Batole 10 měsíců, samo se nezabaví. Jen chvilková krize?

zuzuza
26. lis 2010

Ahojky holky, najde se některá, která má stejně staré dítko? Mám syna 10 měsíců a co má ted za období, to je šílený, nemůžu ho nechat ani na minutu samotného na zemi, jen co si sednu, že se aspon najím, hned je u mě, chytá se mě za nohu, šplhá se po mě, odejdu na wc a on za mnou, stoupá si u mě, když jsem na wc, prostě se mu nonstop celý den musím věnovat, pořád chce stát, chodit za ruce, jakmile ho posadím na zem, je hodný tak minutu a nanovo, hračky ho už nezajímají a mě už z toho někdy haraší, je to jen chvilková krize, ( separační krize), nebo to tak bude pořád, že bude vyžadovat neustále, abych mu byla na blízku??? Mám ho nechat chvíli na zemi? At si nezvyká, že se mu pořád věnuji? Když ho tam totiž nechám a sednu si na gauč, okamžitě je u mě a stoupá si, ale nedrží ještě dobře balanc, tak ho stejně musím zase držet:(, někdy je to na palici🙂

naty
26. lis 2010

@zuzuza nemáme náhodou stejný dítě?? 😀

berynka
26. lis 2010

V tomto období jsem to měla s dcerou úplně stejné, ale jí stačilo, že jsem na zemi u ní. Koukala jsem třeba na film v tv a jí občas podstrčila nějakou hračku a pohoda 😉 . Teď je to teprve "peklo" 😀 , musím jí dělat parťáka, hrát si s plyšákama, měnit hlasy, vymýšlet scénky, neustále stavět domečky z lega, malovat a modelovat zvířata a všelijaké postavičky 😎 . A pokud jí to zrovna nebaví, tak hned slyšim: "Mami, pojď do ložnice se pelešit a lechtat mě!" 😅

jejda
26. lis 2010

Ahoj, no my to máme takhle už od malinka. Teď je Kikče 16 měsíců a jediné u čeho mi vydrží aspoň chvilku sama jsou Teletubbies 😀 Navíc mi ani nevydrží v hracím koutku, když jsme někde v kavárně 😠 Ale třeba za pár let mi to bude chybět 😉

brisalek
27. lis 2010

@zuzuza bohuzel te asi taky zklamu, ale myslim, ze je to povahou ditete a ze se to moc nezmeni☹, protoze my jsme meli to same od narozeni, v 10-11 mesicich presne to co ty a ted je nam 16 mesicu a i u televize(krtecek na DVD, jinak se nekoukame) me chce mit vedle sebe☹. Za den si hraje sama parkrat vzdy jen tak 2-3 minutky a to kdyz jsem nekde pobliz, jakmile jdu neco delat hned za mnou a tahne me zpet. Lepsi je to jen venku na pisku mezi detma, ale take jak kdy a ne moc dlouho. Maminky sedi na lavicce a ctou si casopis a ja sedim na pisku a hraju si s ni🙂

brisalek
27. lis 2010

Samozrejme to muzes zkouset nechavat to at se snazi hrat si sam. Hlavne kdyz si sam hraje tak si ho nevsimat a nevyrusovat🙂.

didi07
27. lis 2010

taky si myslím, že je to částečně povahou - my to tak měly (a máme) s malou doteď, nikde nedovedla sama zabavit, pokud jsme byly doma (venku to bylo vždy lepší, víc podnětů předpokládám). Ve třech letech se to trochu zlomilo, od té doby co chodí do školky (3 měsíce) si chvíli sama hrát vydrží, je to asi tím, že po celém dni ve školce je ráda, že má chvíli klid 😉. Učitelka ve školce říkala, že je jednoduše společenská a extrovert, nebaví ji být sama...no a doma jsem byla jen já, tak si prostě hrála se mnou, resp. dělala všechno se mnou a jak mohla, vlezla mi na klín 😵.

