Antikočárkové deti. Ako to riešite?

kristiluky
25. lis 2010

Ahoj máte niekto doma tiež dieťa čo nenávidí jazdu v kočári a ani nehovoriac o jazde v aute? Ako to riešite? Moj malý po piatich minútach v kočári reve a rozhodne sa vystupovať a ked máme íst niekam autom to vreští len ho dávam do vajíčka. Nikto z okolia mi nevie poradiť lebo ich deti prechadzky milujú a v aute okamžite zaspia. Please o radu..

dlabinecka
25. lis 2010

@kristiluky Ahoj, my jsme tohle řešili zkrátka šátkem případně nosítkem, ale malá si nakonec v kočárku zvykla. Zkusila bych třeba změnu polohy v kočárku nebo tak něco 😉

marrei
25. lis 2010

@kristiluky - radím nevytahovat z kočárku, nevyndávat z vajíčka, prostě neustoupit, ať se malej vyřve 😅 Drastická metoda, ale my jsme malé ustoupili a hrůza hrůzoucí, kdykoli začala být protivná v kočárku, tak jsme ji brali do náručí, takže jsem pak měla pěkně zničený záda. U druhýho mimča rozhodně nepovolím.
Teď když jdeme do kočárku, např. do tramvaje, tak uplácím jídlem, křupkama, rohlíkama, jablíčkem, nebo v nejkrajnějším případě dudlíkem. Ale kolikrát i 15 minut je hrůza 😒 V autě - většinou nejezdíme větší vzdálenosti, takže uplácení stejný jako v tramvaji, a když jedeme 170 km za babí a dědou, tak jedině večer, až je malá fakt unavená a vím, že mi hned usne 😒

mmmk
25. lis 2010

@kristiluky Nepises, jestli jezdi ve sportaku nebo v hlubokym kocarku. Rozhodne nenechavat vyrvat, jak radi Marrei. Dite bude mit z kocarku akorat trauma. Muj syn nema problem s autosedackou, ale s kocarkem ano. Problem je spis toho charakteru, ze on by si rad lehl na bricho, coz ve sportaku jaksi neni uplne mozny (kvuli pasum). Trenuju ho tak, ze chodime na kratsi prochazky s kocarkem v dobe, kdy je uz uplne hotovy a mel by spat a nebo naopak kdyz je vyspany, nakrmeny a dobre naladeny. Nekdy zabira treba nejaka nova zajimava hracka, taky ho bavi koukat na stromy atd.
Nebo proste ber nositko nebo si na sobe nech uvazany satek a jak bude rev, ber ho do nej. Z ergonomickyho nositka nebudes mit zada oddelany jako z noseni na rukou 😉

k.ate
25. lis 2010

@mmmk souhlasím na 100% 🙂

my jsme teda neměli ze začátku s kočárem problém, ale časem se tam malej prostě začal nudit. Nás vysvobodilo to, že začal chodit, od té doby nám kočár stojí doma v chodbě a byl vytaženej snad dvakrát 😀 Já to prej měla stejně, jakmile jsem začla chodit, tak jsem v kočáru prostě nevydržela, mamka vzpomínala, že koupili červenej sporťák (hlubokej byl po bráchovi), abych aspoň jeden měla "holčičí" a prej ho v podstatě nevytáhli 😀 a u autosedačky se to u nás spravilo přechodem do jiné autosedačky, vajíčko malýmu prostě nesedlo, když byl starší...

ladida.l
25. lis 2010

U nás byl velký problém s autosedačkou a to asi od šesti měsíců zhruba roku. Pomáhalo ho jen celou cestu bavit, a to říkat říkanky, zpívat, ukazovat mu hračky a podobně. Dlouhé výlety jsme úplně zrušili nebo velmi dobře plánovali na dobu spánku (dávali jsem do auta už spícího a jinak jsme jezdili jsme jen nutné cesty. Problém jakž takž přešel když jsem přešli v roce na větší sedačku. Ale stále vyžaduje jeho oblíbené písnišky dokola, kterých je asi 10, z čehož jsme při delších cestách trochu na nervy 🙂
Procházky s kočárkem vedu stejně jako mmmk jen když má co nevidět usnout nebo je velmi dobře naladěn, jinak nosím v Becu.
Taky bych nenechávala vyřvat, přijde mi to drastické.

