Balení plínek na široko kvůli kyčlím. Ano či ne?

gretuschka
21. říj 2011

Ahoj maminy,chtela jsem se zeptat,mamka mi radi at na plinku davam jeste dalsi dve latkove,aby mala mela kolinka co nejdal od sebe,vim,ze se to kdysi delavalo,ale kdyz jsem se divala na internet,zjistila jsem,ze problemy s kyclemi postihuji pouze 5 procent deti.Tak ted nevim jestli prventivne ty pleny davat nebo je to zbytecne?Zatim jsme na kontrole kycli nebyly,takze nemam nevim,jestli je ma v normalu ci ne...Dekuju za vase tipy a rady! 😀

marhulinka
21. říj 2011

Nemyslím,že by se to dělávalo jen "kdysi", dělá se to i teď 😅 Já tedy široké balení udělala doma jen párkrát,protože to malý vůbec nechtěl,ale kyčle jsme měli v pořádku. Víc na to trpí i holčičky než kluci,co říkal dr. Tam bych asi dělala.-)

andrusek
21. říj 2011

ahoj my jsme davali na plinku ještě latkove, ale nepomohlo to dostali jseme od dr. řemínky 😅

werunka21
21. říj 2011

V porodnici bylo vyšetření nožiček v pořádku tak jsme nedávali. V šesti týdnech už nám široké balení nařídili. A příště bych dala taky až na doporučení lékaře 😉

brisalek
21. říj 2011

My jsme nedavali, v porodnici i na vsech kontrolach byli kycle v poradku. Mala se narodila v cervenci a byla opruzena a jeste davat 3 plinky. Na noc jsem ji vlastne davala na pampersku jednu latkovku na natlak babicky a sestry(protoze babicka z druhe strany mela luxaci kycli a ma oba umele). V nekterych porodnicich to doporucuji i ted . Jsou na to jako vzdy zcela protichudne nazory. Jedni ortopedi a pediatri tvrdi neni potreba, kdyz je vse ok, dalsi rikaji, ze je to lepsi i preventivne.

anetka1701
21. říj 2011

U nás v porodnici na vyšetření kyčlí říkal ortoped, preventivně dávat, i když byla v pořádku... No, prděla jsem na to zvesela, protože z toho byla hodně nešťastná a kyčle máme naprosto v pořádku :o) Takže bych se tím nijak nezabývala, počkala bych na UTZ v šesti tejdnech a dala bych případně široký balení až potom...

svatule
21. říj 2011

počkej si na kontrolu kyčlí a uvidíš, jak to bude. naše malá byla KP, po porodu v nemocnici ortoped doporučil široké balení, v 6 týdnech také a ve třech měsících dostala řemínky, protože jedna kyčle nebyla ok. Ty měla do cca 7,5 měsíce. Některé děti problémy nemají jiné ano, ale raději to pak přetrpět ze začátku i s širokým balením, než třeba aby ve třech letech dostalo aparátek...

dana3262
21. říj 2011

Nam to v porodnici doporucili jen u druheho ditete. U 1.jsme nedavali a u 2.taky nedavam protoze nosim v Manduce a celou noc mi spi na briskem na hrudniku a nozicky ma siroko od sebe a chodidla vytocena ven.

jop
21. říj 2011

preventivně je to podle mě zbytečné. Počkala bych si na vyšetření.

jankadudova
21. říj 2011

Rozhodne se nedoporucuje delat "preventivne". Proto se rozsiril UZ kycli, aby o tom rozhodl ortoped. Zatim to nedelej, jen pokud rekne. Jestli to neni nutne, je to miminku akorat neprijemne.

bertica.h
21. říj 2011

kyčle vám měli kontrolovat v pordnici.manžel je ortoped a našim holkám jsme dávali jenom pampersku-krásne drží kyčle ve správnem uhlu.Pkud nebylo vyložene z porodnice doporučené široké baleí(ono ale zas nekterí lekaři to doporučuji už ze zvyku...)tak bych na široko nebalila.
dana takto malé deti ba bríšku nemají spávat!!

popellka
21. říj 2011

Tak my jsem toto balení nosit musely, protože jsme měly obě nožky špatný, ale naštěstí se to po 3,5 měsících spravilo, takže zaplať Pán Bůh už to dávat nemusím, preventivně bych to určitě! nedávala, počkej až na vyšetření, pokud má nožky v pořádku, tak je to úplně zbytečný a pro mě to teda bylo fakt pěkně otravný a pro malou taky tak, trpí na prdíky a nemohla se v tom ani pořádně prokopat a v létě chudinka to taky musela strpět.

ined77
21. říj 2011

Nám kyčlíky kontroloval už v porodnici ortoped a říkal nedávat 😉 .Jinak bych počkala na kontrolu v 6ti týdnech 🙂 .

romcovaklarka
21. říj 2011

Podle mě to určitě neuškodí - myslím teda těm kčlím, ale někdy se po tom dětičkám zhorší problémy s prdíky, protože můžou míň kopat nožičkama. Já třeba malému dávala široké balení na noc a nijak mu to nevadilo, resp. prdíky jsme moc neměli a při balení se nevztekal, tak to předpokládám 🙂 Ale pokud by to malé nějak vadilo, tak asi vyloženě preventivně to nedávej, jen pokud ti to na UTZ pak doporučej - ale držím palce, ať má nožky v pořádku 😉

Jinak teda v porodnici nám je nekontrolovali, jak píše bertica.h - asi to dělají jak kde.

misi.21
21. říj 2011

já jsem dávala do kontroly v 6 týdnech. Preventivně. A pak asi 14 dní jenom na noc,nebo aspoň na pár hodin. Už nedávám,jdeme na poslední kontrolu příští týden,tak snad to bude OK. Já si ale udělala plínku na suchý zip. Složit dvě plenkyna sebe ,sešít a přišít suchý zip,aby šla zapnout jako pemprska. Dávala jsem to normálně na bodýčko a bylo to super rychlí,žádný skládání...

