Batolící se ,,Ráčci a Lvíčci" ;o)

perchticka
23. črc 2010

Tak jsem nás přesunula z kojenců. Letí to jako blázen! 😵
Takže lonští, letní mimísci ve znamení raka a lva sem! 🙂 😉

kirkee
29. lis 2010

My budeme mit stromek nahore v patre, kam Ozzy sam nechodi, pouze s nami pod dozorem. Tady dole, kde volne beha, si to vubec nedovedu predstavit, to bysme ho asi odstrojovali uz petadvacateho, s nervama v kyblu 😝

Predstavte si, dnes v noci porodila moje kamaradka, na ultrazvuku jim rekli, ze je to kluk, a narodila se holcicka! Maji doma uz dvou a pul leteho klucinu, pocitali s tim, ze budou mit doma dva, a ejhle! Uz se tesim, az od ni budu vyzvidat, ale ani si nedovedu predstavit to obrovke prekvapeni a radost, kdyz jim rekli, ze je to holka. Strasne si holku prali 😵

martulikk
1. pro 2010

Ahoj holky,
koukám, že příspěvků přibylo jak venku nasněžilo 😀 Mě se teď ven vůbec nechce, chodníky u nás nejsou téměř protažené a na přechod není možné se dostat, šmejdi silničářský!!! K vánocům budeme kupovat sáňky, aby jsme se aspoň trošku dostali ven 🙂
@j.kriv moc gratuluju! bylo by to hezké, kdyby vám to vyšlo na stejné datum... já bych chtěla druhé mimi až za rok a vůbec bych se nezlobila, kdyby to vyšlo na Josefínky narozeniny 🙂

k tomu spacímu pytli... Josefínka spinká v noci prakticky pořád odkopaná, no je to holka otužilá 😀 snažím se přikrývat, ale během chvilky se otočí a šup, deka je fuč... takže včera jsem zase po čase vytáhla spací pytel... chvilku protestovala, ale pak dobrý 🙂 aspoň jsem byla v klidu, že je v teploučku...

co budete kupovat prckům na vánoce? my jsme zatím koupili dřevěné koleje a mašinky z Ikey a pak Lego duplo... hledám ale další inspiraci... stromeček jsme taky vymysleli šikovně, postavíme ho do ohrádky (snad se tam teda vejde) 😉 kdyby jsme ho nechali na zemi, tak by snad nevydržel ani do večera 😀

kirkee
1. pro 2010

Teda, Martulikku, to je super napad dat stromek do ohradky! My ohradku nemame, ale kdybysme ji meli, tak bych se opicila a udelala to tak taky.
Darky uz mame skoro vsechny koupene, mame pro prcka trikolku s madlem, za ktere se da vezt - tuto: http://www.amazon.co.uk/Smart-Trike-1962000-Den... Strasne moc se tesim, az s tim budeme jezdit!
Dal jsme mu koupili detskou sekacku na travu - zaprve se mu moc libi pozorovat tatu, jak seka zahradu, a jednou ji mel v parku jeho kamarad a Ozzy ji porad chtel vozit a hrozne ho to bavilo, tak ji bude mit taky 🙂
Dalsi vetsi darek je sice pro Ozzyho, ale co si budeme povidat, bude si s ni hrat spis tatinek 😀 - manzel nedal jinak, nez ze mu koupi nejake super auto na vysilacku (s kterym si samozrejme bude sam hrat - Ozzy se na to auto muze pry zatim divat 😉 😀 )
No a jeste dostane tak tri ctyri nejake mensi hracky, co jsem tak kde objevila, nebo objevim...

Napadlo nam tu strasne moc snehu (uz treti rok za sebou - to bude tim globalnim oteplovanim 😝 ). Pritom Anglicani porad ziji v modu, ze tady vubec nikdy nesnezi - statistika udava, ze prumerna teplota v nasem kraji je v prosinci +9 stupnu - hahaha 😠
V obchodech se neprodavaji vubec zadne zimni boty, natoz opravdove snehule. A kdyz uz nejaky ten obchod zimni boty v nabidce na internetu ma, tak jen jedine a s poznamkou, ze nejsou 😅 Takze je objednavam pres internet az z Australie, toho by se clovek nenadal... Pro priste se poucena vybavim v Cesku.

Mejte se krasne 🙂

brisalek
1. pro 2010

@j.kriv moc velka gratulace. A preji at je vse jen a jen tak ja ma.

Holky ja nejak cim dal vic nevim co ma delat. mam hrozne spatne nalady. To tehu a ten potrat me jeste vic presvedcili, ze kdyz clovek je s tim spravnym partnerem jde vse jak ma. Bohuzel u nas je to presny opak. Manza se se mnou hadal jeste v patek pred tim nez jsem potratila v sobotu. Ja byla jeden velky hormon🙂(par dni pred tim jsem malou odstavila, do toho tehu a jeste spineni a problemy) a on me jen provokoval☹. Ja jsem hrozna "huba prorizla" nejdu pro slovo daleko a bohuzel, kdyz mam takove nalady tak i dost nadavam🙂.
jenze me nejak doslo, ze bych vlastne druhe mimi chtela, kdybych mela vedle sebe cloveka o ktereho se muzu oprit a "vedela", ze spolu budem porad🙂. hrozne me nejak vsechno stve.

