Batolící se ,,Ráčci a Lvíčci" ;o)

perchticka
23. črc 2010

Tak jsem nás přesunula z kojenců. Letí to jako blázen! 😵
Takže lonští, letní mimísci ve znamení raka a lva sem! 🙂 😉

achina
7. srp 2010

Ahojte,
tak kousani je u nas na beznem poradku, stojim u linky, Danik pribehne a zakousne se mi do nohy. Ja cuknu, zarvu, at me nekouse a on chudak odleti, jak kdybych ho odkopla, no hruza, kdyby to nekdo videl. Je mi to lito, nevim, jak ho to odnaucit. Ale ja bych jeste to kousani v ramci rodiny prezila, ale on kouse, stipe a zlobi i ostatni male deti. Tak si delam srandu, ze k nam nikdo nebude chtit chodit. No, vlastne to ani takova sranda neni. Vetsinou to totiz dopadne tak, ze ostatni deti proste zacnou rvat a byt protivne a je po prijemne navsteve. Ted naposledy to dopadlo tak, ze holcicka byla zavrena v ohradce, hrala si tam a Danik behal kolem jako zly pes 🙂 No, bylo mi vselijak ☹
Jinak s tim pitim jste me uklidnily. Ja si myslim, ze pokud by mely deti zizen, tak se snad hergot napijou. Kdyz byly ty vedra, tak maly pil vic, bylo to znat..
A jeste k prikrmum, nas maly je dost rozmazleny, co se tyka hustoty jidla. Delala jsem mu vsechno dost ridke nebo na kasi a ted se do nej snazim dostat mensi kousky. Ale moc se mi to nedari. Uz pri prvnim soustu, zacne srdceryvne becet a me jima hruza, ze nic nesni. Prece mu nemuzu furt delat nejake kojenecke "majdy" (?). Poradte.... Diky.
Zitra mame konecne oslavu prvniho roku. Nejdriv jsem byla nemocna a pak byli prarodice na dovolene. Bude klasicky dort a Danikovi jsem udelala dort primo pro nej, z piskotu, jablek a pudinku. Dneska jsem mu ho uz dala a ten se panecku oblizoval, tak mam radost. 😵
Mejte se, at jsou deticky hodne, dobrou 😔

betty2
8. srp 2010

achima: Filda taky strašně dlouho nechtěl jíst kousky, naučil se to až tak v 11 měsících na kukuřičných křupkách, které dlouho nechtěl, po dlouhé době jsem mu je dala a najednou slupnul 4 a kousal je... od té doby už sní po čtvrtkách i celou broskev, kousky masa... ale někdy to stejně bojkotuje... chce to prostě zkoušet co na něj platí a nepolevit 😀 😝

brisalek
9. srp 2010

tak u nas kousani moc neni, spis obcas stipani.
achima nase mala v jidle take moc kousky nemusi, kdyz to ma jist lzickou. Ale kdyz si to muze vzit do ruky tak sni kusy masa, broskev, chleba rohliky...cokoli.

S tim zubarem, jsme byly spolecne jeste pred rokem a jde jen o to , jestli otevrou nebo ne🙂 a dr se podiva na pocet zoubku🙂. Mala byla celkem v pohode do chvile nez chtela dr. zacit delat neco me a pustila odsavacku🙂.

achina
10. srp 2010

Ahojte, diky za info, no snad se bzry umoudri a zacne jist trochu jako dite, ne mimino 🙂 Krupky uz mu davam docela dlouho, ty jsou v pohode, protoze se rozpusti, i banan je v poho, ale nejake kousky, co se vubec nedaji rozmelnit, tak to ne.
Ach jo, my mame furt neco, nejdriv zuby, teploty, pak jsem byla nemocna ja, a ted zas maly dostal rymu. 2 proplakane noci, odsavani, rev...Mate nejaky typ, co plati na rymu? Ja davam jen Vincentku, vitamin C, hodne pit a nic vic me nenapada.

