Batolící se ,,Ráčci a Lvíčci" ;o)

perchticka
23. črc 2010

Tak jsem nás přesunula z kojenců. Letí to jako blázen! 😵
Takže lonští, letní mimísci ve znamení raka a lva sem! 🙂 😉

zlobilek
13. lis 2010

spíš omylem jsem zabloudila do vašej témy, já jenom, že jsem si hned dělala tehotenský test když se to opozdilo a pozitívny a o pár dnů jsem slabě začala krvácet, tak jsem myslela, že test ukázal špatně a normálně jsem dostala měsíčky. bylo to hodně slabé a já si udělala druhý test a zas pozitívně. jela jsme vyplašená na gyndu. potvrdila mé těhotenstvý a klidový režim. ješte jsem v prvním třimestru někdy slabě špinila, nebo někdy to bylo i silnejší krvácení. jsem mrela strachy, co z toho bude a máme hezkého kluka, zlobílek je to pořádný, když zlobil již v děloze. 😀

kirkee
13. lis 2010

Ahoj holky,
Brisalku, ja jsem v prvnim tehotenstvi taky nekolikrat spinila i krvacela, poprve hned asi v sestem tydnu a potom jeste nekolikrat az do konce sesteho mesice (asi desetkrat jsme byli na pohotovosti). To krvaceni nekdy vypadalo i hrozive - pro predstavu cca tak 3 - 4 polevkove lzice cerstve krve. Vzdy jsme hned jeli do nemocnice, pokazde me prohledli, poslali na ultrazvuk a pokazde se ukazalo, ze to bylo krvaceni z cipku a mimi je naprosto v poradku a zive. Nevim, jak silne mas krvaceni ty, ale nehazej flintu do zita, porad to jeste muze dopadnout dobre, moc drzim palce!!
Na kraji cipku jsem mela jakousi jizvicku, ze ktere to takhle obcas krvacelo.
Cekala jsem, ze i v druhem tehotenstvi to bude to same, a kupodivu nic, cipek ok a nekrvacela ani nespinila jsem ani jednou, takze fakt nechapu, co to predtim bylo.... 😕

Joa.n - tez gratuluji k praci a preji, aby byla ruka brzy v poradku a s Kackou jste to vsechno zvladly!

Martulikk - my koupeme ve velke vane jen v ciste vode, a jednou za uherak (= cca jednou za dva tri tydny) mu do vody pridam miminkovsky koupaci gel.
Vlasky myjeme vzdy o vikendu, na stridacku - jednou jen vodou, jednou mu na ne dam mimi-sampon, ale ani neni potreba, i po umyti vodou ma vlasky hezky ciste, jen mi ten sampon hezky voni, tak abych si ho pak mohla ocichavat 😅

A k tomu jezeni lzickou - to nam vubec nejde. Chlapik by nejradsi vsechno jedl sam lzickou, ale nenecha si poradit, jak ji spravne drzet, takze ji drzi tak srandovne, spickama prstu za spicku drzadla lzicky, a tak se tedy opravdu jist neda 😀

brisalek
14. lis 2010

Ahoj holky, ja jen kratce. Vcera ve 12hod uz mi prislo , ze me boli bricho vic nez je zdravo a krvaceni taky horsi, tak jsem se sbalila a valila metrem k apolinari. Tam jsem hodinu a neco cekala nez prisel dr. a nez vysetril dve pani prede mnou. A to uz me teda podbrisek bolel hodne. No kdyz me prohlidla rekla, ze tam urcite zustanu, ze uz jsem castecne potratila. Bohuzel v 10hodin jsem si vzala 3 platky sunky, takze revize az v 5 odpol a musela jsem tam zustat pres noc. Ted uz jsem doma a vse snad vpohode.

Manza to s malou zvladli a vubec neplakala ani pri usinani. Kdyz me videla nebyla to ani zadna velka radost🙂. tak ted uz vim, ze konecene po dvou letech muzu zacit flamovat a male toho zase tolik nebude chybet.🙂🙂🙂

Ja to jdu dospat, protoze mi tam dali pani, ktere delali revizi v 10 vecer, takze do 12 byl srumec na pokoji, usnula jsem okolo 1 a vstavala v 5. To se doma vyspim teda lip🙂.

kirkee
14. lis 2010

Brisalku, je mi lito, ze to tak dopadlo 😔 Ale asi to tak melo byt.. sama jsi psala, ze si nejsi jista, jestli je ta spravna doba na druhe dite. Urcite az si budete jisti, ze druhe chcete, tak nejaky ten drobecek prijde. Moc vam to preju! A drzim vam palce, at jste doma v pohode 🙂

betty2
14. lis 2010

Ahoj holky,

joa.n: gratuluju k práci, alespoň to bude změna a penízky se také hodí 😉 taky bych klidně na pár hodin do práce, ale u nás jesle nejsou a babičky jsou pracující, takže mám smůlu 😝 Jinak držím palce kvůli té operaci, ať je to v pohodě a taťku pěkně zapoj.

brisalek: je mi to moc líto, určitě to muselo být hodně nepříjemné, hlavně když se s mimčem smíříš a teď tohle. Ale člověk musí věřit, že to tak mělo být a určitě až budeš druhé mimčo chtít tak to vyjde.

martulikk: my jsme používali na koupání dlouho Niveu sensitive na tělo a vlásky a teď používáme delší dobu mycí gel z DM a v pohodě. Koupeme většinou obden a když koupu já tak používám gel jak na tělíčko tak na vlásky pokaždé😀

Jinak sám Filda nejí, dřív měl hodně tendenci jít lžičkou sám, teď ale moc ne a je pravda, že mi to moc nevadí, nelámu to přes koleno, do té doby než půjde do školky se to snad naučí 😝 😝

No jinak jsme byli minulý týden v Motole na vyšetření kvůli té hypospadii Fildy a moc mě nepotěšili. Fildu čeká operace, nastupujeme 22. února a o den později operace, v nemocnici budeme 7-10 dní. Budou mu dělat platiku močové trubice, nemá půlku vyvinutou a k tomu obřízku. Bude mít cévku a bude přivázaný za nožičky i ručičky aby si to nevytrhl. Takže už se děsím teď, vůbec si to nedokážu představit a je mi ho hrozně líto. Navíc mi doktor narovinu řekl, že je dost velké riziko, že se to napoprvé nepovede a bude se to muset opakovat...

achina
14. lis 2010

Jezismarja holky, co to tady vsechno ctu ? !! ☹ To jsou teda veci.... ☹

@brisalek - to je mi moc lito. Ale asi to tak melo byt a az prijde ten spravny, tak se podari znovu. Musi to byt ale hrozny pocit. Tak se drz...

