Aktivní dítě. Nevím, jestli jsem moc přísná nebo mírná

radusik
5. únor 2008

Ahojky holčiny!
Ani nevím, čím mám začít, začnu tím, že když se Jiříček narodil, tak celé noci proplakal ☹ . První půl rok se stále budil a trpěl na koliky ☹ - dávála jsem mu kapičky, po těch to bylo lepší. Navíc trpímě afektivním pláčem, což je opravdu děsný ☹ , sice mi neomdlel - zatím, ale vždy je úplně fialovej a stává se to dost často ☹ , snažím se tomu vyvavorat, ale někdy to nejde ☹ . Nechce mně moc poslouchat a jak padne večer, tak je to úplný horor ☹ . Je dokonce zlej - tahá mně za vlasy, štípe atd. ☹ , vždy mu řeknu, malá a on mně pohladí, je vždy unavenej a dělá samé blbosti - skáče z křesla, hází hračkami a já mu můžu říkat, co chci - i křičet a nepomáhá to. Bude mu 18 měsíců a nechce se mu moc mluvit. Vím, že spoustu věcí rozumí, ale nejsem si jista, co všechno a navíc mám pocit, že dělá, že mně neslyší, což mně vytočí. Navíc, jsem zde procházela všechna témata a zaujalo mně, učení na nočník. Snažím se ho posazovat po spaní, ale je to marný - vyjímečně se vyčůrá, navíc, když ho tam posazuji, tak pláče a já nevím, jestli to moc nehrotím, jestli nemám třeba počkat až bude tepleji a pak mu tu plínu nedat vůbec. Je to těžký. Je to přirozeně první dítě a já nevím, jestli na něj nejsem moc přísná nebo naopak moc mírná. Jak to máte vy? Máte někdy taky takový pocity? Díky za odpověď!

marie2
16. únor 2008

Tak nevím půjdu ke kedeřnici a malou vezmu sebou možná když ostříhají mně tak se taky nechá ale moc tomu nevěřím u zubaře to takhle nefungovalo 😀 .

jajinak
16. únor 2008

Tak to já kdybych vzala sebou malýho k holičce,tak by jim to tam asi pěkně uklidil 😀 .A u zubaře jsem s ním ještě nebyla.Ale kdybych seděla na tom křesle a on tam na mě měl čekat,tak by to dopadlo stejně.Co začal sám chodit ho sebou radši moc nikam neberu.Je to jistější.Aspoň jsem ušetřená toho povyku okolo. 😠

marie2
17. únor 2008

Ahoj no my byli u zubaře všichni na preventivní prohlídce i malá už chodí aby si pomalu zvykla tak si nechá spočítat zoubky.Já jí beru všude sebou je to náročné ale pořád doufám že si takhle spíš na všechno zvykne a nebude tak řádit.No chce to asi spoustu trpělivosti.

jajinak
17. únor 2008

Taky jsem ho často brala všude sebou,nevadilo mi to,ale dokud nechodil.Teď když to jde jinak,tak ho neberu tam,kde hrozí nebezpečí,že by mohl něco rozbít.Jen když může být ve vozíku nebo v kočárku.To se třeba taky vzteká,ale aspoň nic nerozbije.Už jsem si toho s ním užila dost.
Dneska jsme byli v kryťáku a tam se kluci pěkně vyblbli.Akorát se jim nechtělo domů.

phaia
17. únor 2008

Ahojky, zaujalo mě téma co s aktivním dítětem... mám 18-měsíčního chlapečka a je to fakt síla
výstižný výraz pro jeho počínání si je že šmejdí 🙂 mám i 5-letou holčinu, tak jsem si myslela, že mě u druhého dítka nic nepřekvapí ejhle, to překvápko, malej jak se říká utekl roku a pak to začalo, vypustit ho někde je fakt zážitek
doma se všude šplhá, po všem se drápe, a co se týká vztekání taky to na mě zkoušel, válení se po zemi a tak
co mě teda zabírá, když se jó vzteká a dělám to i s tou starší - odchod do koupelny, dveře samozřejmě nezavřu, jen přívírám a oni se tam uklidní, co se týká vztekání se venku dneska mi třeba vysel hlavou dolů z kočárku a řval jak tygr, protože jsem s ním vjela do obchodu a on chtěl hned rohlík do ruky, lidi po nás koukaly a já se musela chechtat 😀

marie2
17. únor 2008

Ahoj tak dnes mi usnula až ve 23.00 to jsem zvědavá kdy se ráno vzbudí.Do bazénu sme s malou taky chtěli ale má dost citlivou plet tak nám to doktorka zatím nedoporučila.Věřím že to bylo bezva tam se dětičky zabaví je to pro ně zpestření.Kristýnka zatím nikde nic neponičila spíš pořád všude lítá a dělá že mně neslyší.Ráda se mnou všude chodí všechno jí zajímá prostě musím být pořád ve střehu.Někdy mám večer pocit že sem absolvovala maraton 😀 Ale zase si spolu hodně užijeme. 🙂 S tím kočárkem to znám naše malá se taky snaží za jízdy vystupovat 😀 ale na rohlíček si počká až k pokladně to už se naučila.

