Alergie na kravskou bílkovinu?

malinovastava
2. lis 2017

Ahoj,jsem uz trochu zoufala a porad nevim co maleho trápí,napadlo me,ze by mohlo jit o alrgii na bilkovinu kravskeho mleka,mate zkusenosti.Jak se to projevovalo u kojenych deti?Za jak dlouho po vysazení mlecnych výrobků ze stravy kojici matky nastalo zlepšení?Diky za kazdou informaci!

janager
2. lis 2017

@malinovastava O tomto bych mohla povídat story🙂 U nás to začalo už v šestinedělí, měl občas krvavou nitku v kakání a později se přidala nazelenalá stolice s hlenem a ekzém. Na doporučení doktorky jsem držela bezmléčnou dietu. Nejedla jsem mléčné výrobky, ale když bylo někde napsané, že může obsahovat stopy mléka nebo mléko bylo napsané ve složení ke konci, tak to jsem dle dr. mohla. Držela jsem to asi měsíc, jestli se to zlepší a pak jsem to měla znova zkusit, no a krvavé nitky byly opět. Ale nazelenalá stolice a hlen byly stále. Dostali jsme doporučení na imunologii ve 4. měsící a termín nám dali až za 2 měsíce, čili až v půl roce (do té doby jsem čekala s příkrmy). Na testech nám potvrdily alergii na mléčnou bílkovinu a vajíčka s tím, že tedy musím dodržovat striktní dietu. Bylo nám řečeno, že při dodržování diety by se to mělo do měsíce upravit. Nám se ze začátku nitky přestaly objevovat do 14 dnů. Často se objevují koliky, ty ale syn neměl. Takže shrnuto u nás nitky krve, hlen, nazelenaná stolice a ekzém.

makky1310
2. lis 2017

@malinovastava muj syn mel asi od 5 mesicu ekzem, porad se zvetsoval. Zadny boleni bricha, zadny nitky, prujem, proste nic jen ekzem. Sama jsem vysadila mlecne vyrobky (asi v 7m) a do 3 tydnu byl cistounky bez flicku. Asi po 2 mesicich se mu udelal zase ekzem na tvarich. Ted jsme byli na alergologii (v 14m) a potvrdili nam tu alergii+histaminovou intoleranci. Takze u nas to byl opravdu jen ekzem. Ale jinak co vim tak pokud je to alergie tak by se opravdu mela drzet prisna dieta, takze ani stopove mnostvi mleka v pecivu atd...

8slunicko6
2. lis 2017

Záleží co se u vás projevuje-my třeba měli průjem a krev ve stolici ale pak se přišlo na to, že to je z očkování na rotaviry a pak se to vždy objevilo i po hexe. Měsíc jsem nejedla nic z mléka a teď co přikrmujeme tak už je to OK a můžu zase mléko...

pahum
4. lis 2020

@8slunicko6 zdravim, chcela by som sa spytat - Ockovanie na rotaviry ste absolvovali obe davky? Moj maly ma presne taky isty problem - zelena stolica hlieny, od prveho ockovania a druha davka je stale posuvana, lebo maly ma stale nejake problemy s bruskom odvtedy... Vam sa odvtedy uz problemy, alergie na bielkovinu KM nevyskytli? Dakujem krasne za odpoved

8slunicko6
5. lis 2020

@pahum nám se to rozjelo po druhém očkování a měsíc po vysazení kravského mléka se to konečně srovnali