@betty2 - to si vubec nedokazu predstavit, ze by maleho privazali. Ale kdyz to musi byt, tak se neda nic delat. Nebude to jednoduche, ale rikej si, ze jsou horsi veci. A tyden utece jako nic. Navic uz zas bude o neco starsi, kdyz bude mit hracky, knizky, tak to nejak prezijete. Budu drzet palce.

Jsem rada, ze se tu tak podrobne rozebira koupani. Ja teda myju detskym mydlem Nivea, uz od narozeni. I vlasky. A to uz se dlouho chystam podivat se, jestli bych nemela pouzivat neco jinyho. Ja bych se bala umyvat jen vodou. Prece jen, jak ty deti kakaji do pliny... A nas maly je v tomhle hrozne vykonny, on kaka tak 3x denne. Tak mu prdelu poradne mydlem umyju a namazu. Jinak teda koupu obden, coz si myslim, ze je dobre pro pokozku a zadruhe to vyhovuje me. Kdybyste videli, co mi Danik obcas po koupani vyvadi, kdyz ho chci namazat, dat plinu a oblect. No, pot ze me leje proudem 😲
A tak celkove je ted strasnej vztekloun. Doted byl v pohode, az jsem se divila. Ted proste co vidi, to chce mit. Takze to zacalo byt docela tezky. Kdyz ho nekdy okriknu, tak on mi to potvora vrati. Jakoby rikal: "nervi na me" 😠
Taky jsem si vsimla, ze mu leze jedna stolicka, tak hura, uz to zacina.
Co se tyka jidla, tak Danik sam neji, to bychom asi meli jidlo az na balkone, ale rikam si, jednou se to naucit musi, driv nebo pozdeji. Kdyz pred nej postavim kousky namazaneho chleba, tak je zacne tak v rucickach muchlovat, ze jsou z toho pak pekne vytvarovane mastne kulicky, navic vsude kolem, jen ne v brisku..Ach jo..
Loucim se, zitra jedeme na 4 dny k rodicum do Cech, tak mame zas konecne zmenu. Mejte se fajn 😵

joa.n
22. lis 2010

ahojky holky,

@brisalek: moooooc me to mrzi ☹ ☹ ... jak psala achina, drz se!!!!!!.... Ono v zivote maji i tyto smutne veci pozitivni vliv - v tvem pripade treba to, ze jsi zjistila, ze Mala uz je s tatinkem v pohode a ty si muzes casteji odpocinout a sem tam i nekam odjet.. 😵

@betty2: drzime palce Prdolkovi a taky tobe, abys to v pohode psychicky ustala - ja si to ani nedovedu predstavit!!!!! ☹

My byli ted par dni u rodicu na Morave.. Kacenka byla v pohode no a ted je pondeli rano a za chvili razime poprve do Jeslicek!!! Mam srdce az v krku - jsem nervozni jako bych delala statnice... holky! snad nebudu brecet az ji tam budu nechavat!!! Moje sousedka ted minule pondeli odvadela sve 2. dite do skolky a brecela jak tulen!!!

brisalek
22. lis 2010

@joa.n to s tim flamovanim jsem psala jen ze srandy🙂. Myslela jsem , ze treba zkusime jednou uspavat ja a jednou tatka, ale kdyz jsem doma tak to bohuzel nefunguje🙂. Ale na jednu stranu jsem "rada", protoze to tehotenstvi bych ted fakt nezvladala, jsem hrozne nevyspala a vycerpana. Musim se nejdriv dat do poradku. Na druhou stranu me to trochu presvedcilo, ze mozna nekdy druhe bude🙂, kdyz to s manzou nejak zvladnem mezi sebou🙂.

Moc drzim palce na ty jeslicky, at to mala dobre zvlada. Uplne citim ten strach, kdybych ji tam mela nechat🙂. Ja to chci zkouset pomalicky v unoru. Ale tak , ze tam s ni nejdriv budu i ja a postupne tam bude dele a dele sama....
Drz se, moc drzim palce.

betty2
22. lis 2010

@achina zvládnout se to prostě musí, uvidíme kdo to bude zvládat líp, třeba mě Filípek překvapí 😝 hlavně až bude starší nebude si to pamatovat, tak alespoň něco... moc děkuju za podporu.

@joa.n moc děkuju, budu se snažit 😀 Jinak držím palce ať jesličky zvládnete i s Kačenkou v pohodě a bez slziček.

Jinak u nás je vše při starém, akorát mě deptá to počasí, skoro nechodíme ven, protože pořád prší nebo poprchává, je mlha no hnus... Filda je z toho celý rozdivočelý jak se nevyřádí venku a já nám taky náladu na draka, chci zase sluníčko a teplo 😵 😵

brisalek
22. lis 2010

@betty2 taky budeme drzet palce. Asi to bude hodne narocne. Ale jak pises, treba bude Filipek zlaty. Neda se to srovnavat, to ne, ale ja jsem take byla prekvapena, ze Anicka vubec neplakala, kdyz jsem tady nebyla. byla jsem si jista, ze se ke spanku uplace🙂. No a treba dr. take jen trochu strasi a nebude to trvat tak dlouho, myslim ta cevka. Je to jeste daleko, tak drzim palce at jde zatim myslet na neco jineho.

s pocasim mas pravdu. Nevim, jestli tim nebo tim potratem = hormony (po pordu jsem to bylo podobne) ale jdou na me nejake spatne nalady🙂.
My se snazime ven chodit, kdyz jen mrholi myslim, ze male to nevadi a ja to take preziju, ale ona se ted vubec nechce oblikat. Jsou to vzdycky hrozne sceny. Nejdriv pul hodiny vysvetlovani, premlouvani, ze jdem za ptacky a pejsky...a kachnickama....a pak stejne rev a oblikani "nasilim". Uz jsem z toho docela nastvana. Dopoledne jeste nekdy to jde, ale po obede, kdyz ma jit spat tak je to hruza. jenze ona mi doma neusne. Jednou jsem to zkusila a usnula az o pul 5, kdyz se zacalo stmivat. Pak jsem ji za hodinu budila, to rvala a byla pak do vecera protivna. Uz aby bylo jaro a leto a holt nebude uz chodit spat a aspon misto v 9 bude usinat v 7🙂.
Pred vic jak 3 tydny jsme prestali uplne kojit a spala skoro porad celou noc(od pul 9-pul10 do pul7-7), ale ted se to nejak zhorsilo a budi se po tak 2x za noc a dlouho trva nez usne. myslim a doufam, ze jsou to zoubky, protoze i hur ji. Clovek si na tu celou prospanou noc lehce zvyka po tech 12 mesicich neustaleho vstavni.

