Aktivní dítě. Nevím, jestli jsem moc přísná nebo mírná

radusik
5. únor 2008

Ahojky holčiny!
Ani nevím, čím mám začít, začnu tím, že když se Jiříček narodil, tak celé noci proplakal ☹ . První půl rok se stále budil a trpěl na koliky ☹ - dávála jsem mu kapičky, po těch to bylo lepší. Navíc trpímě afektivním pláčem, což je opravdu děsný ☹ , sice mi neomdlel - zatím, ale vždy je úplně fialovej a stává se to dost často ☹ , snažím se tomu vyvavorat, ale někdy to nejde ☹ . Nechce mně moc poslouchat a jak padne večer, tak je to úplný horor ☹ . Je dokonce zlej - tahá mně za vlasy, štípe atd. ☹ , vždy mu řeknu, malá a on mně pohladí, je vždy unavenej a dělá samé blbosti - skáče z křesla, hází hračkami a já mu můžu říkat, co chci - i křičet a nepomáhá to. Bude mu 18 měsíců a nechce se mu moc mluvit. Vím, že spoustu věcí rozumí, ale nejsem si jista, co všechno a navíc mám pocit, že dělá, že mně neslyší, což mně vytočí. Navíc, jsem zde procházela všechna témata a zaujalo mně, učení na nočník. Snažím se ho posazovat po spaní, ale je to marný - vyjímečně se vyčůrá, navíc, když ho tam posazuji, tak pláče a já nevím, jestli to moc nehrotím, jestli nemám třeba počkat až bude tepleji a pak mu tu plínu nedat vůbec. Je to těžký. Je to přirozeně první dítě a já nevím, jestli na něj nejsem moc přísná nebo naopak moc mírná. Jak to máte vy? Máte někdy taky takový pocity? Díky za odpověď!

jajinak
26. únor 2008

My taky chodíme hodně ven,P. baví hlavně pískoviště,bagry.tatry,s odrážedlem jsme byli venku zatím 2 krát,má ho zatím vevnitř.Od víkendu zase jezdíme na kole.Mám ho v sedačce na svým kole a to je teda úplně zlatej.Můžeme jezdit hodinu,kouká,co se děje okolo a mě to taky baví.Byla jsem zvyklá jezdit na kole ještě když jsem děti neměla a pak jsme koupili sedačku,připevnili ji na kolo,nasadili přilbu a už se jelo.P.vozím od 11 měsíců a od začátku se mu to líbí.

marie2
26. únor 2008

Ahoj Radušík to nic není to má takové období.Naše malá venku řádí nejvíc když jdeme ven všichni když jdeme jen spolu tak je klidnější.Dneska zase byla pěkná scéna před spaním no mám dost.doufám že nebude v noci pokračování.Oni mají svou hlavu někdy je to fakt válka nervů co?

marie2
27. únor 2008

Jájínak taky sem hodně jezdila na kole ale nějak si s malou v sedačce netroufám mám strach že se někde vymázneme a to bych nerada.Ještě tak u našich na vesnici by to šlo ale ve mněstě to vzdávám.Ale určitě by se to malej taky líbylo.Těším se na to až jí koupíme tu tříkolku z každé nové věci má děsnou radost.

jajinak
27. únor 2008

No přímo ve městě nejezdíme,ale L.jsem vozila ze školky.Tak to jsme jeli po městě,ale nebylo to tak špatný.Ale je fakt,že musí být člověk pořád ve střehu.Je to zápřah,když se veze zátěž 20kg.Vozila jsem ho ještě ve 4 letech ,protože jsem chtěla do práce jezdit na kole.Už v té době uměl jezdit sám na kole,ale ze školky jezdil se mnou.To byl ještě malej,aby dojel přes město a přes kopce domů na svým.

marie2
27. únor 2008

tak konečně spinká holky dneska mám dost venku byla pohoda ale po návratu domů dostala malá takovej záchvat vzteku že až začala modrat no hrůza.Naštěstí jí to brzo přešlo a hned se zase smála ale není to zrovna příjemné.A to jen proto že se musela převlékat a umýt ručičky před obědem.

