Batolící se ,,Ráčci a Lvíčci" ;o)

perchticka
23. črc 2010

Tak jsem nás přesunula z kojenců. Letí to jako blázen! 😵
Takže lonští, letní mimísci ve znamení raka a lva sem! 🙂 😉

j.kriv
15. črc 2011

@kirkee Ahojky, super, moc gratuluju! 🙂 Je to fajn bez plínek že? Taková pohodička, jít v obchodě a nemuset se koukat na regály s plínkama 😀 A jak to jde s malým? Už vám to utíká, bude mít půl roku, za chvilku už bude velkého brášku honit 🙂

kirkee
16. črc 2011

Ahoj J.kriv,
jo, jsem z toho nadsena, krasne si rika, venku ho desne bavi curat do travy ci ke stromu, to by nejradsi cural co pet minut 😀
Jeste tedy musime vychytat kakani, to nam jde do nocniku tak v polovine pripadu, ale verim, ze to tez brzy zvladne na jednicku 🙂

Jinak malej je super miminko, uz se umi otacet a snazi se plazit - je desne urputnej pri zdolavani vzdalenosti k vyhlednutemu cili - chvili nekoukam a uz je o metr vedle 🙂

Za tyden vyrazime na tri tydny do Ceska - jedeme autem pres noc, cca 11 hodin, a budeme doufat, ze deti vetsinu cesty prospi. Tesim se strasne moc! Nebyli jsme tam od minuleho srpna.

Divala jsem se na fotky, jak mela Lili tu alergickou reakci - hrozny na pohled! Ale snad uz je prdolka v poradku...

Krasne leto vsem!

achina
18. črc 2011

Ahojte holky, nas Danik sice jeste bez plin neni, ale pomalu k tomu taky smerujeme. Na kakani si rekne skoro vzdy, na curani sem tam. Doma uz ho nechavam ve slipeckach, ale ven si netroufnu. V zapalu hry na hristi by si urcite nerekl. Doma to delam tak, ze ho na ten nocnik proste posadim a on tam vetsinou neco vytvori, na hristi kdyz mu plinu sundam a drzim pindika, tak nevyjde ani kapka 🙂 Urcite to chce jeste trenink. I tak si myslim, ze ve dvou letech je to docela uspech. Co mam teda kolem sebe holcicky, tak jsou teda skoro vsechny bez plin, holt zensky... 🙂
jinak teda @kirkee jsi fakt dobra, zda se, ze to opravdu krasne zvladas, ja bych se z toho zblaznila, nas maly je opravdu divocak, vubec nevim, jak bych se starala o druhe dite. Navic ti asi nikdo nepohlida, takze mas muj obdiv, jen tak dal, at se vam dari. Az se dokopu, mozna bych ti i napsala do IP, Anglie je moje srdcova zalezitost, ale nevim, jestli bych tam zvladla zit.
Mejte se fajn, snad nam po dlouhe dobe zase nekdo prispeje nejakymi novinkami.. 😵

brisalek
22. črc 2011

Ahoj vsem, uz jsem si take kolikrat rikala, ze musim napsat, ze to tady vubec nezije. Dopredu a zpetne prejeme vsem krasne narozeniny a spoustu zdravi a stesti vsem.

U nas uz je to s nocnikem v pohode. Uz asi 2 mesice se stane nehoda jen tak 1x za tyden kdyz jsme doma. Ted jsme byli 14 dnu na chate a tam ji 3 dny trvalo nez si zvykla a pocuravala se i kakala do kalhotek, jeste , ze jsem jich mela tolik sebou. Ale pak uz zase v pohode doma i venku. Dokonce si rika i v aute kdyz nespi a chvilku to vydrzi nez se zastavi. Ale na delsi cesty, kdy vim, ze usne ji jeste davam plinku. JInak jen na noc, protoze od unora uz pres den nespi.

