Aktivní dítě. Nevím, jestli jsem moc přísná nebo mírná

radusik
5. únor 2008

Ahojky holčiny!
Ani nevím, čím mám začít, začnu tím, že když se Jiříček narodil, tak celé noci proplakal ☹ . První půl rok se stále budil a trpěl na koliky ☹ - dávála jsem mu kapičky, po těch to bylo lepší. Navíc trpímě afektivním pláčem, což je opravdu děsný ☹ , sice mi neomdlel - zatím, ale vždy je úplně fialovej a stává se to dost často ☹ , snažím se tomu vyvavorat, ale někdy to nejde ☹ . Nechce mně moc poslouchat a jak padne večer, tak je to úplný horor ☹ . Je dokonce zlej - tahá mně za vlasy, štípe atd. ☹ , vždy mu řeknu, malá a on mně pohladí, je vždy unavenej a dělá samé blbosti - skáče z křesla, hází hračkami a já mu můžu říkat, co chci - i křičet a nepomáhá to. Bude mu 18 měsíců a nechce se mu moc mluvit. Vím, že spoustu věcí rozumí, ale nejsem si jista, co všechno a navíc mám pocit, že dělá, že mně neslyší, což mně vytočí. Navíc, jsem zde procházela všechna témata a zaujalo mně, učení na nočník. Snažím se ho posazovat po spaní, ale je to marný - vyjímečně se vyčůrá, navíc, když ho tam posazuji, tak pláče a já nevím, jestli to moc nehrotím, jestli nemám třeba počkat až bude tepleji a pak mu tu plínu nedat vůbec. Je to těžký. Je to přirozeně první dítě a já nevím, jestli na něj nejsem moc přísná nebo naopak moc mírná. Jak to máte vy? Máte někdy taky takový pocity? Díky za odpověď!

alt
7. dub 2008

jajinak. zkusíme to s tím dudanem, jak jsme se zbavili toho pití? dodali jsme si odvahy a řekli si že necháme malého řvat,má18M takže si ještě tak hlasitě nevynujuje co chce.. pořád jsem si říkala že žízeň nemá, že se to jen naučil. my od večera do rána vypili 3 x33Oml čaje a taky jsme byli Třikrát zanoc durch pročůraní i s pyžamkem, takže to mě hodně dodalo, že se zbouzí protože když v noci hodně pije pak čůrám studího to a tak.. dali jsme mu napít jen tak 100ml večer do postýlky než šel spát a pak už nic.. a výsledek? zbudil se v noci a pohmatu v postýlce hledal.. to pití a mrčel a řval, stál v postýlce a řval,ale ne dlouho,hystericky prostě tak normálně jako když mu něco nedáš, co zrovna chce..řval max 10min, a pak lehl a spal, ráno byla plína skoro suchá,,, a druhou noc dostal napít zase než usnul a to už se nevzbudil celou noc... ale jsou chvíle kdymu ten čaj prostě dám.. třeba když jsme měli průjem.. tak to aby nebyl dehydrovanej.. bylo to jen dva dny ale bylo poznat, že třetí den už byl zase vzhůru a chtěl zase čaj.. tak si zase chvilku pořval.. tentokrát spíš jen mrčel ale chvilinku a přestal lehl a spal do rána.. včera už jsme čaj nepili vůbec, a na dnešní noc ho taky nemám nachystaný.. ale na každého platí něco jiného.. já zásadně na noc snižuji teplotu na radiátoru tak aby v místnosti bylo 19st. aby Tomovi nebylo horko, a neměl z horka žízeň ale jak jsem už psala nevím jak to bude vlétě když bává horko i vnoci.. 😖 .. ještě jsem někde taky četla dát dítěti večer na pití holou vodu.. prý se jen napije ze žízni, kdyby jsi mu dala džus, jupíka nebo jinou dobrotu, vypil by snad litr.. to mám taky vyzkoušený.. 😉 já mu dávám poslední pití neslazený čaj a to mu moc nejede.. takže to ho moc nevypije, asi teda jen to co má žízeň

