Batolící se ,,Ráčci a Lvíčci" ;o)

perchticka
23. črc 2010

Tak jsem nás přesunula z kojenců. Letí to jako blázen! 😵
Takže lonští, letní mimísci ve znamení raka a lva sem! 🙂 😉

brisalek
14. pro 2010

@joa.n to je fajn, ze je vse dobre a ze to tak hezky jako rodinka zvladate🙂. No hlavne, ze se vam nic nestalo pri tom tukanci.
@joplin me moc mala zabavit nejde. Jak uz jsme psala i u krtecka na DVD chce, abych u toho byla s ni🙂. Takze spis vse dela se mnou. dam ji hadr a ona uklizi, bohuzel obcas chce i vodu🙂. kdyz varim, posadim ji na linku a kouka se co delam. ale je to spis vetsinou tak , ze je to jen chvilku a zbytek dodelam az usne.....
nocni jsem zacala zkouset asi pred 3 mesicema. prvne to byla jen hracka, chtela tam sedet ale jen oblecena, svlecena vydrzela tak vterinu. Pak jsem to zase chvilku nechala, pak uz si sedla svlecena a obcas se i vycurala...ted pred 14 dny tam sla vzdy se mnou a vzdy se ji to povedlo, ale ted uz zase nechce🙂. Ja jsem ted cetla v Matejckovi, ze spravny vek je okolo 15 mesicu, ze pak se muze promeskat ten spravny okamzik a nauci se to az po 2 letech☹. K vanocum dostane nocnik FP a budu ji tam davat kazdou hodinu a zkusim dat i normalni plinky latkove, aby vedela , ze je mokra. Kakani bohuzel mame take pokazde jinak. Podle me uz vi, ze kaka i cura, saha si na plinku a zacne jako stahovat puncochace, ale myslim, ze je to spis, kdyz uz to je ne dopredu. Kakani podle me se ma naucit okolo toho 7-8 mesice, kdyz uz sedi. Protoze to kakala hezky rano a nema jeste rozum z toho, aby bybla🙂
@kirkee
@perchticka
ja jsem stihla rict o tehu jen nasim, manzelovi rodice jeste ani nevi, ze jsem byla tehu. A u nas to bylo stejne jako u prvnih. Teda mozna jine v tom, ze tentokrat meli vetsi radost rodice, sestra a synovci nez my🙂. At je vam obema co nejlepe. Ono je to urcite vetsi zatez, kdyz se jeste musite starat o ty nase racky a lvicky. To se holt neda tolik "odbyt" jako v praci🙂. Hlavne at ty chripajzny a nachlazeni jsou co nejmene.

Mejte se vsichni krasne.

kirkee
14. pro 2010

Perchticko, budu ti prat, abyste na tom byli zdravotne lepe nez my, protoze ja jsem bez prestavky neustale nachlazena uz od zari a malej to vsechno chyta ode me, coz uz zacina byt dost protivne 🙄 A to jsem jinak take extremne zdravy clovek, normalne chytnu jednou rymu na jare, jednou na podzim a dost...

Martulikku - to na te fotce je Josefinka? 😲 Vy ji davate paruku??? Kde vzala tak dlouhe vlasky? Teda to je neco! Ja striham Ozzymu jen ofinu, aby mu to nelezlo do oci, a presto mu vlasy ani nezakryvaji krk, ma je proste jako by byl nakratko ostrihany (to mi pripomina, ze bych zase mohla pridat nejake fotky), a vy mate takovehle haro! 😀

Brisalku - diky za prani, doufam, ze to s temi nemocemi doklepeme ted tech poslednich sedm tydnu a potom uz budeme vsichni zdravi jako rybicky! 🙂

perchticka
autor
15. pro 2010

Díky! Každopádně, je to jak píšeš. Do těhu nebývám nemocná skoro vůbec. Většinou přečkám i nachlazení okolí. No a sotva zapadnu, už se imunitní systém hroutí... 😒 Ale četla jsem, že je to normální. Tělo tlumí činnost imunity, neb plod je vnímán jako ,,cizí" a imunita by ho chtěla likvidovat. Tím pádem je to však jako pozvánka pro jiné ,,nevítané" návštěvníky... 😠 No nějak to snad přežijem. 😉

Josefínka má ty vlasy neskutečné! 😵 Je fakt, že Viki je taky vlasatý, ale točí se mu to a tak vypadá jako andílek. Lidi si ho pletou s holkou. 😀

betty2
16. pro 2010

Ahoj holky 🙂

@joa.n to je fajn, že už máš operaci a to nejhorší za sebou, přeju co nejrychlejší úplné doléčení 😵 😵