joa.n
10. srp 2010

ahojky,
@achina: s tou rymou fakt neporadim... ☹ Kacka na to nastesti moc netrpi. A jak dlouho tu rymu ma? Ma ji treba nejak casteji? Napadlo me, ze je treba alergicky na neco...
Kamaradky chlapecek taky relativne casto i v lete trpel na rymu, Dr. porad davala Vincentku nebo Olynt pro kojence a nic nezabiralo. Dokonce s nim byla i na ORL ale taky nic moc nerekli. Ale predepsali mu Avamys - kapky. Jsou na rymu a taky na projevy alergii. Ty mu pomohly a vzdy kdyz se ryma objevi, sahne po techto kapkach..
Ale osobne bych rymu resila jako ty: vitaminy, hodne pit a odpocivat...
At jste brzy zdravi 😉

achina
10. srp 2010

@joa.n - dik moc za rady, on tu rymu nema tak casto, takze alergie snad ne. I kdyz by to bylo mozne, my jsme s manzelem alergici oba. Ty kapky si kazdopadne nekam napisu, kdyby neco....
Spis me napadlo, jestli neni nekdo z nas bacilonosic, docela casto se ted v nemocich stridame. Maly vzdycky nejak zacne, docela brzy se z toho vyhrabe a pak to skoci na me a poradne se to na mne vyřádí. 😢 A co je zajimave, tak v zime skoro nic, ale ted v lete furt neco. No ale nic, jsou to jen prkotiny, nic vazneho, zaplatpanbuh,.....tuk, tuk, tuk... 😒

Jeste hodim do diskuze jeden dotaz: proti cemu jste nechali ockovat vase male? My pneumokoka, na 90% dame meningokoka, a nevim, co zloutenka..Rozhodne to nechci prehanet, ale na druhou stranu abych si pak nemusela neco vycitat.

j.kriv
11. srp 2010

Ahojky,
@achina ještě na tu rýmu, je dobré tak 2x-3x denně dát do aromalampy tea tree olejíček, funguje jako dezinfekce i při vdechování 😉 co se týče očkování, já nedala proti ničemu, až tak v 6-ti letech chci klíšťata, dřív je prý zbytečné. jinak neplánuju nic, ale kdo ví, co bude za pár let 😅

jinak v neděli Lili udělala dva krůčky a včera už 14, tak počítám že za pár dnů bude převládat capkání 🙂 a ještě se musím pochlubit 😀 ... o víkendu se stěhujeme do našeho baráčku 🙂 zítra jedu nakoupit ještě nějaké "nezbytnosti" a o víkendu akce "hurá" 😵

spiraea
11. srp 2010

Ahoj holky,
my teď máme hrozné období - od neděle nás trápí vysoké horečky, takže musíme dělat zábaly, Radeček je z toho celý nevrlý. V úterý jsme byli u doktorky, tak říkala, že to je buď šestá nemoc nebo zoubky. Ale v pusince nic nenašla ani ona, já se dívám každý den a nemá nic zduřelého. Je pravda, že máme jen 5 zoubků venku, ale vždy to bylo vpořádku - žádné průjmy, teploty, max. rýma a byl protivka.
Jsem z toho už úplně vyřízená, není to můj Radeček. Pořád byl hrozně živý, vše ho zajímalo a teď jen kouká, pořádně ho nic nezajímá, nesměje se.
Chtěla jsem se vás zeptat jak u vás probíhala šestá nemoc (kdo jste jí měli), všude totiž slyším, že děťátko má vysoké horečky 1-3 dny a pak ta vyrážka. Měli jste teploty celý den? My totiž většinou až večer a v noci, občas ráno, ale přes den má max. 37st.
Jinak žádná rýma, kašel nic. Doktorka ho prohlížela, poslouchala, dívala se do krčku a nic nenašla. Jen horečka ☹ ☹ ☹
Děkuji

vecerrnice
11. srp 2010

j.kriv gratuluji ke krůčkám...a přeji hodně sil,ted je budeš potřebovat 😉 Malý začal víc jak před měsícem a je to síla,zvlášt ze začátku,když ještě není úplně stabilní.Matýsek ještě k tomu nechtěl za ruku a to vůbec,od začátku se stekal když jsem ho chtěla vodit,tak jsem furt lítala za ním..a lítám i ted 😀 Ted pro změnu nahání psa,pes už je z něj nervní,tak musím hlídat oba..A taky přijmi gratulaci k novému bydlení,at se vám tam bydlí dobře 🙂
spiraea šestou nemoc jsme zatím neměli,tak neporadím...
Matýsek má tu rýmu pořád,už týden,tak doufám že platí-léčená rýma trvá týden,neléčená sedm dní 😀 Zato já mám už 3den 38 horečky,ztratila jsem úplně hlas,kašlu jak tuberák,z nosu mi taky teče,bolí mě celé tělo..snad to ode mě malý nechytne,jsem s ním celý den sama,tatka zrovna tento týden maká do večera,ještě ted není doma,tak jsem vždy večer kaput..Škoda že dítě nemám komu "odložit",ted by mi to bodlo 😢 Je to záhul celý den v tomhle stavu..