jajinak
27. únor 2008

Vymyslela jsem na P. fígl,když chci aby už šel domů a on nechce,tak ho vezmu do náruče a dělám s ním blbosti,třeba se točíme dokola nebo letadýlko a snažím se ho tak podobně zabavit(kdybych ho jenom nesla,tak by protestoval) a pomalu směřujeme domů.Před tím už si odemknu barák a pak už jen vběhnem dovnitř než si to uvědomí.Jsem zvědavá,kdy to prokoukne. 😀

marie2
27. únor 2008

tak to máš pěknou fintu nějaký čas ti to vydrží ale dětičky jsou velmi chytré 😀 já se ted snažím malou zahnat do postele je to boj jako vždy ☹ sem zvědavá v kolik usne před 10 asi těžko je nějaká rozdováděná 😒 no já na jejím místě už bych spala v 8 hod.

jajinak
27. únor 2008

Tak u nás zase malej chodí večer spát dobře,mezi 19.30 a 20 hod.Starší kluk chodí taky tak neb stává ráno do školy,tak chodí spát stejně.Akorát teda někdy blbne v postýlce,stoupá si a dělá lumpačiny,ale většinou do půl hod.spí.Odpoledne spí 2 hodiny a většinou ho ale dýl spát už nenechám,večer by nemohl usnout.Dřív jsem si myslela,že když ho po o. nechám spát třeba jen 1,5 hod. že nebude v noci ponocovat,ale zjistila jsem,že jestli spí hodinu nebo 3 hod.je jedno.

marie2
28. únor 2008

Tak to máš docela pohodu.Kristýnka párkrát nešla po o. vůbec večer usnula po 19hod ale zase pak byla vzhůru v noci a taky brzo vstávala.Tak jí dávám po o.spí taky v rozmezí 1 až 2.5 hod je to lepší.Sice večer je to náročné než konečně usne hlavně když je manžel doma tak si malá myslí že si může víc dovolit.Když má manžel odpolední tak chodí Kristýnka spát docela včas a bez odmlouvání ani scény nedělá asi to zkouší na tatínka jestli povolí nebo ne. 😀 Zrovna tak je to i venku když jdeme jen sopolu tak víc poslouchá když jde manžel s námi tak to se pěkně předvádí.Přitom jí manžel nepovolí víc než já spíš bych řekla že je o něco přísnější.V podstatě ale malou nijak neomezujeme pouze pro její bezpečnost aby se jí něco nestalo.Potkávám i maminy co pořád mají cisté upravené dítko které způsobně sedí v kočárku svačinku nemá aby se neumazalo.No každý je jiný. Naše malá pořád někde běhá je vyválená a v kočárku pořád něco baští tak má část svačinky i na oblečení vracíme se kolikrát domů pěkně zřízený ale je spokojená a štastná a já tím pádem taky.

jajinak
28. únor 2008

Náš malej se pravidelně venku zřídí,už jsem si zvykla a ani mě nenapadne ho okřikovat,že by se mohl zamazat,jak to někdy slyším od jiných mamin.To jsou právě ty,co chtějí mít dítě jako z cukru. 😎 To jde ještě tak u miminka,ale větší ani náhodou.Když jdem ven,tak s tím počítám,že se zamaže dávám mu oblečení,kterýho mi nebude líto.A nečančám ho do nových oblečků,že jo.A zvlášť,když jsme na vsi. 🙂 Ať si proleze strouhu nebo louži,když v ní zrovna neskáče nebo se v ní neválí 😀.Ono stačí,když čmáře křídama před barákem.To je špinavej až za ušima.Tak ho pak umeju a oblečení vyperu,no.Hlavně že je šťastnej,ne? 🙂

marie2
28. únor 2008

to je fakt dítě potřebuje trochu volnosti a ne drába za zády.No my se pohybujeme pořád ve městě malá nosí pěkné nové oblečky venku pořád ale dnes už prášky na praní vyperou všechno a prodávají super nažehlovací záplaty tak se dá lecos vyspravit tak to taky neřeším přece jí nepřivážu do kočáru jen aby byla čistoučká ne? 😀 Aspon se ty oblečky řádně unosí 😉 koukám že mají stejné zájmy louže a křídy to je u nás velké lákadlo no a takové sušenky s čokoládou to je taky paráda co?