S povidanim se to u nas take zlepsuje . Kazdy den ted rekne nejake nove slovicko. I kdyz si je dost komoli a urcite tomu rozumim jen ja..nekdy ani to ne🙂 a chvili mi trva nez pochopim co by rada🙂. Uz chvili take spojuje: "Tati neni, mami tady haci, tady jo, halo babi....." i kdyz jsou deti, ktere mluvi vic nez my🙂. Ale prijde mi, ze je cim dal vic uminena a objevuje se takove to zlobeni, kdyz reknu at si nespara v nosanku, tak to naschval dela jeste vic atd...ale jinak je docela hodna. Jen bych se jeste zeptala, jestli vase asi hlavne holcicky jsou nekdy takove knouralky? Me prijde, ze mala porad knoura a knuci a nekdy me to strasne rozciluje, urcite vic nez zlobeni.

Minuly tyden jsme meli oslavu narazonenin a dostala nove odrazedlo(first bike) a helmu k tomu a uz krasne jezdi. Nastesti je opatrna, takze zatim zadna bouracka.

@kirkee take obdivuji jak vse zvladas a trochu zavidim hodnoucke, usmevave a spave deti. Preju stastne cestovani do Cech i zpatky domu.

achina
26. črc 2011

Jojo, my budeme taky brzy slavit, letos bude mit Danik uz poradny dort. Chtela jsem mu sama upect, ale tchyne me predbehla a neco objednala, a tak cekam, co bude 🙂
Jinak Danik teda mluvi moc hezky, na dvoulete dite je to myslim velky uspech, i kdyz casto je to opravdu hatmatilka, ze ktere "az prechazeji usi". Rekne uz temer vse, ovsem nejlepsi jsou takova zvolani jako napr.: ňami, ňami, tady, jóooo....., nebo : mami hačí tady tam..... Snazi se uz vytvaret vety typu: voda neni tady ( v kanale) 🙂, nebo auto jede tam, klasika je "maminka tady neeeni".
Co se tyka vztekani, tak to je horsi, nekdy uz si ani nevim rady, nejhorsi je to na hristi, kdyz ma nekdo nejakou velmi zajimavou hracku, to jde Danik pres mrtvoly. Musi ji mit za kazdou cenu a ja nic nenadelam. Je taky dost umineny, takze zmenit smer chuze nebo jit domu ze hriste, to chce nekdy notnou davku trpelivosti.
Ale co je momentalne pro me naprosty balzam, to je sila.... : Teletubbies. Dokaze to sledovat i hodinu v kuse a to se doted nedival na absolutne ZADNE pohadky. Takze konecne rano v klidu uvarim nebo si vecer uklidim kuchyn. Diky tomu ani nebyvam vecer tak unavena.
@brisalek - ja bych to bez odpoledniho spani Danika nedala, to me zachranuje, maly spi cca 2h, takze ja zregeneruju telo a mysl a pak jedu dal. Takze pevne nervy...
Taky preju vsem pekne oslavy narozenin a hlavne uz konecne nejake lepsi leto.... 😵

joa.n
8. srp 2011

Ahojky holky,
po straaaaaaaaasne dlouhe dobe se opet hlasim...
Vsem co jsou bez plinek moc gratuluju... dodatecne prejeme vse nej k 2. narozeninam tem, co uz slavili a dopredu tem, co budou slavit tento a pristi tyden jako my 🙂
@kirkee: je super, ze vse krasne zvladate
@achina: joooooo, Teletubies taky mame - bez toho u nas neexistuje den, aby nebyla Lala 😀

