Aktivní v bříšku a po porodu klidné mimi. Je to tak?

zuzannes
8. srp 2010

Dobrý den maminky, zajímala by mě Vaše zkušenost s aktivitou miminek v bříšku a poté po porodu. Je přímá souvislost aktivní v bříšku = aktivní po narození? A jsou miminka, která byla hodně aktivní v bříšku více uplakaná? Díky moc za příspěvky. 🙂 🙂 Snad tu takové téma ještě není 😅

collette
8. srp 2010

Říká se, že dítě si z bříška přináší spánkový režim. To u nás docela sedělo. Tedy asi tak tři měsíce, pak se to díky bohu změnilo, protože do té doby byl nejaktivnější od devíti večer do půlnoci. Nevím, podle čeho se hodnotí aktivita v bříšku, mám jedno dítě, takže nemohu srovnávat. Řekla bych, že byl aktivní tak nějak normálně, občas jsem si dělala srandu, že lítá na pupeční šňůře jako na řetízáku 😀 Dneska je to klidné, dobře naložené dítě, které občas řádí jak černá ruka 😀 Takže to by taky sedělo. A ještě jednu věc má do dneška - časté a šílené škytání 😅 Doufám, že ho to do puberty pustí.

Myslím si, že spíš je přímá souvislost mezi matčiným rozpoložením (před i po porodu) a plačtivostí dítěte, než mezi jeho aktivitou v bříšku a následnou plačtivostí.

miona
8. srp 2010

Zuzannes, co si určitě nemyslím, je, že hodně aktivní v bříšku znamená více uplakané po narození..to závisí na jiných faktorech 😉
Co možná zpočátku odpovídá je, jak píše collette, spánkový režim - to nám taky sedělo 🙂, ale jen krátce, než jsme si jakž takž ustálili režim.

smardik
8. srp 2010

první syn byl v bříšku celkem klidný-kopal ale nic strašného, spát jsem mohla taky a po narození malý uřvanec co nechtěl spát, do dneška je uplakaný a nespinká celou noc ale i tak ho miluju. Druhý syn byl v bříšku fotbalista až jsem někdy měla strach že se chce prokopat ven, spánku moc nedal a už v porodnici mi spal celou noc a zůstalo mu to dodnes, když nespí vydrží si v postýlce vykládat a hrát, zrovna ted je na zemi s hračkama a hraje si 🙂

naty
8. srp 2010

no, u nás to teda rozhodně neplatilo...malej byl v bříšku pěknej divoch, když chvíli nekopal nebo se nepřevaloval, tak sem si říkala, co se děje...po porodu první měsíc skoro celej prospal...budil se jen na jídlo, jinak celý den chrápal, v noci se budil dvakrát...ukřičenej byl kvůli prdíkům, což s tím nemá nic společnýho... 🙂

piskott85
9. srp 2010

tak já mám taky jedno ale musím se připojit k názoru od smardik malý také v bříšku skoro vůbec sebou nemlel ještě jsem chodila do práce tak byl uplně v klidu a pořád spinkal to jsem si říkala že maminku nechce rušit u práce 😅 ale po narození to byl největší uřvanec v porodnici sestřičky už ho jen slyšeli a věděli hned o koho jde a první měs. se mi budil pravidelně ve 4ráno jak jsem chodila do práce jinak spinkal celou noc ,a také pláč měl spíš kvůli prdíkům a to asi hodně kluků jelikož na to dost trpí. ☹ ale i tak to je zlatíčko. 🙂

mmmk
9. srp 2010

Zuzannes, muj prcek byl v brise jako motorova mys. Prislo mi, ze se tam vrti a kope skoro nepretrzite. Kdyz prestal, byla jsem uplne nervozni 😅 Ted jsou mu 4 mesice, je to moc hodny kluk, breci jen v pripade hladu nebo nakladu v plince, spi celou noc v kuse. Ale je neuveritelne zivy a aktivni. Zatimco stejne stare deti klidne pasou koniky a nic moc nezkousi, on se snazi plazit, vali sudy, pritahuje se na hrazdicce 😅 Proste v tom pohybu je to stejny neposeda jako v brise 😉

spaagetka
9. srp 2010

Tak u nás je to podobné jako u mmk. V bříšku byl hrozně akční, ale vyspat mě nechal 🙂 Od narození je prostě v pohodě 😵 Noci, kdy jsem se nevyspala, bych spočítala na prstech jedné ruky a to tam patří jen ty, kdy měl reakci na očkování, či teď, když má neštovice. Pohybově ale není žádný lenoch, to mu zůstalo 😅 Nebrečí skoro vůbec, jen v případě hladu, nebo když chce spát, nálož v plíně mu teda nevadí 😀 Hraje si sám, dává mi najevo, že mu u toho překážím, zkrátka ideální miminko 😅 😀

aguaverde
9. srp 2010

u nás je to podobné jako u mmmk 🙂 v břiše byla totální divoch, když hrála hudba tak se mydlila div nevyskočila ven (mmch dodnes když slyší hudbu začne vrtět zadkem 😀 ) po narození totální spáč první měsíc a pak teda konec s malým ležícím miminkem 😅 v měsíci se uměla otočit z břicha na záda a naopak, ve 4měs se přitáhla s stoupla 😅 a začla dělat kroky 😕 v 6,5měs začla říkat máma a teď umí i táta 😵 podle dr jsme s vývojem dopředu minimálně o 2měs 😅 ale zase si nemůžu stěžovat usne mi o půl 8 po koupání a spí celou noc bez buzení až do 9-10hod 😵 😵 😵 😵 😵 a to už od narození 😵

jo a co jí zůstalo z břicha do teď je škytavka...... 😀 škytala v pupku kolem oběda a to sem tam škytá i teď

marketa137
9. srp 2010

nečetla sjem diskuzi ale první syn byl málo aktivní v břiše a po porodu byl taky hodný takže ted jsem měla docela trach protože Tomík byl akční až moc a většinou od 22-4h ráno takže jsme si říkala co bude až se narodí. Po porodu byl na JIP a tam mě říkala sestřička že si s nim užíjem protože v 1 ráno se budí a do 5h chce zábavu 😀 . pak sjme přišli domů a do těd je hodně spavej, jinak se směje a spinká celou noc 🙂 a celkově je hodně jší než byl první, ale asi to bude hodně individuální 😉

kveluse
10. srp 2010

Ahoj,
první dcerka byla hodně aktivní v bříšku, miminko byla hodňoučké a klidňoučké, jako holčička je taky dost klidná a mírná.
Druhá byla míň aktivní, pohyby měla pomalejší, byla taková něžnější, miminko byla spokojené, nicméně obrovsky nespavé 😖 (spala mi průměrně dvakrát denně po půl hodině) a hodně aktivní - měla hodně dopředu posunutý fyzický vývoj. Teď je jí něco přes rok, nespavá je pořád hodně, a je to pořádný drak. Takže u nás to bylo přesně naopak 😉 .