Ale teda holky reknu vam ty prsa po odstaveni mi zase taky zhorsily naladu🙂. Nejsou sice tak hrozne povisla, ale uz jsem si zvykla, ze nejake ke sve zadni casti mam a ted zase uz skoro nic🙂🙂. Navic jsem zase neco stloustla i kdyz moc nejim, myslim, ze je to take tim odstavenim. Vzpominam, ze tady nektera z vas psala, ze taky stloustla, ale nevim kdo. Uz to slo zase dolu nebo vam to zustalo???

Jo a kdyz jsem byla u toho jidla. Co davate detem na svacinu? Me ted mala nechce vubec jogurty, lipanky, syry ani presnidavky. Jedla by jen kompoty, strudl, rohliky a podobne a hlavne smazene vajicka🙂.Jinak obedy a vecer ji celkem dobre, ale snidani a svaciny to je des🙂.

martulikk
22. lis 2010

@brisalek to je mi moc líto, co se stalo... drž se! nevím, co na to říct... ☹ člověk se s tím musí hlavně vyrovnat sám a pak už je dobře... přeju ať se vám to doma všechno srovná a pak si miminko společně naplánujete a budete se už jen těšit!
@betty2 uvidíš, že Filípek to zvládne ani nebude vědět jak 🙂

holky to počasí je fakt na houby... já jsem vždycky měla ráda zimu, ale po té loňské už bych se nejradši odstěhovala někam na jih... dost to na mě padá ☹ prvních půl roku jsme si doma s malou fakt pořádně užili, přes den skoro nespala, šlo to jen v kočárku... jenže ta loňská zima byla hodně zasněžená, takže se s kočárem nedalo moc jezdit a já byla hodně zavřená doma, s křičící prďolkou... no a do toho všeho jsme ještě přišli v únoru o naší Dafinku... 😔 takže se fakt děsím jak tu nastávající zimu budu zvládat, manžel nechápe, že mě to pořád tolik bere, ale já si prostě nemůžu pomoct... strašně moc se už těším na jaro, aby to bylo za námi...

nevím, jestli jsem to tu psala, ale kojit jsem přestala před měsícem... teda já bych kojila dál, ale malá prostě večer už nechtěla, jenom se na mě culila a myslela si něco v tom smyslu jako "no mámo, to myslíš vážně???" 😀 takže já jsem si sice posteskla, ale hlavně že malá to zvládla s přehledem... no a prsa? děs... jsem tam kde jsem byla před těhu... člověk si na to lepší rychle zvykne 😅 jinak s postavou mi to nezahýbalo, já jsem dost zhubla tu minulou zimu a jsem spokojená s tím, co mám... vážím ještě míň než před těhu (manža teda nadává), ale nikdy jsem nedržela žádnou dietu, šlo to všechno samo... jasně, malá mi dávala dost zabrat a pak ty další starosti... ale prostě v jídle se neomezuju, tak mám štěstí...

no a jídlo malé je tragédie už hodně dlouho... my máme nejedlíka... ráno mlíčko vyžahne v pohodě, svačinku si dá taky v klidu (nějaký ten jogurt, přesnídávku nebo rohlík), ale oběd - naprostá katastrofa! někdy je to dobrý, ale většinou bojujeme, sní tak půlku skleničky a to jen, když je při chuti... musíme si hodně hrát a různě jí zabavovat... odpolední svačinkua taky baští a večer dáváme ještě kašičku, ale to taky jen tak 125ml...

když už jsem se tak rozepsala, tak se vás aspoň taky na něco zeptám... máte taky doma vzteklounky? já mám pocit, že v poslední době malá nedělá nic jiného než řve, vzteká se a do toho ještě mlátí hlavičkou o cokoliv 😒 teda teď to přeháním, samozřejmě máme i usměvavou a hodnou holčičku 🙂 ale jak není po jejím (obzvlášť když je teda unavená), tak je to horor... chce třeba pořád chodit za ruku po bytě, ale já někdy nemůžu (nebo prostě už nechci) a tak jí pustím a ona spustí... někdy mám pocit, že mi snad prasknou uši... ach jo...

joa.n
22. lis 2010

ahojky,
teeeeda holky, vy jste se krasne rozepsaly... 🙂 alespon je co cist a jaaaaasam.. nejsem v te spatne nalade sama (zase jsem se bala ze jdou na me chmuru, ale ona to bude opravdu podzimni depka 😠

@brisalek: to s tou vahou jsem byla a trochu jeste jsem ja... opravdu u me po prestani kojeni sla vaha hodne rychle nahoru - na kila sice jen 5 kg, ale jsem mensi (163cm) a vzdy jsem byla hubena, tak jsem to spatne nesla (no, fotky z dovolene v plavkach byly fakt desne!! 😲 ) Ted po cca 2 mesicich pravidelneho cviceni (tedy nepredstavujte si, ze jsem kazdy den v telocvicne - to fakt casove nehrozi!!) cvico 1x tydne a hlavne po ubrani jidla a prestani jedeni bileho peciva jsem cca 2 kg nad vahou, kterou bych chtela.. 😉 Postava se mi vsak zmenila - rozjela jsem se hodne v bocich a stim se bohuzel uz neda nic delat!
Jak jsi psala o prsach.. me zustalo trosku vice nez jsem mela pred tehu (puvodni pradlo je hoooodne tesne), ale pricitam to tem kilum navic....