Ale taky jsem toho měla občas plný zuby, takže pocity naprosto chápu 😉.

babca2
27. lis 2010

Ahojte, tak moje malá má 13 měsíců a je to to samé. Je hrozně živá, má ráda lidi a hlavně když se něco děje. S každou hračkou si hraje tak minutu, takže už jsem z ní někdy fakt hotová.. Máme ohrádku, takže ji tam někdy nechám a ona si chvilku hraje, čím je starší, tím je to kratší doba. Začne se pak vztekat a řvát jako kdyby se jí něco stalo. A taky mi začala dělat naschvály, když se jí nevěnuji a třeba vařím, schválně leze na sedačku nebo tluče do televize, dělá vše, co nesmí..Snažím se být důsledná a svoje zákazy doržovat, prý se mi to časem vrátí, i když to teď nevypadá. Ale někdy už mám nervy na pochodu..takže držím nám všem pěsti, ať vydržíme🙂

kalo
29. lis 2010

no nevím, ale chtít po 10 ti měsíčním dítku, aby si samo hrálo 😅 😅 Děti si samy hrát neumí minimálně do 3 let...to je normální, ne? Potřebují pořád a pořád pozornost, zaměstnávat, vymýšlet.....Jako chtít po dítku, aby si samo hrálo???? 😉

k.jolanka
29. lis 2010

@kalo no já teda nevím, ale mám stejně starého syna a ten si hraje sám docela dobře, můžu si hodit nohy na stůl a vypít si vklidu kafe 😅 samozřejmě, že si s ním hraju a že to vyžaduje, ale obejde se v klidu i beze mě.. já si teda nemyslím, že minimálně do 3 let, ale že je to povahou, buď je samostatnější a nebo pořád k sobě někoho potřebuje...ale to je jen můj názor dle mých zkušeností..

brisalek
29. lis 2010

@kalo asi jsi nevidela jeste moc jinych deti, vid🙂. Nikdo nerika, ze si hraji samy ceyi den.
Ale jsou deti, ktere uz v postylce jen koukaji na hracky na hrazdicce a staci jim , ze mamku slysi okolo. Jine, jako nase a asi i zakladatelky, chteji mamincinu neustalou pritomnost a to, ze ona dela budliky cukrbliky....jinak buli. A tak to pokracuje dal i kdyz jsou statsi. Synovec -2 roky- od te doby co chodi, mu staci krabice rozbitych hracek a vydrzi u toho pul hodiny to prebirat prenaset a tak pak chvilku za mamkoua a zase znova najde neco podobneho a nikoho nepotrebuje. Jak jsem psala vys, dcera chce, abych s ni sedela i u divani se na krtecka....leze mi po nouhou....a ukazuje, co se tam zrovna deje. Jak se zvednu jde za mnou🙂.

anta
30. lis 2010

Jé, desetiměsíční robátko si nějak nedokážu představit, jak se samo zabavuje, holky, nechtějte mít z dětí hned velké a supermany, buďte rády, že jsou malé a že vás potřebují, budete na to s láskou vzpomínat 😉

zuzuza
autor
1. pro 2010

@anta Však nikdo nechce,aby bylo dítě samostatné, ale dřív si prostě aspoň chviličku hrál a já mu v klidu aspoň udělala oběd, zašla si na wc, teď jsem s ním každou minutu, a znám teda děti, který vydrží bez mámy aspon čtvrt hodinky, že si samy pohrají, ale asi je to taky tím, že zatím jen stojí a nechodí, až začne chodit, tak to bude zase o něčem jiném...

zuzau2
1. pro 2010

ahoj, sice tohle neznám, ale naprosto tě chápu Já mám dvojčata a tím jak jsou dvě se ohromě zabaví. A od té doby co lezou..teď už začínají chodit, je to paráda. Když napíšu, že si vydrží hrát spolu i hodinu a půl, pak jen změním hračky a hrají si dál, tak vůbec nepřeháním. Všechno si s nimi udělám, jsou fakt zlaté. Teď ale jak začínají capkat je to už o hlídání a navíc jejich nejzábavnější činnosti jsou hrabání ve skříních, v šuplíkách apod. Takže musím hodně hlídat, aby si neublížily nebo třeba něco nestrčily do pusy. Ale vydrží si třeba i necelou hodinku v pokojíčku u knížek. Myslím si, že by se dítě ...i takhle malé...mělo umět zabavit chvilku samo, ale chápu, že kyž už si za tebou doleze, je to těžké. Hlavu vzhůru...třeba je to jen období 🙂