No ale zmenim tema. My stromecek nechame normalne v obyvaku a doufam, ze prezije. Synovec byl nejvetsi cislo co znam a nikdy stromecek neschodil, tak to snad i nas prezije🙂
Darky: jedna babicka kocarek s panenkou, druha babicka houpaciho kone, teta abecedu drevenou vkladaci a DVD krtecka, no a my Lego duplo, drevene kostky(uz ma jeden vozik s kostkama) tak aby jich mela vic a mohla stavet vetsi domecky🙂, krtecka-plysaka, takova jako moduritova zviratka(ma uz konika a moc se ji to libi) a stolecek a zidlicku do pokojicka nebo kuchyne a houpaci kresilko...no urcite jeste v hrackarstvi neco padne do oka

brisalek
1. pro 2010

@kirkee presne tuhle dostala mala od babicky k 1. narozeninam. Je to fajn. Vzdy ji to chvilku bavi vic a pak zase mene. Ted na to chce vozit jako vzdy sebe a vsechny medvedy🙂

betty2
2. pro 2010

@brisalek držím palce aby bylo lépe, však víš, že jsme s manželem měli taky pěknou krizi. Taky řeknu v hádce nebo když mám blbou náladu spoustu věcí, které mě pak mrzí a vlastně chci tomu druhému ublížit, pak mi je to zase líto 😝 Nám hodně s manželem pomohlo si opravdu o všem a narovinu povídat a nebyla to otázka jednoho večera, ale několika týdnů. Doufám, že se ti nálada zlepší, s manželem se usmíříte a bude zase líp 😀 😀

No my ohrádku také nemáme a byt máme 3+1 a žádné patro, takže se obávám, že stromeček skončí jako vždy v obýváku a budu doufat, že přežije alespoň pár dní bez úhony jak stromek tak Filda 😝 😝

Jinak Filda má pěknou rýmu, manžel si včera navečer vzpoměl, že půjdeme na sáňky, venku vánice, ale to prý je v pohodě... 😝 no skoro jsme nemohli jít jak fučel ledový vítr a sněžilo, Fildu 2x vyklopil ze sáněk obličejem do sněhu (v samozrejmě v zápalu hry), takže byl chudáček jak rampouch takže jsem nařídila odchod domů, ale stejně to odnesl nastydnutím 😀 😀 prostě chlapi jsou v tomto ohledu fakt prdlouši hlavně, že se ve sněhu baví a dělají kraviny, ale už nemyslí na nic jiného 🙄

perchticka
autor
2. pro 2010

Ahojky hoky! 🙂

Opět trochu nakukuji a čtu, co u vás nového.

Se stromečkem to u nás bude taky sranda, neb Vikýsek vrtá do všeho, co má něco společného se světlem nebo je na elektřinu. Budeme mít takový ten pidi stromeček a velký si necháme, až se přestěhujeme do baráčku. Co se týče dárků, já řeším pro prcka praktické dárky, dostane nové zimní botičky 24 a hračky nechávám na prarodičích... 😵

Jinak jsem se vdala. 😵
Pár fotek tady:
http://perchticka.rajce.idnes.cz/8.10.2010/
http://perchticka.rajce.idnes.cz/8.10.2010_okem...

A další novinka, nejspíš jsem těhu. Zatím jen podle testu. Doktora mám v úterý... 😵

Zatím se mějte pěkně a užívejte času klidu a radosti! 😵 😵 😵

joa.n
2. pro 2010

Ahoj holky,
sice vas ctu, ale nejak nestiham odpovidat. Tak si zkusim vzpomenout a reagovat:

@j.kriv: taky obrovska gratulace.. hlavne aby vse bylo jak ma a byli jste vsichni zdravi a stastni a spokojeni 🙂
@perchticka: taky gratulace (ikdyz jeste potichu, aby se to nezakriklo 😉 )

S tim spanim ve spacim pytli jste me fakt inspirovali - vlezla jsem na pudu do odlozeneho obleceni a pytel vytahla a svete div se!!! Od te noci Kacenka spi celou noc!!!!! 😵 neknoura, mlicko nechce tak spinka sladce od cca 7 vecerni do cca 6:30 rano! Fakt mazec. Musim zatukat - uz jsou to 4 noci za sebou!!! tuk, tuk, tuk.. 😀

V jeslickach uz si zvykla podle me dobre. Uz tam i papa a dokonce spinka! To byl pro me dalsi sok v tomto tydnu. Zitra jde opet tak jsem zvedava jestli tam bude opet spinkat..
Ja jdu zitra na tu operaci ruky - zacinam se trosku bat, dneska jsem naposledy vypiglovala barak, udelala si testa na vanocni cukrovi a od zitrka je vse na manzelovi. Tak jsem napnuta jesli nezarosteme lisejniky a mechy a zda se nam v dome neobjevi svabi a jina havet 😅 😀 😀 😀