achina
11. srp 2010

@spiraea - nas maly mel sestou nemoc v 8.mesici, bylo to dost hrozny, pisu si denik a tam mam dobre poznamky typu: jsme uplne neschopny mu pomoct, no rodice zatatecnici; mame jit na pohotovost nebo vydrzet do zitra, ach jo, clovek, aby mel sklenenou kouli... 🙂; prvni 3 dny mel opravdu vysoke teploty, 3. den byl nejhorsi, lezel a hekal, ocicka mel nepritomne, jak pises ty, to nebyl nas Danik, po nocich sebou hazel, plakal, 4. den uz se mu udelalo lepe a paty den se osypal.
Tak podle prubehu nemoci by tvemu malemu melo byt zitra lepe a uvidis v patek, jestli se osype. Doufej, ze to bude sesta nemoc, uz byste ji meli za sebou a navic to neni nic vazneho, nic se malemu nestane, jen ho vykoupes myslim v hermanku.
Tak drzim palce !!

achina
11. srp 2010

@j.kriv - diky za typ, to zni zajimave, musim vyzkouset. S tim ockovanim je to naprd, clovek musi spolehat na svuj vlastni rozum..

kuchy
12. srp 2010

Ahojky, jak se máte? 🙂 Já už budu zase brzy rodit, fuj,to uteklo, tak budu mít k ráčkovi nejspíš panu 😀

spiraea
12. srp 2010

achina: Moc ti děkuji, malému už je celkem dobře. Včera prospal snad půl dne (naposledy takhle spával tak ve 2 měsících 🙂 ), ale vysoká teplota jen ráno kolem šesté a od té doby nic, v noci nic a dnes také ne. Jen nemá asi ještě moc chuť k jídlu, vždy si jen zobne a zahodí. Ale po vyrážce žádné stopy. Už aby to bylo za námi.
Dnes budu volat doktorce co a jak, tak uvidím co mi na to řekne.

brisalek
12. srp 2010

Ahoj holky, marodum at je lip.

j.kriv gratulace ke kruckum. My uz krasne behame a musim rict, ze je ted mala uzasna. Je mnohem samostatejsi a sikulka, docela i posloucha, vsemu rozumi. Pres den jsme prestali kojit a i lip papa...doufam, ze to nezakriknu🙂

Jen jsem se chtela zeptat, jestli vam drobci taky jeste nekdy ublinkavaji. Me mala jo kdyz se treba i napije trochu vody a nejak se mi to nelibi.

Jo a sestou nemoc jsme zatim nemeli.

brisalek
12. srp 2010

kuchy tak prejeme at jsou ty posledni tydny v pohode.

spiraea
13. srp 2010

Ahojky, tak jsme včera volali doktorce, že horečky nemáme, ale vyrážka není a říkala, že to mohla být reakce i třeba na únavu.
Ale dnes jsme tam letěli znovu, protože když jsem malému sundávala tričko, tak mi přišlo tělíčko takové flekaté - sice jen málo, ale raději jsme to šli zkontrolovat a je to šestá nemoc.
Jsem ráda, že už to bude za námi.
kuchy: také přeji ať ti poslední týdny rychle utečou a máte už miminko v náručí 🙂

vecerrnice
17. srp 2010

Ahojky holky 😉
Tak já si byla v pátek pro antibiotika,protože horečka neklesala a ve čtvrtek večer měl teplotu i Matýsek,tak jsem to vzala při jednom.Doktor říkal že má červený krk,že to asi chytil ode mě,že mám dávat parelen čípky..v pátek měl už 39,5 ,v sobotu taky a když i v neděli tak jsme jeli na pohotovost,tam nám nic nedali,jen další čípek a řekli že je to jen nějaká viroza,že má trochu zduřelý krk,v moči taky nic nenašli...že máme dávat jen čípky a to třeba každé 4hodiny..včera už to polevilo,měl odpoledne 38,5 a večer už nic a dnes se celý osypal,tak jsem se šla ujistit k mudr,že je to šestá nemoc..Takže ji konečně máme za sebou!Ale malý byl celou dobu v pohodě,jakoby ani teplotu neměl,řádil jak černá ruka,dělal kraviny,krásně papal..což jsem byla samozřejmě ráda,když kolikrát čtu jak jsou miminka apatické..až dnes je trochu uknouraný 😀

