Balení ručiček, máte zkušenost?

aifka
7. lis 2013

Máte někdo zkušenost s balením ručiček? Jak dlouho jste svazovali? Mně tento geniální nápad poradila sestra v porodnici a od té doby co svazujeme Emilka spí celou noc bez buzení. Máme zavinovačku Swaddle me a už z ní rosteme, tak přemýšlím jestli pokračovat a koupit větší, nebo ji zvykat na rozbalené ručičky, občas už tak spala, ale není to ono, je neklidná a ty ručičky ji budí.

bledulka
7. lis 2013

super metoda, osvědčila se mi u obou klukůů. co si vzpomínám -balila jsem do cca 4 měsíců , nepřešlo to ze dne na den ale během jednoho měsíce- postupně potřeboval ručičky mít volné- takže jsem ho balila jen někdy-a postupně méně a méně.. měla jsem dečku doma šitou a u druhého kupovanou,která umožnila nožky mít nejen takto zabalené ale i venku, takže když už se nevešli, tak to byl jen jako pás okolo tělíčka a stačilo ..

alexyn
7. lis 2013

my tak spali do půl roku, měli jsme po nás zavazovací zavinovačku a v tom půl roce už si pomaloučku ty ručičky vystrčil ven a i nohy vykopal ven a tak jsme ji přestali používat a jen přikrývali peřinkou - chvilku to trvalo, než si zvykl, občas jsem ho dala i do spacího pytle (ale to mi zas vadilo, že nemá přikryté ručičky), takže nakonec skončil jen pod peřinkou. chce to čas. i tak jsem k němu ale vstávala a přikrývala, to dělám dodnes. 😀

janapavlik
7. lis 2013

Taky to tak chci praktikovat, ale mám klasickou zavinovačku na mašličky, doufám, že se to prckovi bude líbit. U Emy jsem měla jenom tu na suchý zip a ta byla na nic, vyvlíkala se mi z toho 😒

berynka
7. lis 2013

Nám se to taky osvědčilo 😉 . Zavinovala jsem asi do 5 měsíců. Používala jsem buď plenu, nebo tenčí deku. Když bylo teplo, tak jsem nohy nechala volné.

aifka
autor
7. lis 2013

Právě, že u těch pytlů mi vadí ty nepřikryté ručičky, má ráda na spaní chladněji a pak má ledové ručičky i když jí dám rukavičky. Klasickou zavazovací jsme měli ze začátku a do ní jsem ji balila plínou ale dokázala se z toho dostat, ty na sucháč jsou na nic když byla malinká tak mi do ní zahučela a teď ji má jen na nohy

veruska007
7. lis 2013

Staršího jsem balila do ukončeného 5. měs, jinak vůbec nespal. Balila jsem klasicky, do plíny ručičky plus přes to zavinovačku. Ke konci pak do osušky z mako bavlny (ještě po nás, jako veliká plínka to vypadá) a do největší zavinovačky - nožky už měl ven, ale to mu nevadilo.

olusenka
7. lis 2013

@aifka tuhle zavinovačku Swaddle me jsem taky koupila a použila ji přesně na 4 noci. Ve třech případech ze čtyřech ty ručičky stejně dostala ven, a po návratu domů z porodnice už se stejně sama nebudila rozhazováním ručiček. Navíc v porodnici mi sestra ukázala, jak můžu miminko položit na trojúhelník z plíny a ručičky také tak svázat a ušetří člověk peníze za tu zavinovačku. Teď je dcera na noc a většinou i přes den (jsou jí asi 2,5měs) v rychlozavinovačce, ale ta prakticky nekryje horní polovinu těla moc. Myslím, že je lepší, když si už pak mimča zvykají na volnost, měly by mít možnost hýbat rukama, nohama, poznávat svoje tělo. Pokud to bude zavinování jen na noc, třeba, nevím, to musí každý podle svého mimča a jeho zvyklostí.

