Batolecí hry doma. Poraďte

j.a.n.u.s.
6. zář 2008

Caute holciny...

...dochazi mi inspirace na hry doma. DVD Krtecek je fajn, nicmene bych byla rada, aby Elina necucela furt do te bedny, aby delala neco co ji posune dale. Takze, bud mi poradte nejakou chytrou literaturu, ve ktere bude popsano (presne), jak a co, kdy a kde a co rozviji...urco vite, co mam na mysli...

Anebo mi poradte vy...nejake hratky s vasimi milacky...ale rychle, jo? Bo zima se blizi a budou dlouhe vecery... 😉

agnny
6. zář 2008

No tak těch dlouhých večerů se taky děsím, teď je člověk s mrňousem venku do půl sedmý, pak koupáníčko, papuša a hajat.. no ale v zimě to tak hezký plynulý nebude.
Literaturu žádnou nedoporučím, jen snad pár blbin co dělám s maloškem. Např. ho děsně baví velký karton, zůstal nám doma od plínek, ležel na chodbě, on k němu došel a jak byl rozložený tak si ho postavil a prolejzá ním tam a zpět, nejvíc šťastnej je když se k němu někdo přidá a juchá na něj dovnitř, to se může uřechtat. No, není to bůhví co ale na chvíli ho to zabaví a každá chvilka se počítá 😉 Dál máme doma na chodbě houpačku, vidí z ní na telku, tak ho do ní šoupnu, pustím telku a jen občas k němu přiskočím a zhoupnu ho. Samo to jde praktikovat i bez telky, jde o to aby se stále houpal, jakmile se zastaví začně mňančet. Jinak se chvíli zabaví různýma hračkama, které má permanentně vytažený v obýváku na svým koberečku, to ale opravdu jen chvilku.
No moc jsem asi neporadila, sama vůbec netuším co budem v ty dlouhý, předlouhý zimní večery podnikat 😢

zlatka
6. zář 2008

Ahojky, tak to naše beruš strašně ráda čárá, děláme otisky nožiček, ručiček, taky ráda razítkuje a maluje štětcem a barvou.jinak mi už popsala všechny dveře a mám dvě výmalby na stěně, tak na to bacha.jiank krabice jsou vděčný, ale zaberou hodně místa.My jsme z krabice udělali autíčko-vleze si do ní, drží jí to na ramínkách na gumě, pak skládanka z krabic (do větší menší atd.atd až v té poslední něco schovaného), maňásci z ponožek,bublifuk,pak se zabaví s houbičkama a vrškama od petek a taky s pytlíkem gumiček.A pořád vyslíká panenky.

skate
9. zář 2008

Našeho Šimonka zase baví "čtení" - prohlížíme si dětské knížky (krtečka, zvířátka apod.), povídáme si, co vidíme a on se k tomu pak vrací i sám a "opakuje si to". Rád taky čte časopisy a všechny možné letáky a reklamy, co najdem ve schránce.
Taky jsme koupili malý stan do pokojíčku, tak si tam třeba vleze, nanosí si tam hračky, pak je zase vyhazuje a tak dokola.
A v neposlední řadě má království v kuchyni, když už fakt nevím co, tak ho tak na chvíli pustím (normálně tam nesmí) a on vytahuje hrnce, pokličky, krabičky, vařečky, všechno důkladně zamíchá a půlhodinka uteče. 😉

pebi
26. zář 2008

http://obchod.portal.cz/produkt/160-her-a-cvice...

podívejte se na ukázky z knihy..., já ji mám doma a můžu doporučit 😉

pebi
26. zář 2008
mapris
26. zář 2008

Ahojte,
taky jsem to začala řešit. Naše malá miluje auta a nářadí. Tak jsem jí koupila nářadí a z krabice udělala "pracovní ponk", zatloukává tam hřebíky (umělé) a dřevěné kolíčky. Malujeme jedině s dozorem, protože mi taky pomalovala zeď a svůj stoleček se židličkama. Jinak jí zapojuju do domácnosti - ráda mi pomáhá vyklidit myčku, pověsit prádlo, s manželem zas vysává atd ... Prostě si dělím práci, kterou můžu udělat s malou a kterou můžu udělat bez malé. Když vařím, tak stojí na židli a pomáhá mi, třeba míchá šlupky od brambor, přelévá si vodu z hrnečků, ovšem musí mít pod tím utěrku, abych neměla potopu a tak ...