Jinak u nas nic zasadniho..
V cervnu jsme byli na dovolene u more. Kata byla z vody ze zacatku uplakana, ale pak jsme ji nemohli vytahnout ven. Pocasi bylo super, jen musim se priznat - byla to "nejhorsi" dovolena co jsem zazila - ani na minutu jsem si neodpocinula, oci na stopkach, porad v behu za Katou.. Po teto zkusenosti s druhym prckem pojedeme na dovcu az trochu odroste.
Taky jsme si pred dovolenou s Katou "uzily" v nemocnici - hodne zvracela a mela prujem a s jeji vahou 9,5 kg nas tam doslova odvedli z ordinace jeji Dr.
Ale mam i dobre zpravy. Nemusime na operaci s ouskem 😎 tekutina z trubice zmizela a mame klid, takze tuk, tuk.. doufam, ze to tak zustane
Plinky porad jeste mame, bohuzel, 😠 absolutne ignoruje moje dotazy zda chce curat ci kakat - sama si vubec nerekne a kdyz ji necham bez pliny, ani nevi ze cura a hlavne ji vubec nevadi ani hovinko ani curani v kalhotkach ☹ strasne... takze vysazuju na nocnik o 106, ale zatim neuspesne 😕
V mluveni jsme taky moc nepostoupili - sice dokaze rict treba mami pojd a ukaze kam, snazi se opakovat, ale kloudnou vetu nerekne.. ale ukecana je-nikdo ji nerozumi - opakuje si svou reci pohadky, co ji vypravim pred spanim, a z te smesi slov a zvuku treba rekne - "tahli" tahli - to kdyz si vypravi pohadku o repe.. 😀
Ale musim ji pochvalit - je strasne hodna - obdobi vzdoru jsme meli hrozne v tom 1,5 roce, ale ted ji vetsinu vysvetlim, slzy jsou, ale vetsinou pochopi a prestane. Chodi za rucicku po chodniku, rada jezdi na motorce a u prechodu na me pocka az ji reknu ze muzeme jit.. 😉 Je to mala sikulina
Jezis, to jsem se rozepsala - tak jen ve zkratce - Konci mi rodicovska, Kata jde do jesli a ja do prace - uz se tesim, budu dal ucit anglictinu...taky zacnu studovat jeste jednu VS
A co vy? Taky nekomu konci rodicovska?? Co planujete dal? dalsi prcky?? 😉
Mejte se...

brisalek
9. srp 2011

@joa.n me sice rodicovska konci az za rok, ale od ledna bych chtela zpet do prace aspon na pul uvazku, takze od zari s malou budem zkousek skolku(soukromou, kde berou od 18 mesicu), od rijna tam je zapsana na 3 dopoledne v tydnu, od ledna pak na 3 dny. Vidim na ni, ze uz ji deti hrozne moc zajimaji. Kdyz jsme u nasich tak ma jen bratranka(o rok starsi) a me nepotrebuje🙂 skoro🙂. S chuvou je uz taky v pohode, ale stejne se toho hrozne bojim. Nevim jestli se nevykaslat na nejake zvykani. To bychom meli chodit treba i kazdy den, ale jen na hodinu odpoledne, kdy maji malo deti amohou se ji venovat kdyz bude plakat...No uvidime.

Jinak musim napsat, ze se mala hrozne rozmluvila. Uz zopakuje snad vsechno a pouzivana slovni zasoba se najednou snad zdesetinasobila🙂. Je to hrozne hezky, ale nekdy ji taky vubec nerozumim a nekdy se kuli tomu vzteka, mysli si, ze to prece rekla a ja nevim co chce a ona jen opakuje to same a nereaguje na me dotoza , jestli to je jidlo a at mi ukaze kde to je....treba vejce bylo vcera "haťo"🙂🙂.

brisalek
26. zář 2011

Ahoj vsem, tady je nejak uplne mrtvo. Vsichni racci a lvicci se nekde toulaji🙂. Dneska jsem s malou byla poprve na zkusebni hodinku v soukrome miniskolicce. Probehlo to lepe nez jsem cekala. Slzicky sice nejake byly, ale nic hrozneho, tak doufam, ze vse zvladnem a za 14 dni nastoupi na 3 dopoledne(9-13h) v tydnu. Trochu jsme to osunuli, protoze v pulce srpna byla poprve nemocna. Mela anginu nechtela papat penicilin sirup, pak dostala pichany a po tom mela alergickou reakci...no byla to sranda. Byli jsem 10 dn doma v dobe kdy bylo to nejvetsi vedro☹, takze jsme kuli tomu odlizili i ockovani(priorix) a prvni zkouska do skolky se nam tak taky o mesic odlozila. Jinak nocnik uz u nas uplne v pohode , pocurala se ted za posledni 2 mesice 1x. Jinak si sama rika a sama doma i jde na nocnicek(sama se slikne i oblikne) a chce ted uz nekdy i na velky zachod. Mluveni jak jsme psala posledne hodne pokrocilo🙂. Uz rekne uplne vse. Rika tak 3-5 slovne vety jako "Anna to tady nema" mamina bude ted doma". Dokonce uz doplnuje rikanky a opaku je castecne.
DOufam, ze mate mrnousky vsechny zdrave. Mejte se.

