Apatické miminko, pořád spí. Co to může být?

katty6
10. zář 2009

Ahoj holky, chtela bych se poradit s vami jestli nemate s tim zkusenost. MAm trimesicni miminko a uz druhy den pozoruji, ze je apaticke, hodne spi, uz se nehlasi tolik k jidlu. Drive to byl dravec, porad chtel papat, byl aktivnejsi. Do ted pekne pribiral (mame uz 6900g), zvatlal, hral si s hrackami, obcas i zabrecel. Ted druhy den nebreci, jen knoura, skoro cely den a noc prospi, o hracky nema skoro zajem, na me se take malo diva, nesmeje se. Take jsem si vsimla, ze ma jakoby ucpane dychaci cesty, obcas jakoby chrape ale sopliky nema. Sem tam kychne a zakasle.. Teploty nema. Delam si starosti a nevim jestli nejsem moc uzkostliva. Navic jsme v cizine, doktorku mame daleko a za vse platime, takze zase nechci kvuli kazde malickosti bezet za doktorkou. Na druhou stranu je to prvni mimco a zkusenosti nemam, nechtela bych nic podcenit. Poradte...

berenika39
10. zář 2009

ahoj, kdybys napsala, že má rýmu a teplotu, odpověděla bych ti - nic se neděje, to přejde. Ale pokud je malý opravdu apatický, vždycky se doporučuje návštěva lékaře, protože za tím může být cokoliv, třeba jen obyčejná viroza a je víc unavený, ale současně apatie jak ji popisuješ může být příznakem nemocí, které u miminka rozpozná jenom lékař.
Už jen pro svůj klid, neodkládala bych to, i přes cestu a peníze to stojí za to.
Dej pak vědět a at jste v pořádku.

kinsen
10. zář 2009

ahoj zkušenosti s tím nemám, ale já osobně bych zašla k lékaři i kdybych za to měla platit. Může to být i změnou klimatu a denního režimu, ale raději bych to nepodceňovala.

pmk
10. zář 2009

Ahoj,
tak pokud píšeš,že je apatické a chová se prostě jinak než obvykle,neváhala bych a navštívila doktorku.Chápu,že v cizeně je to komlpikovanější,ale já bych pro svůj klid zašla určitě,třeba i stokrát zbytečně.Nemusí to být nic vážného,ale apatické miminko bych jen tak bez prohlédnutím lékaře nenechávala.Držím palce,ať to nic není.

pindruska
10. zář 2009

souhlasím s holkama, raději bych zašla k lékaři, i kdyby to bylo zbytečné, abych věděla, že děťáko je v pořádku