na zadek, nebo přes ruku taky občas dám, i když u nás, je to taky houby platné, pač mě neposlouchá, ignoruje a i když ví, že po plácnutí udělal něco špatně, tak to udělá třeba 20x zase a nemá cenu ani řvát, ani bít, prostě se učím se obrnit.My to s nočníkem měli těžké.Nikdy se na něj nenaučil chodit, jen na prkýnko na wc a navíc až tak před měsícem to pochopil tak nějak úplně.Takže od rána do večera je bez pleny a říká si na čůrání, ovšem kakání mu fakt ještě nejde..jinak na zahradě to taky zvládá říkat si, ale na noc a na spaní musí mít plenu, pač pije ještě mléko a to fakt nevydrží...no a taky na cesty autem, protože to si ještě po tak krátké době netroufnu zkusit, ale už to je u nás úspěch.. 🙂

jajinak
18. dub 2008

Jo na zahradě ho nechám taky bez pleny,ale když někam jedem,tak to mám ještě strach.

petule.h
18. dub 2008

ono to chce pomalu, já byla hotová, že okolo mě mají všichni děti, co chodí od roku na záchod a jsou teď ve 2 letech i v noci bez plen, ale opravdu to nechce tlačit na ně, protože třeba malej to fakt nechápal co po něm chci a taky mi nevydržel ani sedět na wc, když jsem to zkoušela, najednou to pak šlo ze dne na den a občas se mi počůral...te´d už je to ok, ale to kadění budu muset ještě zmáknout, však do 3 let je čas, ale při 2 dítěti bych byla ráda, kdyby alespoń přes den byl bez plen, pač to pak máš 2 děti na přebalování. noc asi nezměním,protože to mléko mu ještě po večeři trochu dávám, on tak hezky usne, ale taky se toho časem zbavíme 🙂 .

radusik
autor
18. dub 2008

Ahojky holky! Tak to máte teda šikovné děti! Já se snažím Jirku posazovat na nočník, ale je to k ničemu, ještě neví, co tam má dělat. Klidně se mi počůrá vedle, takže zatím to nechávám, jen se ho občas ptám a spoléhám na teplo, až budeme na chatičce, tak snad to tam zlomíme 🙂 .
Jinak se Vám musím pochlubit, protože Jirka spal včera od 8:30 až do 9:00 a bez jakéhokoliv probuzení, tak jsem se nádherně vyspinkala 🙂 , to bylo super!!!!
Jo a s tím plácnutím přes zadek, tak to já ho občas taky plácnu, je to spíš od toho, že to už vážně přežene a já už to nemůžu přejít a dojdou mi nervy, ale jinak se snažím tomu vyvarovat, protože kdyby je člověk mlátil za všechno, tak pak nemůžou vědět, co vlastně mají a nemají dělat 🙂 ! Ale podle mně na tom nic špatného není, musí přece vědět, co můžou a co ne. Třeba jednou mi vběhl do silnice, ale bylo to naprosto nečekaný, tak to dostal, protože jelo auto a já myslela, že už ho snad i srazí, ale nakonec jsme to zvládli! Vím, že se to nenaučí hned, ale když mu to člověk bude stále opakovat, tak doufám, že si to časem zapamatuje! Ale pak se budu snažit být vážně důsledná, protože čím starší jsou, tak si dovolují víc ☹ , ale musím na něm vidět, že ví, co po něm chci a musí už párkrát poslechnout!
Přeju Vám krásný večer!!! Papa

petule.h
20. dub 2008

o čůrání jsem psala, má čas, mě tom na nočník nechtěl a bavilo ho sedátko, navíc když se počůral do slipů, bylo mu jedno, že je mokrej...nechápal,,,ale zlomilo se to opravdu tak 2 měsíci před 2 rokem..takže fakt času dost, na kluky se nemá spěchat 🙂

alt
20. dub 2008

holky my to čůrání taky nechápem, ale už jsme ve fázi kdy mi řekne že se pokakal že je tam dole ,,a,aa,, tak to už beru za první signál, že už ví že něco udělal, jinak když už má plínu fst nasáklou to už si taky řekne a taky když lítá nahatý a vyčůrá se na zem, tak pro mě přijde a zavede mě tam a ukáže že tak je loužička na zemi takže jelikož máme18M ještě to moc neřeším, na hrnec sedne a zase hned stoupne, a na wc to samé vydrží 2miv než rozmotá toaleťák a to je vše. jinak jsme koupili to sedátko na wc to pěnové,v OBI 120kč, myslím že je lepší, že ho to dlouhé sezení netlačí,

petule.h
20. dub 2008

my nočník ani neměli, pač ho nechtěl používat, to tu mám pro jiné děti 🙂 , to už je první náznak, že si říká ee, to ví, že se něco děje, no já to zkoušela pak se ptát pořád ee a bez plen a třeba za den se počůral tak 5x, ale říkám, to bylo fakt později, je čas a nemá cenu je tlačit do něčeho co nechápou v hlavinkách 🙂

radusik
autor
28. dub 2008

Ahojky holky! Jak se Vám všem vede? A co dětičky?