My budeme mit vanocni stromecek letos urcite malinky - dame jej na stolecek a postavime ho mezi sedacky tak, aby na nej mala nedosahla. Ona si na sedacku jeste sama nevleze, tak by tam mel byt v bezpeci.
Jinak u nas Jezisek male nadeli - kocarek pro panenky od babicky, cinkaci kasu od druhe babicky, xylofon, kostky, melanimove nadobi, nejake obleceni, drevene puzzle, kacu a knizecku na spinkani od nas. Darky uz jsem nakoupila v predstihu abych se nemusela protahovat s operovanou rukou mezi tema vsema lidma v obchodech. TAk uz zbyva jen zabalit a je hovoto. 😉

@brisalek: to co popisujes jsme mela pred cca 2 mesici taky, mozna si pamatujes.. U nas to vypadalo dokonce tak, ze jsem zvazovala ze od manzi na cas odejdu. Doma temer nebyl, nepomahal, nesnasel moje obcasne nalady a ja byla strasne smutna - dalo by se rict ze jsem fakt trpela depresi. Zacala jsem si hledat manzelskou poradnu, objednala se tam a pak mi zcista jasna z nebe prisly nabidky na uceni anglictiny, s manzou jsem hodila opravdu dlouhou a emotivni rec po ktere svete div se manzel zacal byt vice doma (pred tim byl temer kazdy vecer s kamarady na pivku nebo sel s nimi sportovat - nas sexualni zivot temer nebyl a nase rozpravy byly z me strany jen nastvane odsekavani a z jeho strany utek k PC), hlavne zacal pomahat s malou - i kdyz jsem byla doma - kazdy druhy vecer koupal a uspaval. Mala si tak na nej mnohem vice zvykla a jsem se treba mohla v klidu vecer najist, nebo podivat na zpravy. Mela jsem proste o dalsi starost min a hodne mi to pomohlo.
V mem pripade mi strasne taky pomohlo to, ze jdu do prace.
Nevim, jak to mas ty, ale pokud mas moznost hlidani pro malou a treba jit na par hodin nekam do prace - vrele to doporucuju..

@betty2: my byly s Kackou taky na sankach - jezdime na nich ted v tomto pocasi do jeslicek a zpet a musim rict, ze ona opravdu nema rada snich na obliceji ci rucickach - to se pak postavi a strasne hulaka ☹
tak fakt nevim jak se ji bude v lednu libit na horach..

Mejte vsechny krasny vecer 😵

brisalek
2. pro 2010

@perchticka take moc velka gratula ke svatbe (moc vam to slusi) i k mimi. a preju at jste stastna rodinka a miminko i ty jste vporadku a vse je jak ma.
Teda vsichni nejak chteji znova racky a lvicky🙂
@betty2 @joa.n diky, my uz jsem o tom mluvily tolikrat. Manzel moc ani nikam nechodi a i celkem pomaha(ale treba uspavat musim jen ja....). U nas je chyba asi v rozdilne vychove a stylu komunikace...me ten jeho zpusob vzdy nastve. Urcite je to i tim jak jsem porad doma(a tim jak to bylo s malou narocne a ja jsem tady byla zavrena porad sama...). Do prace chci az tak kolem toho jejiho druheho roku, takze asi az od zari. Zase asi na mene nez polovicni uvazek by o me v praci nestali.

Ale hlidaci pani funguje dobre. Je moc fajn a mala ji ani nechce pustit domu, takze zacinam za 14 dni chodit na cviceni a po vanocich oprasovat a vylespovat anglictinu(abych vubec zpatky do te prace mohla🙂).
A to by snad take melo pomoc.

@joa.n s tema jeslicka to je moc fajn. Kdyby se ji tam nelibilo bylo by to pro vas urcite tezke. A me to dodava odvahu, ze to na jare vyzkousime taky.

achina
3. pro 2010

perchticka, j.kriv - take se pripojuji ke gratulaci a drzim palce, at vse probiha jak ma
Jinak vidim, ze spaci pytle maji velky uspech, to jsem rada, ze jsme i treba trochu inspirovali
Holky, vy kdo mate doma problemy, chtela bych vas treba trochu povzbudit. Nekdy mi prijde, ze je to vsude stejne. Nebo aspon podobne. Ja treba doma nemam zadnou krizi, ani nemam pocit, ze bych si vybrala spatneho chlapa (no, v zachvatu vzteku me teda nekdy napadne cokoli, to je fakt 🙂 ), ale nekdy mam proste pocit, ze se muj chlap proste zivotem trochu veze. Nechci, aby to teda vyznelo nejak divne, ale podle me fakt za chlapuv uspech a spokojenost z nejvetsi casti muze zenska. Tim chci jen rict, ze ja treba doma vse zaridim, obeham veskere veci ohledne uveru, Sipa, uctu, povinneho ruceni, a ja nevim co jeste, vsem nakoupim na narozeniny, svatky, dovolenou vyberu....A to samozrejme nemluvim o chodu domacnosti a peci o dite. Manzel je totiz desne neprakticky a co se tyka zarizovani, vymysleni novych veci, tak i desne liny clovek. Me to nekdy opravdu privadi k silenstvi, ale rozvadet se kvuli tomu "zatim" neminim🙂 Co se tyka ditete, nekrmi, neobleka, skoro nekoupe a neprebaluje. Zahraje si, zablne, jde na prochazku, maleho miluje, ale nejvetsi tiha lezi na me. A mimochodem teda samozrejme neumi varit. TAk si nekdy rikam, jestli je tohle v zivote fer. Nekdy me to chytne a mam chut z toho i brecet, ale pak me to zas prejde a rikam si, ze se mame vlastne dobre, tak nebudu vymyslet blbosti. Tak jsem si tady vylila srdicko a vlastne nic neporadila. Ale ono se asi neda..kazdy to ma proste jinak. Tak se drzte a myslete pozitivne !! 😵
Co se tyka darku pro maleho, tak od jedne babicky takove vetsi odrazeci auto (domu), neco na sebe, backurky, a dalsich 10, co babi vymysli, od druhe babicky nejaky tank, kostky, hracku do vody, novy spaci pytel, od tety klasicke odrazedlo, a od nas nejakou vetsi hracku, jeste nevim presne co, ale maly miluje jakekoli auta, kamiony, bagry, takze neco v tom stylu, a pak neco dreveneho - mozna labyrint, proste neco "vzdelavaciho", pak mikinu, polstarek- zviratko. Dala jsem zakaz na zaplavu veci a ted vidim, ze se tomu opet stejne nevyhneme. ☹
Mejte se fajn, pekny vikend