@martulikk: taky mame doma peknou vzteklinu a je uz skoro srandovni ji pozorovat, nebot ona se nevzteka a neni ze by kricela nebo neco takoveho, ale je to typicka holcicka - zacne hlasite vzlykat, da si hlavu do dlani a vyplavi doslova krokodyli slzy... musim to nekdy natocit na video a hodit vam to sem.. 😀 proste neuveritelne co se v tak male hlavicce muze zrodit - jen premyslim, kde to videla - ale tipuju na nejakou pohadku.. 😅

S jidlem jsme na tom hooooodne podobne jako vy... rano plnou flasku mlika, pote nejake pecivo (asi tak 1/3 sucheho rohliku), kolem 10 svaca - jogurt, pred spanim kolem poledne misku polevky (cca 200ml) po spinkani se do ni pokousim dostat druhe jidlo z obeda, ale malokdy uspesne, takze dostane piskoty, ovoce, krupky a tak.. kolem 18 hod krupicovou kasi nebo mlicko s kasi a pred spanim cca 200ml mlika a minimalne 1x v noci jeste mliko..
Nevim, jesti je to malo nebo akorat... uz si nad tim hlavu lamu par tydnu, ted ve stredu jdeme k Dr. tak se musim zeptat, protoze Kacenka ma v 15 mesicich 8,1kg! pribira porad cca 300g/mesic.. je to dost? 😅

Dneska byla Kacka poprve v jeslich - jen hodinku, ale pry moc neplakala (ja jsem sla mezitim nakoupit a porad jsem mela pocit, ze jsem nekde neco zapomnela - po roce jsem sla jen s kabelkou a bez kocarku!! fakt divny pocit). 😒
Zitra jde opet, a to uz tam bude cele dopoledne vcetne obeda - tak jsem doslova napnuta, jestli jim tam neco sni!! 😅
A taky jak psala brisalek, Kacka nam doma taky v poledne nespi - musi usnout v kocarku - ten pak klidne muze stat doma na chodbe, ale musi byt v nem... Tak v jeslickach spi vsichni v postylkach, tak jsem na ty tety tam zvedava, jak to tu moji cacorku nauci... 😀

hezky vecer vsem...

betty2
23. lis 2010

@brisalek moc děkuju... Filda moc mamánek není, v pohodě spí u babičky s dědou, šel by s každým (což je někdy na škodu). Když jsme byli v tom Motole na kontrole tak hned lezl doktorovi na klín a psali spolu zprávu... Spíš mám strach z toho uvázání, nesnáší omezování v pohybu, je schopný se celý prohýbat, aby se z toho dostal... Občas mám pocit, že nám vyrve popruhy z jídelní židličky 😝

S jídlem je to jak kdy někdy máme období, že sní všechno a dost a pak zase nejí skoro vůbec. Teď má období, že docela dlabe, ale jak co 🙂 Ráno má také flašku mléka, svačina jogurt nebo lipánek, 1/2 rohlík nebo chleba se žervé, lučinou a tak, oběd různě polívky nebo rýže s masem a zeleninou, bramborová kaše s rybou, omáčky ty miluje, odpolední svačinu má ovoce (to miluje kromě jablka) snad všechno a spíš ho musím krotit (v neděli snědl např. snědl doma banán a u babičky pak 2 mandarinky a řval, že chce ještě...), jinak miluje sladké hlavně čokoládové koláče (já to nepeču takže si dá spíš výmečně u babičky), k večeři má kaši (to sní i celo misku ani nevím kolik to je ml).

@martulikk Filda je také vztekloun 1.kategorie 🙂 a to už odmalička, i když teď se vzteká z jiných důvodů, hlavně když chce něco co nesmí a zakážeme mu to, většinou si sedne na bobek a začne vřeštět, je pěkná herečka takže začne popotahovat nosíkem a dělá srdceryvné obličeje takže když mám dobrou náladu mám co dělat se nerozesmát horší je to když je špatná nálada a Filda má svůj den a je schopný mít ty své "záchvaty" vzteku celý den to bych ho nejradši "přizabila" a mám co dělat abych se nezbláznila...

@joa.n Kačenka je drobounká, Filda je proti ní obřík 😉 má asi 11 kg a tak 82 cm (podle mých měření). I když jak vytáhl tak je tak akorát.

Jinak musím hodně zaklepat, protože to fakt není asi obvyklé 😉 ale Filda od cca 2 měsíců spí a usíná naprosto sám, žádné uspávání není. Jenom ho dám do postýlky, dostane pusu a jak po obědě tak večer během chvíle usne. V noci se budí jak kdy, někdy spí celou noc a někdy tak 1-3x zabrečí když mu vypadne dudlík a nemůže sám zabrat (to mu ale většinou rostou zuby nebo mu není dobře).

brisalek
23. lis 2010

@betty2 teda s tim uspavanim jen tise zavidim. Ja se snazim dodrzovat ritual, ale stejne jednou usne za pul hodiny a jindy u ni jsem treba i skoro 2hodiny. Je to fakt desna otrava☹.

S tim vztekanim jste me potesili🙂. Uz jsem si myslela, kdyz vidim ostatni deti, ze jen a nase je hrozna vzteklina. Driv busila vsude pestickama, ale asi zjistila, ze to nepomaha, tak ted jak pisete "hraje" divadlo", utika se schovat do ruznych rohu a zakouti a rve, ale bez slzicek a kdyz hned nejdu zacnou i ty slzicky a valeni se po zemi. Jak pise betty nekdy jsou ty jeji obliceje az k smichu, ale jindy me to nici. ona si vubec nehraje sama. Jak jsem psala nekde do jine diskuze tak i u divani se na krtecka chce, abych byla s ni. Obcas je to docela na vycerpavajici, kdyz to trva vlastne uz 16 mesicu kazdy den xx hodin porad s ni a do toho se vztekli...

My teda krome smazenych vajicek, ktere by snedla i 3 a strudlu, ktery je take schopna snist 3 kousky nic nesnidame. nejake chleby k snidani s necim nehrozi. Svacina si vezme ovoce, ale hrooozne si ted vymysli. protoze vsude v knizkach jsou tresne a jahody a ona to porad chce. Obed mame omacky vetsinou a to sni treba i 2 platky knedliku...ale nechce ani syry ani jogurt......Veceri ma polevku nebo zase nejakou omacku...kase neji. A na spani vypije ted tak 100-150ml sunaru a vetsinou sni jeste banan. A to pres den jeste ujida v kocarku rohlik nebo piskoty nebo co vidi u nas... Takze myslim, ze objemove toho ma az az ale malo vapniku a vitaminu myslim. Ale mame stejne jako Filipek okolo 11kg a 82 cm takze na holku az az. Ale pribira ted od 9m tak 100g-150g za mesic vic ne, vse nabrala do tech 8 mesicu.

Jo anicka by taky sla s tim co jde tim smerem co ona chce, ale v cizim prostredi se zase dost boji.
@joa.n jsem na ty jeslicky hrozne zvedava jak to zvladnete.Ja porad premyslim, jestli zkusit statni jesle, kde nebude moc moznost byt tam s ni. nebo ty soukrome, kde je to dost mastne, ale mohla bych tam s ni chodit do herny prvne pak postupne zvykat se mnou, ale hrali by si tam s ni ucitelky a pak bych ji tam postupne nechavala samotnou....Jeste mame cas tak budu premyslet.

brisalek
23. lis 2010

Jo a tak se mas betty, ze takhle hlidaji babicka... me krome vikendu, kdy si s ni hraje trochu vic manza(ale ja varim , uklizim...) a toho jednoho odpoledne a noci v nemocnici...nikdo jeste nehlidal☹. Kdyz jsme u babicek tak to si hrajou, ale mamko bud si u toho🙂.

