Batole (kojenec) v letadle. Mohu mu vzít vlastní jídlo?

laura.
3. čer 2009

Jedeme s 21měsíční dcerou na leteckou dovolenou do Řecka, cesta bude trvat asi 2,5hodiny plus čekání na letišti a následný transfer na místo.. Nikdo mi není schopný přesně říct, jak je to s jídlem a pitím pro dítě..Mohu si přinést pro malou do letadla vlastní jídlo a pití, případně jídlo a pití v originálním obalu?? Liší se to u jednotlivých leteckých společností?? Pokud by to bylo možné, chtěla bych vzít např. odzkoušenou dětskou vodu a přesnídávku..Díky za tipy a doporučení

zevina
9. črc 2010

@vendulka tak to jsem z toho jalová 😕 páč jsem potvrzení potřebovala u obou dětí, dceru jsme si rovnou nechali zapsat do našich pasů, syna až po skončení platnosti jeho pasu...

a když mrkneš na tyhle, konkrétně brněnské stránky, tak tam potvrzení o státním občanství, jako potřebný doklad k zapsání dítěte, je jasně uvedené: http://www.brno.cz/informace/archiv/odbor-sprav...

ludva
9. črc 2010

@vendulka Je to asi dva týdny, co jsem si nechávala zapsat do pasu naše nejmenší díťátko.
Na pasovce po mě chtěli pouze jeho RL, můj OP a můj pas a pade na zapsání. Vše proběhlo na počkání, žádný problém 😉
Do letadla mu beru flašku pití, přesnídávku, jogurt.
Předloni nám nechali i velkou PET lahev s pitím. Jen jsem se musela před kontrolou napít. Jinak žádný problém 🙂

vendulka
9. črc 2010

@zevina nevim no, ja se ptala u dvou pracovnic,tak snad to tak bude

zevina
9. črc 2010

@vendulka čert aby se v úřadech a jejich přístupech vyznal 😝 😅

vendulka
13. črc 2010

tak jsem si byla vcera vyridit malou do cestovniho pasu a stacila mi OP, pas a jeji RL 😉 a 50,-

marooshka
15. črc 2010

ahoj, nečetla jsem to tu celé, tak nevím jestli už to tu někdo psal. Chtěla bych se zeptat jak je to s nutrilonem (práškem) do letadla. To můžu vzít? Jen na jednu dávku. Vodu mi tam daj i ohřátou ale ten nutrilon nevim. díky

vendulka
15. črc 2010

@marooshka ja myslim, ze by s tim problem byt nemel

ludva
15. črc 2010

do letadla nás pustili v pohodě, žádný problémy s vodou a to jsme měli 6 malých lahví Rajec 😀 . Jen kontrolovali jestli jsou origoš zabalené. Jinak jsem musela ochutnat vodu v kojenecké lahvi, přesndnídávky, jogurt a tak jim nevadilo. Kočár jsme nemohli nacpat do rentgenu, museli jsme sundat kolečka, jinak naprosto v pohodě

😉

Ničeho se nebojte 😉

zevina
15. črc 2010

@marooshka co není tekuté nebo gelové, tak bez problémů, ani nemusíš ukazovat při odbavování a normálně přeneseš v příručním zavazadle 😉 týká se to i jiných věcí na sváču, jako sušenky, jablko apod

marooshka
16. črc 2010

Díky moc holky 🙂

hrusti
21. črc 2010

Ahoj holky! My letime koncem srpna a taky resim, co vzit sebou do letadla. Urcite vezmu cajik, pokud dojde tak pozadam letusku o vodu. Meli bysme letet kolem 10 hod dopoledne a z letiste nas ceka transfer jeste cca 1 hodinu, mozna o neco malo pozdeji. Chtela bych dat prckovi jogurta pred odletem a sebou do letadla vzit nejaky masozeleninovy prikrm a ovocnou presnidavku (na cestu z letiste). Trosku mam strach, aby prcek moc nevyvadel pri odletu, moc nemusi hlasite zvuky, tak bych chtela vzit jeste mlicko. Ale nevim, jestli ho mam udelat do flasticky pred nastupem do letadla nebo jestli mam vzit jen prasek UM a pozadat letusku o teplou vodu? Poradite mi?

majdinka
21. črc 2010

Ahoj,
k zapsání dítěte do pasu není třeba ověření občanství.Nechali jsme dceru zapsat před měsícem do manželova pasu a stačil nám jen rodný list a manželův pas.Ano občanku po něm nechtěli 🙂

spimira
8. srp 2010

ahoj holky prosím o radu. Letadlem létáme pravidelně,ale s dítětem jsme neletěli ještě nikdy. Co se týče tekutin, tak v tom mám jasno, naberu si sebou do lahviček + balená voda.Ale nevím jak s jídlem, někdo tady psal, že si bere masozeleninový příkrm, ale ten nám asi letuška v letadle neohřeje že ? Co místo toho ? děkuji

ludva
8. srp 2010

@spimira zkusila bych letušku poprosit, nevidím v tom problém.
Jinak bych vzala i náhradní jídlo třeba banán nebo přesnídávku. Prostě to mrňouskovi trošku prostřídáš..

