Baby batoh. Máte zkušenost?

reruna
5. pro 2007

Ahoj, chtěla bych znát vaše názory na baby batohy, máte s nimi zkušenosti? Nekazí děťátku páteř? Nemáte někdo ten batoh z hypernovy za 699 kč, co tam mají teď v akci?

johanda
5. pro 2007

Co je to babybatoh, to je nějaké nosítko, nebo batoh pro děti?

suki
5. pro 2007

Taky jsem se chtěla zeptat, co to je?

kyri
5. pro 2007

??? přihoď odkaz, ať se kouknem 😉

susik77
5. pro 2007

reruna:ak myslis babyvak, ja som ho kupila predtym ako sa mala narodila, ale ako miminko-novorodene mi v tom stale plakala.Az teraz po 3.mesiaci je v nom spokojnejsia, aj zaspi.Ale musim s nou chodit...to ju asi uspava.Akurat, ked ju z neho dam do postielky, tak sa zobudi 😎
Ja ho vyuzivam hlavne na ukludnenie a na to, ked potrebujem si doma nieco urobit a nechcem ju nechat samu-sme si ju rozmaznali na nosenie 😀

kili
5. pro 2007

rerunka, nechceš si radšej kúpiť šatku? predávajú sa už od takej nejakej sumy a deti sú v nej omnoho spokojnejšie a nezaťažuje to chrbticu, je variabilná, môžeš tam dať dieťa aj naležato aj zvisle.

reruna
autor
5. pro 2007

johanda, myslela jsem to, co máš na tvé fotce, je to název z letáku hypernovy, nevymyslela jsem si to, ale jak pise susik, babyvak je určitě používanější.

kili
5. pro 2007

reruna, tak to čo má johanda na fotke je ergo za 2500,-Kč, to by som fakt rada videla to za tých 7stovák

johanda
5. pro 2007

reruno, za 700 Kč to asi nebude žádná sláva, už ten název je podezřelý. Ale nemůžu posoudit, neviděla jsem. Nejspíš to ale bude nějaká klokanka. Ty se obecně nedoporučujou. Zkus se podívat na fórum Nošení dětí (ve volné diskusi), tam jsou holky, co ti poradí.

reruna
autor
6. pro 2007

díky za tipy, taky se mi to zdá moc levné, na vlastní oči jsem to neviděla, ale tchýně jede do hypernovy a chce mi to koupit na Vánoce,t ak nevím,jestli jí to mám schválit nebo vymluvit, aby to nebyly vyhozené peníze

kyri
6. pro 2007

johando, ty máš ergo?
reruna, to je dost rozdíl - klokanka (i značková) a šátek, popř. ergo nebo jiné vhodné nosítko - důležité je, aby dítě v tom mělo kolínka výš anebo ve stejné výšce, jako zadeček. v klokankách (chico, baby bjorn) se dětem bimbají nožičky ve vzduchu, a to jim ničí páteř, protože vlastně sedí na sedacích kostech, než jsou pro to samy připraveny, anebo "sedí" na stydké sponě, což je ještě horší...

honzina
6. pro 2007

Reruno, nech si od tchýně raději přispět na to Ergo (my to tak taky na Vánoce uděláme - posbíráme po příbuzných příspěvky a koupíme si ho, pro nás samotné je to hodně peněz).

janca01
6. pro 2007

Ahoj, Reruno, já bych ti taky doporučila spíš Ergo nebo třeba nosítko Patapum
Důležité je, aby dítě mělo v nosítku podsazený zadeček.

johanda
7. pro 2007

Kyri, jo mám Ergo a nemůžu si ho vynachválit. Do 5 měsíců jsem používala Storcha, pak jsem najel ana Ergo a šátek jsem prodala 😉 . Mám 12 kg děcko, já mám 50 kg a zátěž je tak dobře rozložená, že tu tíhu ani necítím.

Reruno, šátky a ergonomická nosítka jou příjmnější i pro nosiče. V klokance bych si odrovnala záda