Jo a holky dik za podporu. Ja to zase tak spatne nenesu, protoze to byl pro mne velky sok to tehotenstvi. Mezi nama s manzelem to neni dobre a ja se ted fakt na druhe mimi vubec necitim. Ale zase musim priznat, ze uz jsem si zacinala zvykat, kdyz jsem chvili zapomnela myslet na to jaky to bude zahul tak se i tesit. Ty materske pudy jsou holt silne🙂

achina
23. lis 2010

Ahoj holky, to jste se opravdu rozepsaly. A zrovna o tematech, na ktere bych rada reagovala.
Takze, co se tyka prsou po kojeni, no u me to kojeni zrovna nebylo stoprocentni, tak kdybych se mela znovu vdavat, tak s takovou velikosti by si me asi tezko nekdo vzal 🙂 A ted vazne, ja jsem mela vzdycky extra mala prsa, po mamce, ale co mam ted, tomu se mi ani nechce verit. Jeste, ze uz to mam v tomhle veku v hlavne trochu srovnane, jinak bych byla asi dost zamindrakovana. No, proste nulky jak vysite ☹ Takze jestli je mate vy trochu povisle nebo jakkoli trochu zmenene, tak budte radi, ze vubec nejake mate 😀
A ted k tem nasim vzteklounum. Ja byla zrovna dnes malemu kupovat zimni bundu a kombinezu. Doted jsem mu v obchode nic nezkousela. Ale to jste meli videt. Jecel a jecel, furt mi utikal a pak mi ztropil takovou scenu, ze ze me tekly curky potu. A lidi cumi, jakoby nikdo z nich nemel male deti. Doma si s nim poradim, ale venku je to hrozny. Kdyz ho chci dat treba zpatky do kocaru, tak se ohne do luku a jeci na cele kolo. On teda pri vztekani obecne hrozne breci, tecou mu slzy, jak hrachy, ale hodne casto si leha na zem na bricho (doma), rozplacne se jak zelva, ucho polozi na zem a lezi treba minutu. TAk to je pro me za odmenu, protoze to mi vubec nevadi. A jindy kolem me chodi a nahodi zamraceny a ublizeny oblicej. To mam pak taky co delat, abych se nerozesmala. 🙂
Zatim to ale delam tak, ze co chce, tak mu vetsinou podam, aby nezacal jecet. Ale vidim, ze musim zacit vychovavat, protoze nechci, aby se naucil si veci vyrvat. A chozenim je to stejne jak u vas, taky urcuje smer, neposloucha, vezme kamen a jde k autu, obcas me to nervuje, ale rikam si, ze to proste prejde.n
Ale abych to tak shrnula, Danik zlobi, vzteka se, je silene aktivni, nekdy fakt neposloucha, ale relativne dobre ji a spi,a to je pro me dulezite. Ja jsem nekdy nervak, tak diky tomuhle jsem docela v pohode.
Maly se vzbudil, tak to musim zkratit. Ted me asi ukamenujete, protoze Danik sni celkem vsechno a celkem i hodne. Nesmi to byt teda kousky, to nechce, jinak ale problem nemame. Ale stejne vim, ze to prijde, protoze kazde dite si jednou postavi hlavu a proste neji. S uspavanim to mam taky zadarmo a nesmirne si toho vazim. Dam ho do postylky, on se tam kouli, zkouma hracky a pak usne. Ja se mezitim naobedvam a pak mam cas i na jine veci. A vecer to same. Ale znovu opakuju, ze to neberu jako samozrejmost a porad to rikam i manzelovi, ze v tomhle smeru jsme opravdu rozmazleni.
Jinak mam takovy dotaz: taky vase deti sleduji losovani sportky pred zpravami? Nas Danik na to vylozene ceka a dokonce si k tomu vyleze na kreslo, uvelebi se a pak ani necekne. Kdyz je znelka vecernicku, tak uz vi, ze to prijde a jde se pripravit. My s manzelem jen koukame 🙂 A sleduji vase deti uz Kouzelnou skolku? Danik moc ne, opet jen znelku.
@brisalek -s tim hlidanim to mas teda naprd, zenska si potrebuje obcas odpocinout. A nemuzes proste poprosit, aby si malou vzali aspon ven do kocaru nebo sem tam na pohrani bez tebe? A jestli to neni doterna otazka, co mate s manzelem za problemy? Nevim, jestli uz jsi to tady nepsala...tak se omlouvam. Kazdopadne drzim palce, at je to lepsi.
Maly knuci, ze jsem u pocitace, tak musim....Mejte se fajn, prezijte nejak podzimni plyskanice 😵

martulikk
23. lis 2010

Holky, tak my dopoledne uspáváme uhoupáním na míči a ve většině případů to funguje 🙂 ale jednou za uherák (samozřejmě zrovna dnes, kdy jsem potřebovala, aby šla spát včas kvůli plavání) neusne a dělá binec... takže jsem jí i tak dala do postýlky, zapla chůvičku a hodinu se nervovala vedle v obýváku... chvíli byl rachot, pak si hrála, povídala, byla zticha... když už jsem si myslela, že možná usnula, tak zase rachot, pak vypla chůvičku a já tam musela jít, posunout postýlku a šup zase pryč... takže mi "vynadala" a pak se to celou dobu střídalo, rachot - ticho... 🙂 nakonec usnula a spinkala hodinku 😵 odpoledne doma moc nespí, když usne, tak se probudí hrozně nešťastná s velikým pláčem, který pak musíme aspoň půl hodiny uklidňovat, mazlíkovat se apod... když se dá jít s kočárkem, tak je to v klidu, jenže teď už je tma od půl páté, což je na prd... 😒 no a večer je to fajn, to jí dám do postýlky, podám mazlící deku, zhasnu a lehnu si vedle na postel... zpívám jí písničky dokud neusne 🙂 určitě by usnula i bez toho, ale mě to nevadí, jsem tam s ní ráda 🙂 pak spinká až do rána 😵

@achina Josefínka taky miluje reklamy, znělku od Večerníčka (jinak teď dávají divné pohádky, tak to jí nebere) a pak to losování Šťastných 10 😀 ráno koukáme ještě na Pepka námořníka 🙂

brisalek
24. lis 2010

@achina prsa teda nastesti nejake mam, ale jak psala martulik na to lepsi si clovek snadno zvykne, kor kdyz ten zbytek tela se tim tehu nejak zhorsil🙂

Ja se snazim televizi, kdyz je mala poustet minimalne. Ale kdyz jde tak ji take nejvic zajimaji reklamy. Doted ji ani nebavili pohadky, kdyz tam byla nejaka kreslena....(mala obcas pustila telku kdyz si hrala s ovladacem a byla tam treba zrovna skolka). Bohuzel manzel ji , kdyz ji mel skoro cely den na starost (aby si to ulehcil) pustil pribehy krtecka na DVD a ona by na to ted koukala klidne cely den. Ale chce aby u ni nekdo byl a komentoval to s ni☹.Tak musim vzdy rano po 5 dilech rict, ze krtek sel s kamaradama ven a prijde az vecer...pak to ma misto vecernasu a veceri u toho.