anta
2. pro 2010

@zuzuza - neboj, já tě neobviňuji z ničeho, chápu tvou únavu z reakcí dítěte. Já to dělávala tak, že jsem měla doma normální hluboký kočár, Honza v něm seděl a prostě na mě koukal do kuchyně a měl prostě smůlu. Myslím si, že to chce čas, ale jako znám to 😉

brisalek
2. pro 2010

@anta to je fakt hezke. na jednu stranu rikas, co po detech chcete, hrajte si s nima a budte radi a na druhou , ze si maleho nechala rvat v kocare🙂. Pokud nerval, tak neznas to co zuzuza popisuje🙂.
@zuzau2 je tak moje mamka rika presne to same, ja jsem take z dvojcat a proto jsem je take hrozne chtela, protoze mamka to jen chvali. Byly jsme hodne, protoze jsme byly zvykle, ze nemuzeme mit vse hned(proste nosit dve deti , kdykoli zaknuci atd nejde🙂) a krasne jsem si spolu vyhraly a ona o nas skoro nevedela🙂. Ale "bohuzel"🙂🙂 mam jen jednoho "nesamostatneho" ciliveho racka🙂🙂 takze zuzuza uplne chapu.
Ale musim priznat, ze se to maliiiiinko lepsi!! Tak se drz
@zuzuza

anta
2. pro 2010

@brisalek - holka, já si toho jeho řvaní taky užívala, nemysli si, ale já ho nenechávala nikdy vyřvat, to ne tedy, vždycky jsem se mu snažila být nablízku. Nemám náturu na to, aby dítě řvalo 😒 Ale uvařit jsem prostě musela, mm se vrací z práce docela pozdě, takže holt to jinak nejde. Ale asi bylo důležité, aby na mě viděl. Taky mám ráčka, takže to máme tak nějak nastejno, citlivý dětičky jsou to 🙂

didi07
2. pro 2010

@kalo - nemám z příspěvku zakladelky pocit, že by chtěla, aby si její prcek celý den sám hrál...ale já znám dětí dost a některé se prostě od miminka na chvilku samotné zabaví a jiné ne - mluvíme o chvilkách, kdy si můžeš vypít kafe nebo dojít na záchod - já si například nosila malou v sedačce i do koupelny, protože prostě sama v postýlce být nechtěla ani 5 minut než jsem si vyčistila zuby...a já nechtěla, aby celou dobu brečela - takže trošku příspěvek off topic

martaska78
2. pro 2010

ahojky, já mám doma taky mamiňáčka, ale už mám výhodu, že malý si s ní chvilku hraje za mě. Když byl mimi, tak byl taky všude se mnou. Někdy to je na palici, ale člověk si zvykne a jak porostou, tak to bude lepší. A věř, že až jí bude 10 a "nebude tě potřebovat" ještě si na to s láskou vzpomeneš. 😉 . Pokud ti ale opravdu z toho "hrabe" zkus odpoledne využít tatínka a skoč si třeba jen na hodku na kafčo s kámoškou, odreaguješ se 😉 . Ale nejspíš tě nepotěším, u nás to maminkování trvalo dlouho a teď to vypadá, že se toho taky nějak rychle "nezbavím". Vše dělám když spí, protože jinak to nejde 😅 .

kacka40
16. lis 2017

Mam úplně ten samý problém nesmi me vidět jinak okamžitě leze ke me chyta mě za nohavici a splha se po noze az se postavi kdyz ho polozim zacne knourat nebo brečet kdyz v mistnosti nejsem.hraje si povídá jak vejdu do dveří zahodi hračku nebo co právě drží a honem leze ke mě ja doufam že je to jen období a přejde ho to jinak se ani v klidu už nenajim nesednu😨