kirkee
29. zář 2011

Ahoj holky,
moc vas vsechny zdravim!
Nejak jsem myslela, ze uz sem nikdo nechodite, tak jsem nejakou dobu vubec na konika nekoukala. Ale vy jste tu! Super! 🙂
Leto se prehouplo ani nevim jak, hruza, jak to leti! Malej uz bude mit osm mesicu! Je to tedy divocak oproti Ozzymu, rekla bych, ze za chvilku zacne chodit, nema k tomu daleko. Pri stani se frajersky pridrzuje jen jednou ruckou a uz uz vypada, ze chce vykrocit do prostoru...

Ozzyho jsme nechali ostrihat, byla jsem s nim u holice, vzal mu to trojkou, takze zmena jako blazen! Uz to neni zadny sladky andilek s blondatymi lokynkami, ale poradnej drsnak! 😨 😀

Jak jsem vas tak cetla, vsichni mate super deticky, sikovny a primerene hodny 😉 , nas poklad do te kategorie take spada, tak je to fajn!! 😀
Mejte se krasne!
Jdu jeste zkouknout vase fotoalba, co tam pribylo noveho, jak se ti drobeckove meni..

kirkee
8. lis 2011

Tak dnes jsem byla prihlasit Ozzyho do skoly. Nastoupi v zari pristiho roku. Prvni rok bude mit predskolu, to je neco jako nase skolka, a ve ctyrech zacne prvni stupen skoly. Do skoly tu nastupuji v tom roce, ve kterem dovrsi peti let, takze ten muj malej chlapecek nastoupi kdyz bude mit cerstve ctyri roky. Neexistuji tu odklady tak jako v Cesku. Je mi z toho dnes hodne smutno ☹
Bude tam chudacek uplne nejmladsi z celyho rocniku (dnes mi to rikala sekretarka).
Bude chodit do tridy s dcerou jedne me zname, ta je narozena v zari predchoziho roku, a je to teda desne videt, ten rocni rozdil mezi nimi.
A jeste se to v tom rocniku sejde pro nas tak nestastne, ze tri ctvrtiny tridy bude narozenych v roce 2008, jen par v 2009 a z nich nas drobecek ten uplne nej nej nejmladsi, ach jo ☹
A to nebude ani vubec umet anglicky, protoze doma mluvime jen cesky. No nechci to videt... ☹

brisalek
9. lis 2011

@kirkee ahooooj, to je dost , ze se nekdo ozve. To je fakt sila. a unas skoro vsichni rodice, aby meli klid od povinosti davaji deti v 7. Taky uz jsem nad tim premyslela, ze kdyz tam bude dite narozene v unoru 2008 a nase v cervenci 2009 bude o rok a pul mladsi a ze je to hrozne znat i v tomhle veku natoz ve 4. To tady jeste nektere deti nechodi ani do skolky a maminky si je opecovavaji doma🙂. S tou anglictinou se netrap, myslim, ze za roko ve skolce se urcite nauci dost a dost. Vzdyt i ted chodite do obchodu, na hriste mezi anglicke deti...ne? Nepouziva vubec nic z anglictiny?
Tady mame zapisy od ledna do kvetna do skolek a vetsinou je spis problem, aby nam je vzali. Ale mala chodi od konce zari do skoukrome. Jen 3x tydne na dopoledne. Ale porad rano buli a rika , ze se boji deti. I kdyz pak si hraje a kdyz prijdu je spokojena a povida mi co bylo....

