Autosedačka vajíčko. Neublíží dítěti být v ní častěji?

marbo
15. lis 2011

ahoj, neptala jste se některá doktora na názor vození nejmenších dětí tzn.kojenců v autosedačce vajíčko? myslím na konstrukci kočárku. nyní je to oblíbené do obchoďáků atd.... Někde jsem myslím jednou četla, že by v této sedačce mělo být dítě jen na dobu nezbytně nutnou, tzn. na převoz v autě. je to tak nebo to miminku neubližuje?

ladybugie
15. lis 2011

No s doktorem jsem to neřešila, ani by mě to nenapadlo. Používala jsem vajíčko jako každá druhá. Do auta, do vozíku v obchoďáku, do auta a domu. Neumím si představit jezdit nakoupit s vajíčkem, podvozkem, hlubokou korbou a ještě tam rvát nákup. To abych měla za autem ještě vozejk. A moje dcea rozhodně není sedačkou nějak ublížená 😀 Některé věci se šíleně moc řeší...

milmic
15. lis 2011

@marbo Co vím já, tak by dítě nemělo být v autosedačce (potažmo na léhátku) příliš dlouho, někde jsem četla, že by to nemělo být déle než 3 hodiny. Možná se všechno moc řeší, ale nechtěla bych být tím dítětem, který je uvázaný v autosedačce v takové dost blbé poloze a je tam několik hodin. 🙂
Tipuju, že pro jeho vývoj nebude úplně košér, když stráví půl dne v autosedačce. Ale je to věc každý maminky. 😉

selu
15. lis 2011

to je uplne stejne jako treba lehatko pro miminka ze jo, souhlasim s @ladybugie 😉 neres to 😉 vsechny deti to prezily 😉

blanka.k
15. lis 2011

Dokud dítě nesedí, tak by nemělo být v poloze, kdy je "zvednuté" víc než 30 stupňů...ať je to sporťák, lehátko,jídelní židlička, zatežuje to zbytečně páteř, atd... Nákup 1 do měsíce na 2 hodiny určitě přežije, nebo nějaká rychlovka jedno týdně pro rohlíky, ale když vidím v okolí maminy, co ani nemají korbičku a s dětma takto jezdí na procházky, ve 4 měsících je posazují do jídl.židličky, atd. je mi těch dětí opravdu líto. Prostě vyjímečný nákup neřeš, ale rozhodně bych tak nejezdila na každý nákup/návštěvu/,....
To, že je to v okolí "normální" (dávat malinké děti do lehátka sedět, do sporťáku,atd...) a že se jiným dětem nic nestalo, neznamená, že je to "zdravé" 😅

copa
15. lis 2011

@marbo my máme vajíčko polohovací od Casualplay PrimaEasy, vím, že hodně maminek má tohle vajíčko i místo hluboké korby, na podvozku to vypadá pěkně, dítě leží víceméně na rovině, pro hodně divokou jízdu je tam připoutaný... 😀
i my v tom malou ze začátku vozili místo hluboké korby a i na cesty, do obchodů atd. jsme jí měli jen ve vajíčku 😉

marbo
autor
15. lis 2011

já to řeším prostě vše víc, protože mám nedonošeňátko. malá se narodila v 31+3 teď bude 34 týden,ještě je v inkubátoru, tak sem na vše teď víc opatrná. ještě se zkusím poptat doktora.Máme autosedačku,ale bez adaptérů nám nejde připevnit na konstrukci kočárku,tak nevím jestli má cenu ten adaptér kupovat, jestli to využijem.

arianka
15. lis 2011

@marbo : jak tady píše většina, na nezbytně nutnou dobu proč ne, ale na procházku do parku fakt ne... Přece jen miminko má ležet v rovině. Já adaptéry na sedačky měla, ale v praxi jsem užila asi 2x, u nás zbytečná investice, prostě jsem byla ta šílená máma, co zaparkuje, vyndá kočárek (dvoj kočár, takže práce dost...) a dá mimča do korbiček, nějak mi prostě nepřišlo vhodné a ani pohodlné je vozit ve vajíčkách.

romcovaklarka
15. lis 2011

Já měla malýho ve vajíčku jen pro cestu autem. Do obchodu jsem jezdila nakupovat s kočárkem a dávala jsem to do koše pod kočárek plus do košíku do ruky, který jsem si položila na kočárek nahoru (lehké věci). Na maxi nákupy jsme jezdili o víkendu s manželem.

ja.na81
16. lis 2011

ja se taky snazila maleho ve vajicku moc nemit... jako obcas na vetsi nakup, kdyz jsme jeli autem, tak to je jasne, ale to byla max hodka i s cestou... jinak jsem nakupy zarizovala prubezne v pohode s kocarkem nebo s malym v satku ci manduce. V zadnem pripade bych nejela s autosedackou na podvozku jen tak na prochazku nebo nekam treba na cele odpoledne, to fakt dobre neni. Takze mi adaptery sice koupili, ale ted muzu rict, ze bychom se v pohode obesli bez nich...

jop
16. lis 2011

no ja nevím, netvrdila bych, že lehátko je to samé co vajíčko. Já jsem měla lehátko, které šlo sklopit až do skoro úplného lehu. Ve vajíčku je miminko moc skrčené, osobně jsem ho vždy používala jen do auta a na nákup. Doktorka mi to taky zdůrazňovala, že skrčená poloha jen na minimální dobu a myslím, že má pravdu. Já jsem taky jako miminko přežila, že mě moje matka předčasně posazovala, ale teď mě bolí často záda a jsem shrbená a moje ségra totéž.. třeba to z toho není, ale mně to přijde docela pravděpodobné 😖

dana3262
16. lis 2011

Ja to delam tak, ze je tam davam jen na dobu prevozu v aute a na nakup 1x tydne (to je tak 1,5h i s cestou). Kdyz ale potrebuju neco vyridit, pojezdit autem po nejakych povinnostech atd, tak ho tam necham i 4-5h, pak ale zase treba mesic nic.. Ale u nedonosenatka muze byt nejaka komplikace ve vyvoji nebo tak, to musis pak posoudit individualne.