Batolící se ,,Ráčci a Lvíčci" ;o)

perchticka
23. črc 2010

Tak jsem nás přesunula z kojenců. Letí to jako blázen! 😵
Takže lonští, letní mimísci ve znamení raka a lva sem! 🙂 😉

j.kriv
26. říj 2012

@kirkee Tak to je super, 15h zdarma v takhle malé školce to bych taky brala 🙂 tady není tak málo dětí na učitelku ani v soukromých ☹ Lili je stydlivka když jde o vrstevníky, stojí a kouká, nebo přijde rovnou za mnou, a pokud to dítě s ní nezačne komunikovat jako první tak ona za ním nejde...Nejradši má právě u našich toho bratránka, ten má 16 měsíců a mají se rádi. S malou super, ani jsem nepostřehla žárlení. No dřív se často po probuzení ptala jestli už Izabelka chodí, mluví atd., že už je dlouho malá tak proč už nevyroste 😀 Ale hraje si s ní i tak, ukazuje knížky, nebo jak si má hrát s různýma hračkama atd, ale už se těším až bude větší a budou spolu vymýšlet lumpárny 😀

Na dlouhé zimní a podzimní dny doporučuju štěně 😀 Teď zrovna s Isabelkou sedí u hracího stolečku a oba ho okusují 😝 😀

betty2
26. říj 2012

Ahoj holky,
občas jsem juknu, ale jsem hrozná a nic jsem nenapsala 😉 Jinak Filípek má brášku, Matýskovi bude zítra 7 týdnů a je to teď docela fičák 😵 ale naštěstí Matýsek je moc hodné miminko, musím to zaťukat... Filípek taky chodí do školky a jsem moc ráda, úplně mě dojímá když přijde s obrázkem nebo předvádí nějakou říkanku, kterou se naučil ve školce 🙂 akorát má už 2 měsíce (co nastoupil do školky) rýmu, vůbec jsem na to nebyla zvyklá 3 roky nemarodil a teď má pořád nudle jak švihadla 😒 Jinak mě do toho před 10 dny nečekaně umřel taťka, takže jsem už pomalu na prášky a nic nestíhám, doufám, že se to časem vše zklidní a bude líp...
kirkee : držím palce ať dopadne všechno v pořádku a ty i miminko jste zdraví 🙂

andysek111
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
j.kriv
26. říj 2012

@betty2 Gratuluju k Matýskovi 🙂 Na rýmu doporučuju koupit v DM kys. askorbovou (vit.C) v prášku, teda pokud mají (u nás je vyprodaný každý podzim 😠 ) Dáváme si ho každé ráno do čaje, větší dávku než je doporučená a super, držíme se všichni 😉 http://media0.webgarden.name/images/media0:4b24... Za tatínka upřímnou soustrast ☹ U nás to tak bylo u obou holek s jejich pradědy, měsíc po narození Lili zemřel jeden a měsíc po Izi druhý...

joa.n
18. únor 2013

Ahojky holky,
tak já se po ooooooooooopravdu dlouhe dobe ozyvam. Od te doby, co jsem nastoupila do prace, zacala studovat dalsi VS nejak nemam na net cas, az ted. 🙂
Cekame totiz v lete prcka, Kacenka uz se moc tesi a tak jsem trochu polevila a muzu kouknout i na konika..
Moc moc vsem gratuluju ke krasnym dalsim detickam, koukam, ze skoro sami kluci - my bychom taky radi kluka, tak uvidime, co to bude 🙂
Co jinak vase starsi deti?? Jak zvladaji skolku? Nase Katula sice od roka a pul chodila do jesli, ale prechod do skolky byl prvni dva mesice nestastny, plakala nebot maji skolku michanou - tj. male i predskolaky dohromady, ale ted uz je to dobre. Neda na velke holky dopustit, jsou to jeji kamosky a ma radeji vetsi deti nez male.
No jsme zvedava, jak u nas probehne bratrickovani/sestrickovani v lete - cekame opet racka nebo lvicka!!
Termin mam koncem cervence, mimco uz pekne kope tak si to kazdym dnem uvedomuju cim dal tim vic
Moc vsechny zdravime a dejte o sobe vedet.. 😉