aifka
autor
7. lis 2013

@olusenka určitě, každé mimino je jiné, některé nesnese zabalené ručičky vůbec, my svazujeme jen na noc, přes den spí jen v kočárku a tam je vlasně zachumlaná a moc se hýbat nemůže, Emina se mi ze swedlovky taky občas vyklube, ale jen tak aby si strčila palec do pusy 🙂

sinorina
7. lis 2013

Já malého svazovla snad do 4 měsíců, měla jsem sice klasickou zavinovačku, ale taky to šlo. Tuhle bych chtěla pořídit na druhé dítě

leikkka
8. lis 2013

naši známí svaovali takto svoji dcerku, a měli s tím pak problémy - ještě ve 2,5 letech ji museli takto svazovat doma i v kočáře, jinak nesunula, tak ji pak naučili na uspávání na gymnastickým míči bez svazování a stále s tím bojují. Naše děti jsme nesazovali, dostali po 6nedělí spací pytel a měli svobodu pohybu 🙂

laurital
8. lis 2013

Já jsem dcery nikdy nesvazovala, nejsem toho příznivcem.

zuza555
29. led 2014

Také musím malé svazovat ručičky. Pořád jima rozhazuje a budí se. Po půlhodinovém uspávání, kdy jí zpívám a hladím po vláskách, usne, pak se ožene ručičkou a můžu začít znovu. Když je svázaná, krásně spinká, ale mám strach, jak ji to budu odnaučovat... :(

ninive211
29. led 2014

Neteř naopak nesnese svázané ručičky. Je jí 14 dnů. V porodnici samozřejmě musela mít zavinovačku, a to řvala...netrvalo jí dlouho, než je vytáhla ven. Prostě potřebuje mít volnost. Zavinovačku prostě nesnese, sestra ji balí na noc do deky a kolem ní obtočí kojící polštář, aby jakože byla "v ochraně", přes den jen plínka anebo ta deka kolem nožiček.

K čemu je vůbec takové pevné svazování dobré? Taky bych se bála toho, že se naučí spát pouze "svázaná" a bez svázání později neusne...

mafeska
29. led 2014

já tomuhle zavinování řikala housenka 😀 nejsem toho moc velký zastánce a naštěstí dcerka byla asi výjimka a nesnesla to ani na chvilku, chtěla mít volnost. 🙂

katkakiki
31. led 2014

My malého svazujeme plínou a zavinovačkou. Malému to nevadí a uklidní se. Když nezabalím tak mi spí jen cca 10 -15 minut a vzbudí se šermováním ručiček. A pak nemůže opět usnout.

marticep
1. únor 2014

Náš malý nedokázal spát déle než 10-15 minut,když nebyl pevně stažený, takže jsme začli skoro hned po příchodu z porodnice "svazovat" rychlozavinku plínkou,ale pak se z toho začal dostávat a zase nespal, koupila jsem Miracle Blanket od Red castle a najednou jsem se vyspala třeba i 2 hodiny 🙂 na půl roce už mu byla malá, koupila jsem Swaddle me od cca 7 kg a tu jsme používali jen pár týdnů, pak už Honzík řval, když jsme ho zavinuli a nechtěl v tom spát, takže myslím, že poznáš,až na to bude malá zralá. Já se toho přechodu bála,začla jsem zainovat jen jednu ručku a pak vůbec a za pár dní, než si zvykl na volné ruce a širší prostor, spal celkem dobře.Takže abych ti odpověděla, zavinovali jsme cca do 7 měsíců.PS: Kdyby měl někdo z vás zájem, můžu ty zavinovačky poskytnout, mě zachránily,jinak bych se zhroutila vyčerpáním...

gepe
1. únor 2014

@aifka necele sestinedeli, a kdyz nespinkala, tak jsme davali bavlneny rukavicky. Mala se tak nelekala rucicek, jak jeste nechapala, ze jsou jeji 🙂 balili jsme ji do klasickych zavinovacek a Miracle blancet od RC, tady i foto nasi maly, kdyz byla pidi v MB https://www.modrykonik.cz/blog/gepe/album/priva...

little_frog
1. únor 2014

No, je to zajímavá inspirace... já jsem po tchýni podědila spoustu zavinovaček a určitě je vyzkouším. Nemyslím, že je to pro miminko krutost nebo nepohodlí, v lůně jsou velmi těsně ohraničené a po porodu nastává šok 🙂 a hlavně jim nervová soustava neustále vysílá signály do končetin, což je v pořádku - učí se je ovládat, ale může to být i namáhavé...moc hezké jsou i stránky o polohování miminek...