joa.n
17. srp 2010

ahojky,
@vecerrnice: tak se hlavne brzy uzdrav, vim jaky to je zahul kdyz tobe je mizerne a dite po tobe leze a radi jako obvykle.. 😉 Je taky fajn, ze Matysek tu 6. nemoc zvladnul v pohode - Kacka to mela v cca 7 mesicich, nastesti jen lehounka teplota a pak 1-2 dny flicky a bylo po vsem.. 😅

Jinak i Kacenka uz mela sve 1. narozeniny - vcera 16. 8. Oslavu jsme nastesti meli uz v nedeli - pocasi bylo kraaaaasne, takze vse jsme si maximalne uzili.. 😀
Kacka taky dostala spoustu hracek a cely odpoledne si s nimi hrala.. vsak kdyztak kuknete do albicka... uz jsem zalozila dalsi - od 1. roku 😉

brisalek
2. zář 2010

Ahoj holky, vy se vsechny jeste dovolenkujete, ze jo???
Chtela jsem se zeptat, jestli uz zkousite nocnik? Me tam mala nahata nechce sedet, vydrzi tak 5s🙂. Kdyz ma plinu a teplacky tak jde vzdy se mnou a chce tam sedet jako ja na zachode, ale jak ji svliknu hned pryc....

joplin
4. zář 2010

Ahojte holky,

je vidět, že nám Ti naši potomci dávají zabrat, že už moc nepíšem, že?

Já Eli ještě na nočník nedávám - zatím ho ani nemáme .... 😅 . Myslím, že z toho ještě nemá moc rozum.....někde jsem četla, že nejvhodnější doba je kolem roku a půl.....tak to máme ještě chvilku čas.....

Jo, holky, už Vám děti chodí? Nám Eli zatím jen kolem nábytku, sem tam se pustí a udělá krok dva a sedne si 🙂, ale snaží se, bobek. Za ruce už jí to jde moc hezky, tak uvidíme.......určitě jsme před Vámi pozadu 🙂

Jinak se hezky rozpovídala a je s ní vceku zábava......jen se začala více vztekat u oblékání a přebalování, někdy je to fakt boj.......utíká mi, převrací se a řve, jako by jí na nože brali, máte to některé taky tak? Ale jamile jí pustím, je zase jako mílius - hérečka jedna malá 🙂. Ale na druhou stranu je více tulivá a přítulná, to bych jí někdy až snědla 🙂

Tak se zatím mějte hezky a písněte taky 🙂

brisalek
5. zář 2010

@joplin teda joplin, byla jsi krasna, mila, stastna elegantni nevesta. Mas moc sympatickeho manzela a Eli je uzasna. Moc gratulaci a stesticko cely zivot.

My uz chodime od 11m to byl ten semtam krok a za ruce , od 12m jako draci🙂. Ale zase porad zadne poradne slovo...jen ham, obcas tata, semtam mama(spis mem-mem) a umi haf na pejska. Uminena je taky dost, ale jak pise vic tuliva, roztomila, je s ni vic zabavy, komunikace a musim rict, ze je i moc hodna. Vztekli se a utika, kdyz neco chci jen obcas, jinak i poslechne a dulezite🙂 plni, co povidam a pokyvuje si u toho hlavickou🙂.

Ja chci ten nocnik pomalu zkouset, ale jak to vypada bude to fakt pomalu🙂. Chtela jsem vyuzit toho , ze se opici a chce delat vse jak my, tak, ze by se to treba mohlo podarit.

Pres den uz nekojime, hezky papa a snazime se prestat i v noci, ale porad hrozne malo pije...tak 125ml za den maximum☹

Mejte se.

betty2
6. zář 2010

Ahoj holky,
jo jo začíná to být čím dál víc hektické 😝 😝

joplin: nic si z toho nedělej mi sami také ještě úplně nechodíme, na to jak začal Filda brzo lézt a chodit okolo nábytku do samostatné chůze absolutně nepospíchá a evidentně se mu nechce, okolo nábytku, stěny nebo čehokoli lítá jako drak, mezi námi (ale to ho vysloveně musíme postavit a věnovat se tomu udělá klidně i 10 samostatných kroků), sam občas udělá 2 krůčky např. od stolku k televizi, ale jinak stále vede lezení 😝 😝 Ale je fakt, že každý den se to zlepšuje, takže doufám, že snad brzo bude běhat sám...