achina
3. pro 2010

Jo, a jeste stromecek ! Take jsem mela napad s ohradkou, stejne nam tady porad stoji, ale ja bych z toho asi nemela ten spravny prozitek, nikam nahoru ho dat nemuzeme, takze to zkusime klasicky na zem a uvidime, co se bude dit. Danik je teda aktiv ze vsech nejaktivnejsi, ale verim, ze kdyz mu nekolikrat pohrozim, tak se bude drzet zpatky. Samozrejme stromek bude mensi a zrejme jen slamene ozdoby...radsi..

brisalek
3. pro 2010

@joa.n zapomnela jsem vcera napsat, ze drzime palce na operaci...tak doufam, ze vse probehlo dobre a at je uzdravovani co nejrychlejsi.

brisalek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martulikk
4. pro 2010

@brisalek je mi líto, že se doma takhle nedaří 😒 když ono je to těžké... každý má doma nějaké problémy, někdo menší, někdo větší... u nás je to taky chvíli nahoře, chvíli dole (naštěstí tu menší chvíli 😉 )... moc vám přeju, aby se vše urovnalo!

holky, nemám teď moc času, tak se jen rychle zeptám, snad mi tu někdo napíšete 🙂 chtěla bych pro malou nějaký ten stoleček a židličku, ale nevím kam mrknout... manžel nechce kupovat něco moc malého a já se zase bojím, větších věcí... poradíte někdo něco? potřebuju inspiraci 😉 díky moc!

achina
5. pro 2010

@brisalek - ten prispevek jsem stihla precist, ale jak jsem neodpovedela hned, tak uz nevim presne vsechno, co v nem bylo. Kazdopadne verim, ze si manzel ten "poklad" ve me uvedomuje 🙂 , to myslim samozrejme trochu v nadsazce, protoze ani ja nejsem vzdycky uplne idealni manzelka. No, uz to radsi nebudu rozebirat, at me taky nesmazou.
@martulikk - taky pro Danika shanim stolek a zidlicku a nemuzu nic najit, chtela bych aby to vypadalo hezky detsky 🙂 a zaroven to bylo pohodlne, navic chci zlutou nebo zelenou barvu. Libi se mi treba tohle:
http://www.kuchyne-nabytek.eu/stolecek2-zidlick...
ale zatim rozmyslim. Libi se mi i ta kolekce Mamut v Ikee, ale nemaji barvu podle nasich predstav. Takze stale hledam a hledam.

achina
5. pro 2010

Nebo jeste tohle:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=38828528&tab=1
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=36805162&tab=0
ale trochu mi tam vadi ta ruzova barva, kdyz je to pro kluka...

martulikk
5. pro 2010

Já netuším, co tu bylo psáno... příspěvek hodně rychle smazali ☹

@achina ty žabičky jsou boží! 😀 my máme doma žáby skoro všude 😀 Z Ikey se mi taky moc líbí ten dětský nábytek, tvarově... ale ty barvy jsou fakt příšerný 😒 Do té Ikey jezdíme často, zrovna někdy minulý týden jsme si tam chviličku pohráli v té dětské sekci... Pepí se ale zatím nemohla na tu stoličku vyškrábat, máme doma pořád mrně 😅 ale je fakt, že zase nemůžeme pořizovat něco moc mini mini, že? no, z toho mimibazaru, to taky nevypadá špatně, ale zatím mám trošku jinou představu... ale jestli to zvažuješ pro vás, tak té růžové tam není zas tolik, v tom bych asi neviděla problém 😉

jinak my už fakt budeme muset brzo koupit novou autosedačku 😨 (takže asi k vánocům) Josefínka jezdí pořád ve vajíčku, ale jak jí dáme zimní botky a bundu, tak už se tam nějak nevejde, ach jo... kam se podělo to naše malé miminkooo??? 😀 no, bude to ještě boj, jak vybrat tu správnou nej nej sedačku? uf...

