Batole nechce rukavičky. Máte tip?

vendeta
29. lis 2009

Hoky poradte, nase dcerka vubec naechce rukavičky.Je jí 20 měsíců. Dam si je taky, ale stejne nechce. Nebo řeknu tak nepujdem ven. když s emi podaří jí je navlíkonout řve šíleně. Máte nakej tip?🙂

prchalka
29. lis 2009

Ahoj,
tohle jsem řešila už v říjnu a byla jsem z toho celkem 😠 taky nechtěla ani za nic a vztekala se, jak doma, tak v kočáru, tak jsme byly venku jen chvilku. Teď mi ruce ještě nastavuje. Dám jí rukavičky a na to takovou těsnější bundu, z které jí ruce nečouhají, takže to nemůže ani stáhnout a ani si toho nevšímá. Ale zažila jsem taky boje, kdy se nedala ani chytit, takže to znám!
A když ti nebude chtít ani za nic, tak jí dát jen něco s delším rukávem. Jak mi napsala známá, oni na to přijdou, že je jim zima.. snad 😅

iloha
29. lis 2009

Já na ně přišila gumu a navlékla na to poutko u bundy na pověšení, takže i když sundala, tak alespoň neztratila, ale když zjistila, že je nemůže zahodit tak si je nechala.
Vy už teď dáváte rukavičky??? Vždyť není ani nad nulou, tak se ani dětem nedivím, taky bych si je sundavala. Až bude zima, tak ještě ráda si je nechá, uvidíš 😉

prchalka
29. lis 2009

iloha: U nás je to tak, že má zmrzlé ruce, i když ty rukavice má 😖 Proto jsem je začala dávat brzo! Je ješmě malá a tolik se nepohybuje, jako větší děti..

berynka
29. lis 2009

Naše malá měla za celou dobu rukavice asi 2x, když bylo tak -10. Když už jsem je asi po patnácté navlékala, tak jsem se na to vyprdla 🙄 . Teď se naučila dávat ruce do kapes, tak aspoň tak 😉. Taky si myslim, že je dobrý dát něco s delším rukávem.

jabber
29. lis 2009

My jsme tohle v zimě řešili taky 😖 ale pak jsem přišla na to, že ječí jen když jí dávám palčáky 😅 takže jsem koupila barevné prstové a z těch byla okamžitě nadšená a chtěla je pro změnu nosit i doma 😀 Radím zkusit jiné rukavice 😉

berenika39
29. lis 2009

Vendeta, tak jí je nedávej 😉 😉 😉 . Letos by mě to tedy ani nenapadlo, pochopím šestinedělňátka ale dítě po roce? Ty nosíš? Vždyt je jaro. Tedy pokud nejste z hor🙂).

Jinak přehřátý ruce,hlavy a nohy omezují krevní oběh, když jsou koncovky 😉 😉 😉 chladnější, motivuje to oběh k většímu výkonu a celkově je prckům pak tepleji...

Tak ji netrap a nech ji žít, až jí bude zima schová si ruce do rukávu. Vždyt už je to velká slečna 😉 😉

evicka7
29. lis 2009

vendeta neboj, až jí na tu ruce bude zima, tak si rukavice ráda nechá, doktorka mi říkala, už u mimina, že to jestli je dítě studené nebo ne, mám zkoumat až tak někde u loktu

pavlina05
29. lis 2009

Holky, tak já rukavice ještě nedávala 😀

zuzik03
29. lis 2009

taky doufam, ze az bude pod nulou, ze si je necha, zatim nebyl duvod davat 😉 vic me trapi cepice - nechce si ji nechat, kdyz je kolem 10 stupnu a to uz se trochu bojim, ze to odnese nemoci...

vendeta
autor
29. lis 2009

Holky my jsme ale z hor🙂 Kosa tu je. Bydlime za Libercem, v Jizerkach. A kosa fakt je. Kdyz mala jde tak ani rukavice nedavam. ale kdyz sedi v kocarku, chce se drzet madla, takze na ruce ji fakt foukaa ma ruce je studeny. tady uz lidi chodej skoro v kulichu.