lalial
25. lis 2010

Nosítko... nechat dítě vyřvat je fakt brutus. Představ si, že takhle někam fláknou tebe a teď tady prostě budeš i kdyby tě mělo trefit. Dítě je člověk, ne kus salámu. 😉

kristiluky
autor
25. lis 2010

No my jazdíme po vonku večšinou v hlbokom ale ked ideme na nákupy alebo niečo tak v sportáku, nenávidí obidva úplne rovnako 🙂 takže z tohto hladiska je to jedno. V lete sme ho vozili v hlbokom na brušku otočeného hlavou k nám, tak mal dobrý výhlad a akotak to šlo ale teraz v zime to bude horšie. Chvílu sa tiež nechá zabavit okolím, autami, stromami a tak alebo nejakou hračkou ale to je tak 15-20 minút a potom to začne. Tak večšinou zvládneme cestu do obchodu v kočíku a naspet potom na rukách a z kočára máme nákupny vozík 🙂 Keď ideme dvaja tak sa to dá ale íst s ním niekam sama je hrúza.
Tiež chodíme za bábou na Slovensko zhruba 170 km, teda chodíme-nechodíme, radšej už chodí ona za nami 🙂 nakolko s ním tiež absolvovala nejakú tú jazdu, sem tam sa nám podarilo vystihnút nejakú dobu že večšinu prespal lenže on ked aj je neviemaký unavený a zmyslí si že v aute proste spat nebude tak ho neukecám ničím. Ked zastavíme a na chvílu ho vytiahnem tak je ok sa ukludní ale hneď ako ho dávam spet začne nanovo. Potom ked prídeme domov tak proste zalomí a spí. A ked je vyspatý tak sa chvílu tiež zabaví ale potom sa začne šprajcovat a snaží sa vyliezt.
Takže v kočári zatial vyhráva on ale v aute to proste nejde, tak sa zatial jazdám skúšame vyhýbať ale to sa mi tiež velmi nepáči, možno trošku dúfam že pomože večšia sedačka, vajíčko mu je už akési malé ale do toho 9teho mesiaca bude musiet vydržať.

marrei
25. lis 2010

He 😀 , holky, a jak to děláte kdyby vám dítě nechtělo spát? To teda naštěstí není případ mé dcery........ Kámoška prostě položí, je čas spaní, a hotovo. A pak znám druhej případ, kdy dítěti pořád ustupovali, a miminko je vzhůru třeba o půlnoci a maminka, totálně zničená po celým dni, si s ním musí hrát aby chudáček neřvalo 😀

A jináč, nosítko nemáme, kolikrát sebou taháme hodně věcí, takže s nosítkem už fakt nevím kam bych to dala, asi krosnu na záda, takže ten "kus salámu" musí prostě vědět, že když se někam jede, a třeba se spěchá, tak se musí sedět.

Za pár měsíců čekáme druhý, takže 2 nosítka jsou asi blbost, budou mít mezi sebou jen 2 roky, takže kočárek je nutnost a dítě se prostě musí naučit jezdit, než bude úplně samostantě a spolehlivě chodit (a pochopí, že když spěcháme, tak se prostě jde a nestaví se u každýho vajglu).

miona
25. lis 2010

@kristiluky Mě starší tenkrát - když jsme přešli na sporťák - taky řval...pak jsem přišla na to, že mu vadí, že na mě nevidí - měla jsem kočík, kde nešla otočit ani rukojeť ani sedačka...takže kočárek letěl z domu a pořídila jsem sporťák s otočnou rukojetí a Mat byl nejspokojenější kočárkový mimino v okolí.

Autosedačka - to bylo podobné, ale malej byl velkej, takže jemu vajíčko bylo malý už ve 3 měsících, čili tam jsme to taky řešili jinou sedačkou - s větším váhovým rozptylem a bylo to ok..byla mu pohodlná, tak už neremcal 🙂

Malá ta už teď během prvních 3 měsíců života taky stihla ukázat, že ne vždy má náladu trajdat po venku..já mám holt obě děti takový a takový je i beru...žádný vyřvávání 😀 Když už se jí prochajda nelíbí, jede se prostě domů 😉

lalial
25. lis 2010

A nejlépe nechat vyřvat už od novoše, co? Hnus... 🙄

kristiluky
autor
26. lis 2010

@miona No nám otočný sporťák nepomože bo neznáša aj jazdu v hlbokom ked na nás vidí. Veď ja ho tiež berem takého aký je, naučí sa chodiť a bude to lepšie-pevne verím, aj ked on je dosť hyper. tak si to potom ešte len asi užijeme.. 🙂
S tou autosedačkou dúfam že sa to trocha zlepší keď si zmení perspektívu aj ked asi márne lebo on neznáša úplne všetky veci o ktorých vie že v nich bude musiet sedieť, ako vysoká stolička, nočník a pod.

zuzka11
26. lis 2010

Cauki holky, i muj Adam byl a je antikocarkovy, resila jsem to taky nositkem a prechodove obdobi nez chodil trikolkou a dlouhou rukojeti, to se mu libilo, maskal si "zvonek" a jel jako kral...a ted chodi.....sice to neni daleko, ale je a na kratkou chvili v kocarku vydrzi, ale vim, ze po pul hodce musi ven a probehnout se...proste takove deti jsou.....