j.a.n.u.s.
zkus male koupit treba umele kelimky, nebo navlikaci krouzky .. S tema si nase Terka nejvic vyhrala ...

pebi
26. zář 2008

já teď třeba dám Anetce do velké rukavice všechny malé lžičky, co máme (nebo pastelky) a ona je po jedné vytahuje a pak je zase po jedné dává zpátky. Nebo stavíme věž z kostek, nebo kreslíme, prohlížíme knížky, nebo skládáme ty nejlehčí puzzle (má třeba zvířátka - dospělé zvíře a mláďátko a zkouší, co kam patří), navlíkáme kolečka, trháme papírky, troubíme do role od toaleťáku...je toho spousta, ty knížky, co jsem dávala odkaz, jsou fakt dobré...

těším se, až bude větší, jak budeme třeba na procházce sbírat listy, doma je pomalujeme a obtiskneme na papír, nebo budeme dělat panáčky z kaštanů, vystřihovat ozdoby z papíru, nebo si uděláme z vlny panenku 😉
vymyslet se dá hodně, horší je najít si na to čas a věnovat ho prckovi 🙂

pebi
26. zář 2008

nebo se učíme části těla (ukázat na ní i na mně, případně na taťkovi 😉 ), dělám různé pohyby a grimasy a zvuky a Anetka zkouší je napodobit

j.a.n.u.s.
autor
26. zář 2008

pebi, diky...a vsem ostatnim taky...normalne mi chybi inspirace! 😉 s El jsem furt a furt neco vymyslime, ale zacina to byt dokola...potrebujem novinky...moc moc diky!

mady
4. říj 2008

Tak našeho malého nebaví vůbec nic. Teda u babičky si hraje a to nemá žádný hračky. Kramuje je jí v šuplíkách a skříních a doma nic. Má hraček kopu, bazén s balónky a plno knížek. Nebaví ho nic. Jedině telka. A pak venku. jenže zrovna dnes prší tak je u babičky ale ta má 70 tak ji budu muset vysřídat v hlídání.

kacka79
4. říj 2008

Tak u nás teď nejvíc frčí prolézací tunel z ikea, a jinak hrajeme často na honěnou, no většinou jsem ale za chvilku uhnaná 😝 Jinak pokud máš nervy, super jsou barvičky - zdravotně nezávadné se kterýma se maluje prstama, ale jak píšu, připrav se na to že bude barva všude..Taky hodně čteme - nejvíc ho baví vyprávění o zvířatech, jak které dělá. Potom se mu schovávám a on mě hledá, stavíme kostky a kelímky na sebe a on je bourá.. potom "vaříme" - vyndáme si hrnce a vařečky... no asi ai umíš představit jak to u nás doma vypadá.. no BORDEL V BYTĚ = ŠŤASTNÉ DÍTĚ 😀 😀

listicka20
4. říj 2008

ahojky, díky za tuhle diskusi, v posledních dnech dost řeším, že pořád děláme to samé a malá se už musí nudit... A inspirace mi taky chybí.
Akorát jí zpívám písničky s ukazováním a napodobováním zvuků zvířat, to má úspěch, a pak hrajeme "na schovku" - schovám se třeba za postel a pak na ni udělám "bu"
a samozřejmě ji baví krámování, otevřu jí šuplík s plínama nebo již zmíněnou kredent s hrncema...

