Bála se vaše dítka lézt na trávu?

lsx
30. čer 2011

Ahojky, malej se bojí lézt z deky na trávu. Když ho dám venku na deku, chvilku si tam hraje, pak už by chtěl pryč a rozhodne se lézt, ale když zjistí, že na všech 4 stranách končí deka u trávy 🙂 , je z toho nešťastnej a brečí. Zažily jste to se svýma dětma taky? Normálně nijak bázlivý není. Doufám, že ho to brzo přejde...

dlabinecka
30. čer 2011

Máme totéž. Přesně, jak popisuješ 😉

smardik
30. čer 2011

náš Honzíček byl to samé a vyrostl z toho a nebojí se, ted mám opačný problém a to ho zase z trávy dostat-sedí nebo klečí a trhá si travičku do svého autíčka a byl by tak i hodinu, že někam jdeme je mu šumák on si chce trhat travičku

coxa
30. čer 2011

Určitě to přejde, u nás to teda nebylo o lezení na trávu, ale ani jeden z kluků nechtěl stát naboso na trávě. 😉 A co ho rovnou položit na trávu bez deky, třeba mezi sedmikrásky ať má co zkoumat? 🙂

kalo
30. čer 2011

Ne 🙂

andreasek82
30. čer 2011

sabinka se chvili travy jakoby stitila, i pisku, ale rychle to preslo 🙂 ma to jednu vyhodu, aspon budete bez klistete! 🙂

skajana
30. čer 2011

My to zase máme opačně - i kdyby byla deka sebevětší, okamžitě zdrhá na trávu/písek/beton...těžko říct, co je horší 🙂

zuzik24
30. čer 2011

Tak Veru se trávy nebála, ale jaksi jí nedůvěřovala, takže když omylem šlápla na travičku, tak hned jakoby naskočila, chodila po špičkách, aby se co nejméně kontaminovala 😀 😀 😀 Musí si na ni zvyknout, to chce čas 🙂

weri1
30. čer 2011

ano bál se trávy i písku, ale už ho to přešlo 🙂

terezt
1. črc 2011

Ja teda hlasim opak. Jak vidi neco jineho nez deku, hned tam leze. Trava i pisek jsou zuzo, hlavne kdyz to jde ochutnat.

storm07
1. črc 2011

Malá je teda nadšená z travičky, máme zase problém ji udržet na dece. Slyším poprvé, že se nějaké dítě bojí

olcab
1. črc 2011

Ahojky,Mája taky na ní moc nechce,řekla bych že jí píchá a škrábe,taks e teda tváří,ale písek jí neva 😀 ,tak snad si zvykne

pucik
1. črc 2011

Ahojky, náš Míša se snad nebojí ničeho. První výlet na trávu dopadl legračně, byla mu asi nepříjemná, tak prostě lezl po rukou a po nohou, prdu do výšky, aby se náhodou trávy nedotkl, my máme spíš problém,že mu zachutnaly sedmikrásky a nezralá jablka takoví ti prcci, co padají ze stromu 🙂 😉

anieanne
1. črc 2011

Náš to taky dělal, a pak zničeho nic ho to přešlo. Pravděpodobně ho prostě něco zaujalo, a bylo to silnější než hrůza z trávy. Od té doby se jí nebojí.

miarosa
6. črc 2011

Já bych malému Jiříkovi ukázala že je travička fajn a něakou bych utrhla a dala mu jí do ručičky, tak bych tam dala hračky, nebo malé autíčko že se jezdí po travičce a balón a klidně bych si lehla do trávy a vzala si ho na sebe, třeba by něco pomohlo, my s tím problém absolutně neměli, ale když se něčeho bojí, tak mu ukážu jak je to fajn a zapojím tátu že to i táta dělá a většinou strach hned přejde, nebo má jen takvé období co brzy přejde, my měli období ze sprchy a dneska se sprchuje skoro sám 😀

hamma
7. črc 2011

Náš kluk se trávy taky bojí - když jsem ho položila na trávu, tak stál na napjatých nohou a rukou, aby se jí nemusel dotýkat. Nijak to neřeším, aspoň neutíká z deky🙂. Myslím, že časem přijde na to, že se bát nemusí a podle mě je zbytečný ho to teď nějak učit. Proč by měl chodit po trávě, když se mu to nelíbí?

alisek
8. črc 2011

náš Honzík se taky bojí, ještě neumí lézt ale když sez deky překulí na trávu, tak je z toho nešťastnej, zvedne ručičky a nohy (letadlo) jen aby se nemusel dotknout trávy a kolíbá se a kňourá, než aby se tam trápil, tak ho posunu nazpět, páč sám by to asi neudělal a rozbrečel se....ale nám to přijde legrační, chuděrka, fotbalista z něj zaplaťpánbůh nebude 😀

beruska1989
8. črc 2011

my s trávou problém neměli. ale když začala chodit tak chtěla chodit jen po dece, v obýváku jsme meli natažené 2 deky a chodila jen po nich😀. taky jsem tohle ještě nikdy neslyšela, naštěstí to po třech dnech přešlo😀, ted už mi lítá všude, vtom to mělo aspon výhodu

dedulka
8. črc 2011

Syn se taky ze začátku trávy trochu bál - nechtěl se jí dotýkat, ale přešlo to velice rychle - během pár dní 😉

pikusa
9. črc 2011

Loni v létě byl Mates jen na dekách....na trávu ani náhodou.....to byl hned řev 😀 a dobrý.....bos mi nikam neutekl
ale letos už mu to nevadí.......lítá bosatej a i když už šlápnul i na včelu,stejně sandálky nechce......tráva je tráva 😀