niki2
10. srp 2010

@spimira , letuska ti v letadle jidlo na pozadani ohreje 😉

spimira
11. srp 2010

@ludva to mě taky napadlo, že bych to přehodila a dala příkrm když tak večer 😉

spimira
11. srp 2010

@niki2 Je super, tak to jsem klidná 😎 Já myslela, že dětskou stravu v letadle neohřívají 😅

alti
12. srp 2010

Ahojky,
vrátili jsme se z dovolené z Řecka a cesta ledadlem se našemu prckovi nelíbila. 😒 On nevydrží na jednom místě a ten stísněný prostor byl hotové peklo. Cesta trvala malinko přes 2 hodiny a dost jsme se zapotili malého zabavit.
Letěli jsme přes poledne, takže jsem měla sebou masozelen. příkrm ve skleničce. Požádala jsem letušku o ohřátí a vysvětlovala mi, že oni nemají mikrovlnky, ale ochotně nabídla ohřát v horké vodě. Jídlo jsme tedy měli teplé, jen počítejte s delší dobou než se to prohřeje a dejte včas než bude velký hlad. 😀

beruska2x
25. srp 2010

tak u nas let v pohode - trval 2,5 hodky - jen nez jsme vzlitli tak nechtel sedet na miste ale jak se letadlo hnulo tak uz v poho.. cestu tam prospal a zpatky se koukal na mobilu na pohadku, snedl jidlo... bylo to o moc klidnejsi nez jsme cekala 🙂
proti boleni usi - mohl pit kolu a mel bombonky takze u nej uplna spokojenost 😀

spimira
24. zář 2010

u nás let taky v pohodě, skleničku jsem ohřála ještě na letišti, takže prcek byl v letadle najedený 🙂

lusyen
27. zář 2010

Ahojte holky, mate nektera zkusenost s dlouhym letem s dvouletym batelotem pres Atlantik? Ceka me cesta s dvouletym synem do USA, poletime sami, tata dorazi az o tri tydny pozdeji. Mame primy let, ale i tak potrva dvanact hodin. Jak takoveho prdolku zabavit? Co s sebou....nejake super vychytavky?Davaly jste treba Kinedril? Holky, radte, za necely mesic nam ma startovat letadlo 😉 Diky za kazdou inspiraci pro prijemny let 🙂

beruska2x
27. zář 2010

@lusyen doufej ze cast prospi 😉 zabavit - proste co ho bavi.. jestli knizka, pohadka, mensi hracky..

wsmoulinkaa
18. dub 2011

Ahoj...letíme 22.6. na dovolenou...chci se zeptat od dvou let už bude mít své vlastní sedadlo??

ivis
18. dub 2011

@wsmoulinkaa : jojo od 2let už vlastní, to je pohodička let 😉 Krásnou dovču 😉

xvitk101
10. únor 2012

@lusyen Jak jste zvládli let? Nás čeká cesta do USA letos v dubnu. Malému bude 9 měsíců a je hodně akční, tak snad tu cestu zvládne. Už teď má přes 9 kg, tak tu postýlku asi nedostane.

lusyen
12. únor 2012

@xvitk101 ahojky 😉 z toho naseho letu do USA jsem mela celkem strach, ale nakonec se ukazalo, ze Sebik je cestovatel na jednicku a i tak dlouhy let pres ocean mu nedelal sebemensi problem 🙂 Tam jsme leteli pres den, mela jsem nabaleny batuzek s novyma hrackama...magneticka knizecka, auticka, kreslici tabulka, nechybel ani nas oblibeny plysacek meda tedik 😀 vyhoda byla, ze Sebik uz mel dva roky, takze nebyl problem ho zabavit, koupili jsme mu vlastni letenku, takze mel svoje sedadlo, coz byla vyhoda, protoze si nedovedu predstavit mit ho celou cestu na kline. Mel taky objednany detsky menu, takze jsme se zabavili i jidlem, se kterym si spis ale hral 😀 a nakonec se nacpal az svyma oblibenyma jidylkama od Hippu, ktery nam letusky bez problemu ohraly. Od zacatku byl nadseny, ze leti takovym obrovskym letadlem, na cestu se tesil, protoze jsme si o tom hodne povidali 🙂 Takze vedel, ze letadlo ridi kapitan, ze tam budou letusky, vedel, jak nam budou kontrolovat letenky 🙂 U vas bude dost rozdil v tom, ze maly ma teprve devet mesicu, takze zabavit ho a ukecat 😀 jako dvouletyho prdolku jeste tak moc nejde, ale strach bych z letu nemela 🙂 Svagrova letela k nam z USA s devitimesicni holcickou, mela ji na kline, s sebou do letadla mela kocarek na prepravu po letisti pri prestupech a zvladli to na jednicku 🙂 Takze hura do Ameriky...prejeme vam stastnou cestu 🙂

xvitk101
12. únor 2012

@lusyen Díky. dní to povzbudivě. Jojo, u nás je to trochu jiné, že mu bude jen 9 měsíců. Na druhou stranu v autě jezdí rád a je tam hodný, tak celkově je velmi společenský. Koupila jsem si taky manducu, že si ji tam s sebou vezmu. Nevím, jak s kočérem. Máme sporťák, golfky zatím ne. Ono asi let bude nejmenší. Ještě bych se chtěla zeptat, je v USA běžně dostupné jídlo pro mimina, myslím skleničky. Pojedeme na 14 dní a Tomík už jí docela hodně, tak se mi moc nechce vozit vše s sebou.

lusyen
19. únor 2012

@xvitk101 mimi jidylka v USA taky mají, takže brát zásoby nemusíte 😉 manduca je na cestování super, lepší, než kočárek, máš malýho pořád u sebe a volný ruce 🙂 uvidíš, že než se v letadle rozkoukáte, budete přistávat 😉 přejeme vám šťastnou cestu a pohodový let 🙂

immolation
9. črc 2016

Ahoj letěli jste někdo s Ryanair na Mallorcu? z Bratislavy.Popř. prosím rady jak je to právě u nich s cestováním s dvouletým prckem. Můžu vzít sebou jakékoliv množství jídla a pití na palubu v orig. balení? Děkuji 🙂