My byli s manžou o víkendu na chatičce a Jirku jsme pořádně utahali, protože tam chudáček nechtěl vůbec spinkat a v noci spal vždycky jen 10 hodin, tak jsem ho dneska vůbec nepoznávala 😀 . Seděl na sedačce a držel si auto a já byla třeba v kuchyni apod. Po obědě spinkal 3 hodinky a už od 21 spí 😀 , asi to budeme muset praktikovat častěji, je to příjemný, mít chvíli dítě, které někde sedí a pozoruje 🙂 . Ale je fakt, že jsem prvně myslela, že je asi nemocný 🙂 , je to u něj nezvyk. Ale venku byl statečnej a běhal až mi utekl dvakrát z obchodu, naštěstí se nic nestalo, ale to už jsem měla pěknej vztek 😒 .

Takže pěkný večer a klidnou dobrou noc!!!

marie2
29. dub 2008

Ahoj holky!My se máme fajn až na to že je mi stále zle jinak pohoda.Malá řádí jako obvykle usíná kolem 22 hod přes poledne spí tak 1.5 až 2 hod.Dneska jsme byli chvilku venku v gumákách a pláštěnce no každou louži vymetla líbylo se jí to domů šla pěkně zmáchaná ale co pračka to vypere 😉.Taky přišla na návštěvu kámoška se synem je mu 8 let tak si hráli s malou v pokojíku my si pokecali dali kávu malou sem nepoznávala ukazovala mu hračky a knížky asi je pozvem častěji 😀 .Radušík asi budete na chatičku jezdit hodně často když to mnělo takovej úspěch co? 😉 Pěkný den pa pa

radusik
autor
29. dub 2008

Ahojky holky! Teda, tak jsem to asi zakřikla, včera byl zlatej a dneska byl zase jako čert ☹ . Venku se šíleně vztekal, už byl asi unavenej, nechtěl se mnou vůbec jít ani motorka nezabrala, a protože to bylo před obědem a už jsem potřebovala dát vařit brambory, tak už jsem byla pěkně naprdlá 😠 . Snad až se vyspí, tak to bude lepší, teda, pokud přestane pršet!! 😒

Pro Marii, je ti hodně zle? A blinkáš?

marie2
29. dub 2008

Ahoj holky!Tak ten déšt mně pěkně štve!Malá doma řádí neví čeho se chytit a pořád chce ven už sem rezignovala a pustila jí pohádky na dvd tak se zklidnila ale za dnešek mám docela dost 😝 Radušík je mi dost zle průběžně celej den se mi zvedá žaludek je jedno jestli jím nebo ne ani nezaleží na tom co jím je to prostě pořád někdy to skončí i tím blinkáním taky docela často.No musím vydržet snad to brzo přejde.Je ale fakt že momentálně sem z toho dost vyčerpaná a totálně bez energie nejradši bych pořád spala.Ale i tak jsem mooooc štastná!!!Pořád si říkám že bude líp a malá se stará o to abych se rozptýlila tak dny pomalu utíkají manžel je taky skvělej když je mi blbě hodně se vším pomáhá tak to celkem zvládáme a těšíme se na prosincovej dáreček.A co ty Radušík všechno v pohodě ty i mimi?

radusik
autor
29. dub 2008

To je mi líto! ☹ Musíš vydržet!!!! A u toho prvního to bylo stejné?
Jinak já jdu do poradny zítra a budou nám dělat ty nejdůležitejší krevní testy, tak snad dopadnou dobře, teda doufám!!!