jajinak
28. únor 2008

Já mám spoustu oblečení po starším klukovi,takže mu je dávám doma a když někam jedeme,tak má lepší.Vyloženě nových věcí zas tolik nemá,páč i ty starší jsou některý fakt jako nový.A neunosil by to.Ale nový samozřejmě taky něco má.
Čokoládový věci se snažím zatim moc nedávat,užije si toho ještě dost a sladkostí vůbec,ale když to vidí u bráchy tak chce taky.A to je pak pěkně upatlanej.Ale tchánovci by jim je pořád cpali,mají pocit,že dítě bez sladkostí je chudák.To mě štve. 😠

radusik
autor
28. únor 2008

Ahojky holky, tak to mi něco připomíná, jak ty sladkosti, tak i to oblečení. Jirka má sice skoro všechno nové, ale taky to neřeším, hlavně jsem nekupovala žádné značkové oblečení ani extra drahé 🙂 . Jinak si holky představte, že jsem měla jít ve středu na gyndu, ale buď jsem chytla střevní chřipku nebo jsem něco nevhodného snědla, protože mi v noci bylo šíleně zle a pak ještě až do večera ☹ , takže si ty nemoci pěkně užíváme ☹ , měla jsem i 37,7, tak těžko říct, co mi bylo, ale už je líp a já aspoň papám suchý rohlíky, i když už mi moc nechutnají 🙄 ! Naštěstí manža byl doma, tak mi pomohl a o Jirku se celý dva dny staral, no je to hrůza!!! Za celou dobu, co se narodil Jiříček jsem nebyla nemocná a za 14 dní, co jsem těhu jsem nemocná furt 😖 , snad to zvládneme!!! Pěkný večer a ať dětičky pěkně spinkají!!!

jajinak
28. únor 2008

Raduš,to máš teda starosti. ☹ Ale určitě to bude dobrý a srovná se to.Hlavně když taťka pomůže.Tak se drž!

marie2
29. únor 2008

No Raduš to je teda začátek těhu co?Držím palečky at už je to jenom lepší a lepší!Když je těžkej začátek třeba pak bude pohoda vydrž bude líp.Jájínak ty sladkosti to je fakt hrozný kdokoliv přijde něco přinese a nejradši čokolády a sušenky taky toho máme pořád plno.Snažím se to malej dávat jen občas.Naštěstí baští ráda ovoce i zeleninu a kukuřičný chlebíčky taky krémíky tak sladkosti ani moc nevyžaduje jen když je někde vidí.Psala jsem že se taky snažím otěhotnět no tak to zatím bohužel nevyšlo ☹ je mi to docela líto.Ale ono to pújde.

jajinak
2. bře 2008

Ahoj.Marie,však ono se to povede,až přijde ten správnej čas.My jsme poprvý čekali 6 měsíců a podruhý 3 měs.
Teď o výkendu jsem udělala pokus a dala jsem P.spát večer o 2 hodiny déle,tzn.v 10.A už to neudělám!Už párkrát jsem to zkoušela,jako že bude spát ráno dýl nebo se nebude budit v noci,ale nefunguje to.Ani na toho staršího.Tak jsem si řekla,že to zkusím zase.To jsem si dala.Vzbudil se v 1 honinu a usnul až ve 4.Ráno sice spal do 7.30,ale L. mě vzbudil v 6.30.Když ho v tuhle dobu budím do školy,tak ho nemůžu probudit a to chodí spát v 8.Takže se zase vrátíme k 8.hodině a už to zkoušet nebudu.Jsem nevyspalá a bolí mě hlava. 😠

marie2
2. bře 2008

Ahoj Jájínak taky myslím že to přijde ve správnou dobu.Jo jo takhle sem si taky naběhla s tím pozdějším uspáváním 😠 dopadlo to tak nějak podobně a taky to skončilo pro mně nevyspáním a pěknou migrénou.Jak to ty děti dělají oni snad nepotřebují spát vůbec!?Ted máme období kdy se malá slečna pořád převléká a prohlíží v zrcadle je to docela legrace až na ty věčně vyházené skříně 😠 jinak je ted celkem pohoda pokud pominu to že jí dám spát kolem 20.00 a usíná tak kolem 22.00. 😀

radusik
autor
3. bře 2008

Ahojky holky!

Pro Marii, škoda, že to nevyšlo, ale uvidíš, třeba příští měsíc bude plodnější 😀 .

Jinak Jirka byl holky celý den hodnej, ale přirozeně to zkazilo usínání 😠 . Chtělo se mu spát už v osm, tak jsem ho uložila a nakonec usnul asi o půl desátý, furt jsem k němu musela běhat, protože kňoural a brečel, tak už mi nervy zase skákaly 😠 . Jak to děláš Marie ty, že to takhle zvládáš s tím usínáním? Jirka obvykle usne buď hned, jakmile dopije Sunar nebo max. do půl hodky, ale to si přitom povídá, ale dnešek byl fakt šílenej ☹ .