radka.k
5. říj 2008

Oliver k svátku dostal od kamarádky bublifuk, když ho viděl, říkal ham ham, tak jsem mu jenom chtěla ukázat, že to není jídlo ale zábava. Myslela jsem, že mu ukážu pár bublin a smíří se s tím, že se toho nenají. Bohužel se mu to tak zalíbilo, že jsme ho celý "vybublali" doma. Sicepotom bylo trochu mokro, ale za tu radost to stálo 😀 Tak doporučuji obyčejný bublifuk.

paula
5. říj 2008

janus, super tema.
Bublifuk neni spatny. Na malovani barvama doma jsem si v ramci zachovani domacnosti jeste netroufla.
Neni taky spatny navlikani, velkych koralek treba na tkanicku od boty, nebo se daji pouzit i testoviny, barevne.

Pak jeste presypavani malych veci z nadoby do nadoby (hrasky, ryze) u nas vedou drobne mince. Schranuji je takovych ozdobnych vazickach, tak je vzdycky vysype a pak tam po jedne dava a ono to tak hezky cinkne. 😉 Tatinek ji koupil plechovou pokladnicku, tak si ted penize hazi tam. jenze pak uz nejdou ven, tak vzdycky kdyz vidi penezenku nekoho z nas tak hned somruje drobne. 😀 😀 😀

paula
5. říj 2008

Jo taky oblikani a hastroseni neni spatny. Oblika si moje rukavice, boty, cepici, salu a pak tak chodi po byte a stezuje si, ze je ji teplo. 😀

markeeta
6. říj 2008

janus: vyvoj ditete je popsat napr. tady http://www.mladazena.cz/scripts/detail.php?pgid..., ja si to kazdy mesic ctu a pak se ji v tom snazim venovat. Knizek jsou miliony, staci zajit do knihkupectvi.
Muzete spolu treba cvicit, doporucuji knihu "Bud fit od narozeni po školku" od Kleplova a Pilna.

pebi: jake puzzle mas na mysli?

pebi
7. říj 2008

tak u nás jsem prstové barvy odložila na později, Anetku strašně bavilo se v tom patlat, nejradši by v tom kelímku vymáchala ruku až po loket, ale nepochopila, že s tím se maluje... 🙄 😀 uvidíme za pár měsíců

Ale výborná zábava, co mě včera napadlo... dala jsem jí dvě nerez misky (aby to cinkalo), malou lžičku a jednu misku plnou ořechů (normálních vlašáků ve skořápce), ať si s tím dělá, co chce. A Anetka vzala tu lžičku a snažila se pomocí té lžičky přesunout ořechy do té druhé misky...zábava na 20 minut, úplně ji to pohltilo 🙂

j.a.n.u.s.
autor
7. říj 2008

Byli jsme pres vikend u pritelovo rodicu a mala se zabavila na dost dlouho par krabicema s viky. Velka krabice, v ni mensi ...pak jeste mensi a pak uplne malicka... 🙂

Holky jinak dik za vsechny tipy. 🙂

pebi
9. led 2009

hlásím nový nápad 😀
spousta pastelek a velká pet láhev, Anetka do ní strká ty pastelky hezky po jedné a pak mi je přinese, abych je vysypala a jede odznova...super 😉

hankaajirik
10. led 2009

Jiřík miluje hru na schovávanou.Stačí mít deku nebo závěs za který se dá schovávat.Když se mi schová ani nedutá,abych ho neviděla.Je to moc velká legrace,hlavně když mu lezou nohy a on myslí, že ho nevidím.Jak se schovám já pod deku, tak hned leze za mnou a má moc velkou radost.Můžu se schovávat do nekonečna a vždy ho tím zaujmu.Tak snad to bude fungovat i u vás.