aifka
autor
1. únor 2014

@ninive211 Miminka, jsou zvyklá být u maminky v bříšku v těsném prostoru, svázání, jim navozuje pocit bezpečí, sestřička v porodnici mi říkala že je hlavně ty menší děti mávají ručičkami a budí se tím. 🙂
@zuza555 zavinovala jsem přesně do 4 měsíců pak jsem postupně nechala vlnou jednu i druhou ruku teď spí v pytli, a nevím jestli zase nezačnu svazovat, do teď spala krásně celou noc a tento týden máme neustále buzení, takže pokud to není spurt a nepřejde to vrátíme se k zavinování 🙂
@marticep já byla vděčná ze začátku za ty klidné noci, co bych za to teď dala mít pořád celou noc spící hodné miminko 😀

ninive211
1. únor 2014

@aifka To jsem si taky myslela, že by dítko mělo CHTÍT být v zavince, ale každé dítko je jiné prostě, neteř to nesnese, musí mít ručičky volně 🙂

gepe
1. únor 2014

@little_frog @aifka s tou velikosti souhlasim u miminek. Nase mala mela 48cm a 2,7kg porodni vahu. Pri propusteni z porodnice mela necelych 2,6kg 🙂 normalni miminko a v porodnici z ni byli uneseni, jak se ted rodi spis vetsi deti. Nicmene jaky mela rucicky dlouhy, tak nez je zkoordinovala a pochopila, ze jaky jeji a nemusi se jich bat, tak rucickama casto hybala jak spastik a leknuti hned na svete 🙂 jinak, zavinovali jsme do te doby dokud sama neprotestovala a nezacala si sama vyndavat nozicky aj. Pak prisly plne na radu ty rukavicky, protoze se i diky nemotornosti obcas poskrabala. Rozhodne poked dite vehementne odmita zavinuti, tak bych to nehrotila.

aifka
autor
1. únor 2014

@ninive211
@gepe jasný každé mimi je jiné, nejlepší je to vyzkoušet už v porodnici s plínou a pak zvolit zavinovačku dle dítěte a možností, já taky měla nejdříve klasické americké a později jsem koupila swaddlovku, a byla jse s ní max. spokojená. Jinak Emi měla taky 2,7 kg 😉 akorát byla delší 50cm 🙂

marticep
1. únor 2014

@ninive211 to je fakt, já jsem v okruhu svých kamarádek trochu za exota, koukaly na mě jak na trapičku dětí.... 😖

aifka
autor
1. únor 2014

jinak šermování rukama jí zůstalo akorát ne v noci ale hlavně u jídla 😀

aifka
autor
1. únor 2014

@marticep úplně stejně byla jsem za tyranku 😖 měli by to zkoušet nebo alespoň poradit každé mamince už v porodnici, myslím že by ubylo nevyspalých maminek a přibylo spokojených spinkáčků 🙂 spánek je pro miminko to nejlepší

maifa
1. únor 2014

My zavinovali na noc dokud sám nevytáhl ruce až byl větší. Ale místo zavinovačky jsem na léto koupila tenkou zavinovací deku JJ Cole, a užijeme ji i jako přikrývku, takže spokojenost 🙂

romantika
1. únor 2014

ja jsem vsadila na magickou zavinovačku, z te ruce nevytahne ani kdyby chtěl. moc nam pomohla, a kdy bylo nejhur tak ještě do houpačky. ale pisi ze svazovat max do 2 mesicu. takze jsme taky tak. pak uz se vztekal prootze mel rucicky aktivni tak jsem ji používala po koupani k svazani rucicek, to se pry ma dele. takze cca 2 mesice na spani, od mesice do dvou jen v krizových situacích a do 4 mesicu po kazdem koupani.

katkakiki
2. únor 2014

Když jsem se o tom svázání našeho drobečka zmínila před ostatníma, tak se na mě koukali jak na vetřelce, ale když dítko takhle spinká klidně i 5 hodin v kuse, tak je to v poho. Kdyby se mu to nelíbilo, tak se určitě ozve. 😀 Mám jen jedno dítko a chápu, že každé dítko je určitě jinačí, ale my zatím spinkáme takhle zabaleni. Uvidíme jak dlouho 🙂

mululu
9. únor 2014

Nám jsou 3 měsíce a pořád zavinujeme, jenom přes den nechám ručičky během spaní volný...