Pro Jajinak, úplně Tě lituju, protože tohle noční nespaní znám a hrozně mně to štvalo!!! Sice to nebývalo zas tak často, ale vždycky jsem měla zlost ☹. Holky držte se!!!

marie2
4. bře 2008

Ahoj Radušík doufám že to brzo vyjde i když mám strach jak to s malou zvládnem ale těším se na další miminko je to super i když je člověk unavenej a nevyspalej 😉 no to usínání je fakt hra nervů ale ted to řeším tak že po večeři koupeme pek si chvilku hrajeme dáme mlíčko v pokojíčku malou chvilku chovám povídáme říkanky spíváme a nebo čteme pohádku.Potom odcházím do obýváku nebo do kuchyně mýt nádobí nebo tak a malá si tam sama povídá.Chodím se na ní vždycky podívat pohladím dám pusinku.Někdy přijde za mnou tak jí odnesu a znovu uložím pochovám pohladím dám pusinku prostě pořád dokola.Musím zůstat v klidu a důsledně to dodržovat a ona pak celkem v klidu usne někdy ve 20.30 a někdy až třeba ve 22.30 to už sem dost vytočená.Někdy se to bez scény a záchvatu vzteku neobejde protože nechce jít spát vůbec je to někdy děs a hrůza.když znejistím vycítí to a pak mi pěkně nandá jak říkám za každou cenu to chce klid ale protože se občas nechám pěkně vytočit tak si to pak pěkně užívám 😝 To noční nespaní je úplně šílené!!!člověk je pak celej den jak převálcovanej.A co Radušík jak se cítíš?Mně bylo v těhotenství dost špatně.A jak rodinka už jste všichni zdraví?Pa pa holky a držte se

radusik
autor
4. bře 2008

Ahojky Marie, teeda, máš můj obdiv, myslím si, že já takhle klidná být asi neumím, přitom jsem si vždycky říkala, že jsem dlouho klidná, ale když to přeteče, tak je vážně zle ☹ . To už se pak neznám.
Právě dneska jsem malýmu dala na zadek kvůli hovadině, ale hrozně mně to vytočilo. Potřebovala jsem uklidit, tak jsem se do toho pustila a luxovala jsem celý byt, a když jsem uklidila vysavač tak jsem ho viděla, jak drobí rohlík na koberec, ale už byl bohužel skoro všude, já dostala úplej záchvat vzteku ☹ . Možná jsem na něj moc přísná, ale já už byla úplně hotová ☹ . No, jo, tak to obrečel a zase bylo dobře, je někdy těžké říct, neřeš to, je to hovadina! ☹
Jinak se cítím právě dost unavená, ale jinak jsem docela v pohodě, s Jirkou mi bylo hůř, ale stejně jsem nezvracela, mám zatím kliku! Já naopak měla furt hlad, který mám teď taky, ale je menší - jsem mnohem silnější, než když jsem otěhotněla s Jirkou. A bolí mně prsa, ale to je normál 🙂 .
Jinak toho začátku se taky šíleně bojím a navíc se hodně bojím porodu, což je vážně ještě naprosto mimo, no snad mně ty strachy přejdou 🙂 . Je možné, že jak jsem teď těhu, tak jsem na určité věci víc citlivá a rychleji se vytočím, no nevím. Jo a vadí mi všechny pachy ☹ a to je teda naprosto stejné!!!

Jinak dneska venku byl Jiříček naprosto super, skoro poslouchal, což vážně neznám 🙂 , tak jsem měla radost.
Jo, a holky dneska byl ve vaně hodinu a čtvrt 😀 , vodník jeden 😀 . Ale moc si to užil!!!