vendeta
autor
29. lis 2009

V tydnu sjme byli v Praze a tam bereniko jaro bylo 🙂 ale tady nee🙂
tak diky za tipy, zkusim poridit ty prstovy

jabber
30. lis 2009

Na to bych nespoléhala, že až jim bude zima, tak si rukavice nechají dát 😉 😀 Rok a půl staré dítě to takhle ještě nedomyslí a vysvětlit si to dcera taky nenechala 😖 V lednu dost mrzlo, ona ruce ledový, prokřehlý, červený, ječela, ale palčáky ne a ne a ne 😅 Takže jsme nakonec šli domů, protože by z toho byly tak akorát omrzliny 😖

mircka
30. lis 2009

Taky jsem řešila tento problém. Naštěstí jen v říjnu, kdy byly mrazy a padal sníh. Malej začal ječet, že rukavice néééé. 😠 Tak šel ven bez rukavic (naštěstí tu sněhu moc nebylo a mráz nebyl tak velkej a venku jsme stejně moc dlouho nepobyli. Teď jak je teplo chodí bez samo bez rukavic (i když vidím i větší děti chodit s rukavicema - oni tu lidí chodí v zimním oblečení i když bylo těch 13 °C). Nevím, jak to řešit v mrazech. Taky jsem si říkala, zda by nepomohly prstové rukavice, ale sehnat je se mi nedaří. ☹(

berenika39
30. lis 2009

vendeta, v tom případě omluva!!! 😉 😉 . Jizerky asi jsou něco jiného než Praha a spol. 😉 😉

Mám vztah k Frýdštejnu, Hodkovice, Jablonec 😉 😉 😉 . Tak zkus nějaký veselý, viděla jsem s bambulkama na prstech se zvířátkem nahoře,trenujte doma po chvílích a snad si zvykne🙂))).

kulimka
30. lis 2009

Mý máme s bambulkama a už jsou dvě odhryznuté a málem snězené 😀 😀

prchalka
30. lis 2009

Já teda potkávám samé děti bez rukavic a je mi z toho zima. Včera jsem měla rukavice ke kočáru taky a byla jsem zmrzlá, takže já jí je prostě dávat musím, i když jsme v nížině..
S čepicí byl ze začátku taky problém a teď je to oboje snad v pohodě 😉

jjaanca
30. lis 2009

bereniko39 My jsme z Prahy a ačkoliv měla rukavice jen párkrát, tak si poslední dny říkám že jsem je měla dát (tenčí), protože měla ručky jako led. Možná vy horský jste nějaký zocelený nebo co. 😉
Bundu do mrazu máme ještě ve skříni, nosí teď takovou podzimní. Taky vídám děti v těch naducanejch buřtíkatejch bundách a dokonce jsem zahlídla dítě ve sněhulích. Co budou oblíkat v -10 to fakt nevim. 😀

lenkabu
30. lis 2009

To samý u nás,radši si nechá ruce odseknout a loni mi vzteky jedny rozkousala 😅 A když fouká vítr tak mi ukazuje ruce a fňuká že studí 😅 Jak vytáhnu rukavice,řve že ne.........no tak ji budou studit celou zimu no.

draga
30. lis 2009

kdyby jen rukavice, moje drahé dítko enchce ani čepičky 🙂 jsme loni přemýšlela jeslti mu je nebudu muset k hlavičce přilepit a rukavice se mu líbili tatínkovo hodně veliké 😀

lenkabu
30. lis 2009

čepice jsem koupila na tkaničky,sice vypadá jak pako ale já stihnu reagovat než ji serve a zahodí.

zuzik03
30. lis 2009

jak pise draga, v zaloze mam taky rukavice svoje, ty by ji mohly bavit nosit, doma chce furt navlikat gumove, kdyz to vidi u me, tak treba si moje rukavice na ven vezme 🙂

kubaka
1. pro 2009

no tak jí je necpi, přetáhni dlouhé rukávy od miikiny a bundy. a na madlo ji dej nějaký hřejivý flíz.