sarkabrezen
11. led 2009

ahoj holky, u nás je nejoblíbenější "vaření" - dám malé hrnečky různých velikostí i materiálů, lžičky a nasypu jí něco z kuchyně, např. strouhanku, mouku apod. a do jednoho hrnečku trochu vody... ona pak z toho všeho nám vaří kávu apod. Baví se tím každý den, sype to z jednoho hrnečku do druhého, zalívá vodou... sice bordelu je z toho šíleně 😀 ale to člověk s malým dítětem nesmí řešit... Malá je šťastná, že dělá něco důležitého dospěláckého, protože ví, že kávu si vaříme, takže vždycky nadšeně nám řekne, že udělá kávu a je úplně unešená svou důležitostí 😎

taky malé dětské samolepky jsou výborné, teda aspoň u nás frčí šíleně, malá si s tím vyhraje, pořád to nalepuje a přelepuje na jiná místa a navíc si cvičí jemnou motoriku, která je skvělá pro rozvíjení mozku...

binki
12. led 2009

sarkabrezen: kde kupuješ ty dětské samolepky a jaký to je druh?

pucik
12. led 2009

ahojky, tak mi dostali k vánocům sadu kastrolků a od rána do večera jen vaříme, dala jsem mu brambor a malou cibulku, apk nějaké to ovoce umělé a jen co ráno náš divoch otevře očíčka už běžíme vařit, taky jsme kou´pili v ikee zatloukačku, kostičky a kalíšky a tím se taky hodně zabaví. Jo a prohlížení knížek taky zabírá, hodně zvířátek je dobré, tak ať vám všem ta zima rychle uteče.Zdraví Lucka a rošťák Daníček 🙂 😉

tannawe
12. led 2009

janusko...moje deti milujou detskou tvarovaci hmotu nebo jakekoliv placani se v teste /muzes si ho vyrobit doma nebo koupit v hrackarstvi/, ja jim neustale dokupuji nejake tvarovatka, vytlacovatka a vykrajovatka - takze si muzou hrat na obchod, maji pokladnicku, vahu, kosicek...takze ja chodim nakupovat a oni vyrabeji. Eli tedy neni uz zadne batole, ta nejradeji maluje a cte si, ale driv ji hodne bavilo oblekani panenek, staveni mestecka /mam od segry z Anglie uzasne rovzijeci hracky od ELC, prodavaji je ted uz i v nekterych hrackarstvich/, prevlekani do mych satu, malovani prstickama, nalepovani samolepek, tisknuti bramborama...nebo i primitivni vareni - hrach s vodou, prelevani naberackou do misticek...
Vzdycky delaly takove ty "domaci" aktivity. Eli ted uz treba rada vesi pradlo, poklizi, pomaha krajet pri vareni atd.
Zakyho tedy ted berou nejvic auta a ty plastelinky...to je favorit cislo jedna. U toho vydrzi oba dva klidne i hodinu!

Jinak jsem s nima hodne skladala puzzle /batoleci ze dreva s velkymi dilky...Eli ted uz sklada i ty male,je to fakt zabava/, prohlizeli jsme interaktivni knizky, kerslili jsme spolu...a nebo jim vyrobim "domecek" a oni chodi domu a do prace... 🙂
Ted meli treba postaveny obchod, kde prodavali susenky, ovoce atd. Ma to vyhodu, ze u toho hodne zladuji!! 😉 🙂

sarkabrezen
12. led 2009

binki - samolepky kupuju různě kde na ně narazíme, v trafice, v hračkářství... kupuju ty nejobyčejnější, protože malá je tím svým hraním likviduje ve velkém, nejraději má princezny, srdíčka, medvídka pú a tak... u nás je toho všude spousta, takže s tím nemáme problém 🙂

zutom2
14. led 2009

Ahojky tak naše Natálka nejraději modeluje s modelínou od Play- doh.......a pak maluje taky na odlitky ze sádry s vodovkama........vyzkoušejte to malujeme tak zhruba od roka.........

adajar
24. lis 2010

Ahoj holky super tema. Me by zajimal ted zrovna recept na tvarovaci hmotu a taky jsou prej super barvicky ktere se daji jist zjistim recept a dam sem.

ja_sta
11. únor 2011

kočky jen jsem chtěla vložit odkaz,kde je knížka "Hry pro maminky s dětmi" asi nejlevnější-http://www.i-kantor.eu/cze/searchresult.php