alt
7. dub 2008

Jajinak, ale musím ti říct že jsem ráda že už to pití máme za sebou, ale to odnaučování dudlika před sebou, ztoho mám teda velký trauma.. asi to budu muset udělat zase tak.. prostě to vydržet... 😢 ale te´d když nedostal pití měl aspoň toho dudlíka, když mu ho teď vezmu, co bude mít teď?jako čem se v noci uklidní.. 😒 já k němu vstávám až když dlouho řve,že nemůže nahmatat ten dudlík ,protože on se někdy zbudí a já slyším jak si ho cpe do pusy a zase spí dál. budeme muset vyzkoušet dát mu poslední pití ještě o něco dřív, aby ho vnoci neprobudilo čůrání a tím pádem nebude potřebovat ani ten dudel. už několikrát se nám zadařilo spát celou noc.. no vyzkouším to a pak dám vědět jak jsme dopadli.. 😀 jajinak a kolik má malej vlastně měsíců? a jak to děláte v noci sčůráním, má plínu nebo ho zbouzíš na nočník?

jajinak
8. dub 2008

Teď se mi smazal příspěvek,tak musim znova 😠
Alt-za měsíc mu budou 2 roky.Mám to v pase.Když najedeš šipkou na fotku,tak to tam uvidíš. 😉
Na nočník ho nebudim,vím,že by 100% nesusnul.Možná to bude znít blbě,ale radši ho nechám spát i za cenu,že bude pročuranej,než pak ponocovat.Užila jsem si toho už dost.Když už se vzbudí,tak mu dám napít,jinak se neutiší ani když si k němu lehnu.Počkám,jestli hned usne.Když ne tak ho dám na nočník.Někdy ani nečůrá,takže tím se nebudí.Dneska to bylo jako předvčírem.Byl vzhůru od 1.30-4.30.a to jsem tam ležela s ním.A ve 6.45 byl vyspanej.Jsem jako přejetá parním válcem,asi budu chodit spát večer v 8.
To Ti T. pil v noci teda hodně.P dřív skoro 0.5 l.teď asi půlku.Takže to není moc.Už ani nebývá ráno mokrej až na prostěradlo,jako dřív.Jupíka ani džus mu v noci nedávám,ale čaj.Má ho radši i přes den.Kvečeru už taky dávám jen vodu.Nevypije jí tolik,ale taky mu docela chutná.
Ještě k tomu spaní.Už mi někdo říkal,že tam může mít zonu,ale to si nemyslim.Když spat v ložnici,tak tam vím,že zona nebyla a stejně ponocoval.A paradoxně když byl menší a měli jsme postýlku přišoupnutou k naší posteli,tak tam zona byla a spal mnohem líp,vlastně se budil,jen na kojení 2 krát za noc.
Na noc taky nepřetápím-kolem 20st.A v noci stejně netopíme,tak to ještě trochu klesne,takže tak akorát.

alt
8. dub 2008

Jajinak to vaše pití je v poho .. tu trošinku co ti v noci vypije to myslím že se odnaučovat nemusíte.. nás donutilo to že pil strašně moc, to určitě žízeň nebyla. s tím čůráním v noci s tebou plně souhlasím.. my ještě nechodíme na nočník ani přes den, jen to trénujem ,nic tam neudělá, vydrží sedět jen tak 2min.. zatím 😖 taky ho v noci na nočník dávat nehodlám.. protože by to bylo u nás to samý.. stačilo mi když jsem ho musela v noci přebalovat jakmile jsem na něj šáhla už pak neusnul a řval a řval.. my museli třeba ve dvě ráno pustit TV aby se zabavil a hlavně zůstal v postýlce a nešel si hrát, tak to by byl úplnej konec,,byl v postýlce a pak usnul.. bylo to strašné.. O ty zóny jsem se teda nezajímala, mě to nějak nenapadlo.. že by ho to mohlo rušit ve spaní.. tom dřív spával vedle naší postele v postýlce a to teda nespal, to taky dost ponocoval, a pak jsme tu postýlku přestěhovali až do rohu úplně na druhou stranu pokoje a normálně začal spát.. jako líp.. ne že by spal jako celou noc.. zbouzel se,ale ne tolik.. takže proto jsem nad ničím pak už nepřemýšlela. to vaše ponocování to ti teda nezávidím.. vím co to je .. jsem ráda že teď už ,,spíme'' včera usnul bez dudlíka, a bez pití.. celou noc teda nepil, ale chtěl ten dudlík.. nejprv jsem mu ho dát nechtěla.. ale pak jsem zjistila že neleží,ale už v postylce stojí tak jsem mu ho dala, protože už jsem viděla právě to, že by neusnul, když bych ještě dýl čekala že přestane.. zítra ráno manžel do práce nevstává, tak jsme se dnes domluvili že to dnes zkusíme znova. ted usnul bez dudlíka.. a noci ho nechám řvat, no jestli to teda vydržím to nevím.. uvidíme.. jak moc se bude stěkat 😠 😠