Casto na vas rackovky a lvickovky myslim, ze nikdo nepise. Perchticka uz ma holcicku jsme nedavno zjistila....
Tak se tu mejte, ahoj

betty2
9. lis 2011

Ahoj holky,
občas ještě na koníka mrknu, ale už dost málo, člověk už nemá malé mimčo tak nepotřebuju tolik rad, ale zase jsou jiné starosti 🙂
Jinak my se máme fajn, začínám se už pomalu připravovat na návrat do práce, ten půl rok uteče jako voda a nejvíc se děsím jak to časově zvládneme 😝 Jinak Filípek už má plíny jenom na spaní, ale učení na nočník byl dost boj, ale už to pár týdnů zvládá celkem bez nehod... Zbavili jsme se i dudlíka, kterého měl na noc, nakonec to zvládl líp než jsem čekala. Mluví už hezky, dokonce mu jdou i složitá slova říká i r,l,š, které nezvládají starší děti. Náramně se mu líbí i sprostá slovíčka, která občas pochytí.. Je sranda slyšet když si hraje a něco mu třeba spadne a pronese "sakra" nebo "ty vole", od něj to zní ještě roztomile, ale samozřejmě, že od nás slyší, že se to neříká nebo děláme, že to neslyšíme, protože pokud reagujeme s gustem to několikrát opakuje.

@kirkee je fakt, že si nedovedu představit Filípka jít tak brzo do školy. Mám strach, že nám ho vrátí i ze školky, protože je pěkně divokej, tvrdohlavej a poslouchá jen když se mu chce (což se mu většinou nechce) 😀 😝 Ale Ozzy to zvládne, myslím, že na to jsou v Anglii přichystaní a systém výuky je tam asi jiný než u nás.

Mějte se fajn a třeba ještě někdo z holek napíše jak žije 😵
papa Pavla

brisalek
12. lis 2011

@betty2 Ahoj Betty, stim mluveni to mate fajn. U nas se povida od leta o sto sest, mluvi uz ve vetach a rekne vsechno,umi uz sposutsu basnicek a rikanek,ale spatne rika v, f, l, k, s a samozrejme r a ř, takze nekdy je um ji rozumet.
Ja se chystam do prace uz od ledna, ale jeste nevim jak vse bude.

achina
24. lis 2011

Ahojte holky, myslela jsem, ze uz sem ani nikdo nechodi, tak jsem ani nekoukala a ted najednou vidim nove zpravy, to je fajn 🙂

@kirkee - chapu tvoje obavy, prece jen jsou fakt jeste mali, ale neda se nic delat, proste clovek se musi podridit systemu, a co ty vis, treba to nakonec bude lepsi, nez jsi cekala. On ten kolektiv a pedagogicke vedeni ma taky neco do sebe. Bude to maly "chytrolin" 🙂 Urcite si zvykne a ty taky. A s anglictinou si hlavu netrap, deti jsou studny bezedne, do nich to pada ani nevis jak, za chvili bude umet anglicky vic nez vy s manzelem dohromady 🙂 Jo, a jeste k tomu vekovemu rozdilu, ja bych treba byla radsi, aby Danik chodil se starsima detma, budou pro nej vzor a motor, bude se chtit zlepsovat. Opravdu lepsi, nez kdyby byl nejstarsi a byl jakoby "pozadu". Tak se drzte, ono to pujde.
Ja teda nevim, jak to se skolkou dopadne. Jak pujdu k zapisu a ucitelky uvidi moje bricho, tak si udelaji cerny puntik a bude to. Je to velke minus,pokud budu doma s druhym ditetem. A ja bych ho tak rada do te skolky dala. Ma hrozne rad kolektiv a vzdycky se tesi, kdyz jdeme do centra, kde ho obcas nechavam hlidat.
Co se tyka mluveni, tak vidim, ze deti jsou vsechny sikulky. Nas taky mluvi o stosest a dela mi radost. Umi spoustu rikanek a pisnicek. Samozrejme vyslovnost neni 100%, ale ja ho chvalim, jak muzu. Pliny uz nemame dlouho, to je parada, akorat ten dudlik je prusvih. Davam mu ho jen na usnuti a pak vyndavam, obcas se ale k ranu vzbudi a zase ho chce. Zatim mu ho z vlastni pohodlnosti nechavam,ale uz je to fakt na hrane.
Vidim, ze uz se nektere pomalu chystate do prace, to to uteklo. Ja se ted byla podivat ve sve praci a taky bych teda nekdy zasla. Je to uplne jiny svet a trochu se mi styska. Ale rikam si, ze pak budu makat cely zivot, tak to musim vydrzet.
Jinak tedy cekame druhe, zrovna dneska jsme byli na velkem ultrazvuku a vse se zda byt v poradku. Tak jsme hrozne radi. A uz i vime, ze to bude druhy klucina. Nechci se rouhat, samozrejme jsme chteli o trochu vic holcicku, ale jsem stastna, ze je vse ok, tak budu mit holt 3 chlapi na krku 🙂 Kirkee, jake to je ??? 😠 S myma dvouma diagnozama, ktere mym tehotenstvim moc nepraly, musim byt rada za to, jak to jde. Predevcirem mi totiz navic zjistili Leidenskou mutaci. Mozna nekdo vite, o co jde, je to porucha krve a v tehotensvi kor nebezpecna, tak snad to vsechno dobre dopadne.
Mejte se fajn a zase napiste.