petule.h
30. dub 2008

holky, já jsem na tom podobně, malej neposlouchá, já jsem z něj už znavená, fakt mít 2-leté dítě a čekat další je teda pěkná ťafka.Jsem zvědavá, jak to zmáknem, protože mé dítě také nic nebaví, u ničeho nevydrží, snad jen vylévat vody, třískat věcma z linky...apod

marie2
30. dub 2008

Ahoj Holky!Radušík jasně že bude všechno v pořádku uvidíš neboj budeme mít krásná zdravá miminka!No s Kristýnkou mi taky bylo dost špatně ale tentokrát je to o dost horší no pevně doufám že to přestane a konečně si začnu těhotenství užívat zatím spíš jen přežívám.Ale stejně je to štěstí když vidím kolik holek se o mimi snaží dlouho a neůspěšně jsem ráda že nám to šlo hned a samo že je mi zle to se musí vydržet pro mimi bych udělala cokoliv vždyt to znáte ne?A ted k naší Kristýnce včera řádila jak tajfun a dneska to zatím šlo ted moje zlatíčko spinká vypadá jako andílek.Odpoledne vyrazíme ven tak snad bude pohoda.Ted si malá dělá z peřin v pokojíku bungr tam si natahá hračky a vydrží si tam hrát tak mám čas lecos udělat a nebo si trochu vydechnout.Těším se na léto až budeme pořád venku to je malá nejštastnější a já taky.No holky taky se pochlubte co dětičky jsou hodné?Pa pa

radusik
autor
2. kvě 2008

Ahojky holčinky! Tak krev mi budou dělat až v pondělí, protože si neuvědomili, že je ve čtvrtek svátek a nešla by zpracovat a pak by mohly být výsledky zkreslené. Jinak na ultrazvuku vše o.k. 🙂 .
Co se týká Jiříčka tak máme nějaké horší období, protože venku vůbec neposlouchá 😖 a doma potřebuje u všeho asistenci, takže vůbec nestíhám ☹ , snad se to zase zlepší.
Pro Petulku, vím, že je to těžké, ale myslím si, že to nakonec bude dobré. Sice ze začátku nebudeme vědět, kde nám hlava stojí, ale potom si budou hodně blízcí, teda to si říkám já 🙂 a už budeme mít více klidu, snad 😅 ! Takže přeju pěknou dobrou noc!

marie2
16. kvě 2008

Ahoj holky koukám že nám tady konverzace nějak zamrzla co?To je jasný je pěkně tak jsme všichni radši venku než u PC že?Co dětičky nějaké nové lumpárny provádí?Naše Kristýnka jak kdy někdy ja to andílek a jindy pěkný čertík.Včera si hrála s modelínou chvilku sem nedávala pozor a pak sem pěkně drhla celej koberec v obýváku 😠 .Taky má večerníčková povlečení na postel a myslí si že každý večer jí povlíknu jiné takže je tak šikovná že si sama polštář i peřinu z povlečení vytáhne a pak nahlásí jaké chce dneska 😝 .Už sem jí to zatrhla fakt se mi to každej den povlíkat nechce no dost protestovala ale už je klid.Se spaním je to stejné usíná kolem 22hod vstává ted kolem 6 hod několikrát za noc jsme vzhůru ale brzo usne.V poledne spí tak ty 2 hodiny.Má novou tříkolku je z ní hrozně nadšená jezdíme s ní všude už mi nechce ani kočár.Na delší vycházku jí musím do kočárku dost přemlouvat.

radusik
autor
20. kvě 2008

Ahojky holčinky! To Jirka už nám stihl otrhat tapety v předsíni, pomalovat Tv, když jsem vařila, no děs 😠 ! Jinak mám pocit, že je poslední dobou nějakej strašně vzteklej, tak mně to vyčerpává ☹ , snad se to zase zlepší, teda doufám. Jinak zase máme trochu rýmu a kašel, tak jsme 3 noci spali fakt špatně, ale už je to zase o.k. Usíná po 21 a budí se většinou v 7 nebo v 8 a po obědě spí 2 - 2,5 hod., tak stále chodím spát s ním. Jinak druhýho prcka už cítím a testy na vývojové vady dopadly dobře, tak příští pondělí jdeme na ten velký ultrazvuk, tak jsem zvědavá a doufám, že vše bude o.k. Pěkný večer a papapa