achina
6. pro 2010

@martulikk - tak pokud jste "žáboví", tak to by se ti urcite libil zabickovy lustr, ktery jsme koupili, ale jste nam zatim nevisi, manzel je taky na zaby, takze byt jen po nem, tak mame taky zaby vsude 🙂 , tak mrkni :
http://www.svet-svitidel.cz/lustr-frog.html , a nemate ho nahodou taky ? 🙂
To se divim, ze vam mala jeste vydrzi ve vajicku, nas by tam rval a rval. Od te doby, co jezdi v nove (uz snad pul roku), tak si pripada jak kral, vsude vidi, takze maximalne spokojeny. My mame Maxi Cosi, ale podedenou po segrinych detech, takze ted si ani nevzpomenu na typ.
Jojo, miminka uz to davno nejsou 😨 Nekdy mi prijde hrozne lito, ze uz se to nikdy nevrati...

brisalek
10. pro 2010

@achina
@martulikk
http://www.jv-vodnik.cz/hracky,-detske-zbozi-.....
ja jsem jeste koukala na tohle, ale ten stolecek je asi moc velky...musim to jeste porovnat s ostatnima...

achina
10. pro 2010

Uz jsem se lekla, ze jsme tady s martulikem nejak zablokovaly distkusi tema stoleckama a zidlema. 🙂

@brisalek - ty jsou moc krasny, ja jsem podobne ted videla tady ve meste, v takovem lepsim obchode s ruznyma dekoracema, a uplne jsem se rozplyvala. Fakt moc hezky, ale dost drahy. Tak si rikam, jestli to ma cenu. Ten rozmer se mi zda dobry, kdyz tam budes chtit soupnout jeste druhe ditko nebo nejakeho kamarada, at maji misto.

Jinak si musim postezovat, od pondeli sedime doma, Danik mel horecky a strasne kasle. A ted zacina byt blbe me. Mam z toho tvrdnuti doma uz depku, to se fakt s malym ditetem neda. On vymysli blbosti, leze do supliku, do odpadku, na pocitac, kde vyrvava tlacitka z klavesnice, no proste uz jsem fakt podrazdena. Ta zima me asi zabije.
Navic je potreba kupovat darky, trochu poklidit, chci delat pernicky a nejak se k tomu nemuzu dostat.
Doufam, ze jste na tom lip.

brisalek
10. pro 2010

@achina diky me se taky libi, ale zrovna jsem si rikala, jestli je to zatim potreba. Ted v obchode se ji hrozne libili takove plastove, take to maji na internetu, tak mozna zatim koupime to, muze to prenaset kam chce(myslim zidlicky🙂).

To znam, ze sedet doma je hrozne. Ja jsem si to uzila minuly rok, kdy mala vubec nechtela byt v kocare a uz jsme malem skoncila v Bohnicich🙂.

Ja vanoce chystam jen stridme. Protoze tady budeme jen Stedry den a pak "hura" za babickama a vratime se na Silvestra. Takze trochu uklizim, lae spis, aby se jednou za rok vse poradne provetralo a uklidilo. Cukrovi peceme dohromady se sestrou a baickou. Teda babicka pece a my se segrou pak lepime a zdobime(delame asi 15 druhu a a same zdobene...s kremem a marmeladou a podobne, takze to pak delame cely vikend posledni pred vanocema).

Mala chytila jen trochu rymu od bratranka, ale nastesti to vypada dobre a bez teplot. Musim to zatukat. Tak se drzte at je brzo lip.

Ja jsem mela zanet delohy(po te revizi) a brala jsem 10 dnu antibiotika (tetracyklin)a bylo mi z toho teda pekne blbe. Vcera jsem dostala ms a nasadila antikoncepci. Dr. me premluvila na nuvaring. Je to takovy krouzek, co se zavede do pochvy a je tam 3 tydny pak se vynda na tyden a zase dalsi. Tak jsem zvedava. Bohuzel pri HA nemam moc chut na sex a uz vubec z nej nic nemam☹. Teda aspon si myslim, ze to bylo tim. Pred tehu jsem mela Evru(naplasti) tak jsem zvedava jak to bude ted. No i kdyz u nas ta nechut bude i zneceho jineho asi🙂.

Darky uz mam prakticky vsechny, jen male jeste nejake hracky. Tak doufam, ze to jeste v hrackarstvi vsechno nevyprodali🙂.

Vsem hezky zimni den.

brisalek
10. pro 2010

@joa.n tak jak operace? Doufam, ze je vse OK a nic nezlobi🙂.