Tak dobrou noc a zatím papa

p.s. to nejdůležitější jsem Vám nenapsala, jsem fakt blb 🙂 , mimi je v pořádku 😀

marie2
4. bře 2008

Ahoj Radušík to máte ve vaně výdrž!To my tak 20 minut až půl hodinky pak už chce ven.To je dobře že si ty i mimi v pořádku.Porod zatím neřeš je to ještě daleko.Máš docela dobré těhotenství vid ty se máš.Mně bylo do 4 měsíce blbě se vším všudy dopoledne sem pořád běhala zvracet chodila sem do práce tak to bylo někdy dost náročné.pak mi 2 měsíce bylo líp a pak se to zase zhoršilo nakonec sem byla týden před porodem v nemocnici kvůli vysokému tlaku.Porod mi vyvolali malá byla větší neprošla tak jsem nakonec rodila císařem no ale odmněna je krásné zdravé dítě.Tak mám taky strach jak to bude při druhém no uvidíme.Klidas tedy zrovna nejsem to se přiznám někdy mně vytočí i pitomost ale zjistila sem že pokud to večer vydržím tak malá usne líp a v klidu a taky líp spinká v noci nebudí se mi tolik.Někdy musím odejít z pokojíku a rozdejchat to abych na ní nezačala ječet a nebo jí neplácla přes zadek taky sem si jednou musela nalít panáka protože to už sem fakt viděla rudě.Prostě s náma dětičky pěkně cvičí že?Nejhorší je že já sem na mrtvici a malá má z toho srandu.Na ní platí jediné v klidu a v pohodě jí všechno vysvětlit a zaujmout něčím jiným pozornost.Zní to jednoduše co?Ale myslíte že to je vždy reálné? 😀 Jo Raduš citlivější si určitě já byla cítlivka hrozná.a pachy mi taky vadili hodně.Pa pa dobrou noc a pěkný den

jajinak
5. bře 2008

Ahoj holky.Teda hodinu a čtvrt ve vaně,to už musel mít studenou vodu,ne? 😕 P.se taly rád cachtá,spíš ho sprchuju,to je rychlejší a většinou ho nemůžu dostat ven.
Rozdrobený rohlík na koberci už mě dávno netočí,zrovna tak vyházená zem z kytek,to je u nás denně,někdy i několikrát.Dnes ráno se malej dostal bráchovi do kufříku,co má na výtvarku a rozpatlal barvy Remacol jak po sobě(i na pusu),tak na koberec.Dalo to práci vydrbat,ale žlučovým mýdlem jsem to dostala dolů.
Před obědem jsme byli venku a když jsem začala uklízet hračky,že jako už půjdem domů,tak se začal vztekat a řvát,nic na něj neplatilo,byl úplně vzteky bez sebe,tak jsem ho vzala a odnesla domů.Hned za dveřma se mi vytrhl a běžel v zablácených botech do obýváku. 😠 To už mě teda vytočilo a pár jsem mu jich šupla.Na koberci kusy bláta a stopy po celým obýváku.Takže jsem zase drhla koberec,kterej jsem vyluxovala těsně před tím,než jsme šli ven,páč zase vyházel zem z kytky.A on si provokativně lehl v předsíni na zem v bundě a botech jak byl venku,já si ho nevšímala 😎 a když jsem tam asi po 20 min.koulka,tak už měl zavřený oči a kdybych ho tak nechala,tak tam usnul. 😅
Raduš neboj,druhej porod je lepší-rychlejší a už se tolik nezmatkuje. 🙂

marie2
5. bře 2008

Ahoj Jájínak máš doma taky pěkné čísílko! 😀 taky ti to připadá že občas takhle řádí schválně aby tě pěkně vytočil?Mají z toho ohromnou radost.Kristýnka je v tom přeborník když jí něco zatrhnu tak hned vyvede něco jiného stačí se na minutku otočit.Malej je pěknej čiperka vid?My dneska máme celkem klidný den venku byla hodná doma až na pár vyjímek taky takže sem docela spokojená.Raduš doufám že sem tě tím vyprávěním nevyděsila to bych nerada.U každého je to jiné a podruhé už víš do čeho jdeš a co můžeš čekat tak to bude v pohodě neboj.pa pa

jajinak
5. bře 2008

Přesně tak,někdy na to vyloženě čeká,že mu řeknu,aby něco nedělal,počká,až k němu přijdu a vtom to udělá.Nebo pořád vytahuje vysavač a já mu říkám,že dnes se luxovat nebude a on schválně jde a vyhází zem z kytek,protože ví,že pak se luxovat bude.A čipera je řádnej,chvíli nepostojí ani neposedí.Ale některý děti jsou hold živější,no.Když už mě někdy vytočí na maximum,tak se snažím uklidňovat,že hlavně že je zdravej. 🙂

marie2
5. bře 2008

No tím se taky uklidňuju kdyby jen seděla a byla pořád v klidu mněla bych strach že jí něco je takhle vím že je vše v pohodě.Naše malá zase s oblibou bere věci které má zakázané třeba můj telefon a utíká s tím pryč když za ní běžím tak ho po mně mrskne a chechtá se tomu no co na to říct že?