j.kriv
19. únor 2013

@joa.n Ahojky, moc gratuluju!!! Já teda musím říct, že mít dvě holčičky je úžasný, takže klidně doporučuju 😀 Lili ještě do školky nechodí, ale chce, tak zkusíme zápis, ale jenom na dopoledne kvůli kontaktu s dětmi, nějak mi to nejde přes srdce, nechat ji tam celý den a přitom být doma s malou...Takže já s tím vnitřně spíš bojuju, uklidňuje mě jen to, že školka není povinná 😅

martulikk
1. bře 2013

ahoj holky 🙂 teda tady už jsem hoooodně dlouho nebyla 😅 naposledy snad v létě, nikde nikdo... ale ráda občas zavítám, když jste tu 🙂 jinak my máme taky nový přírůstek (23 týdnů), jmenuje se Julinka a je to fakt zlatíčko 😵 Josefínka chodí od září do školky a moooc se jí tam líbí! První dny jsem to odloučení nesla těžce, ale když jsem viděla, jak je tam spokojená, tak jsem si postupně zvykla...

joa.n
18. bře 2013

Ahoj holky,
tak mám za sebou základní screening a už se těšíme na léto a prcka. Víme, že se nám v bříšku schovává klučík, tak vymýšlíme jména.. Takže se nám narodí ráček nebo lvíček 😀 opět.. 😅
Jinak jak se máte??? Kačenka je zase nemocná... od té doby, co chodí do školky snad není měsíc, kdy by jí něco nebylo... v listopadu jsme si poleželi pár dní v nemocnici s rotaviry, v prosinci přes Vánoce měla neštovice a teď zase šílený kašel a rýma... ach jo.. 😖 😠

betty2
21. bře 2013

Ahoj holky,
já už se tak těším na teplo, dokonce už i Filípek pořád básní o teple a až bude moc nosit kraťasy 🙂 Tahle zima je fakt děsná a dlouhá, a hlavně také od doby co je Filda ve školce tak má pořád rýmu nebo kašel, přes vánoce také neštovice, pak spálu teď je 14 dní ve školce a už měl rýmu a teď opět kašel jako blázen, a koukám, že to je skoro všude stejné. Samozřejmě všechny nemoce (kromě spály) chytil jak Matýsek tak já, takže si můžeme otevřít doma lazaret 😖 😝
Jinak Filípkovi se ve školce líbí, ale začátek a teď po 3 týdnech kdy měl spálu, skoro týden ve školce ráno brečel, ale odpoledne už byl zase vysmátý a jak se mu tam líbí... A já, abych pravdu řekla, si nedovedu představit kdyby tam nechodil, protože při jeho živosti bych se dostala do Bohnic, stačí mi když je nemocnej 😉
Matýskovi už bylo půl roku, strašně to letí, pořád je strašně hodný, teď mu teda rostou zuby tak je někdy mrzutý, ale pořád je to úplný drahoušek, proti Fildovi, který byl pěkně "uřvané" mimčo 🙂
Pavla

martulikk
20. dub 2013

Ahojte 🙂 koukám, že je to všude stejné... Josefínka už 3 týdny marodí... když to už konečně v týdnu vypadalo docela dobře, tak po dvou dnech jí to zase dodělalo a má šílený kašel a rýmu :-/ my se z toho snad nikdy nevyhrabeme... do toho je nemocný i tatínek a Julinka má rýmu... já už tak chci to teplo!!! teď je tu víkend a zase ochlazení, ach jo...
@betty2 my ty děti máme asi dost podobné 😀 jsem ráda, když je Pepinka ve školce, že si trošku odpočinu s miminkem... naštěstí se jí tam moc líbí... jak je ale doma, tak to je tornádo 😀 Julinka je úplně jiné miminko, takové to "normální", hodné, spinkací 🙂 já to před tím neznala... až teď u druhého jsem zjistila, že může být vzhůru a zticha 😅 taky spinká i přes den v postýlce, na každého se stále culí (i když to Josefínka byla taky smíšek)... jen teda nás už pěkně potrápily zoubky... ve 4,5 měsících jí vylezly hned 2 najednou! a teď už má 4... Pepince vyrostl 1.zoubek až v 8 měsících a další v 10 a byl to klídek 🙂

betty2
22. dub 2013

@martulikk tak to máme opravdu stejné, já mám s Matýskem to samé, spinká v postýlce krásně (i když Filda spal taky většinou dobře), ale Filda potřeboval pořád pozornost, nesměl se nudit (což má doteď), Matýsek je fakt za odměnu, dost jsem se děsila, aby nebyl "uřvaný" jako Filda a je fakt, že je úplně jiný 😀 Teď je Filda po týdnu nemoci opět ve školce a já si úžívám klidu jen s Matýskem, s ním jsem si dneska všude uklidila, vyprala...prostě pohoda 😉 jak jsou doma oba je to konec, nic moc neudělám a Filda je taky jak uragán, všude je ho plno 😝