@joplin Filda si naštěstí vyhraje a zabaví se dost sám, ale je fakt, že jsem ho to učila od malička, měla jsem totiž docela "hrůzu" z toho, že dopadnu jako moje ségra, která má 2 cácorky (dneska už 6,5 a 9 let) a téměř dodnes si s nima musí hrát a vymýšlet jim pořád zábavu a to jsem nechtěla. I když samozřejmě každé dítě je jiné 😝 Věšinou to dělám tak, že ho zapojím do toho co dělám např. při luxování nejdřív prozkoumá tak 10 minut lux a já pak jdu luxovat a on si sedne na gauč a pak už si hraje sám, když vařím chvíli ho posadím na linku aby zjistil co dělám, jakmile začne zlobit a lést po lince tak šup dolů a odvedu ho k hračkám, chvíli si pohrajeme a pak jdu tu věc dodělat. Samozřejmě, že mi s ním všechno trvá 2x tak dlouhou dobu, protože tu práci různě přerušuju, ale kromě žehlení takhle udělám vše, protože když spí tak se snažím ten čas využít pro sebe...

Co se týká nočníku, zkusili jsme ho párkrát, ale ne nijak systematicky, protože tam vydrží sedět tak pikosekundu 😝 četla jsem to co markulikk, že děti jsou schopny ovládat svěrače až tak okolo 18. měsíce, zároveň se má začít ve chvíli kdy dítě pochopí složitější úkol např. přines mi jablko z pokoje, které je na stole, to je prý cca mezi 15. - 17.měsícem, dalším ukazatelem je prý doba kdy je plína delší dobu suchá a pak naráz plná (tzn. že dítě už drží déle svěrač a nečurá po malých dávkách).

Mějte se krásně 😵

brisalek
16. pro 2010

@betty2 ahoj betty, to jsem cetla presne tak. Ale takovym prikazum uz mala urcite rozumela i driv🙂. A jeste jsem cetla, ze spolecne s nocnikem se v tehle dobe ma ucit i smrkani (na ktere rodice zapominaji)🙂. Ted ma mala rymu tak to zkousim, ale vubec nevim jak ji to vysvetlit. Otre si sama pod nosem, kdyz chce, ale jinak jak se k ni priblizim s kapesnikem tak utika🙂.
S tou samostatnosti je to bohuzel asi fakt o povaze. Ja jsem se take snazila,ale ona uz od prvnich tydnu jen rvala a rvala, kdyz jsem nebyla u ni. Nektere deti si chvilku sami vystaci v postylce, pod hrazdickou atd...nase (a ji podobne🙂 ) proste ani nahodou. a kdyz jsem ji chvilku nechala plakat a sla sama jen na zachod, tak pak plakala o to vic pri sebensi kravince cely den.
Ale lepsi se to🙂.

martulikk
16. pro 2010

ahoj holky,
s kapesníkem je to u nás tak, že malá napodobuje zvuky pusinkou 😀 já smrkám dost hlasitě a malá má ze mě srandu 😀 tak taky nevím, jak jí vysvětlit, že se to fouká nosánkem, no ale zatím času dost...

ono s tou samostatností si myslím, že to má každé dítko v sobě... třeba naše Josefínka byla na mě přilepená víc jak půl roku od narození... přes den jsem ji téměř nemohla odložit z ruky... položit jí pod hrazdičku nebo na deku, aby si sama hrála? nemožné! vidím to u kamarádky, která má naprosto opačného chlapečka... ať jdou kamkoliv, on je v pohodě, vysmátý, spokojený... my jsme nemohli jít nikam si chvilku sednout, hned byl rachot... a teď? Pepinka si krásně sama hraje, čte si svoje knížečky, mazlíkuje pejsky... je fakt zlaťoučká! před rokem se mi ani nezdálo, že se nám tohle někdy podaří 😵 samozřejmě si spolu hodně hrajeme, ale už jsem schopná udělat hodně věcí, i když jsem s ní sama doma... jediné, co stopro nezvládám, je taky to žehlení... takže to nechávám na dobu kdy spinká nebo když je manžel doma 🙂

brisalek
16. pro 2010

Jo, jo martulik. U nas je to podobne. Po prvnich nekolika mesicich jsem si tu pohodu co je ted neumela predstavit. Ze bude mozne s ni jet do obchodaku a nakupovat darky, uvarit obed nebo uklidit skrine. Sice treba ty skrine jsem vcera uklizela vlastne od 10 az do 5🙂. Ale v pdodstate u toho byla hodna🙂. Kdyz s ni varim tak neco obcas trochu rozvarim....A i si sama trochu hraje, ale treba tak, ze s ni jsem na zemi a ona si tam neco blbne. Kdyz jdu do jine mistnosti jde vetsinou hned za mnou🙂. Proste urcite jsou mnohem samostatnejsi deti, ktere si hraji i pul hodku sami a podobne. A deti i hodnejsi nebo mozna mene temperamentni 🙂, ve smyslu, ze treba sedi v metru a ani se nehnou a jen koukaji po okoli, kdezto mala se krouti v kocare a ven a ven a porad zabavovat.....ale urctite by mohlo byt i mnoooohem hur🙂🙂.