marie2
21. kvě 2008

Ahoj holky!Radušík to je dobře že testy máš v pořádku.Já teprve s vyšetřeními začala na plicním sem měla větší reakci tak po porodu musím na kontrolní snímek plic jinak zatím dobrý.Čeká mně kvůli věku taky genetika a asi i odběr plodové vody z toho tedy nejsem nadšená nechce se mi tam.Já taky musím chodit spát s malou odpoledne jinak sem jako mátoha pořád bych spala.Do jídla se musím nutit nic mi nechutná ☹ .Kristýnka je ted taky nějak vzteklejší asi má zase nějaké divné období nechce nic ani spát ani jíst ani jít ven pořád slyším jen ne ne ne!Tak pořád přemlouvám a ukecávám někdy je to fakt k zbláznění! 😠 Navíc ted jak je deštivo tak se venku moc nezdržujem a doma je to docela náročné jí něčím zaujmout.No jsem zvědavá jak to bude až se nám narodí mimčo bud se malá zklidní a nebo bude hůř to se teprve uvidí že?Holky se musím smát Kristýnka už docela chodí i na ten nočník ale plenu jí musím dávat i tak protože bez ní nechce vůbec chodit a řve.Snad v létě když bude horko tak se jí vzdá zjistí že je to bez ní lepší?Přitom si sama řekne o nočník v pohodě vyčůrá ale plenu musí mít jinak s ní nehnu.Už sem jí i několikrát oblíkla bez pleny ale to pak řve a chodí jako kačer.No a jinak máme pomalovanej pastelkama nábytek v obýváku a skříně na chodbě naštěstí to jde vyčistit.Na koberci je věčně napatlaná modelína a tak podobně.Malá už docela pěkně mluví je to super jak opakuje slova po nás.Musíme si ted dávat pozor na pusu všechno slyší 😀 .Pěkný den pa pa

radusik
autor
23. kvě 2008

Ahojky Marie, ty jsi šla na plicní? Já byla jen u zubaře a zatím chodím jen do poradny. Ty máš nějaké problémy? A žaludek se už zklidnil? Jinak máš pravdu, že je to náročné 🙂 a teprve s postupem času bude víc a víc, tak snad to zvládneme 😅 !!! Pěkný den a zatím papa

marie2
23. kvě 2008

Ahoj Radušík tady u nás na plicní chodí každá těhotná píchnou nám tam nějakou injekci a pak sledují reakci na ní když máš reakci na ruce menší než 15mm tak je to v pořádku a když máš víc tak tě pošlou po porodu na kontrolní snímek plic.Při Kristýnce sem měla reakci malou a ted už velkou tak na snímek budu muset.Ale problémy žádné nemám je to prý jen pro jistotu.Jinak ty nevolnosti už ustupujou objevují se jen občas tak sem ráda.K zubaři se taky chystám a na interně sem už taky byla.Koukám že u nás to s kontrolou těhotných berou poctivěji než u vás co?Nás tady proženou všude 😀 ale je to dobře aspon člověk ví že je všechno v pořádku.Připadám si hloupě ale spala bych pořád chodím spát s malou v poledne a ve 20.00 bych klidně spala zase.Jo jo máš pravdu bude hůř musíme se na to připravit ale zvládnem to určitě neboj!!!No vlastně ná ani nic jiného nezbyde že? 😉 Už se těším až budem s mimčem doma nějak to pomalu utíká!Kristýnka je dnes hodná úplnej andílek tak mám čas si trochu odpočinout je to bezva.Přeji pěkný den pa pa

radusik
autor
24. kvě 2008

Ahojky Marie, teeda, tak to fakt koukám!!! Já to neměla ani u Jiříčka a teď mně neposlali ani k praktické, tak nevím! Ale já pevně věřím, že je všechno tak, jak má být! 🙂 A odkud, že jsi? Jinak Jiříček byl dneska taky zlatej, tak jsme si to spolu pěkně užili, jak venku, na hřišti, pískovišti, tak doma. Dokonce usnul dřív (u mně v posteli, i když hrála věž), než jsem stihla dojíst oběd, tak to bylo pro mně veliké překvapení!!!! To se mi ještě nikdy nestalo!!! 🙂

marie2
26. kvě 2008

Ahoj Radušík máš IP.Ty se máš že ti malej sám usnul to naše princezna ta včera usnula až ve 23.15 potvůrka nějak nemohla zabrat dnes to dohání po obědě teprve ted se budí to zase asi budem večer ponocovat.No nevadí já se pojistila a šla jsem spát po obědě s ní 😀 ale jinak je většinou hodná venku je spokojená když jezdí na tříkolce nebo na odrážedle svůj kočár už moc nechce tak ho berem jen na delší cestování jinak už běhá sama.Je šikovná po příchodu z venku se samy svleče sedne na nočník pak chce trochu pomoct s oblékáním zbaští polívku a vydrží si tak hodinku sama hrát než jde spát.Pak jdem zase ven na houpačky nebo tak taky si to spolu užíváme je to super už tvoří krátké věty a vypráví co jsme dělali tatínkovi a už si plánuje kam půjdem další den prostě je na ní vidět jak je spokojená a z toho my máme děsnou radost!!!!pa pa