jajinak
5. bře 2008

Tak já mu mobil dovoluju,vždycky mu ho pověsím na krk,aby mu nespadl a pustím mu písničky.Taky jsem mu to zezačátku nechtěla dovolit,ale on se hrozně vztekal a za to mi to nestojí,tak mu ho půjčím,ale sleduju ho.A když chci,aby mi něco vrátil,tak s tím taky většinou schválně hodí na zem.

marie2
5. bře 2008

No nejsou ty dětičky roztomilé?Jsem zvědavá co má Kristýnka v plánu v noci a zítra 😀 Dobrou a hlavně klidnou noc přeji pa pa

radusik
autor
5. bře 2008

Ahojky holčičky ! 🙂

Pro Marii, ne nevyděsila, já jen dneska nebyla na netu, protože jsem s Jirkou byla v Praze u zubaře a celý den jsme trávili někde, dokonce ho kamarádka ostříhala a až tak moc nevyváděl 🙂 , takže máme krásnýho upravenýho fešáka 😀 . Pak jsme byli nakupovat a on byl docela hodnej 🙂 . Jen ve vlaku měl energie, že bych ho tam nejraději přivázala, naštěstí se mnou jel i manžel, tak jsme to zvládli 😀 !
Co se týká těhotenství, tak mám vážně pohodový 🙂 , jen s Jirkou se mi v 28. týdnu začal zkracovat děložní čípek, tak jsem měla předepsaný klid na lůžku - doma a pak úplně ke konci mi strašně otékaly nohy ☹ , nemohla jsem skoro chodit ☹ . No, ale nabrala jsem 27 kilo ☹ ! Tak doufám, že teď tolik nenaberu, protože bych se, holky, vážně neunesla! Už teď se mi zdá, že mám břicho jako ve 4. měsíci těhu, což nejsem ☹ ! Ale přesně tak, mám zdravýho kluka a nějaký kila mi můžou být ukradená. Mám na to hodně času, abych zhubla 😀 !!!
Co se týká porodu, tak malej byl za 16 hod. venku, ale nešel vytlačit, protože měl pupeční šňůru kolem hlavičky a ručičku za hlavou, tak jsem tlačila jako kráva a nic ☹ , nakonec se nějak zadařilo 😀 , ale už jsem vážně nemohla a kontrakce začaly hodně slábnout, ale zvládli jsme to!!!!! 😀 Tak druhý musím taky zvládnout, ale bojím se bolesti, protože jsem při prvním nechtěla vůbec nic a ta bolest byla fakt hrozná ☹ . Ale do porodu je hoooooodně dalekooooooooooo!!!!!!!!!

Pro Jajinak, vodu jsme přitáčeli asi 3x 🙂 , stále nechtěl ven!
Koukám, že jste měli vážně fajn den, viď?! ☹ Doufám, že není každý den u Vás takový, protože tvoje nervy bych asi potřebovala mít 😀 ! Je fakt, že my máme kytky všechny vysoko 🙂 , barvičky žádný nemáme a hned jakmile přijdeme z venku domů, tak mu sundavám boty 🙂 , ale přece jenom v jeden den jsi toho měla až až ☹ !!! Jo, a s tím házením to se mi vůbec nelíbí ☹ , Jirka to taky někdy udělá, ale hned dostane přes ruku, to mně vážně hodně štve!!! Jo, a ten nepořádek, normálně moc neřeším, ale když jsem měla vyluxováno a viděla jsem ho, tak bych ho přetrhla 🙂 !!!

Tak pěkný večer holky a hlavně klidnou noc!!!!

jajinak
6. bře 2008

Radu-každý den takový není,ale dost často a zvlášť,když ty děti jsou dvě. 😀 Nejhorší je,když pak mají spor spolu,jak to rozsoudit,abych jednomu nenadržovala,zvlášť když jsem u toho,co se stalo, nebyla.A ty nervy už právě takový pevný nemám.

radusik
autor
6. bře 2008

Ahojky Jajinak, to věřím, že je těžké!! A ten starší tomu mladšímu neustoupí? Mám pocit, že jsou o víc let od sebe, nebo se pletu?