brisalek
21. pro 2010

Ahoj vsem. Koukam, ze pripravy na svatky jsou v plne proudu a tady nikdo🙂. Tak ja uz takhle dopredu (my jedeme 25 k babickam a dorazime zpet az na Silvestra, takze mozna jen nakouknu) preju vsem moc a moc krasne a pohodove svateci dny. Ty nase batolatka urcite nedopusti, aby byly jen o jidle a televizi 🙂. A vsem take v pristim roce jen a jen zdravi, stesticko a splnene alespon nektere sny a prani.

achina
21. pro 2010

Ahojte !
@brisalek - mas pravdu, uz dlouho se chystam odepsat, ale vubec se k tomu nemuzu dostat 😠
Vsechny prispevky jsem poctive precetla, akorat ted asi nezvladnu reagovat. Jenom teda ohledne joan, klobou dolu, ja si neumim predstavit jednou rukou absolutne nic, a jeste k tomu prebalovat a strojit dite. A ty si klidne jeste peces cukrovi !! 🙂
Vsem nemocnym preju brzke uzdraveni, je to otrava furt mit nejakeho bacila, my jsme se ze vseho zdarne dostali, tak snad to vydrzi.
A jeste k tomu zabaveni deticek. Nas Danik byl odmalicka docela samostatna jednotka. Jako mimino lezel na matraci pod hrazdickou a tak nejak si vystacil. Samozrejme nejakou pozornost vyzadoval, ale vse jsem s nim udelala a bez vetsich problemu. Super bylo i kdyz zacal chodit, vystacil si sam, vubec nas nepotreboval. A najednou ouha ! Ted neudelam absolutne nic ☹ Nesmim stat u kuchynske linky a v zadnem pripade si na chvili sednout k pocitaci. Velmi tezko uvarim, k uklidu si ho obcas beru, ale strasne mi to trva. Kdyz se zavru na zachode, ozve se velky krik. No proste, je to ted tezky obdobi, ale nejak to musime zvladnout. Tak trosku doufam, jestli to nejsou zuby, uz jsme to tak jednou meli.
A mam na vas jeden dotaz: budete davat svym ditkam papat cukrovi ? Samozrejme ne po kilech, ale sem tam zobnout?
Jinak se teda pripojuju k brisalkovi, vsem preju krasne Vanoce plne pohody a klidu, co nejmin popadanych stromecku a vylitych cervenych vin 🙂, no proste at si to se svoji rodinkou poradne uzijete. A do noveho roku zdravi, stesti a dobrou naladu.... 😵

brisalek
22. pro 2010

@achina samozrejme , ze ji jist cukrovi necham...nevypada, ze by ho chtela snist kila(cokoladu co dostala k mikalasi taky snedla 2 kousky a pak uz nechtela), takze at si ochutna🙂 to prece patri k vanocum🙂.

perchticka
autor
22. pro 2010

Ahojky holky!

Já to taky se zákazy cukroví nebudu hrotit. Snad jen až po normálním jídle, aby pak nefrfňal. 😒 😉

Jinak, stromeček nazdoben, dárečky zabaleny a na velký úklid kašlu... 😀

Jo a naše druhá bublinka má 1cm a tluče jí srdíčko! 😵

joa.n
22. pro 2010

Ahoj holky,
taky nejak nestiham ani ten internet otevrit...
Pritom temer nic nedelam..
Asi si vybiram veskerou smulu se zdravim za uplynulych x let co jsem byla jak rybicka
Mam ted sileny problemy s tlakem, v pondeli mi namerili je 60/40 a Dr. se me ptala jestli jako jeste chodim.. 😖
mota se mi hlava, je mi spatne od zaludku a do toho jeste zacim dost kaslat.. tedy Vanoce to budou jak fik..

Tak vy je mejte krasne, uzijte si je a vsem preju hlave hooooooodne zdravicka!!