@martulikk me by to uspavani u ni taky tak nevadilo, kdybych tam byla neco okolo pul hodiny. Jenze jsem tam vetsinou hodinu a vic nekdy skoro dve. Nevim, jestli neco delame spatne. Koupeme okolo pul 8 a v 8 jsme v posteli, ale nekdy spi za pul hodiny jindy az ve 21.40:-(. Koupat pozdeji uz se mi zda dlouho a ona i sama nas tahne do koupelny.....je to stejne jako po obede. I kdyz vyjedu driv tak stejne usne jak chce a pak zbytecne rve v kocare, protoze jezdime hodinu venku. Proste nespi podle ritualu, ale podle toho jestli se ji chce☹. Holt si bud muset odrict to volno odpoledne kdy spi a nechat ji uz na jare vzhuru cely den. Kdyz bude videt do 7 tak to urcite vydrzi a pak to zalomi v 7. Jen se bojim, ze to bude trvat jen chvili a pak zase zacne usinani v 9☹. No jo vzdy byla nespavec. V noci spi 9-10 hodin, pres den okolo 2. Okolo 12 mesicu jsem mela radost, ze usina az po obede a spi dele, ale trvalo to jen 14 dnu a uz usinala az v 1 -pul 2.

vsem hezky den

betty2
24. lis 2010

@brisalek to uspávání tak dlouho musí být opravdu hrozné a vyčerpávající, my to absolvovali ty první 2 měsíce (takže proti tobě nic 🙂 hodinu i dýl jsme Fildu museli nosit po bytě a kolíbat, párkrát jsme už bezradností vyjeli ven s kočárem a jednou ho jeli i uspat v autosedačce autem 😀 to je hrozné jak to letí, že už člověk na to málem zapoměl. Pak jsem řekla dost a zkusila to jinak nastavili jsme opravdu pevný rituál, večer se tak mezi 18:30 - 19 večeře, pak tak před půl osmou koupání, pak mlíko nebo čaj a spát chodí tak v osm. Dá se pusa na dobrou noc tátovi mě a do postýlky. Dřív se stávalo, že tam lítal, hrál si a brečel, šla jsem tam tak po 5 minutách, pak třeba po deseti, ale už ho nikdy nevyndavám z postýlky, zpátky ho položím, dám dudlík, přikryju a řeknu dobrou noc. Nakonec vždycky usne, teď už docela dlouho hned, už žádné znovuchození neprobíhá.

S hlídáním to docela jde, i když je pravda, že jsem musela ustoupit z toho, že se nebudu ptát jestli ho někdo pohlídá. Měla jsem v sobě, že se mají zeptat sami a chtít Fildu pohlídat nebo s ním jít ven. Což moc nefunguje 😲 Takže když někam chceme s manželem jít, nebo si něco zařídit, prostě o pohlídání požádám a je to 🙂 Naštěstí manželovi rodiče jsou moc fajn a Filda je jejich první a jediné vnouče, které zbožňují. Ale je fakt, že k nim chodíme i několkrát týdně (bydlí 5 min. od nás) a jim to vyhovuje, protože jim ho tam přivedeme a oni se s ním 2 hodinky vyblbnout a jdeme domů. Taky mě občas přepadne, že by mohli někdy přijít k nám a vzít ho na procházku nebo si ho sami vzít na víkend, ale to zatím nejhrozí, manžel jim to neřekne a mě je to taky blbé 😀 Jinak moje rodiče nehlídají vůbec (prý nejdřív tak ve 3 letech) takže jsem ráda alespoň za to občasné pohlídání manželovými rodiči...

@achina moc jsem se zasmála u tvého líčení nákupu s malým, něco podobného jsem nedávno absolvovala i já a zařekla jsem se, že sama nikdy více 😀 ...
Filda miluje v televizi reklamy a různé výrazné znělky, hlavně když tam hraje hudba, to pak dělá tany tany 😅 Na kouzelnou školku se díval párkrát, ale vydrží u všeho tak 5 minut, ale je fakt, že mu pohádky zatím moc nepouštím spíš u nás teď frčí knížky a ukazování na obrázky a vysvětlování co to je, čtení nějak rád zatím nemá...

brisalek
24. lis 2010

@achina jo zapomnela jsem na to hlidani. My mame jedny rodice 100km u tech je to 3 vnouce, ale ty dvesegriny maji ve stejnem meste a stejne moc hlidani se ted u toho mensiho nekona, oba jsou trocu nemocni a babicka jeste chodi do prace. A druha babi s dedou jsou 200km a tem je 70 a 75 let a babicka spatne chodi. A mala na ne neni moc zvykla, protoze je oboje vidi tak 1x za 2-3 mesice. Ale cim je vetsi tim je to lepsi, ze si rychle zvykne a neni uz tak vazana na me.
Ted jsem se rozhodla pro pani na hlidani. Potkala jsem jednu pani, kterou znam delsi dobu i kolegove s byvale prace ji znaji a ona hned, ze kdybychom potrebovali hlidani...ze hlida jednoho 2 leteho chlapecka..ze by hned mela svoji skolku, kdyby to vyrizovani nebylo tak narocne....je zdravotni sestra a je moc fajn, tak uvidime jak to pujde. Proste abychom meli nekoho misto ted babicek, kdyz je potreba neco vyridit....
@betty2 to cos popisova my jsme meli take a u nas pomohlo jen prso, ale stejne u nej usinala i 2 hodiny a mezitim i obcas bulela. Bohuzel uz je mala ve velke posteli, takze nechat ji tam samotnou nehrozi a ja na to nema moc nervy nechat ji plakat🙂 i kdyz slysim vsude okolo , ze to pomohlo a deti se usinat naucili....tak to budu muset holt vydrzet:-ú ja jsem jako mala take spatne usinala ataky jsem chtela, aby tam se mnou byla mamka jeste ve skolce🙂
My po koupani od te doby co nekojime prohlizime a cteme krtecka, tak mozna zkusim nechat zhasnuto a dat ji jen mliko a nesvitit a necist....kdyz jsem kojila take jsem nesvitila. Ale chtela jsem ten ritual zmenit, aby zapomnela na kojeni🙂