marrei
26. lis 2010

No, na příspěvky lalial asi reagovat nebudu, začíná být jaxi agresivní 😀

Kristiluky nám taky nepomohlo, když na mě Anetka ze sporťáku viděla, prostě chtěla nosit. Ovšem jak to mám udělat třeba v šalině, když není místo na sednutí, tak ji přece nebudu tahat z kočárku a držet se bůhví čeho. To radši ať je zvyklá. Co takhle zkusit nějaký hračky na kočárek? Takový ty hrazdičky na madlo, nebo pak to jíslo to malou vždycky uklidní, ale koukám, na to má Lukášek asi ještě čas, že 😉

PS.: samozřejmě nebudu s malou korzovat v kočáře třeba 2 hodiny, když bude řvát, jenom proto že se mi chce jít na procházku. Tady se mluví spíš o spěchání někam, auto k dispozici nemám, jezdíme 2x týdně na cvičení, 1x na plavání a sem tam doktor a všude se dopravuju busem / šalinou, takže pokud není vaše dítě aspoň trochu zvyklý v kočárku, nebo se nedá uplatit, máte dost velkej problém :-/

shaula
26. lis 2010

@mmmk Můžeš zkusit koupit šráčky (kšíry) a těmi ho v kočárku připoutat, aby mohl jezdit na bříšku bezpečně 😉 Já to tak řešila. Kluci byli spokojení, že jezdí na bříšku a vidí, a já v klidu, že mi nevypadnou. I když je fakt, že to bylo v létě, teď v zimě by to asi bylo složitější 😅

kristiluky
autor
26. lis 2010

Na to jazdenie na brušku už veru zima bude, ale myslím že teraz by to už ani nepomohlo bo ani doma už na brušku nevie ležat odkedy vie štvornožkovať, myslím že by sa snažil rovno strmhlav vyliezt. Inak uplatky nepomáhaju, ani hračky, hrazdičky, pesničky dokonca ani pamlsky 🙂 maximálne pár minút. Asi nám pomože len naučit sa chodit ..

mmmk
26. lis 2010

@shaula Vidis, zrovna dneska jsem dosla na to, ze v kocaru ve fusaku v klidu sedi, jak neni pripoutany 😉 Ma normalne integrovane pasy, dneska spal, jak jsem ho prendavala z autosedacky do kocarku a ty pasy jsem mu nedala, po probuzeni jsem ho zvedla do sedu a byl celou dobu v klidu 🙂 Cestou zpet jsem ho taky neuvazala a pohoda. Teda pohoda pro nej, ja mela trochu obavy, aby mi v nestrezen chvili nevyskocil, ale fusak asi imobilizuje 😀

kristiluky
autor
26. lis 2010

@mmmk Tak zajtra vytahujem fusak 😀

kristiluky
autor
28. lis 2010

@mmmk Tak teda fusak nezabral, utekali sme domov ešte skor 😲 Takže sa ešte viac "teším" na zimu 😝

marrei
4. pro 2010

@kristiluky - ještě mě napadlo, co zabíralo na Anetku, ale je to spíš teda na léto, no 😀 http://odrazedla.heureka.cz/smoby-odrazedlo-3v1... - ale taky je to na kratší cesty, ale např. cestu do obchodu, do lékárny, jsme zvládli bez řevu, no a teď mají velkej úspěch saně!
I když město / doktor / cvičení je pořád za pomoci kočárku, no...

kristiluky
autor
4. pro 2010

@marrei Diky za tip, také niečo dúfam zdedíme od synovca 😉 ak nie určite si poriadime. Zatial máme len také to klasické autíčko bez rúčky ale na to dorastie možno tak v lete. Nad tými sanami som tiež rozmyšlala ale tento rok mi príde ešte malý a myslím že by tam stejne neobsedel, budúci rok bude snád v tomto lepší, že už bude viac možností

irasek
5. pro 2010

@kristiluky - ahoj, my měli stejný problém a teprve cca kolem 20měsíců vzal kočárek na milost 😠 Vím, vůbec jsem tě nepotěšila... Takže u nás si užívám kočárkování až teď, sice už si tam vozim větší dítko, ale co 😀 A ve vajíčku být taky nechtěl, bylo hrozné popojet autem jenom na nákup, řval jak tur. Ale to se změnilo, když dostal tu dalši sedačku a viděl ven (u nás cca v 15m- je totiž drobnější)

kristiluky
autor
5. pro 2010

@irasek To si ma teda nepotešila 😅 ale už sme s tým tak nejak zmierený. Aspon nám je útechou že nie sme jediný 😀