Krasne svatky..
Jana a Kacka s rodinou 😉

betty2
22. pro 2010

Ahoj holky,

také jsem teď moc nestíhala, ale naštěstí úklid dokončen, dárky zabaleny, byt nazdoben (kromě stromku, ten jsem nechala na manželovi a dopadlo to tradičně, času dost, a stromek samozřejmě nikde, takže zítřek to jistí 😝

Jinak cukroví Filda určitě ochutná, jestli mu bude chutnat uvidíme, ale jelikož má zase období kdy jí jak vrabec, tak toho asi moc nesní 😀 ale zakazovat mu ho nebudu...

Přidávám se k přání veselých vánoc a šťastného nového roku, hlavně hodně zdravíčka a štěstí 😵 😵

Pavla & Filípek

martulikk
23. pro 2010

Ahoj holky,
já absolutně nic nestíhám, ale ono to všechno nějak dopadne 😀 zítra nás čeká ještě poslední návštěva a máme to z krku... dnes jsem udělala salát, vánočka se mi peče v troubě (snad se povede 😅 ) a stromeček postavíme a ozdobíme zítra, až bude malá spinkat po obědě 🙂 Taky uvidíme co všechno jí bude chutnat (snad toho moc nebude 😅 ) a jsem zvědavá na večer... myslím, že letos to ještě nebude nic moc, spíš až ten příští rok... ale to nevadí, hlavně aby jsme byli všichni zdraví a měli se rádi 😉
Přejeme vám všem krásné a pohodové vánoce, hodně zdravíčka, radosti a lásky! 😵
Martina a Josefínka

j.kriv
23. pro 2010

Krásný předvánoční večer 🙂
Taky vůbec nestíhám...ještě musím poslepovat linecké, dodělat piškotovou roládu, těsto na vánočku teprve kyne... 😝 no jsem zvědavá kdy se dostanu do postele 😀 😝 stromeček nás taky čeká zítra, akorát nevím kam schovat malou, aby to měla jako překvapení 😅 ale moc se těším, jsou to naše první Vánoce, kdy budeme jako rodinka sami 🙂
Taky přejeme všem příjemné a hlavně poklidné svátky plné štěstí a rozzářených dětských očiček 🙂
Jana a Lili s rodinkou

kirkee
23. pro 2010

Ahoj holky,
u nas se tradicne zdobi stromecek az na Stedry den dopoledne, takze zitra rano prinese manzel strom z garaze a postavi ho nahore v loznici (nikam jinam se nam nevejde, je obrovsky, a taky chci, aby to mel prcek jako prekvapeni, takze ho tam nepustime a uvidi ho az vecer rozsviceny - na to se strasne moc tesim!)
No a dopoledne udelam bramborovy salat, prichystam rybi steaky na vecerni peceni, a pak uz se budu jen tesit na vecer, co rekne Ozzy na darky 😵
Z cukrovi jsem delala jen pernicky, ty nam chutnaji nejvic, a Ozzymu take chutnaji, tak mu je neodpiram, at si uzije 😉
I my vam vsem prejeme krasne vanoce! 😵
Erika & Ozzy

perchticka
autor
24. pro 2010

Holky,

takže se přidávám k přání šťastných a pohodových Vánoc a následného nového ruku 2011! Hlavně to zdraví, vše ostatní nějak dojde samo a kdyby ne, žádná tragédie... 😵 😵 😵
Užívejte rozzářených dětských očiček a všudypřítomné náklonosti a lásky vašich blízkých. Je to nádherný čas! 🙂 😵

Pet s rodinou

betty2
8. led 2011

Ahoj holky,

doufám, že jste si užily vánoční svátky v pohodě a klidu, jak jen to nejvíc šlo a dovolili to ti naši rarášci 😝 😀 Uteklo to jako voda, už jsem odstrojila stromeček, sklidila výzdobu a jakoby nic nebylo... ☹

U nás proběhly vánoce fajn, Fildu teda víc než stromeček a dárky zajímalo CD, na kterém táta pouštěl vánoční koledy, ale pak se vrhnul na dárky i když to pravé dětské nadšení bude až tak příští rok. Teď ho nejvíc zaujali klávesy a boby. A samozřejmě také dárky, které nebyly pro něj jako helma na lyže a tenisová raketa 😉
Jinak štědrý večer měl půst, nechtěl nic jíst, protože mu rostly zuby takže zrovna přes svátky jedl jako vrabec, takže cukroví plival, rybu a kaši ani neochutnal, takže chudinky babičky by mu uvařily modré z nebe a on je naprosto ignoroval 😝 chuť k jídlu už se mu vrátila, teď to dohání a mám pocit, že nás za chvíli sní...