jajinak
8. dub 2008

Tak jsem ho dala na noc zpátky k nám do ložnice do postýlky.Nemám na to nervy,abych k němu v noci 3 hod.lítala do pokojíku každou chvíli,když neusne ani když ležím s ním v posteli.Dokud se to ponocování nezlepší,tak bude u nás.Když v noci řve,tak k němu jdu hned,páč by se úplně probudil a už neusnul.Sice často neusne i tak,ale taky nechci,aby vzbudil bráchu.
K tomu dudlíku-když jsem ho odnaučovala,tak v noci jsem mu ho taky ještě dávala a postupně mu stačilo se jen napít a dudlíka už jsem dávat nemusela.Ale vy zase to pití nemáte.Já kdybych ho nechala,tak by pil v noci víc,ale po chvíli pití mu to vezmu,aby se moc nepočůral.Takže jsme to omezili.

alt
8. dub 2008

no já totiž tomovi to pití nechávala v postýlce abych kněmu nemusela stávat a on si pil sám ale zato jak.. to bylo slyšet jen glogloglo... když se pak zase zbudil, pořád volal mama mama mama .. sklinku už držel prázdnou a natahoval jí ke mě.. tak já už měla na okně nachystané další dvě flaše tak jsem mu dala další a bylo to.. ale ted když jsme se toho zbavili tak místo dudlika mu to pití nechci dát.. asi mu strčím pod pažu plyšovou žirafu .. třeba to zabere.. 😀 😀 my už ten dudlík máme jen na to když se probudí v noci, přes den jsou schovaný a usíná ve dne i večer bez něj. ale jak ho to odnaučit v tu noc.. 😠 😠

radusik
autor
9. dub 2008

Ahojky holčičky! Tak to my dudlíka stále máme, ale je naprosto závislý a i přes den si ho někdy vyžádá 😖 . Dřív ho měl jen přes den, ale teď už je na to moc chytrej a ví, kde jsou schovaný a bude tam tak dlouho, dokud mu ho nedám 😖 . Co se týká v noci, tak já to nechci moc zakřiknout, ale my teda spíme, konečně, takže mám klid!!! Možná je na mně hodnej, protože sama se potřebuju vyspat, normálně bych potřebovala víc, ale musí mi to stačit. Chodí spát v 21 hodin a budí se buď v 7 nebo v 8 a po obědě spí teď 2 - 2,5, max. 3 hodiny, tak to pravdielně zalehám s ním 🙂 .
Jinak dneska bylo krásně! Byli jsme na hřišti a malej si to dneska dosytosti užil 🙂 , kdežto já jsem k.o.! Takže už půjdu chrupkat! Zatím papa a pěkný večer všem!!!

jajinak
10. dub 2008

Radu,tak to si fakt nemáš na co stěžovat.Péťa když vyjímečně vydrží spát celou noc,tak jednou za měsíc,tak max.do 5.A do 7 spí jenom když půl noci proflámuje a to ještě jenom někdy.Po o.by vydržel taky 3 hod,ale budím ho po 2,vzhledem k tomu,jak spí v noci.

radusik
autor
13. dub 2008

Tak jsem to holčičky zakřikla! Jirka dostal rýmu a kašel, dneska měl i teplotku, takže včera jsme spali po půl hodině, což bylo fakt hodně drsný! Naštěstí byl doma manžel, tak jsme se střídali, ale teď nebude skoro celý týden doma, takže jsem zvědavá, jak to zvládneme! ☹ Kéž by bylo Jirkovi líp!!!! No, uvidíme! Pěkný večer a dobrou noc!!!