Jinak Filda je ztekloun maximální, oblékání, svlékání, když mu něco nejde to je křiku a vztekání 😲 😀 Ale také je pěkná herečka, jakmile mu něco zakážeme co on chce nebo mu něco vezmeme udělá z pusinky pekáček přivře očička a začne pofňukávat a očkem pozoruje jak to zabírá... 😝 😝

Holčičky asi budou hodnější, protože Filip absolutně neposlechne, můžu mu 100x u jedné věci říkat nenene, tytyty, plácnou přes ručičku, dělá to pořád. Doufám, že s věkem to přejde, protože je to děs...

brisalek: nočník ještě nezkoušíme, sice ho máme a asi 2x jsem se snažila ho tam posadit, ale hned se zvedal a prohlížel si obrázek na nočníku. Jak psala Joplin také jsem četla, že teprve okolo 1,5 roku to začínají trošku chápat o co jde. Takže začneme asi později, teď spíš trénujeme tu chůzi 😵 😵

vecerrnice
6. zář 2010

Ahojky holky..nočník jsem párkrát zkusila,ze začátku nevěděl co to a tak i seděl s vyvalenýma očima,bylo to něco nového,ale nikdy nic do nočníku neudělal 🙂 ..a pak nevydržel sedět ani vteřinu,tak jsem to zase na chvíli vzdala..
Jinak náš prcek začal chodit taky v 11měsících a ted lítá jak drak,co bych dala za to kdyby začal chodit o něco později 😀 Je to neřízená střela,věčně samá modřina..Bojí se ho snad všechny děti se kterými přijde do styku,z ničeho nic se za někým rozběhne a řve u toho jak tur,natažené ruce a utíká až ho chytí,zrovna před pár dny pomalil sousedovic tříletého kluka..vrhá se i po cizích dětech,třeba když jsme byli v zoo tak se tak rozběhl za tipuji tak osmiletým klukem a ten se ho bál,jeho mamina z toho měla vánoce..Občas se do nich ještě pořádně zakousne..no sranda..
S tím posloucháním taky nic moc,můžu opakovat do nekonečna NENENE a stejně to za chvilku s šibalským úsměvem udělá zase..si to ještě užijeme 😀

joa.n
9. zář 2010

Ahoj holky,

uf, mam pocit, ze poslednich nekolik tydnu zijeme opravdu hekticky - priznam se, ze uz se fakt tesim na zimu, nebot dokud je venku celkem hezky, tak makame s manzelem na baracku a na zahrade, nekde porad litame a jezdime po navstevach.. Kacka uz da taky pekne zabrat, sice jeste sama nechodi, zato leze jako drak!!! a je OPRAVDU vsude a HNED! 😀
Zitra frcime se vykoupat do Nemecka do Tropical Island a vracime se az v nedeli, tak se strasne tesim, ze si odpocinu (alespon v saunove casti, kde hodlam stravit alespon 2 hodiny!! 😉 )

Jinak nocnik uz nejakou dobu zkousim - ze zacatku Kacka posazovala na nocnik panenku a medvidka a rikala u toho ciiiii, pak jsem tam v obleceni zacala posazovat i ji (ze zacatku ji vadilo, ze ji nocnicek tlaci) no a ted jsme ve fazi, kdy rano prijdeme do obyvaku, pustim ji pohadky (ted deeeeeeeesne vedou Teletubies) a dam ji do ruky mlicko a posadim na nocnik - ona pije a behem toho se vycura a nekdy i vykaka...
A dneska rano jsme to pak zkusila za hodinku znovu, posadila jsem ji na nocnik a cetli jsme si knizecku, celou dobu jsem ji rikala: Kacenka dela ciiiiiii, cura no a ona se za par minut opravdu vycurala a rekla ciiiii..
proste parada - takze ted na nocnik budu posazovat prubezne behem dne a pokud nepolevim, myslim si, ze do Vanoc bychom to mohli zvladnout uz temer bez pleny pres den.. 🙂
Hezky den vsem.. 😉

kirkee
15. zář 2010

Ahoj holky,
poctive jsem docetla, o cem jste tu psaly,

Kuchy - tak at ti ty posledni dny pred porodem rychle utecou a porod probehne v pohode! Nam uz se to take krati, jsme v polovine, pidalku uz asi dva tydny citim, tak je to hned veselejsi. A uz vime, co to bude! Holcicky se tez nedockame, je to kluk jak buk. Ale ja jsem rada, aspon si spolu panacci vyhraji 🙂