No a tehulkam take doufam, ze je dobre a je vse jak ma🙂.

martulikk
10. pro 2010

holky, díky za tipy 😉 no, já jsem s dárkama taky nějak zamrzla... včera mi došlo, že vánoce jsou už za 2 týdny 😅 nejradši bych vánoce vymazala (a skočila rovnou do března), stejně se všichni jenom honí, nakupují a blázní, aby během pár minut pak bylo po všem... 😒 počasí stojí taky za houby ☹ ven se chodit fakt nedá... máme tady teprve asi 2 dny protažený chodník kolem našeho domu, ale i tak se mi s kočárem ven moc nechce... fouká tam příšerně ledový vítr a malé se to ani trošku nelíbí... v úterý jsem jí konečně koupila kombinézku do sněhu, tak se těším, až bude trošku líp, že vytáhneme sáňky a ozkoušíme to 🙂 doma taky už moc nevím co dělat... Jojo rabuje šuplíky s DVD, hrozně ráda leze do koše a říká u toho "ty ty ty" opička jedna mrňavá 😀 pak mi vyndavá všechno nádobí v kuchyni, morduje pejsky, ráda si motá cokoliv (hlavně kabely) kolem krku... a je toho ještě mnohem víc 😅
jinak taky jsme teď doma nachlazení 😒 v pondělí jsem byla s malou poprvé plavat mezi "většími" dětmi (je to od 15 měsíců), ten kurz je delší než pro miminka, trvá 45min... navíc je to dopoledne a my zrovna přecházíme na poobědové spaní, takže Pepí tam půlku prozývala, ale jinak se jí to líbilo 🙂 dokonce skákala do vody, jezdila po klouzačce... no, mě se zastavovalo srdce při všech těch vylomeninách 😀 ale je to aspoň nějaká aktivita teď přes zimu, tak jsem za to ráda... i když teda hned se nás chytla rýma a kašel... takže odsáváme k veliké "radosti" malé 🤐 ale lepší se to, tak možná v pondělí to plavání ani nebudu rušit a půjdeme se znovu potápět...

betty2
10. pro 2010

Ahoj holky,
pustila jsem se do vánočního úklidu, mytí oken atd. a jsem z toho úplně vyčerpaná (no nebudeme si nalhávat, že to není tím, že jsem to pár let zanedbávala a uklízela hlavně na povrchu 😉 😝 Hlavně to uklízení, kdy máte doma malé pídě je fakt zážitek, dneska mi pomáhal tak vehementně mýt linku, že byl mokrý od hlavy až na paty... 🙂

Jinak, aby jste měly lepší náladu, tak vás uklidním, já nemám ani jeden dárek 😵 no jsem prostě děsná, každopádně letos není moc penízku takže žádné veledary nebudou, takže doufám, že to sfouknu rychle, mám už je v hlavě, ale dokopat se někam v tomhle počasí se mi fakt nechce...

Ven teď chodíme spíš pěšky než kočárem, protože překonávat ty haldy sněhu a neuklizené chodníky mě fakt nebaví. I když Fildovi se v tom sněhu nechce moc chodit, jeho oblíbená zábava je sednout si na zem a chtít se vést jako na sáňkách... 😵

Stoleček a židličky chci koupit Fildovi taky, ale asi až příští rok. Je mi jasné jak by to teď dopadlo a jak bych ho pořád lovila ze stolku nebo by balancoval na židličce, stačí mi to ze stolu u počítače a jídelního stolu, no prostě je to malý kaskadér 😀 😝

kirkee
11. pro 2010

Ahoj holky,
u nas je to ted po zdravotni strance blby, jsme porad nachlazeni, ale strasne, desna ryma, do toho silny kasel, hrozna bolest v krku, od ucpanych dutin me boli hlava, a do toho se mi jeste pridaly tehotenske obtize - dost me boli leva kycel a obe trisla, taky v zadech.
V tehotenstvi pry organismus veskerou imunitu spotrebuje pro plod a matka tak chyti uplne vsechno, co kolem jen proleti, a ja jsem toho zarnym prikladem, protoze se da rict, ze jsme nemocni uz od zari (malej ode me vzdy vsechno chyti) prakticky furt, jen je to chvili lepsi a pak dlouho horsi 😖
Fakt jestli jeste budeme planovat dalsi tehotenstvi, tak se budu snazit, abych tu nejvetsi zatez donasela pres leto, kdy neni tolik co chytit, protoze pres zimu, to je ocistec!

Mame tu ted krasne pocasi, sedm stupnu a slunecno, tak alespon z toho ma clovek radost a da se chodit ven. Tu zimu a zaveje vam tedy nezavidim!

Manzel ted o vikendech opravdu hodne pomaha, bere si prdolu ven (ted zrovna se sli projit na postu s balikama), abych si mohla odpocinout, protoze pres ten tyden mam fakt dost.

Achina - pises: "..miminka uz to davno nejsou Nekdy mi prijde hrozne lito, ze uz se to nikdy nevrati..." Tak sup sup, poridit si dalsi miminko a vrati se ti to co nevidet! 😉

Martulikk - na tom plavani to musi byt super! My jsme jeste nikdy nebyli plavat a strasne se na to jednou tesim, az malej pujde poprve do bazenu. Zrovna nam tu otevreli uplne novy vodni areal, ale s tim obrovskym brichem uz se mi tam nechce, ani bych nemela co na sebe 😝 , ale jak to pujde, pojedem!

A chlapici uz se mi vratili z posty, tak si jdeme dat nejakou svacinku. Mejte se krasne predvanocne! 🙂

joa.n
12. pro 2010

Ahoj holky,

moc dekuji za podporu. Po operaci uz mam tyden - musim rict ze prvni dny byly hrozne, nejen ze to dost bolelo ale jeste jsem zjistila, ze je opravdu HODNE veci co se musi delat 2 rukama, napr. takove prebalovani byl fakt temer nadlidsky vykon. Manza pomaha, babicka taky parkrat prijela, Kata byla co nejvice v jeslich a u pani na hlidani.. tak nejak to slo.
Ted uz je to lepsi, uz dokonce jakztakz i pisu obema rukama, jizva se krasne hoji a pristi tyden bych mela jit vytahovat stehy ...