Příští týden nás čeká odběr krve na krevní obraz, naštěstí je to jenom z prstu, tak doufám, že to zvládne v pohodě. Jinak trošku víc začíná opakovat slova, sice ve své pozměněné úpravě, ale už je znát pokrok 😉 K tomu se ale bohužel přidalo ještě větší vztekání, dupání nožičkama když není po jeho a jekot 😲

Dala jsem do alba pár fotek z vánoc tak se můžete juknout. A jak se máte vy?

brisalek
10. led 2011

Ahoj vsem, vanoce byly fajn i kdyz jsme skoro nebyli doma. Stedry den byl s malou moc hezky a ze vseho nejvic se ji libily prskavky🙂. Na darky vsechny delala ham ham. Asi od Mikulase ma zafixovano, ze tam je vsude cokolada...🙂. Nerozbalili jsme ani vsechny darky, kdyz mela kosticky a pak ovecku a konika z Farmy Lego duplo uz ji to stacilo🙂.

Dnes jsme byli na 18mesicni kontrole mame 11,62kg a 83 cm. Jen jsem na sebe nastvana. Protoze i kdyz jsem mela pripraveno jak hezky reknu a z se dr. zepta co umi, ze umi: jist uz dlouho lzickou, ukazuje sama na sebe kdyz chce neco udelat nebo je to pro ni, rozepne, sunda ale i nanda backory, nanda cepici, stavi kostky i za sebe, pozna zelenou, maluje krouzky i rovne cary vedle sebe, ukazuje uz davno oci nos pusu usi, umi otevrit dvere...,kope do mice, umi ho hodit.... rozumi vsemu, ukaze vsechny zviratka(i to kdo hraje v krteckovi na basu, kdo na buben...).....tak ze me vypadlo JEN , ze rika asi 23 slov(ted kazdy den rekne nejake nove slovo) a umi kreslit. A dr se me zeptala, jestli je uz spojuje??? 🙂 takze zase jsme vypadali jako nesiky🙂. Proste nemam chlubive plice...priste vezmu manzela🙂. Ale byla uplne ukazkove hodna, zadne knourani, vztekani ani pri vazeni, mereni , oblekani a pri ockovani jen kratounke zabreceni pri pichnuti a nakonec pani doktorce udelala papa, kdyz jsem rekla nashledanou🙂.
Nechala jsem ji naockovat i ty plane nestovice tak jsem zvedava, jestli nas ceka nejaka reakce a doufam, ze to prezijeme dobre.

Jo a taky nam vyrostli dole 4 zoubky a po nic hned 3ky, ale nahore nic🙂 tam jsou porad jen 4.

Jinak ja jsem pri prvni porevizni MS nasadila nuvaring(antikoncepcni krouzek) ale kdyz jsem ho minuly patek vyndala tak jsem zacala mit silenou naladu az dost deprese, takze jsem dalsi nedala a zase jsem bez antikoncepce🙂.
Tak se chci zeptat, jestli berete neco vy a jak jste spokojene? Ja jsem pred tehu mela Evru naplasti a byla dobra jen si myslim, ze jsem diky tomu nemela uplne spravny pozitek ze sexu. Tak ted musim vymyslet neco jineho. S mazou po hooodne velke bource, kdy uz byla sepsana zadost o rozvod jsme se udobrili🙂🙂, tak doufam, ze nas zase hned neprekvapi nejake tehu.

Doufam, ze vsem tehulkam je dobre a vse je vporadku.

betty2 Filipek je moc krasny, hezke fotky🙂

brisalek
15. led 2011

Holky musim se pochlubit. Nase mala se sama naucila poznavat pismenka A,B,D,T, M a K. Kdyz ukazu pismenko rekne na B baba, na t tata....akorat na A ukaze na sebe to neumi rict a K je misto kravicka buuu🙂 A umi to i obracene, ze reknu kravicka a ona vynda K, baba vezme B....vubec jsem ji to neucila jen kdyz chce porad kreslit tak jsem ji psala A a rikala Anicka, B baba....ale to jsme delali tak 2x za tyden asi pred mesicem a ted najednou kdyz jsem ji to zacala kreslit ona to poznavala...tak jsem to zkousela i z pismenkama z takove drevene abecedy a pozna to🙂.