j.kriv
7. pro 2011

Ahoj holky, taky jsem ráda, že diskuze ještě neuhasla 🙂
@brisalek Tak to je fajn, že malá relativně zvládá školku 😉 my když jsme někde mezi dětmi, tak na ně Lili kouká, ale hrát si jde, až když odejdou 😝 Taky máme ještě problém s některými písmeny, samotné je Lili řekne ale ve slově ne, ale myslím, že na to mají ještě času dost, spousta 5-ti letých neumí pořádně mluvit, tam už mi to přijde pozdě...
@kirkee Tak to je mazec s tím školstvím u vás, ale určitě to zvládnete a jak píše achina, aspoň ho děti potáhnou dopředu a snad bude učitelka brát trošku ohled 😉 už z něj bude školáček, tyyyjo 🙂 angličtinu pochytí rychle, za pár týdnů už bude pěkěn mluvit, děti jsou jak houba 😉
@achina Jé, gratuluji k těhotenství a druhému klučinovi 😉 máme skoro stejně termín 😀 na tu mutaci se píchá heparin nebo si to pletu s jinou nemocí krve? držím palce, ať to máte bez problémů, hlavně když se to včas zjistilo 😉

Jinak u nás je to asi jako u všech z vás, Lilianka je ukecaná, ještě komolí některá slova, tak je to občas sranda, dneska se radovala, že našla hřebík pro panenku a byl z toho hřebínek 😀 je to chytrolína, strašně moc pochytí a potom radí ostatním jak co mají udělat a co bude následovat... 😀
nad školkou taky uvažuju, ale nemáme tady trvalé bydliště, takže by mi ji nevzali, musela bych ji přihlásit do vedlejší vesnice, kde bydlí naši 😝 sice jsme tam celkem často, protože tatínek je hodně pryč, jezdí dodávkou do ciziny, ale s miminkem už tak často jezdit nebudeme.
Já jsem se dala na školu, ať úplně nezakrním doma, tak studuju pajdák, speciální pedagogiku- komunikační techniky, v podstatě logopedii, no doufám, že to zvládnu i s dvěma lumpy.
Pohlaví druhého nevíme, protože na velkém uzv se schovávalo, tak to nešlo vidět, tak už si to necháme jako překvapení 🙂

Holky zase někdo napište co nového, co dostanou rošťáci pod stromeček? Mějte se pěkně a hezký advent
🙂

brisalek
24. pro 2011

Vsem krasne svatky a do noveho roku stesti, pohodu, splnena prani a hlavne zdravi vam vsem i vasim blizkym.