kirkee
25. lis 2010

Holky, s tim hlidanim, ja jsem normalne jeste nikdy nebyla bez Ozzyho ani hodinu, nikdy mi nikdo nehlidal, takze si to ani nedovedu predstavit. Vzdy a vsechno delam jen s nim.
A je to taky to jedine, ceho se bojim, az pujdu rodit - vubec se nebojim porodu, bojim se jen, jak tu dobu Ozzy beze me zvladne.. I kdyz treba budu taky mile prekvapena, ze si spolu s tatinkem poradi i beze me.
Nastesti tady je to tak, ze se jeden den porodi a druhy uz se jde domu, a navstevy tam nemohou byt pouze pres noc a jinak cely den mohou, tak snad tu jednu noc nejak preziji 😅

Bavili jste se tu o spani - tak u nas se jeste donedavna spalo na velke dvojmatraci na zemi - Ozzy v samostatnem pokoji, ale kdyz bylo potreba, mohla jsem si k nemu prilehnout. Ovsem posledni dobou se nam spani dost zhorsilo, volal me i trikrat za noc, kdyz procitl a zjistil, ze tam nejsem. A taky se tam porad ruzne prekuloval a cestoval, no zkratka spani nic moc.
A tak me napadlo, ze mu mozna ten velky neohraniceny prostor nevyhovuje. Navic on vubec nesnesl byt zakryty perinou, tu okamzite odkopal, takze tam muselo byt pres noc zapnute topeni, aby mu nebyla zima, coz ale ten teply vzduch taky dobremu spanku neprida. Kdyz jsem tam mela spat s nim, tak jsem vubec nemohla, jak mi ten vzduch vadil.
A tak jsme udelali radikalni rez, manzel sestavil znovu postylku a ja jsem ulozila Ozzyho do ni.
Nejprv nechapal a moc se mu to nelibilo, ale kupodivu usnul jako normalne tak do deseti minut. Topeni bylo ztlumene, tak jsem ho prikryla perinou a byla jsem zvedava co bude.
Sla jsem spat a ve tri jsem se probudila, jak uz jsem zvykla v noci vstavat, ale ono bylo ticho, nic se nedelo! Sla jsem Ozzyho zkontrolovat a on spal tak jak jsem ho ulozila, prikryty, jen si pekne oddechoval! To byl sok! Tak jsem znova usnula a vzbudil me az v pet, coz fakt se nam jeste nikdy od narozeni nestalo, ze by spal vtahu tak dlouho.
Vypil mliko a hned zase usnul a spal az do osmi. No ja byla jako znovuzrozena!
Ted v te postylce spinka uz asi dva tydny a je zajimave, ze to spani ma strasne odlisne den ode dne. Jeden den je to tak jak jsem popsala a druhy den se mi vzbudi i trikrat, ctyrikrat, ci proste v noci hodinu stavkuje a vubec nechce zabrat. Tech dobrych noci je nastesti vic, ale stejne nechapu, co mu v tech spatnych nocich vadi...
Ted uz jsme objednali i velkou dvoupatrovou postel, ve ktere jednou budou deti spavat spolu, sestavime pro Ozzyho zatim jen jedno patro a budu ho ucit spat v ni, aby se postylka uvolnila pro dalsi mimi.

Jeste jste se bavili o jidle - s tim nastesti problem nemame, sni uplne vsechno. A mezi jidly ho hrozne bavi, kdyz mu dam do ruky okusovat mrkev, nebo salatovou okurku, to v nem zmizi ani nevim jak.

A s tim vztekanim mame opravdu zazracne dite, protoze on se fakt nevzteka vubec nikdy. Proste ho vsechno bavi, je to takovej stastnej clovek, nebo co ja vim, ani nevim po kom to ma, kez by mu to vydrzelo.
A venku chodi neuveritelne vzorne, proste ja jdu a on jde celou dobu vedle me, vubec nikam neodbocuje, kdyz je nekde bahno nebo kaluz, tak na to ukazuje, rika "nenene" a obejde to, taktez kdyz potkame "odpadek", tak na to ukazuje a rika "nene", a sbira si jen lupinky a klaciky. Proste bozi clovek 😀
Ani oblekani mu nevadi, rika si u toho "bunda, sala, boty...", jeste si ty boty vzdycky sam prinese, sedne si mi na klin a nastavi nohu.

Akorat je to teda desny kaskader a snad kazdy den mame nejaky uraz. Je uplne pomlacenej, tu si prokousne ret, tu si odre nos, tu si nekde narazi celo (ted zrovna tam ma velky sram, jak se narazil o hranu skrine, a kolem toho zluty flek pres pul cela). Vubec nema pud sebezachovy nebo co... 😅 Vsude jsem cetla, ze i male deti zakladni pud sebezachovy maji, ale to nase teda ne.

Mejte se krasne 🙂

brisalek
26. lis 2010

@kirkee takove hodne jsme pry se segrou(jsme dvojcata) byly take jako tvuj vzorny kaskader🙂.
S tou perinou to mame stejne. Jakmile ji zkusim prikryt hnes se "vztekle" odkopava, v noci kdyz spi vydrzi prikryta tak 5 minut. Takze spi jen v bavlnenem overalu a ma tam tak 23 stupnu. Ale ja nejsem priznivec 18 stupnu doma, takze mi to moc nevadi. Ja naopak ted jak jsem byla tehotna jsem jeste vetsi zmrzlina nez jsem byla a byla mi zima i v tech 23🙂.
Me se mala taky snazi obouvat boty a bundicku....ale jen kdyz chce jen jako...ne kdyz je potreba jit ven🙂.