joa.n
17. led 2011

Ahoj holky,
dodatecne vse nej vam a vasim rodinam v novem roce 2011 😉

Ja jsem uspesne 3.1. nastoupila do pracovniho procesu a od te doby opravdu nezvladam temer nic. Denne bojuju s casem a hluboce smekam pred maminkami, co to s detmi a praci na cely uvazek zvladaji.
Priznam se, ze jsem ze vseho vyjukana, naposledy jsem chodila do prace pred cca 1,5 rokem a ted s malou je vse uplne jinak - vse si musim poradne naplanovat, vecne honim cas abych stihla prijit vcas do jesli, nebo k pani na hlidani.. snad me z toho brzy neodvezou 😀
Manza se tomu jen smeje, musim se pry zabehnout, ale kdy to bude to fakt nevim..
Ted mi jeste k tomu ve skole konci pololeti, takze zkousim o106, deti jsou des bes - nejen ze nic neumi, ale perou se v hodinach a ja mam pak prestavky prosezene v reditelne s temi lumpy 😝
Davaj mi pekne zabrat, nekdy jdu z prace a huci mi v hlave.. ach jo. nase ceske skolstvi 🙄 ale zase na druhou stranu me to zatim bavi.. 😵

U nas Vanoce probehly tak nejak pohodove a krasne - diky ruce jsem temer nic nedelala a manza ma u me obrovskou 1 s hvezdickou nebot se o nas krasne a vzorne staral.. 😵
Mala byla se vsim moc spokojena, taky udelala par pokroku a pochlubim se: sklada vkladaci tvarove puzzle,ktere je dle vyrobce pro deti od 2 let - takze je to nase mala sikulinka 😉 jinak z hracek ji nejvice bere kocarek pro panenky, takze vozi po baraku jedno miminko za druhym a uz jich doma mame 5!

Tento tyden nas ceka ples a pristi tyden hory - cela rodinka, moc se tesim a snad se po 3 letech postavim konecne opet na lyze 😵

Mejte se krasne a dejte vedet co je u vas noveho..

PS: taky mate doma vzteklouna? Ta nase je ukazkova herecka - vali se po zemi, ale prvne propukne v plac a uroni slzy jako hrachy a pritom si slecinkovsky zakryva ocicka rukama.. jak na to reagujete?

betty2
18. led 2011

@brisalek tak to je malá moc velká šikulka 🙂

@joa.n držím palce ať se brzo vyladí práce i domácnost a máš trošku víc klidu 😀 😀
Jinak Filda je takdy pěkný vztekloun, větší začal být tak cca před 3 týdny, mám pocit, že je to už období vzdoru, které je většinou mezi 1-2 roky. Začal se válet po zemi když mu např. nechci dát klíče od auta apod., reaguju zatím různě podle mé nálady což není úplně ideální 😝 doma ho většinou nechám, nejdřív se mu snažím vysvětlit proč to nemůže mít nebo dělat (což stejně nepomůže 😒 😀 pak ho nechám vztekat, většinou řve, tříská s věcmi a po očku mě sleduje. Venku už jsem to párkrát nevydržela a lupla mu na zadek, protože na válení v bahně jsem fakt neměla nervy 😀 😝

kirkee
25. led 2011

Ahoj holky, vsechny vas zdravim zatim stale jeste dva v jednom, ale uz bych to taaaak chtela mit za sebou 😝
Zbyva nam posledni tyden do terminu a je to teda desnej zahul.
Jediny veliky stesti mam v tom, ze Ozzy je fakt neskutecne hodne dite. Nepamatuju, kdy se naposledy vzteknul. Ho proste vsechno bavi.
Ted pred chvili jsme se vratili z dopoledniho klubu, ktery trva dve a pul hodiny, a on me za celou dobu ani jednou nepotreboval, krasne si hral na pisku, cmaral voskovkama, pak bylo zpivani, tak si zatancoval 😀, hral si s kuchynkou, se stavebnici.... ja jsem si krasne odpocinula, protoze jsem celou dobu sedela na zidli a kecala s babama.
Je proste bozi! 😵 Snad mi to druhej nebude vracet i s urokama 😅

Jinak minuly vikend nam prisla dvoupatrova postel - tato: http://www.roomsyoulove.com/index.php?option=co..., ktera se da ale i rozdelit na dve samostatne postele, tak manzel sestavil jen jednu pro Ozzyho - tu, ktera patri nahoru, takze ma i zabradlicko, a Ozzy od te doby spi ve sve vlastni velke posteli jako velky chlap.
Koupila jsem mu dvoje krasne povleceni a to se mu to pane spinka!