Brisalku - u nas se taky obcas stane, ze si malej ublinkne, ale opravdu vyjmecne, kdyz mu neco nesedne, nebo tak, ale nic zleho bych v tom nehledala. Oni asi ten zaludecek maji jeste citlivy a nektera jidla treba nemusi k sobe sednout - to mi pripada jako pricina u nas, ale jak rikam, je to vyjmecne, tak jednou za ctrnact dni, pokud to neni kazdy den, tak bych se tim neznervoznovala 🙂

Ohledne nocniku - zatim nezkousime, asi az v tom roce a pul zacnu. Rozumove mi zatim nepripada schopen pochopit, co by se tim po nem chtelo...
A mala ti pije tak strasne malo? Co ji davas, jen vodu? My zase pijeme extremne moc, nekdy vypije i litr, ale vetsinou tak 3/4 litru. Davam mu caj s medem, ale toho medu malo, vrchovatou cajovou lzicku na litr, takze v tom neni skoro citit, ale on to asi citi, protoze mu chutna.

Jak jste se tu bavily o chozeni - u nas se take chodi uz od jedenacteho mesice, ted uz i beha, takze mam venku co delat ho obcas dohonit 🙂
Na odpoledni prochazky chodime vetsinou pesky bez kocaru, malej zvladne sam i nekolik kilometru. Po ulicich mu davam ksirecky, bez nich si netroufam, zaprve bych se k nemu musela porad ohybat a au au moje zada, a za druhe je to prakticke v tom, ze muzu snadneji korigovat smer a neutika mi z chodniku na silnici, ci neleze do ruznych odpadku kolem a tak...

Kojeni - od roku uz nekojime, o narozeninach dostal posledni davku. Posledni dve kojeni me pekne kousnul, tak jsem si rikala, ze mi tim naznacuje, ze mame skoncit. (Skoncit jsem chtela tak jako tak, tim kousnutim se to jen stvrdilo 😉 ). Prislo mi, ze to kojeni uz bral jen jako zabavu, ne jako cast obzivy. V pohode jsme presli na susene mleko, nic nenamital 🙂

Ohledne vztekani pri prebalovani - my uz jsme z tohoto duvodu museli asi pred dvema mesici totalne prejit na navlekaci slipove pliny. Ve stoje si necha plinu natahnout v pohode, ale v leze to byl strasny rev a vztekani se, neslo ho udrzet.

A s temi zakazy "nenene", "nesmis", "tytyty" a podobne - tem se jen smeje, mam pocit, ze zatim vubec nerozumi, ze se neco nesmi. Kdyz mi jde rvat listy u kytky v loznici, blizi se k ni s usmevem a volanim "nenene!" Proste nabyl dojmu, ze ke rvani listu je potreba volat "nenene" 😀

Mejte se krasne!

brisalek
16. zář 2010

@kirkee to je fajn, ze budete mit dva kluky, myslim, ze stejne pohlavi si vzdy vic rozumi, kdyz uz jsou tak blizko u sebe🙂. Tak prejeme at je porad vse jen dobre.

Kuchy uz mozna rodi, ne?? 🙂 tak aspon takhle virtualne drzime palce a prejeme stesticko. Hrozne to utika, ani se mi nezda mozne , ze uz bude mit jeden z racku sourozenece.

S tim pitim, ano davam ji jen vodu, protoze caj s flasky pila stejne malo a hlavne vsechno(body, koberec...bylo porad samy flek od caje, ktery teda absolutne nejde vyprat). Nechci ji moc ucit na sladke. A kdyz jsem zkusila nejake ovocne stavicky z lekarny vubec to nechtela. Musime vydrzet...asi ji to staci.

