Alergie na kravskou bílkovinu u ročního dítěte

renlu
16. čer 2012

Dozvěděla jsem se na alergologii,že můj roční syn má alergii na kravskou bílkovinu.Chtěla jsem se zeptat zda také máte někdo s tímto zkušenost?Syn není kojen od 8 měsíce,sám se odstavil.Tak jsem mu nejdříve dávala Bebu a ta mu po čase přestala chutnat a tak je na Sunaru.Pije ho jen před spaním.Přes den ho vůbec nechce.Lékařka mi poradila kozí mléko,jogurty,sýry....Jedí to Vaše děti?Budu ráda za každou radu...

fram
16. čer 2012

@renlu pokud má syn ABKM, tak by neměl ani Sunar ani výrobky z kozího mléka.

renlu
autor
16. čer 2012

S tím Sunarem vím,ale právě mě dr říkala,že na kozí mléko alergii nemá a tak výrobky z toho může.Tak teď tomu tedy nerozumím...

jandl
16. čer 2012

renlu,mám 5 dětí,otázkou zdraví jsem se pár let zabývala díky atopickému exému nejstarší dcery.jsi z Prahy,máš velkou výhodu.na institutu celostní medicíny jsou skvělí lidé-Mudr Vlaďimíra Strnadelová a Jan Zerzán.1.červencový týden pořádají skvělý tábor,kde se dovíš strašně moc.Vydali knihy Radost z jídla a Radost ze zdravých dětí.Běžně o stravě a příčinách alergií toho lékaři moc nevědí,spíš člověka matou.Díky za vyjímky!

renlu
autor
16. čer 2012

@jandl Ten tábor je i pro děti?A nevíš tedy zda může to kozí mléko?Zjistila jsem to tak,že v 8 měs a 10 měs měl obstrukci,nemohl dýchat,v tom 10měs to bylo šílené.Táhlo se to měsíc,musel mít kortikoidy..No děs.Pak tedy dělali různé testy a zjistili toto..Ale nic moc mi k tomu neřekly,tak jsem z toho taková špatná...Krom té obstrukce,žádné jiné projevy nemá.Takže je mi to i divné :-/

tymothy
16. čer 2012

@renlu Kozí mléko by opravdu neměl (stejně tak ani ovčí a sojové), pokud má alergii na kravské mléko, má totiž dost vysokou pravděpodobnost, že by se u něj vyvinula právě i alergie na to kozí. Můžeš to nahradit rostlinými mléky (rýžové, ovesné, mandlové - vše seženeš ve zdravých výživách a nebo v DM) Místo Sunaru by mohl Nutrilon AlergyCare a nebo Nestlé Althera, případně Neocate (to je ale většinou nad finanční možnosti většiny rodičů, pokud jim ho nehradí pojišťovna).
Jinak vše ostatní zjistíš na hodně obsáhlé diskuzi Alergie na bílkovinu kravského mléka. 😉

renlu
autor
16. čer 2012

@tymothy Děkuji moc za rady a odkaz na diskuzi

slundo
16. čer 2012

taky mi doktorka řekla, že nemůže ani kozí, ani jiné mléko. Ta alergie by se prý časem vytvořila. My zatím kojíme, ale taky budem časem odstavovat a tak Tymothy díky za tipy na mlíčka. U nás se alergie projevuje zhruba od 4m . Ve stolici měl neustále hlen a na obličeji ekzém. Prý tato alergie vymizí tak okolo roku a půl.

jandl
19. čer 2012

renlu na táboře máš zajištěno hlídání dětí v době přednášek.já jsem tehdy 4 děti nechávala doma a denně na Morávku z Ostravy dojížděla.Zážitek to byl pro mě neskutečný,byla jsem dost na dně.Mé začátky vaření strašné,rodina mě nepodporovala.po třech letech toho nelituji a chválím si užitečnosti toho kurzu.jen kniha ti to nedá,ale vracela jsem se k ni,protože vše si za týden nezapamatuješ.jo,rodina si zvykla.děti jedí vařenou zeleninu,což nemůžeš tvrdit o těch,co jsou na cukru a mléku.nemusím dávat dětem kortikoidy,antihistaminika ani léky proti horečce.zdrví není nikdy 100procent ani to není cíl nebo smysl života.vaření mi nezabere tolik času jako péče o nemocné dítě.kontakt na ten tábor:www.institut-celostnimedicina.cz,e-mail:strnade... já občas kozí sýr dětem koupím.v tvém případě radit nechci,necítím se na to.když je zdravotní stav dobrý,tak u nás můžem vše,jen nechci,aby se to zvrtlo zpátky,takže běžný režim je jiný než vyjímečná oslava.

chrobacek
8. únor 2013

Dcera měla v 9/2011 pozitivní protilátky beta laktoglobulin IgG 1,113 od té doby měla bezmléčnou dietu kontrolní odběry měla loni na konci roku vše bylo negativní, řešili jsme další vyšetření protože problémy s hlenovou stolicí měla i přes dodržování diety, ted mi dr. řekla, že máme i nadále pokračovat v bezmléčné stravě (dceři jsou dva roky) moje otázka je proč? když měla protilátky negativní? ona by jogurty a pribináky jíst chtěla, poradí mi někdo?