kirkee
24. bře 2012

Ahoj holky, tak jsem po hodne dlouhe dobe otevrela konika a koukam, ze uz sem opravdu nikdo nechodi, no jsme uz vsichni o velky kus dal, tak ani neni divu...
Tak jestli jeste nekdo nahodne kouknete, hlasim, ze zacatkem listopadu cekame dalsi prirustek do rodiny 🙂
Jsem moc zvedava, jestli se nam na potreti podari holcicka, ale spise bych to tipovala, ze budeme mit partu borcu 😀
Tak se mejte krasne a at se vam i detickam dari! 🙂

betty2
25. bře 2012

Ahoj holky,

@kirkee moc gratuluju a držím palce ať vyjde ta holčička 😵 😵
Já sem občas mrknu, ale nějak pořád není čas 😉 Jinak u mě byl v plánu návrat do práce, ale člověk míní a život mění a čekáme druhé mimčo a doufám a moc bych chtěla také holčičku... 😝 jinak nás za týden čeká s Filípkem zápis do školky tak doufám, že to vyjde.

Mějte se krásně a dejte o sobě vědět 🙂

kirkee
25. bře 2012

@betty2 Take moc gratuluji! 😵
17tt - to uz se brzy dozvis, co cekate, chcete si to nechat rict? Ja si to u druheho nechala rict, ale ted vaham, jestli nezkusit prekvapeni....
Jestli si to nechas rict, urcite nam nezapomen dat vedet! A kdyby to byl nahodou chlapecek, tak nebud smutna, mit dva kluky ma take sve velke vyhody 😉

betty2
26. bře 2012

Chtěla bych si to nechat říct, uvidíme jak to bude vědět, Filda si to pořád schovával takže jsme se to dozvěděli až ve 31.týdnu, ale uvidíme 🙂 druhý parťák by taky nebyl k zahození 🙂) určitě dám vědět a vy se opatrujte...

brisalek
28. bře 2012

Teda ahoj holky tak ja jsem snad jedina, ktera tady nebude mit druhe☹🙂. I kdyz zrovna ted mozna se nam take nechtene zadarilo☹

@kirkee velka gratulace a preji at je vse v poradku a treba i ta holcicka
@betty2 take moc gratuluju a preji to same jako kirkee.

Na zapisu do skolky jsme take byli pred 14 dny,a le necekam , ze nas vezmou, takze asi budeme pokracovat v soukrome bouzel. No uvidime,Bude jeste novy zapis v cervnu na nove dve tridy, ale tam se nazene cela Praha8, takze sance zase mala☹.

Ja do prace chodim uz od ledna. Male je ve skolce uz spokojena i kdyz nekdy je mi to lito, ze s ni rano nevstavam a ze s ni nejsem tolik jako driv.

betty2
29. bře 2012

Se školkama je to děs, já tiše doufám, že ho vezmou, protože ředitelku dělá manželová teta a pracuje tam i jeho sestřenka 🙂 no uvidíme ...

achina
31. bře 2012

Ahoj holky, to je dobre, ze se to zas trochu rozjelo. Ozyvam se jen kratce, 19. Brezna se nam narodil Tobiasek, tak uz bojuju se dvema ( teda vlastne trema chlapama) , ale ten treti hodne pomaha, takze se to zatim da. Maly je hodny, celkem i hezky spinka, akorat s Danikem je to katastrofa, asi se seslo obdobi vzdoru se zarlenim na mimco a to je primo vrazedna kombinace. Snad to s manzelem prezijeme bez ujmy na zdravi 😖
Urcite casem napisu vic, velka gratulace tehulim a snad opravdu vyjdou holcicky 🙂

betty2
31. bře 2012

@achina mooc gratuluju k narození Tobiáška a přeju pevné nervy ať všechno v pohodě zvládáte 😉

brisalek
1. dub 2012

@achina i ode mne velka gratulace at Tobiasek pekne roste a Danicek si brzo zvykne. Rekla bych , ze je to jen zarleni a snad si brzo zvykne.