marie2
14. dub 2008

Ahoj Radušík tak máte veselo 😝 to je mi líto snad to brzo přejde.Jájínak tak sme se přidali k vám s tím ponocováním.Malá usíná tak kolem 22.30 v noci je 2 až 4 hodiny vzhůru a vstáváme kolem 7 hodiny tak sem jak praštěná.Jo holky mimochodem dnes mi doktor těhotenství potvrdil tak máme radost a trochu strach jak to všechno bude zároveň.Malá má ted zase řádící a vztekací období tak je u nás stále veselo a já večer urvaná jako kůň.A to sem si myslela že už se zklidnila 😉

jajinak
14. dub 2008

Marie,tak to blahopřeju a přeju hodně štěstí a pevný nervy 😀 .
To je hrozný s tím ponocováním,co? 😝 P.sice ponocuje,ale usíná tak do 8.30.Chodím teď taky dřív spát,ale stejně je to nepříjemný.Absolutně si nedovedu představit další dítě.To už bych fakt nedala. 😔
Navíc mám teď nemocného staršího,takže je tu "veselo".

marie2
14. dub 2008

Jájínak moc děkuju.To ponocování je opravdu šílenost já sem vždycky úplně vyřízená a malá je v pohodě jak to ty děti dělají?Na nervy sem už ted je mi pořád zle tak mně malá rychle vytočí musím se dost hlídat aby to neodnášela ona přece nemůže za to že mně je blbě.Chodím s ní spát aspon po obědě když v noci spíme málo zatím válčíme docela dobře.Jájínak snad se ti starší rychle uzdraví je to hned náročnější když se přimotá ještě nemoc vid?Tak držím palečky at je všechno v pohodě 😉

jajinak
14. dub 2008

Je to těžký udržet ho vevnitř,když je venku hezky.On ale Lukáš nechce ani ležet a to už je mu 7.Sem si myslela,že v tomhle věku to už bude samozřejmost,ne jako když byl malej.

marie2
14. dub 2008

no oni to děti špatně snáší být v klidu a ležet.Když sou nemocný doktor napíše klid na lůžku ale jak tam dítě udržet to užneporadí 🙂 Snad nebude muset ležet stačí trochu klidový režim nebo ne?Je to škoda že nemůže ven to mi taky vždycky vadilo když sem marodila.

jajinak
14. dub 2008

No Mudra řekla,že má ležet,má zánět průdušnice.Taky mu furt říkám,že když nebude v teple,tak mu žádný prášky nepomůžou.Tak aspoň u televize vydrží.

marie2
14. dub 2008

no tak at se dívá na telku pust mu nějaká pěkná dvd co má rád a taky mu dej do postele knížky trhačky a pastelky snad chvíli vydrží.

radusik
autor
14. dub 2008

Ahojky holky!

Pro Marii, moc gratuluju 🙂 . A je Ti hodně špatně? ☹ Nic si z toho nedělej, já mám taky obavy, jak to všechno zvládneme, ale třeba to druhé bude trochu klidnější, ne? 🙂 Teda, já doufám, protože dva Jirky bych doma asi nezvládla, ale třeba jo, no uvidíme!

Jinak Jiříček už v noci trochu spinkal, jen od 2 do 3 se budil asi 5x, ale jinak už to bylo docela dobrý, takže vstával manžel 🙂 . Dneska už je to na mně, ale myslím, že se mu už ulevilo 🙂 . Rýma už mu neteče, ale stále odsávám, kašle, ale už jakoby odkašlává a teplotku dneska už neměl, tak jsem ho i vykoupala 🙂 . Uvidíme zítra jak mu bude! Jo, děti, když jsou nemocní, tak je to vážně horor, ale holky s tím ponocováním bych asi zešílela ☹ . Je mi Vás fakt docela líto, ale není to každý den, ne?

alt
14. dub 2008

holky já o vzdala, vydrželi jsme bez dudlíka jednu noc... přes den usne bez něj u v a večer taky ale v noci než du já spát tak mu po přistrčím k hlavičce a aon si ho v noci nahlatá, zadudá a spí dál.. tak to tak nechámm a časem to samo vyšumí.. počkáme na mikuláše pn si o něj řekne a přeba toma přesvědčí že už je na něj velkej.. jonak my jsme začali kooonečně v noci spinkat.. jak má toho dudana tak já ho v noci vůbec neslyším.. tak bud spí celou noc, a nebo dysky najde potmě ten cumel.. já fakt nevím... pořád jsme v noci bez pití. ale hned jak se rán o zbudí tj v 6h. už má žízeň , tak to už já mám nachystaný a dám mu .