aponchie
18. únor 2008

ahojte jak to jde s tema nasima detma?me mala skace po hlave od 7od rana ted nechce spat porad vymejsli kraviny obedvat nechce pit nchce nic nechce a jeste se mi smeje 😀

marie2
18. únor 2008

Ahoj u nás je to podobné vsávali jsme už v 5hodin ráno malá řádila celé dopoledne pak na hodku usnula a pokračuje v lumpárnách.Naučila se slůvko ne tak ho slyším pořád spinkat ne papat ne poslouchat taky ne je to pořád dokola. 😀

jajinak
18. únor 2008

Náš malej spal dneska do 7.15 😵 ,protože ponocoval od 3-5,ale já jsem si toho moc neužila,protože manža vstává v 5.30 do práce a pak za hodinu musím vstávat já se starším klukem,co chodí do školy. 😖 Takže většinou je to tak,že je malej od 5 vzhůru,když vstávat nemusim nebo spí dýl,ale to zas já musím vstávat. 😒

jajinak
18. únor 2008

Jo a po obědě usnul před hodinou,tak je klid.Ale to on spí po o každej den,to je jistota. 🙂

marie2
18. únor 2008

Naše malá taky naštěstí po obědě spinká ale někdy má období že se jí nedaří usnout a to je pak ten den pěkně dlouhej 😉 Nojo dětičky na maminky moc ohled neberou co? 😀 Dneska se mnou ani dopoledne nechtěla jít ven manžel má odpolední tak si pustili pohádky vytahli stavebnici a mně si ani nevšímali holky to byl klidek!Sice řádila jako obvykle ale užíval si to tatínek.Ten spánek v poledne je super spoustu věcí stíhám udělat a pak mám čas jen pro maličkou.

ter.a.ka
18. únor 2008

Ahoj holky, tak Terezka se mi teď trochu zklidnila, bohužel z nepříjemných důvodů : plná pusa aftů, nateklé dásně, horečky a tři dny bez jídla, odmítá pozřít cokoliv kromě čaje. A ty noci! Prostě paráda! ☹ Prořve i hodinu v kuse, co dvacet minut vzhůru. Už skoro týden jsem nespala a muž taktéž. A stejně furt do té pusy něco cpe. 😠 .
Marie2 - ty noční záchvaty se nám taky stávají, ale mám pocit, že malá je vzhůru. Ale taky se mi už stalo, že jsem uprostřed noci slyšela řev z druhé strany bytu a našla ji na zemi v kuchyni úplně bez sebe strachy. Asi náměsíčník. 😅

jajinak
18. únor 2008

Teraka a to přelezla postýlku? 😲 Nebo už spí na obyč.posteli?Vždyť ani nemohla vidět na cestu,když byla noc,chudinka.

marie2
18. únor 2008

dobrej postřeh Jájinak to mi nějak uniklo.My sme uz Kristýnce velkou postel pořídili v postýlce být nechtěla a v naší to by sme se nevyspali tak má svojí krásnou a večerníčkové povlečení tak v ní spinká ráda.Má ze 3 stran bočnice a na čtvrté straně má zábranu tak je to pro ni bezpečné.Teraka a byli ste u lékaře dali vám na to něco? Je to děsný když sou děti nemocný to radši at zlobí jen když sou zdraví.

ter.a.ka
18. únor 2008

Jajinak - malá spí na posteli. Postýlku jsme odbourali, když měla rok. Ona je totiž aktivní i v noci. Věčně jsme ji vytahovali zaseklou mezi šprušlema nebo foukali modřiny, nakonec celé noci řvala a jak se probrala, tak už nemohla usnout. Do roka spala sam, teď spím já s ní a muž sám. V noci je klid (pokud není nemocná jako teď) a všem nám to vyhovuje. 😉 Ať si říká, kdo hce, co chce o společném spaní. Já toho mám dost přes den a míním mít klid aspoň v noci. Tak mám víc síly na ty její denní kejkle. 😎

marie2
18. únor 2008

No naše Kristýnka taky občas v noci spinká se mnou v posteli a to společné spaní je fajn.Manžel chodí na smněny tak občas taky spím já s malou a manžel jinde aby se aspon v noci vyspal protože se malá pořád budí.

