Bázlivé, stydlivé 2leté dítě. Máte stejnou zkušenost?

nelina_
17. srp 2013

Mám 2letého syna a čím je starší, tak si více uvědomuju, jak je oproti ostatním dětem stydlivější a bázlivější. Nesnese, aby se ho někdo dotkl, dokonce je mu velmi nepříjemné, když si ho návštěva příliš všímá nebo ho někdo osloví. Na většinu těchto situací reaguje pláčem ☹ Nemá potřebu se nějak výrazně projevovat a s tím asi i souvisí velmi malé pokroky v mluvení (jsou-li vůbec nějaké) 😒
Ráda bych ho nějak podpořila (sna zvýšila sebevědomí), proto hledám někoho, kdo má stejnou zkušenost (pro radu) nebo podobné dítě (pro vzájemnou podporu) 😉

speedygon
17. srp 2013

Měli jsme to samé a přešlo to časem, jak Lenička povyrostla...hlavně to chce kontakt s jinými osobami, ne jen s nejbližšími.

diniki
17. srp 2013

Nikča je pravý opak, někdy je společenská až moc. Ale máme v okolí také některé kamarády, kteří brečí, i když se vidí s námi a to se vídáme docela často (musím však říci, že na 2 a půl letech se to lepší). Jak píše speedygon chce to čas. Chodit hodně mezi ostatní děti (mateřská centra, kroužky, dětská hřiště). Snad ho děti strhnou mezi sebe. Tak ať ho to brzy přejde 😉

nelina_
autor
18. srp 2013

@speedygon @diniki děkuju za reakci. Budou mu dva roky a zatím se to spíš horší, tak budu doufat v lepší zítřky. Snažím se s ním chodit mezi lidi a děti, ale holky někdy je to tak vyčerpávající. Když se o něj nikdo nezajímá, tak ostatní nekontaktuje a hraje si sám a když se o něj někdo zajímá, tak to obrečí ☹

@speedygon a jak jste to měly s mluvením? Štěpánek nedělá žádné pokroky. Mám pocit, že je to i tím, že nemá potřebu a stačí mu jen ten jeho svět. Snažím se ho motivovat, zpíváme, říkankama, pohádkama, ale nic.

ivular
18. srp 2013

@nelina_ Ahojky, na tématu o poruchách komunikace se o tomto bavíme často - mrkni třeba sem: https://www.modrykonik.cz/diskuse/prozivam-to-s...

nelina_
autor
18. srp 2013

@ivular A myslíš, že to do takového tématu patří? Abych tam spíš neobtěžovala "malichernostma" 😅

ivular
18. srp 2013

@nelina_ Neli, jako obtěžování? 😅 My si tam rády povídáme a machrujem, jak jsme chytré 😀

nelina_
autor
18. srp 2013

@ivular Tak to je fajn, myslela jsem to tak, abych se třeba nedotkla někoho, kdo má velké starosti s dítětem a já tam řešila "jen" nespolečenskou povahu prcka 😉

speedygon
18. srp 2013

@nelina_ nevím, jak je chlapeček starý...my budeme mít v listopadu 4 a žádná sláva...zatím diagnóza OVŘ(snad z toho nebude dysfázie)...na foniatrii máme jít v listopadu, tak uvidíme...pokud se to nezlepší, budeme docházet na logopedii....ona má pasivní zásobu velkou(rozumí všemu), jen vyjadřování je bída...má, až na minimum správných(nebo téměř správných)slov, svůj slovník 😖

nelina_
autor
18. srp 2013

@speedygon Jsou mu téměř 2 roky, zatím má teda svojí hatmatilku, ale taky bych řekla, že mi rozumí ...

speedygon
18. srp 2013

@nelina_ tak to jste ještě malí...ale když rozumí, je to dobře...a hatmatilka v tomto věku...no...je pravda, že ano naše pediatrička extra neřešila...to já si vyžádala doporučení...dala nám na psychologii(tam to dopadlo na výbornou) a potom na logopedii-tam jsme měli ale smůlu, pro klienty VZP již měli plno...tak nám pediatrička doporučila tu foniatrii....