marie2
15. dub 2008

Ahoj holky!Radušík taky doufám že bude druhé klidnější ale už máme natrénováno s našima čertíkama tak to určitě zvládnem!Blbě je mi dost nevolnosti celej den i v noci snad to brzo přejde navíc mně bolí záda a často mám migrénu no začátky jsou těžké 😀 Dobře že je malému líp.S tím spaním je to hrozný ale občas mi malá dopřeje i klidnou noc tak to celkem jde.Dneska ani ven nejdem je ošklivě a mně je pěkně mizerně tak si hrajeme doma máme modelínu tak se malá zabaví.No ale jak vypadá ona a její okolí si umíte představit že?Ale má z toho radost tak já taky večer jí vykoupu a všechno vyčistím a je to.Jo taky dnes malovala po nábytku takže večerní úklid bude trošku delší 😠

jajinak
15. dub 2008

Holky přeju vám,abyste měly druhé dítě hodnější.Taky jsem si to přála,ale je ještě divočejší.
Modelínu p. strká do pusy a mydlí s ní po koberci,kde to nejde dolů a pomaloval nám koberec žlutým zvýrazňovačem.Tak asi tak.

mapris
16. dub 2008

dobry vecer,
omlouvam se, jestli narusuji vasi poklidnou debatu, ale potrebuji poradit. Jsem druhy mesic po operaci nohy a chodim o berlich, mam 17ti mesicni dcerku a jsem sni skoro cele dny zavrena doma. Tedy manzel ji dopoledne vezme vzdy ven, a mam i slecnu na hlidani (ale tu dcera ted nejak moc nebere), tak prosim o radu, jak zabavit temer 18ti mesicni dite. Zapnutou televizi se mi nechce nechat - byt pohadky na dvd miluje. Ma rada knizky, ale spousta veci ji zabavi jen chvili, i obcas malujeme. Ale za 5 hodin proste vycerpam vsechy "zabavy" a nenapada mne, cim bych ji mohla trochu "zamestnat". Diky Marie

jajinak
16. dub 2008

Marie asi Ti moc neporadím,páč sama bych nevěděla,čím svý aktivní dítě na tak dlouho zabavit,aniž by mě moc nepotřebovalo. 😀 Nevydrží ani u televize,tak max.5 minut,což mi teda až tak nevadí,ale nevydrží ani u čtení ,takže pohádky před spaním jsme už zrušili,ani jsme pořádně nezačali,absolutně ho to nezajímá a dělá si při tom úplně něco jiného.Všechno je na chvíli,akorát to,co dělat nemá,tak u toho vydrží docela dlouho.Třeba rozpatlávat,mastičky a zubní pastu po koberci a po zdi nebo rozmazávat barvy po koberci,vyhazovat hlínu z květináčů apod.
Když říkáš,že s ní jsi celé dny sama,tak bych se asi přemohla a pouštěla bych i tu televizi,když u toho vydrží a Ty moc nemůžeš chodit nebo to čtení a prohlížení,malování,prostě hold ty činnosti střídat,podle toho,jak dlouho u toho vydrží.Třeba pochopí,že se nemůžeš moc hýbat a bude si chvíli hrát sama.
Tak přeju brzké uzdravení. 🙂

alt
16. dub 2008

mapris my jsme na tom stejně jako jajinak.. to jsou jen mastičky odšroubované v puse to mu jede, pasta a čokoláda pobablaná kde se dá.. ty pohádky taky zatím nevedeme, taky to má na háku, taky jsem to zkoušela.. teď mi začal oddělávat v postýlce matračku a dělá blbosti jen na tom roštu,pak mu zapadne noha mezi a žve on totiž asi hledá ty dudlíky pod postýlkou, když si je tam háže.

radusik
autor
16. dub 2008

Ahojky holčinky, vy jste mne vážně pobavily, my jsme na tom naprosto stejně 😀 !!!