ter.a.ka
18. únor 2008

marie2- jsem ráda, že nejsem jediná matka rozmazlující své dítě společným spaním 🙂 . Jinak jsme byli v sobotu na pohotovosti. Arabský lékař neumějící pořádně česky nám dal fialovou vodičku a sestřička mi sdělila, že mám malou naučit kloktat šalvějové kapky, které nesmí polykat. ☹ . Tak jsem napsala kámošce, které studovala zubní laborantku a ta mi dneska doporučila tee tree iol. Tak koupíme a udidíme, co dál. Taky mi řekla, že musím malé potírat pusu tou vodičkou po každém jídle, což mi na té pohotovosti taky nějak opoměli sdělit 😒 .

marie2
18. únor 2008

tomu se říká dobré rady nad zlato to jsou ale ochotní a a hodní lékaři 😒 S těma kapkama to je dobrý nevím jak bych to třeba naší malej vysvětlila.Ten olej je dobrej kámošky ho hodně používají pro děti i pro sebe ten by mněl zabrat jen pozor na dávkování je asi dost silnej

jajinak
18. únor 2008

Tak náš malej spí ještě s náma v ložnici.Zatím se mi nechce ho stěhovat do pokojíku,protože skoro denně ponocuje a to bych se za ním naběhala. 😒 Spí ve svej postýlce a když je v noci vzhůru a nechce usnout,tak si ho vezmu k sobě a nemusim často vstávat.
Starší kluk spal sám ve svým pokojíku od 2 let,ale ten se v noci nebudil,takže to nebyl problém. 🙂
Manžel taky brzo vstává do práce,ale je všechno schopnej zaspat,takže nehrozí,že by se nevyspal.

jajinak
18. únor 2008

Taky si neumim představit,že bych mu vysvětlovala,jak má kloktat 😕 😅 .A TEA TREE olejíček taky patlám na všechno možný i s ním kloktám,když mě bolí v krku.

marie2
19. únor 2008

Ahoj holky tak co vyvádějí vaše dětičky? Naše maličká je ted docela hodná venku je to v pohodě jen doma občas předvede menší výstup ale je docela pohoda.Jen mně mrzí že pozdě usíná v noci se budí a ráno brzo vstává.Nevím co s tím každej říká at jí dám něco na sklidnění ale to se mi teda nechce.Snad jen nějaký bylinkový čajík jenže ten mi pít nebude tak nevím.

jajinak
19. únor 2008

Ahoj.Myslíš,že ten bylin.čaj by nevypila ani kdybys ho osladila medem?Mně ho pijou,když do něj dám med.Ale nic jinýho bych na zklidnění nedávala,max.ten čaj,ale stejně myslim,že nepomůže.Taky jsem ho asi týden zkoušela dávat(jsou od růných firem,pro klidný spánek,apod. samozřejmě pro děti,že),když se budil skoro denně a v noci nespal 2 nebo 3 hod.Ale nepomohlo to.Nebo mlíko s medem,taky nic.Budí se pořád,čaj už nedávám a smířila jsem se s tím a doufám,že se to jednou změní.Trvá to 5 měsíců.Ale někdy mě to v noci pěkně štve. 😠

marie2
19. únor 2008

Bylinkové čajíky i s medem jsem zkoušela když mněla virozu nedostala sem do ní ani drobet pije jen ředěnou štávu(dětskou) a mlíčko a slaboučkej černej nebo ovocnej čajík.no prášek jí nedám určitě to si pak ráno dám radši něco já na bolení hlavy 😀 je to někdy těžké když se nevyspíme malá je pak uknouraná já unavená to je potom dlouhý den 😒

jajinak
19. únor 2008

Malýmu teda chutnají bylink.čaje s medem víc než ovocný nebo šťávy.Snažím se to střídat,ovocný,bylinkový,ředěný šťávy,někdy i voda.Za den vypije přes litr,tak aby neměl pořád to samý.
To nevyspání moc dobře znám 😖 .

ter.a.ka
20. únor 2008

Ahoj holky, tak malá je už trochu lepší, jen pořád nejí, i když má hlad, ale ty kaše už jí lezou i ušima a nejraději by si dala dvacet deka šunky. 😀 V noci už byl taky celkem klid, jen mi výjmečně usla už v osm a ve dvě ráno byla vyspaná a dvě hodiny do mě kopala, až jsem jí přetáhla jednu přes zadek a byl klid, ráno vstala v devět a tvářila se, že by ještě spala. sice chodí spát běžně mezi 9-10, ale ráno vstává taky tak, ne dřív než v osm se mi nevzbudila už tak půl roku, ale nahnat ji do postele přes den je fakt síla, zkouší už i finty typu : musím nutně na nočník, i když jindy z něj zdrhá apod.
marie2-prášky na spaní mi jednou doporučovala jedna známá, ale já mám názor jako ty, prášků si v životě užije ještě dost. A nezkoušela jsi nějaké ty aroma koupele? Reklamujou to v televizi, na naši to soce moc nezabírá, ale uvidíš. A ty čaje na dobré spání jsou i u nás cizí. 🙂