martulikk
23. dub 2013

@betty2 já taky říkám, že mám Julinku za odměnu 😀

joa.n
23. dub 2013

ahoj holky,
tak za 100 dní rodím... toto letí..
jinak moc zdravíme, doufám, že děti jsou už zdravé a těšíte se z krásného počasí jako my.. 😀

joa.n
12. kvě 2013

ahoj holky, jak se máte?? už se těšíte na léto..?? těm našim prckům budou za chvílu už 4 roky...
toto letí.. ta naše holka je poslední dobou hrozná rozumbrada a diskutérka... co nosí za rozumy ze školky, nad tím mi kolikrát zůstává rozum stát.... 😀

@kirkee
tak co, už máte na světě třetího prcka??

joa.n
7. srp 2013

ahoj holky,
tak hlásím že se nám 28.7.2013 narodil další lvíček - Filípek.. 😀

brisalek
7. srp 2013

@joa.n velké gratulace. Ať malý krásně roste a hodně štestí celé rodince. Já jsme měla po 3.měsících snažení biochemické těhotenství. Takže u nás asi druhé už nebude☹

joa.n
7. srp 2013

@brisalek
moc děkuji za gratulaci...
to tvoje druhé nepovedené těhu mě mrzí.. ale třeba se na vás usměje štěstíčko někdy v budoucnu 😉

martulikk
23. srp 2013

@joa.n moc gratuluji k miminku! 😵
je to hrozné jak to všechno letí... našemu lvíčkovi byly před měsícem už 4 roky a mladší berušce už je 11 měsíců... ach jo, kéž by ty dětičky rostly pomaleji 🙂 jak se všichni máte?

pisisvori
2. lis 2013

ahoj holky hlásím se (bývalý brisalek🙂 ), že k nám snad přibude další ráček. Je to teda hodně čerstvé a po 2 potratech za poslední 3 roky mám trochu strach, ale nějak věřím, že to teď bude dobré.
Doufám, že i vy všechni se pořád máte dobře.

betty2
10. lis 2013

@pisisvori moc gratuluju a držím palce ať to do třetice dobře dopadne 😉 🙂

pisisvori
10. lis 2013

@betty2 díky🙂

joa.n
23. lis 2013

@pisisvori
moc moc držím palečky a doufám, že vám ráček nebo lvíček vydrží!!!!! přeju ti to z celého srdce!! 🙂

joa.n
23. lis 2013

@martulikk @betty2
holky teď na to koukám, že máte úplně stejně staré obě dětičky . Jen Martinka má holky a Bety má kluky .......
fakt sranda 😀 😀

joa.n
23. lis 2013

a jedna srovnávací:
Kačka 13 týdnů
Filípek 15 týdnů
oba mají jedny rodiče, ale typově jsou úplně jiní.. i když společné rysy taky mají 😀 😀

betty2
24. lis 2013

@joa.n no jo máme, a ani jsme to neplánovaly 😉 🙂

betty2
24. lis 2013

@joa.n to jsou kukadle, jsou oba moc krásní 😵

pisisvori
24. lis 2013

@joa.n moc díky, zatím to vypadá dobře...i když pořád přemýšlím, jestli jsem do toho měla jít, už mi bude 39 v únoru a naše manželství také není žádná sláva...ale nechtěla jsem, aby byla malá jedináček.
Tvoje dětičky jsou nádherné🙂

janiart
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
joa.n
13. led 2014

ahoj holky, tak chci ještě nahlásit, že jsem k tomu blázinci doma dodělala úspěšně státnice...
co u vás nového?? @pisisvori

pisisvori
13. led 2014

@joa.n velká gratulace a obdiv!!! U nás dobrý , nevolnosti (ne z vracení) přešly asi v 10tt, screening v I. trimestru vyšel dobře, teď mám jít na tripple testy a pořád přemýšlím, jetsli i přes dobré výsledky jít na plodovku nebo ne. Jsem už prostě stará a okolo mne všechny známé šly, aby měly jistotu. Jinak to vypadala na to screeningu na holčičku což bych byla ráda🙂.