Aktivní miminko

aspnet
24. črc 2015

Ahoj, jen bych chtěla vědět, jestli to nějaká maminka má podobné... Malá 5,5 měs. dříve spinkala dopoledne 2 hodiny odpol. 2 hodiny... Dnes sotva 20 min. dopoledne někdy hodinku odpoledne a spát chodí kolem 10 večer... ☹ Dříve spikala kolem 8večer... ALE zase spinká celou noc až do 9 hodin...

janie1988
24. črc 2015

Ahoj. Náš malý to má podobně. Dopoledne 15 minut, někdy ani to ne, po obědě tedy 2 hodinky, ale kolem 17. zase tak 20 minut. Chodí spát ve 20.00, dostává už kaši, protože se budil hlady. Taky ale přihlídni k počasí, mohou růst zoubky... V každém případě, nejsi v tom sama....🙂

svetlus_pepca
24. črc 2015

Ahoj, dej tomu čas a ono se to zase srovná 🙂 Náš malý má taky taková různá "nespací" období. A zase je dobře, že ti spinká v noci. Si představ, že by nespala přes den a ještě se budila a pořádně nespala v noci. Neboj, určitě to zase bude o.k. 🙂

achjonetusim
24. črc 2015

To máš dobrý, náš neposeda spí v sedmi měsících tak třikrát, čtyřikrát denně po dvaceti minutách. Noční spaní má od osmi večer do šesti do rána, ale budí se každý dvě hodiny. Vyspim se v důchodu 😀

akankeo
24. črc 2015

moje prvni dcera jako miminko pres den v podstate nespala, v satku obcas na 5-10 minut zavrela oci, o nejakem dopolednim nebo odpolednim spanku se nedalo hovorit nikdy a v noci spala 8 hodin, ze zacatku ne v kuse, to az od 10 mesicu po nocnim odstaveni. Vse s ni bylo v poradku, malo spi dodnes, sice deti chodi spat v 8, ale starsi si tam jeste v 10 casto cte nebo neco povida, vstava v 5 rano. Ve skolce jim obcas po obede usne, podle narocnosti dne, ale da si tak 20 minut a je cerstva... Budte rada, ze vam aspi aspon tolik v noci, muze byt hur 🙂

ducik
24. črc 2015

Jesli spí v noci, nic neres a uzivej si to. Já řešila, protože soal vzdy jen tak 10 minut, byl evidentně velmi unavený a protivný. Vyřešil to šátek a domácí nošení, to si schrupnul konečně pořádně 😉 pokud únavu nepozorujes, neres. Každému mimcu stačí různě.

mandala
24. črc 2015

Dle mě je to i tím horkem, mě malej přes den skoro přestal spát, přitom ještě nedávno chodil 2x denně a spal přes dvě hodiny. Doufám, že až se ochladí, že začne zase spát víc, protože jsem z něho úplně hin 😀 Ale zase nespí v noci. 😉

lucifereeek
24. črc 2015

moje první dítě spalo přes den 3x30 minut přes den jako kojenec, a večer pak pěkně spala, okolo roka ale chodila spát třeba až kolem 22 hod a ve dvou nebyla výjimka, že až kolem půlnoci 😝 doteď má menší potřebu spánku, než většina dětí, - jsem zvědavá jak budet chodit do školky, co řeknou na to že nespí
druhé dítě je taky nespavé, malej spal jen asi první tři týdny jako novorozenec ty dvě hoďky, ale teď má režim, že spí asi 2x denně po 15-20 min a jinak je vzhůru, večer ale usne a spí až na první kojení a pak spí zas dále. Některé děti prostě tu potřebu spánku takovou nemají a dělat se s tím nic nedá.

pratensis
24. črc 2015

Jak píší holky, každé dítě je jiné. Mně syn nespal prvních 5 měsíců (kromě ca 2-3 spavějších týdnů těsně po narození) přes den vůbec nebo jen v řádu minut. V noci spal po ustálení režimu (ca po šestinedělí až ve 2 měsících) docela pěkně, s několika kojeními 19:00-6:00. Po dovršení 5 měsíců věku přišel velký zlom a od té doby spí 1-2 hodiny dopoledne, výjimečně až 3 hodiny. Pamatuji si přesně, kdy to přišlo, protože to sedělo takřka na den se zavedením příkrmů. 🙂 K tomu spí stále v noci 20:00-6:00(-7:00), takže teď už je to pohoda. JInak souhlasím, že dočasná nespavost může být i vedry, my s tím teď taky bojujeme. Přes noc jakž takž, i když se mnohem víc budí, ale přes den spí teď bídně...

zo_ja
24. črc 2015

V těch vedrech spí hůř a hlavně jinak snad každej.
A taky spí jinak v létě a v zimě. Neboj.