jajinak
20. únor 2008

Ty čaje na spaní jsou akorát dobrej byznys.Spousta mamin to asi vyzkouší,když už neví co,ale stejně to nepomáhá.A už vůbec by se neměly pít dlouhodobě,že jo.A prášek na spaní bych teda dítěti taky nedala 😲 .Ještě mě to ani nenapadlo.To radši budeme ponocovat.
Zkoušela jsem taky aromaolejíček do koupele,ale taky žádný zklidnění se nekonalo.Prostě se to musí brát tak,jak to je.Každý dítě je jiný.Hlavně když jsou zdraví a máme je rádi. 🙂

ter.a.ka
20. únor 2008

jajinak-taky myslím, že je to všechno jen způsob, jak z lidí vytáhnout prachy. Mě "občas" ještě zabírá podplácení. Lehnu si s ní a prohlížíme v leže knížečky, tak dvě tři leporela, malá se zklidní a sama to pak odloží, chytne mě kolem krku, já zavřu oči a za dest minut je klid. Taky to ale nefunguje pořád. Někdy se to neobejde bez hodinového řevu a pár na zadek. Hold každý den jiný dítě. 😉

marie2
20. únor 2008

Ahoj holky tak dnes v noci jsme se budili každou chvíli je to hrůza no musíme to vydržet snad to časem přejde ☹ no ale připadám si jak vyždímanej citron.Každej večer je u nás řevu a slziček než konečně malá usne radši by si pořád hrála a nespala vůbec.Snažím se jí všechno vysvětlovat a povídat pohádky knížky prohlížíme a tak podobně pak si myslím že je v pohodě tak zhasnu lehnu si k ní a myslím si že možná usne.No za chvíli odhodí peřinku a je to nanovo.V noci je mi to líto když pláče kope kolem sebe ani nechce pochovat prostě nevnímá.Aroma olejík sme taky zkoušeli nefunguje.Ty čaje máte pravdu je to jen tahák na peníze nepomáhají a děti je ani nechtějí pít.Přes den je malá v pohodě nic jí není tak to asi fakt chce jen čas a trpělivost no uvidíme.Prášky dětem to jsem zásadně proti! Jen na horečku a nebo když není vyhnutí tak antibiotika když marodí jinak nic!Je to fakt hlavně že jsou zdraví máme je rádi a oni nás taky to je nejdůležitější.

jajinak
20. únor 2008

Náš Péťa nijak neprotestuje,když má jít spát,usíná sám a bez řvaní.Prostě ho dám postýlky,zhasnu a jdu pryč.Uspávat nemusím a jsem ráda,že nám to tak funguje.Když dřív brečel,tak jsem u něj byla.Teď to nepotřebuje,tak tam nejsem.Když mě volá,tak přijdu,položím ho,páč si někdy stoupá a zase odejdu.No a on pak usne.Takže v tomhle si nemam nač stěžovat. 🙂
Ale dneska schválně roztrhl bráchovi slabikář,tak to jsem mu teda dala 2 na zadek.Snažím se mu moc nezakazovat,ať si prozkoumává i když se u toho někdy zmaže jak prase,ale jsou věci,který se prostě nedělají a hotovo.Např.když se hrabe v koši nebo si chce hrát s nožem,běhat do silnice,kde jezdí auta,vyhrabávat zem z květináčů na koberec apod. tak to mu nedovoluju.A z toho hlavně vzniká to jeho vztekání.Ale to by asi nedovolil svému dítěti nikdo.Několikrát důrazně řeknu NE,někdy poslechne,ale většinou to pak udělá znova ☹ .Takže mu to pořád opakuju,ale myslim si,že dokud on sám nebude chtít,tak neposlechne i když moc dobře ví,co po něm chci.Někdy to dělá úplně naschvál a čeká,jak budu reagovat a ještě se mi směje.
Když třeba rozhází časopisy,pexeso nebo knížky,tak ho nechám,pokud to netrhá,a pak to spolu uklidíme.

marie2
20. únor 2008

Kristýnka je takovej mazlík nejradši by spala u maminky v posteli celou noc?Ví že to nejde ale pořád to zkouší.Jinak přes den je to střídavě někdy je to hodné poslušné zlatíčko a jindy zase neposlušný čertík ale už se s ní dá většinou domluvit chápe dobře co jí říkám no ale taky dělá naschváli a pak má z maminky srandu já pěním a ona se dobře baví.Taky myslím že jí povolím hodně věcí ale nemůže dělat všechno jak si správně napsala to je jasný.Hlavně jí nepovolím nic co by jí mohlo nějak ublížit ona to nechápe a pak je scéna ale to jinak nejde.