Mejte se krasne a at vam ti pidilidi delaji jen samou radost! 🙂

brisalek
26. led 2011

@kirkee Drzime palce at vse probehne co nejlepe, nejsou zadne komplikace a druhy chlapecek je tak zlaty jako Ozzy🙂.

perchticka
autor
27. led 2011

Holky, ahoj v novém roce! 🙂

Kirkee, hrozně to uteklo! Za chvíli máš prcky dva... 😕 😀 Moc Ti držím palečky,ať je vše OK! 😵

Jinak, Viki se taky začal vztekat. Ale dá se to. Buď ho zabavím něčím jiným nebo ho to celkem rychle opustí. Jen když se vrátí od babiček, je to znatelně horší. Prostě tam s nima cvičí a pak to zkouší i doma... 🙄 😉
Teď mu rostou zoubky, špičáky, tak je z toho špatný a já taky, neb špatně spí a ráno jsme hotoví oba. 😔 No zítra máme oba zubaře, tak jsem zvědavá.
Jo a na kontrole v roce a půl měl 12kg a 84cm. Je šílené, jak nám ty děti rostou před očima... 😕 😵

Mějte se krásně! 😵

joa.n
27. led 2011

ahojky,
@kirkee: moc drzim palecky at je vse v poradku, at jste vsichni zdravi a uzivate si prirustku v rodine 🙂

holky, zazila jsem ted s Katou fakt hrozne chvilky. Ona mi moc nemarodila a ted cely leden jen litame k Dr. neustale strasny kasel a rymu - u Dr. se nikdy nic nezjisti, tak stridame kapky a sirupy. Toto utery najednou Kata teplota pres 39! Druhy den jsme leteli k dr. nic nezjistila - skoro mezi dvermi se ji radeji podivala na usi a hned nas hnala na ORL. Tam hruza cekani, mala jako kamnka, skoro 40! pak zjistili zanet stredního ucha a pichali - mala sebou cukla, krve z ucha teklo, ja se klepala jak ratlik - nevedela jsem co s ni.. ☹
Nastesti horecky ustoupili a dneska bez teplot.. tak se jen modlim, ze to bylo tim ouskem..
Smula je v tom, ze mame jet zitra na ty hory a jsou zaplacene!! ach jo.. snad to s babi nejak vymyslime, hlavne aby Kata byla ok 😒
Uz se budi, bezim za ni..
mejte se a hodne pohody a zdravi..

kirkee
28. led 2011

Holky, dekuji, jste hodne 🙂 V pondeli mi prileti segra na tyden, tak snad se s tim porodem do toho tydne strefime, protoze jinak bych nemohla mit manzela u porodu, musel by byt doma s Ozzym, coz by me dost mrzelo, protoze to pro me byla obrovska psychicka podpora, ze tam byl minule se mnou...

Perchticko, a ty uz jsi ve 13.tt, taky ti to leti, prvni nejhorsi cast je za vami, takze take velka gratulace! 🙂

Joa.n - chuderka Kacka, ty zanety ucha, to musi byt neco prisernyho, ja jsem ho nastesti nikdy nemela, ale manzel ho mel jako dite asi dvacetkrat a stacilo mi jen to vypraveni, jak strasne to boli 😔 Nekde jsem cetla, ze ty deti, jejichz rodice timto trpeli, jsou k tomu nachylnejsi, tak jsem mela o Ozzyho porad strach, kdyz mel horecku, tak jsem mu hned osahavala ouska, jestli ho boli.. no ted uz jsem klidnejsi, kdyz to doted nemel, ale musi to byt teda sila..
Hlavne, ze uz je Kacce lip!
Ty hory, to je teda desna smula. Snad jste to nakonec nejak vymysleli alespon k castecne spokojenosti vas vsech...

Mejte se!

blanka18
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martulikk
31. led 2011

Ahoj holky, tak se taky konečně dostávám k tomu, abych vám po čase napsala 🙂 Vánoce u nás proběhly super, konečně v klídku (oproti loňsku 😀 ) Pepí rozhazovala svojí porci salátu kolem dokola a pejskové to po ní rychle uklízeli 🙂 Na stromeček nijak nereagovala, ale dárky se jí líbily. Největší radost měla z chodítka a lahvičky s brčkem, to ostatní se pak nějak postupně přidalo. Dostali jsme od ní úžasný dárek k vánocům, pár dní před vánocemi se rozchodila a taky mi začala říkat "mami" 😵 😵 😵 Do té doby to bylo jen občas, ale jinak všechno bylo "tata" nebo "baba". Tak hurá! První dva týdny toho chození byly na infarkt, lítala sem tam, a já musela s ní, protože se klátila jak ve větru.
Jinak před týdnem jsme absolvovaly 18-ti měsíční prohlídku, máme 77cm a 9,4kg 🙂 Taky nám po půl roce 30.12.konečně vylezl 5.zoubek! Od července měla jen ty 4 a dásničky se nalévaly a nalévaly... No a od minulého čtvrtka se proklubaly další 4 zoubky! No, snad konečně přestane být trochu protivák, až víc vylezou... Je mi jasné, že to musí pořádně bolet ☹ Jenže kromě mrzutosti taky moc nejí, teda nejí obědy... vůbec nevím, jak do ní dostat něco jiného než je kaše a hlavně aspoň půl skleničky, ach jo... Jakmile má v jídle kousky, tak to vyplive a konec... I když z mého talíře si ráda bere těstoviny, s tím problém nemá... nebo sušenky, piškoty, rohlík... 😒 fakt nevím co s tím... Máte taky někdo problém s jídlem?
@kirkee držím palce ať všechno proběhne co nejlíp! přeju hodně štěstí, zdraví a radosti s novým malým človíčkem 😉
@perchticka no páni! koukám, že u tebe to taky rychle utíká! 🙂 už máš 1/3 za sebou 🙂 tak taky hodně zdravíčka!