V porodnici nám je taky kontrolovali a bylo vše OK,ale já měla takovej klid,že pro to dělám vše.

lukza
21. říj 2011

určitě nedávej pokud není potřeba mě už v porodnici řekly dávat široké balení po UTZ kyčlí a vám určitě taky dělali kontrolu už v porodnici mi měly široké balení do 6týdnu ale teda byl to boj měly jsme prdíky a to široké balení je hruza na to

weri1
21. říj 2011

když nemusíš nedávej

takyja
21. říj 2011

Rozhodně preventivně NE. Náš ortoped mi u nezralých kyčlí (určitého typu - neplatí pro všechny!!!) u dcery řekl, že trojité balení je zastaralá metoda. Nařídil vyhodit zavinovačku, pořídit pytel na spaní a absolvovat několik kontrol (protože se zjistilo, že u děvčátek je tato vada častější s tím, že pokud obě kyčle vykazují stejný stupeň nezralosti, růstem se to samo dá dopořádku).

jasminy
22. říj 2011

My jsme taky preventivně balili, ale až po vyšetření u ortopeda. Když pak měla v kyčlích jadérka, tak jsme přestali, ale taky na radu doktora - po poslední návštěvě u dr.

andelka
22. říj 2011

záleží na doporučení ortopeda po vyšetření kyčlí, preventivně ne, na co? Pokud bude vše v pořádku. První kontrola byla hned v porodnici a pak klasicky ještě 2x.

luckakol
22. říj 2011

Tak me to u dcery doporucily i v porodnici - preventivne davat na jednorazovku jeste plenku normalni. U syna uz se mi nechtelo delat s plinkou, tak jsem si koupila takove ty bavlnene plenkove kalhotky a davala pres jednorazovku ty.
Co se tyce kontrol ortopeda, s tim mame taky zkusenost ☹ . "Oblibeny" Malesicky doktor syna prohledl a jako ze pruser, ze musi okamzite nosit perinku. Zdalo se mi to divne, stejne jako doktorce. Tak mi napsala doporuceni jeste na druhe Sono, jinam. Tam nas pochvalili jak je vse super a ze dalsi kontrola XY. To mi trochu sebralo iluze ☹ Ale vim, ze to bylo primarne o tom doktorovi, takovy studeny cumak, myslim, ze namatkove perinky psal skoro kazdemu druhemu....ach jo

monapink
22. říj 2011

Tak u nas na vysocine se narizuje siroke baleni uz v porodnici vsem,kycle jsme meli v poradku,ale davat jsme to meli narizene,obcas jsem to sidila,mala trpela na silene koliky,tak aby se mohla pohybovat..pak jsme meli kontrolu a pry to dobre nebylo,nevim no, a ze to bylo tim,ze jsem to sidila..nakonec mela mala narizeno mit siroke baleni do ctvrteho mesice 😒 Byla z toho nestastna a ja s ni..

cbabu
22. říj 2011

Já teda nemám zkušenost ale to by ti měli říct v porodnici nebo dětská dr jestli áš dávat nebo nemusíš, vím že holky kolem mě co už mimi mají tak říkaly že jim to řekli buď tam či tam.

miskadis
22. říj 2011

Nám taky ortoped na kontrole říkal dávat preventivně ještě jednu plenu navíc, i když malá měla kyčle v pořádku. No, nějak moc jsem to teda nedodržovala, protože malé se to absolutně nelíbilo 😠 , takže jsem to docela šidila. 😅
Ale kyčle máme OK.

ladybugie
22. říj 2011

ahojky, já měla malou kontrolovanou v porodnici a ortoped nic neříkal, tak jsem to nedávala. Pak jsme šly na kontrolu cca ve 4 týdnech a ptal se, zda balím na široko. Já poctivě kývala, že ano 😀 A od té doby jsem přes papírovku dávala jednu látkovku. Toť vše. Ve třech měsícíh mi řekli, že už to dávat nemusím. Víc se to hlídá u holčiček, mívají větší problémy.

fram
22. říj 2011

my měli na UZ v porodnici kyčle v pořádku, přesto všem doporučovali preventivně široký balení. Ne vždy jsem to dodržovala. V 6ti týdnech UZ opět v pořádku. A opět nám řekli, že do další kontroly ve 3,5 měsících preventivně široký balení. Sestra na mě mrkla a říkala, že to doporučují všem maminkám, ať se nelekám, že jsme O.K. Tak na to kašlu.

saminomimino
22. říj 2011

nemám s tím zkušennost,spíše mě zaráží že už to nemáte zkontrolované,nám dělají utz kyčlí už v porodnici,pak v 6 týdnech a ve 3 měsících,preventivně bych to asi nedělala moje děti to měli obě v pořádku 😉

pattie
22. říj 2011

taky se přikláním k názoru, že bych počkala na vyšetření kyčlí a zařídila se podle toho, co řekne lékař. Za nás se chodilo v cca 3 měsících věku, teď už se chodí kolem 3 týdnů, takže to doktoři odhalí včas