Tak to treba take zkusim nechat ji tam zimu a ona se nacha zakryta🙂.

ale to krasne mluvite, kdyz uz rika tolik slov.

martinahejlova
26. lis 2010

Ahoj holky, občas si vás čtu, protože máme doma taky jednu račici stejně starou s vašimi dětmi. Jak píšete o tom odkopávání, my používáme od té doby, co jsme odložili zavinovačku, spací pytel a jsme si ním moc spokojení. Nezkoušeli jste ho taky? 🙂 Martina s Barunkou 1.7.2009 🙂

brisalek
26. lis 2010

@martinahejlova my jsme zkouseli, ale byla v nem hrozne spocena za krkem, ted uz se tolik nepoti tak by to asi bylo lepsi, ale zase sebou hrozne mele a ted uz by to asi pro nas nebylo, myslim, ze uz by si nezvykla🙂

j.kriv
27. lis 2010

Ahojky holky,
krásně se nám to rozjelo, jde vidět, že se blíží zima, za letních dní tu bylo mnohem méně příspěvků 😉 😀
U nás hlídání funguje jen od našich, ale teď už dlouho ne, dřív když jsem měla brigádu, tak hlídala babička i ráno a odpo po 4hodinách, jinak jsem hlídání nevyužívala, jsem docela nervozní bez ní, i když vím že postaráno je o ni dobře 😅 a druhá babička nehlídala nikdy,jen jednou s ní byla sama s kočárkem, to měla 3měsíce a když dojela, tak malá byla úplně zpocená pláčem, protože měla hlad na což jsem ji upozorňovala ať nechodí daleko, a když jsem si ji vzala, tak jí říká "no ty seš tak zlá že furt řveš...", čímž u mě s hlídáním skončila 😠
Co se týče vztekání, tak malá je zlatá, ale umí pěkně vybuchnout 😝 😀 posledních pár dní když jí řeknu že se něco neděláa pod, tak se začne mlátit rukou do hlavičky, tak jí hned řeknu ať se nebije a udělá si malá, tak se pak pohladí 😅 nechápu kde na to došla, my ji nikdy neplácli, max. přes ruku párkrát 😅

Jinak u nás je pár novinek...budeme si kupovat koťátko, malá je z koček nadšená, tak snad je obě nějak zvládnu, akorát nevím kam schovat záchůdek aby v něm nerabovala 😝 😀 no a větší novinka je že budeme mít druhého lvíčka, termín máme přesně na Lili 2. narozeniny, tatínek dostal dárek k narozeninám 🙂 takže teď jsem si dala bojový úkol...snížit počet kojení, teď malá pije tak 6x za den 😝 a taky odnaučit plenky do léta, tak doufám že přestane bojkot nočníku, kdy jediné co se v něm objevuje, jsou hračky a jídlo 😀 😝

Tak užívejte víkend, pa 🙂

kirkee
27. lis 2010

Jeeee! J.kriv, to je bombaaaaaa!! Moc ti preju, aby vsechno probihalo v poradku tak jak ma a abys mela pohodove tehotenstvi 😵

kirkee
27. lis 2010

A ten spaci vak jsme nikdy nezkouseli, ale take si myslim, ze ted uz by bylo pozde ho zavadet, ze uz by si na nej nezvykl, prece jen uz je to velkej chlap 😉
Ale jsem rozhodnuta, ze u druheho ditete to zkusim se spanim uplne jinak, ze si ho nebudu brat k sobe do postele, ale bude striktne v postylce uz od zacatku, aby si na velkou postel nikdy ani nezvyklo, a zkusim ten spaci vak.
Konzultovala jsem to s nekolika maminkami v klubech kam chodime a drtiva vetsina to tak praktikovala a naprosta spokojenost, se spanim nemeli problemy... tak uvidime, jak to pujde 🙂

achina
28. lis 2010

@j.kriv - jeee, dalsi tehule, no holky, vy mi teda davate, ze bych taky zacala uvazovat? 🙂 asi casem jo, at je nemame daleko od sebe. Tak se opatruj a doufam, ze bude vsechno v poradku. Moje kamaradka ma deti narozene na den presne po dvou letech, to je fakt bomba !! 😀
My spaci pytel pouzivame uz hrozne dlouho, ted jsem mu dokonce koupila novy, vetsi. Chtela jsem ho uz zrusit, ale vzhledem k tomu, ze je zima, tak at je radeji zakryty. Je na nej zvykly, vi, ze kdyz mu ho navlecu, tak se ma jit spat. Parkrat, kdyz jsem ho treba prala, tak ho nemel a usinani bylo mnohem horsi.
@kirkee - taky jsem si dala zavazek, ze dite do postele neee, ale ono zalezi na diteti, kdyz to jinak nejde, tak clovek proste musi. My jsme v tomhle nastesti v pohode a ja jsem rada, protoze bych se vubec nevyspala.
Peknou nedeli !! 😵

spiraea
28. lis 2010

Ahoj holky, moc všem blahopřeji k druhým miminkům. Dlouho jsme sem nepsala, ale čtu vás poctivě.
Také jsme před týdnem řešili odkopávání, Radeček se hodně v noci budil asi zimou a já jsem se každou chvilku budila, jen abych ho šla zakrýt. Nakonec jsme to vyřešili spacím pytlem. Podotýkám, že na něj byl zvyklí pár měsíců minulou zimu (to byl ještě malé miminko). Teď jsme to zkusili a on od první noci v pytlu spí jak dudek a já jsem v klidu, že mu není zima. Vůbec mu to nevadí. Peřinu už teď máme jen na denní spaní.
Jen ten pytel máme půjčený od kamarádky, je hodně dlouhý (cca 100 cm a dá se i tak o 20 cm ještě nadstavit) a prý se do něj vleze i její 4letá dcera. To ten náš z minulého roku by mu byl malý.

betty2
28. lis 2010

@j.kriv moc gratuluju k druhému miminku a držím palce ať jste oba v pohodě 😵 😵

Jinak my jsme používali spací pytel tak cca do 9-10 měsíců než se v něm Filda začal promenádovat po postýlce a rozepínat si ho, dobře v něm spal a měl i dobu kdy bez něho nechtěl usnout. Teď už ho nepoužíváme, přikrytý dekou je jak kdy, někdy se odkopává, ale většinou je přikrýtý a je tam jak v pelíšku, někdy si dá peřinuu i přes hlavu 🙂

Letos to nějak utíká ani jsem si nevšimla, že je už první adventní neděle, ještě nemám nic nakoupeno, výzdoba ani adventní věnec taky nikde 😝 trošku mě děsí představa, že to tu vánočně vyzdobím a Filda bude všechno ničit, svícen vypínat a zapínat a já budu akorát naštvaná, takže letos udělám výzdobu asi jenom decentní a doufám, že ho nebudu sundavat jako ozdobičku ze stromku, protože mi je jasné, že na něm bude pořád viset 😀 😀