Jinak tim ze jsem o te operaci vedela, tak jsem vsechny darky koupila napred pres internet, prisli domu postou nebo je manza vyzvednul a musim rict,ze huraaaa.. mam klid.
Dokonce jsem si i den pred operaci udelala testa na cukrovi - letos jen van.rohlicky a linecke (stejne hned po stedrem veceru objizdime rodinu a vracime se az na silvestra). Testa jsem dala do lednice a pak par dni po operaci jsem premluvila manzela, aby mi pomohl s valenim a vykrajovanim a pekly jsme... takze u nas je napeceno, nakoupeno a uz temer i zabaleno 😀
Manza je ted skvely, hodne pomaha... jen je trochu nastvany ze musi hodne vse logisticky planovat nebot me Dr. po operaci uz 3x chtel na kontrolu a to me operovali ve vedlejsim meste a posledni tyden bylo zvlaste u nas hnusne pocasi, zaveje no hruza!!! no a cestovani se nam naposledy v patek vymstilo - nabourala nas dodavka - uklouzla na snehovem jazyku a rozparala nam svym blinkrem zadni dvere a naraznik. 😠 nastesti se nikomu nic nestalo, auto je sluzebni, ale v te hruze kdyz straaaaaasne foukal vitr a byla bila tma jsme zablokovali hlavni tah a cekali skoro hodinu na policajty.. no zazitek.. ☹ Jeste stesti ze Kata byla u pani na hlidani... 😅

Takze ted po operaci kaslu na vanocni uklid a uzivam si temer nic nedelani - u me je umeni, ze 1 rukou uvarim alespon nejaky obed 😉

Jinak Kata je ted taky poprve vazneji nemocna (vloni byly jen male rymicky). Zacala dost kaslat - takovy maly tuberak - ale teploty nema, jen se budi ze spani.. tak v pondeli jdeme k Dr.

Tak se mejte krasne a uzivejte predvanocni cas..

joplin
13. pro 2010

Ahojte holky 🙂

Moc gratuluji těhulkám a novomanželce 🙂

Holky těhulky, co nějaké to bříškové foto!!!! Jsem moc zvědavá 🙂

Jinak my teď prožíváme takové menší období vzteku...přijde mi, že se vzteká pořád......někdy na ní zvýším i hlas...což mě pak mrzí. Někdy zase naopak je fakt zlatá a chápavá...rozumí skoro všem slovům, co jí řekneme.....když jí třeba řeknu, ať něco podá, podá to......"malá" dělá skoro každému, hezky říká jak dělá Pes, kočka, slepice, žabka, auto.....moc ráda si prohlíží knížky .....a sem tam si vydrží hrát i sama.....ale boj nastane, když chci vařit a nevšímám si jí......jě težké jí zabavit.......pokličky, vařečky a jiné nádobí už jí nebaví, tak jí vždykcy zabavím nějakou svačinkou...jenže slečinka si teď na to zvykla a pořád otvírá špajzku...a když jí nic nedám začně řvát...no jo, co jsem si udělala to mám......jak zabavujete děti Vy? Když potřebujete něco nutně udělat....?

Jinak jsem musela přestat kojit.....kvůli zánětu v podpaží jsem musela začít brát antibiotika.......bylo to vcelku složité období.....já jsem z toho byla psychicky špatná, Eliška špatně usnínala a celkově byla jiná - taková ukňouraná...mě se nalívalala prsa - chtělo se mi taky pořád brečet.......no, ale už je to měsíc......a je to v pohodě......Eli si zvykla.....a já taky......jen sem tam si povzdychnu, jak to bylo hezké, když byla miminko a já ji kojila....a byly jse jen jedna pro druhou....
JO, holky, už dáváte děti na nočník? Jaký postup jste k učení zvolili? Máte pokroky? My jsme začali včera...a zatím je nočník hlavní zábava - hlavně tím, že se do něj dají dávat věci.....sedět na něm vydrží cca 10 vteřin.....tak nevím.....Eliška je sice šikovná v tom, že když kaká, tak se zastaví a řekne KAKA...ale jak to stihnout 🙂...kaká vcelku nepravidělne.....tak nevím 🙂

Přeji také moc hezký advent, pá Jana

kirkee
13. pro 2010

Joa.n - super, ze mas operaci zdarne za sebou a dobre se to hoji! Snad to ma alespon tu jednu potesitelnou vyhodu, ze si pred vanocemi udelas opravdu klid a pohodu a nebudes muset byt soucasti toho vanocniho besneni, smejceni, vareni, peceni... 😝
Ja taky nic nedelam a delat nebudu, ja jsem tak strasne tehotna a vsechno me boli a musim odpocivat, ze kazdy pochopi, ze se po mne nemuze nic chtit! 😉 😀 (Jako ono mi fakt neni dvakrat do zpevu, hlavne ta kycel, trisla a zada, au au! 😖 )