achina
31. led 2011

Ahojte holky,
taky jsem se konecne rozhoupala, ze napisu.
@kirkee moc drzim palce, at to vsechno dobre dopadne a at se s porodem strefite, at mas hlidani. Prece jen uz to neni jen tak, je tu dalsi clen rodiny na starost 🙂 To mas super, ze je maly tak hodny. To se mi ani nechce verit, ze takove deti jsou 🙂 Ale je to dobre, aspon budete s miminkem v pohode.
@brisalek - to je mala teda hrozne sikovna, nas Danik teda malovat v zadnem pripade neumi, lzicku mu radeji ani nedavam, protoze by to spatne dopadlo a backory bere jako hracku 🙂 Jinak je teda hrozne sikovny, tchyne je ucitelka v MS a porad ho chvali, ale vase mala je nejak napred, ne 😅 ?
Nase vanoce take probehly v pohode, Danika teda spis zajimaly stuzky a vanocni papir nez darky, ale i tak mel pak postupne z darku radost. Hlavne z takoveho velkeho auta-odrazedla, doted na nem furt sedi, jezdi nebo hraje pisnicky. A taky z knizky a drevenych rybicek s prutem. Stala se nam ale na Stedry den takova usmevna nehoda. Dali jsme si s manzelem jako darek sadu cestovnich kufru a tasek. Nechali jsme je ale zatim na chodbe, protoze to bylo pod stromecek moc velke. Ja do toho manzelovi zatim schovala par takovych specialnich piv, a nas maly detektiv to nasel. Ozvala se rana a kufr spadl na dlazdice. Doufala jsem, ze se s pivama nic nestalo. Ale bohuzel stalo 😢 Jak to pak manzel nesl do obyvaku, tak rika: hele, z toho neco tece 🙂 A ja uz vedela, ktera bije. No strepy jsme sbirali asi pul hodiny a dalsi pulhodinu jsme drhli kufr, aby nesmrdel od piva. Takze tak....Ale kdyz se nestane nic horsiho, ze ?.... 🙂
Jinak momentalne je maly trochu nemocny, klasicky ryma a kasel, ale uz 4. noc blbe spime, tak toho mam docela plny zuby. Navic to pocasi je hruza, venku moc nevydrzime, takze co porad doma ☹ Zitra jdeme na 18-ti mesicni prohlidku, tak potom napisu, jak jsme dopadli. Co vlastne holky porad delate s detma, kdyz je tak blby pocasi?? ☹
@martulikk - s tema kouskama v jidle to mame podobne. Ja jsem z toho teda dost na nervy. Je to asi moje chyba, ze jsem ho neucila driv, ale co uz ted.... Sni rohlik, chleba, susenky, piskoty, ale jak ma kus neceho v jidle, tak je zle. Vcera mi plival i jahodu z jogurtu. No, ja se drzela, abych mu jednu nestrihla..O vikendu jsem pekla strudl a taky to furt plival. Varim mu porad jak pro mimino, tak nevim, jak to bude pokracovat. Jednou se to naucit musi, ale kdy ? Jinak ji teda hezky, to si nemuzu stezovat, ale furt vymyslet, abych to bylo trochu tekute, je teda na palici. Pamatuju si ale, ze kdyz mu zrovna rostly zuby, tak nechtel vubec nic, ani treba chleba. Takze u vas to opravdu muze byt docasne tema zubama. Uvidis...
A zkousite uz deti na nocnik? Danik uz rikal eeeee a chodil si i s plinou sednout na nocnik, ale to uz byl pokakany. Posledni dobou to ale zase bojkotuje a vubec nespolupacuje, tak to zatim neresim. Jak vy?
Mejte se fajn... 😵