Musim rict, ze ted cim dal vic ji...uz mam pocit, ze ty porce co ji davam (tak 250ml omacky s masem a k tomu jeden knedlik nebo velka hrst testovin...) ji prestavaji stacit, protoze pak sni jeste banan nebo kus strudlu...Ale vubec nepribira. Od 12 mesicu pribrala tak 250g. Jak jsou na tom vase deti??

Vsem hezke dny i kdyz prsi.

jeudi
16. zář 2010

ahojky holky tak vas taky zdravim .mi uz od roka a mesice konecne chodime ted uz beha jak drak 🙂 prestehovali jsme se do baraku takze prace nad hlavu. kuchy drzim pěsti strašně to letí 🙂
@brisalek nemusis se bat ze tam malo pribira hlavni je ze pribira oni kdyz jsou deticky starsi a vic se pohubuji tak ani tak nabirat nebude .mi meli v roce a mesici skoro 11 kg.jinak ja mu porad kupuju ty sklenicky zeleninove ma je nejradeji.obcas mu dam i omacku a knedlik nebo to co jime mi ale toho tolik nesni.jinak mi taky prijde ze ta jedna sklenicka k obedu mu je malo za chvilku na me zase krici mnam mnam 🙂

a jak se tady mate holky co je noveho?

kirkee
16. zář 2010

Brisalku, diky 🙂
S tim pribiranim - 250g je urcite v pohode, my meli pred dvema mesici 9,64 a ted ma 9,9 kg, takze 260g navic a health-babizna byla pri vazeni spokojena 🙂
S jidlem to mame uplne jinak nez vy - malej ji da se rict vsechno a moc mu chutna, a presto jime pomerne male porce oproti vsem co znam - k obedu (vetsinou nejake maso se zeleninou) sni tak 150 ml, k veceri nekdy ani to ne 😕
Ji petkrat denne - rano snidane - bud jogurt (asi 100ml), nebo chleba s necim (maly krajicek), nebo cerealie
dopoledne - ovoce - pomerne dost, asi 150 - 200g
obed - uz jsem zminovala - davam vetsinou tez sklenicky, mame 300 mililitrovou na dvakrat.
odpoledne - velmi ruzne, bud opet ovoce, nebo v obchode kus housky, nebo neco mlecneho, kdyz rano nemel jogurt...
vecere - vetsinou kase (asi 150 ml)
+ pred spanim mleko (200 ml), v noci kolem treti opet mleko (200 ml) a rano po probuzeni pro zmenu opet mleko (200 ml)
Pres den jeste sem tam nejaky ten piskot, kukuricnou krupku...

A musim bezet, at stihnu trochu pouklizet, nez se probudi 🙂

kirkee
17. zář 2010

Jeste dodatek: kamaradcin chlapecek vazi ve dvou a pul letech dvanact a pul kila a je to normalni zdrave vypadajici dite, zadny hubenourek, takze ted uz budou pribyvat na vaze fakt pomalu..

betty2
17. zář 2010

Ahoj holky,

tak už konečně chodíme 😀 😝 pilně trénuje a je to sranda, už se připravuju na to, že se nezastavím vůbec, protože absolutně neposlechne takže na hřišti už za ním pořád lítám, protože slovo NE pořád nefunguje 😉 😉

Jinak co se týká přibírání tak jsem dneska Fildu vážila a má 11 kg takže asi o 450 g víc než před 2 měsíci, a je vidět, že spíše vytahuje do výšky. Předevčírem jsme měli "letecký" den, sedím vedle něj na gauči, koukáme na telku a najednou hup Filda je za gaučem, spadnu přímo na hlavu za gauč, ještě, že se nepraštil hlavou o topení, takže máme parádní bouli s modřinou a odřené čelo 😝

Jídlu Filda moc nedá, teda lépe řečeno je pěkně vybíravý a co mu nechutná tak toho sní 2 lžičky a pak to už jenom plive, na oběd mu chutnají hlavně omáčky - kuře na paprice a tak, nejlépe s knedlíkem někdy rýži, těstoviny moc nemusí a taky bramborovou kaši to má taky moc rád a polívky. Takže absolutně nevím co vařit, zeleniny moc nesní, dřív v těch skleničkách jsem měla pocit, že má různé druhy zeleniny a masa, ale ty skleničky už nechce a zelenina doma vařená mu moc také nejede. Tak se snažím, aby jedl alespoň ovoce, to mu celkem jede...