Joplin - vis, ze jsem si ted uvedomila, ze nemam ani jedinou fotku sveho druheho "tehubruchu"! 😨 To druhe tehotenstvi je tak strasne odlisne od toho prvniho, to by clovek fakt neveril!
Pri prvnim jsme kazdy vecer poslouchali monitorem srdicko, manzel mazal bricho proti popraskani, vychutnavali jsme si, jak se mimi hybe a otaci, sledovali jsme kazdy tyden ruzne clanky, co se s miminkem deje, kolik uz asi meri, vazi... kazdy se me ptal, jak se mi dari, kdy uz to bude, at odpocivam, at nic nezvedam..... No a ted? Neposlouchame, nemazeme, necteme, nikdo z rodiny me ci manzelovy se o me tehotenstvi prakticky nezajima, ze neodpocivam a zvedam vsechno, co je potreba, to je vsem putna... zkratka to druhe tehotenstvi, to uz je brano tak nejak ve smyslu "tahni a srustej" - jestli znate Cimrmana - hru Dobyti Severniho polu 😀
Je to asi tyden, co jsem rikala manzelovi, ze jsem si uvedomila, ze od zacatku srpna, co jsme byli naposledy v Cesku, se nikdo z nasich pribuznych ani jednou nezeptal, co tehotenstvi, a jak se mi dari! ... smutne na jednu stranu ... ale asi to tak proste je 😕
Zkratka zadne dalsi tehotenstvi uz neni takova romantika a napeti, jako to prvni.

A s tim nocnikem, to jsme jeste nezacali. Asi az v tom roce a pul zkusim. Chlapik nam kadi 2 - 3x denne a presne jak rikas, dopredu nerekne nic, pridrepne, zatlaci a pak teprve radostne oznamuje "a-a". A cura stokrat za den trosicku, tam mi to pripada uplne nepodchytitelne 😀

Mejte se krasne! 🙂

perchticka
autor
14. pro 2010

Dobré ráno! 🙂

Joa.n,přeji brzký návrat ke zdravotnímu normálu! Vůbec si neumím představit, že bych měla k dispozici jen jednu ruku na prcka... 😕 😉
Joplin, díky za gratulaci! Je to fajn stav. 😵
Nočník chci řešit až kolem dvou let Vikiho. Prý se to má v klidu, až dítě samo hlásí, že se pokakalo atd. Tedy až si samo uvědomuje, co a jak. Dříve to nemá smysl a přemíra snahy může způsobit ,,lehké" trauma z toho, že rodiče něco požadují a dítě absolutně nechápe, jen cítí psychický tlak. Jo a taky prý, až je po noci plínka skoro suchá, což u nás zatím nehrozí. Ráno máme ,,stokilovou" plínu... 😀
Kirkee, já také už teď vnímám jiný přístup k druhému těhu. Rodinka tu informaci vzala tak nějak mimochodem. Žádné dojetí a péče jako minule... 😀 Asi je to holt normální. ,,Opakovaný vtip není vtipem." 😀 😀 😉
Šetřit se taky moc nemůžu. Jediné, zase pročítám, jak se plod vyvíjí atd. a začala jsem mazat břicho. Toť u nás vše... 🙂 Vlastně ne. Hned jsem někde chytla nachlazení, což se mi moc mimo těhu nestává. Ach jo, už to zase začíná! 😉

Holky opatrujte se a zase brzy pa! 😵

martulikk
14. pro 2010

Ahoj všem 🙂
holky moc vám přeju hodně zdravíčka, klídku a pohody! a taky, aby jste si to uměly vychutnat 😉 Já se pořád nějak nemůžu adaptovat na tu vánoční "pohodu"... moc mě to nechytá, beru to jako nutné zlo, všechny přípravy, ble... až bude malá větší, tak si tu určitě budu užívat víc, ale takhle, ach jo...
S dárky jsme zatím nijak od minule nepohli 😅 i když vlastně trošku ano... v neděli jsme objednali novou autosedačku! Budeme mít Römer Safefix Plus (barva Felix), ve středu by jim měla dorazit na prodejnu a pak to pošlou... 😵

k tomu nočníčku... bude to už asi měsíc, co jsme ho pořídili, je to takové křesílko a Josefínce se mooooc líbí! 🙂 sedá si na něj, zkouší si stoupat a pak udělá pár krůčků ke mě a žuchne mi do náručí s děsnou radostí 😵 my totiž pořád ještě nechodíme, takže aspoň takhle maličko blbneme... taky si do té mističky dává hračky nebo jí nosí po bytě... jo, abych nezapomněla, to vše se děje když je oblečená 😉 čůrat jsme jí tam zkusili dát asi 2x, když jsme nočník přivezli, ale nemělo to smysl... kaká taky nepravidelně... sice je na ní vidět, jak vždycky (u obojího) usilovně "tlačí"), ale i tak bysme to nestihli stáhnout kalhoty, rozepnout bodyčko, sundat plínu... 😅 četla jsem, že do 18-ti měsíců dítě neumí ovládat svěrače, takže to do té doby stejně ani nemá smysl... jasně, každé dítě je jiné... některé to zvládne dřív a jiné později... takže my si počkáme na to později 😀