mapris
16. dub 2008

hm,
tak to je fajn, že na to nejsem sama :o)))
Terka teda taky rozebere co může, hlavně mastičky, ty i ochutnava ... Ale s tou postylkou to ještě nedělá ... Čekám co přijde :o)))

marie2
17. dub 2008

Ahoj holky no vážně sou ty děti dost podobně založený co? 😀 My když nemůžem ven tak sme naprosto šílený protože malá je děsnej neposeda.Zkoušíme ted maňásky hrajeme divadlo, ta modelína má docela úspěch taky vodové barvy malovat prstíkama na čtvrtku někdy pro zmněnu štětcem tiskátka vyrobená z brambor taky mněli velký úspěch.A taky spolu nastříháme rúzné kousky papíru a pak pomocí lepidla lepíme koláže na čtvrtku.Jo a taky nakrájíme rúznou syrovou zeleninu napichujeme na špejle děláme takové špízy přidám kousek sýra nebo šunky a rohlík a malá vlastnoručně vyrobenou svačinku ráda zbaští.Procvičujeme říkanky prohlížíme časopisy ale někdy mi taky už dochází fantazie.Od sestry mám knížku kde jsou různé hry pro děti tak tam občas něco vhodného vyberu a je zase co dělat.Tak holky pa pa a držím palce at se nám s prckama daří!

jajinak
17. dub 2008

Modelínu jsme taky zkoušeli,ale strká ji do pusy nebo patlá po zemi,takže ho nemůže spustit z očí.S barvičkama jsem psala,jak to je a lepidlo musím schovávat,páč to mu chutná nejvíc.Tak ho aspoň nechám hrát si s hrncema,když nechce svoje hračky.Ty nerozbije.Nebo ho baví vyhazovat časopisy a pleny,tak to naštěstí nevadí.Snažim se ty věci,se kterýma by něco provedl radši schovat,než abych mu je pak brala a zakazovala.

petule.h
17. dub 2008

ahoj, moje dítko je nesoustředěné, nic ho dlouho nebaví.Knížka chvilku, auta vůbec...pasty na zuby jsou pro něj taky lahůdka, nevydrží na místě a se vším tříská, zdi mám pomalované, ve stole díry..no chce se to obrnit, mám berana, to bude ještě na dlouho.V červenci čekám druhé, tak jsem zvědavá co bude, ale asi pěknej záhul.no občas je to na nervy, pač samotného ho ani nemůžu nechat jít na ulici, utíká a nechce poslouchat, tak mám ještě kočár, za ruku ani náhodou.Držím všem palečky

alt
17. dub 2008

holky ten náš prcek, byl dneska zase jak z vytržených vajec.. 😠 , chodím na částečný uvazek do práce. toma jsem začala dávat na 5dní v měsíci do miniškolky (jesle, ale my tomu říkáme miniškolka zní to líp jak jesle. ) tomovi se tak moc lící. ještě nikdy neplakal o mamu , právě naopak je fuška ho od tama dostat. stěká se že nechce jít dom, pořád volá, deti,deti.. snad mu to vydrží.. ty učitelky mi dnes říkali, že je opravdu neposednej, všude a na všecno leze, a hlavně je hodně živé a aktivní . sice se tam s děckama vyřádí,ale asi je to ještě málo, protože doma řádil dál.. ale moc se mu tam líbí.. doma stojí s klíčema v ruce u dveří a volá deti,deti no chce jít do té miniškolky . má 18m a umí si obut papučky, ponožky a tepláky. dřív to neuměl. okoukal to od dětí tam. a taky se mi zdá že je takové víc šibalský, .. my máme doma taky zdi pobablané a mastné jako ve chlívku, už si ani nezvu raděj dom návštěvu, to bych se musela stydět za to jak to unás vypadá.. na nočník si nesedn, tak jsme koupili to pěnové prkýnko. na wc vydrží sedět do té doby,než rozmotá celou rulu toaleťáku. tak uteče.. a bez výsledku. takže my máte útržky připravené na x měsíců dopředu 😀

mapris
18. dub 2008

no, koukam, ze to taky mate ostatni vesely ...chci se zeptat, date svym detem obcas na zadek?
Terka na nocnik chodi zhruba od 10ti mesicu, ale jen po ranním a odpoledním spaní. Pres den se k tomu ted chystam. Na nohu muzu zacit opatrne chodit, tak doufam, ze 2mesicni zabedneni v byte konecne skonci ...