j.kriv
5. črc 2012

Ahoj holky, škoda že nám to tady upadá 😒 Všem našim batolátkům přeji všechno nejlepší k 3.narozeninám !!! Už z nich budou oficiálně předškoláci, to to letí...

brisalek
6. črc 2012

Taky přejeme vše nejlepší i opožděně ráčkům,kteří už narozky měli a lvíčkům, kteří teprve budou. Já i malá máme anginu (já snad po 20 letech),ale do narozenin příští sobotu snad budeme obě fit. Občas se sem dívám i na některé fotoblogy, ale už to tady opravdu úplně uvadlo🙂. Malou vzali do státní školky, tak jsme zvědavá , jestli zvykání tam bude nanovo a s pláčem. Poslední dobou ráno při loučení brečí i v té soukromé.
A taky si nedovedu představit jak to tam bude. V soukromé jsou 4 učitelky na 3-16 dětí. Ve statní jsou dvě jen od 11 do 13 jinak je tam jedna na 25 dětí. Což je děs. Proč nemůže být něco mezi🙂. A pan ombudsam říká , že je to vzdělávací zařízení a každé 3 leté dítě má právo navzdělávání 🙂🙂chachacha.
Jinak doufám, že všem těhulkám se daří dobře a těm , které už mají druhé mimi, že to vše dobře zvládají.

kirkee
20. říj 2012

Ahoj holky, tak ja jsem nakonec v desatem tydnu potratila a nasledovala revize.
V lete jsem zase otehotnela a jsem ted 14tt, na ultrazvuku vse v poradku, tak tentokrat uz to snad dopadne 🙂
Termin mam koncem dubna.

Jinak Ozzy uz chodi od zari do skolky, jen na tri hodiny denne dopoledne a moc se mu tam libi. Ucitelka ho chvali, ze hezky chyta anglictinu, tak jsem rada, ze si snad brzy bude moct i popovidat s ostatnimi detmi. Je to jen mala skolicka, asi deset az dvanact deti a tri moc mile pani ucitelky.

Koukam, ze Betty se pred mesicem narodilo miminko, je to nadhera a moc gratuluji! 😵

Mejte se vsichni krasne!

j.kriv
20. říj 2012

@kirkee Jé, zrovna včera jsem si na vás vzpomněla, tak jsem koukala na fotoblog, že máš neaktivní a teď se přihlásím a nové fotky 😀 Kluci jsou opravdu krásní, s miminkem mě to mrzí, taky nás to potkalo, tak držím palečky, ať je už všechno v pořádku a vykoukne na vás třeba ta holčička 😉 A takovou školku teda závidím, to je v porovnání s našimmi státními jak nebe a dudy...
Já mám Lili doma, ale často zůstává u našich, má tam mladšího bratránka, tak tam chce být, takže v podstatě jsem většinu času doma jenom s mladší.

kirkee
24. říj 2012

@j.kriv Ahoooj! 🙂
No jo, dlouho jsem tu nebyla, musim taky zkouknout fotoalba, at vim, co se u koho deje.
Za ty skolky tady jsem strasne rada, kdyz ctu na netu, jaka je to hruza ohledne skolek v Cesku, tak tady je to fakt parada, proste trilete dite ma narok na skolku - 15 hodin tydne zdarma a kdyz chces vice, tak si to musis priplatit, ale zkratka ta moznost tu je a skolek straaasne moc, takze si clovek muze vybirat, fakt nehrozi, ze by nekdo zustal bez skolky.
A u toho triletaka fakt uz vidim, ze do toho kolektivu potrebuje, ne porad byt jen mame u zadku.
Je super, ze muzes Lili alespon nechavat u vasich, at si trochu odpocines, on je to fakt zaprah cely den se dvema detma...
Hlavne ted pres zimu to bude narocne, co porad s tema detma vymyslet, kdyz je venku hnusne? 😒

A co holky, vychazeji spolu dobre, je Lili rada, ze ma sestricku? Urcite uz se tesi, az si s ni bude hrat, ze? 🙂