Bezedné dítě? 6týdenní dcera nemá nikdy dost

teezska
12. srp 2019
Ahoj, mám takový dotaz. Mám doma šestitýdenní holčičku a ta by pořád jenom jedla, jelikož má problém s přisátím (narodila se předčasně), tak odstříkávám mlíčko a dávám jí ho přes speciální dudlík na posílení sání. Už vlastně od týdne mi přijde, že nemá nikdy dost, tím pádem taky nevím, jak velkou dávku jí mám dávat ... momentálně pije 100 ml každé dvě až hodiny (Ty tři hodiny jsou spíš výjimkou). Doktor říkal, že by jí to mělo stačit, když má takové intervaly, zkoušela jsem jí dáv i víc, vyžahla cca 160 ml a za hodinu a půl měla opět hlad. Celý den nedělám prakticky nic jinýho, než že odstříkávám litry mlíka 😃 Umělou výživu dokáže pít taky "po litrech". Nejdřív jsem si myslela, že má spurtové období, ale vypadá to, že to bude asi normální stav - tímhle stylem doufám, že se spurtu vyhne 😃. Na kilech je to znát - přibírá o dost víc, než by měla.
Snažím se jí naučit na prso, ale tím jak je věčně hladová, tak ho odmítá, protože prostě neteče dostatečně rychle. Dudlík jako šidítko u ní nefunguje, resp. do pusinky si ho vezme, ale tahá jak blázen a vždycky ho vytlačený kolem pusinky tak, že jí tam ty kroužky zůstávájí. Navíc se u něj vzteká. Máte s tím zkušenost?
pe_tu_ss_ka
12. srp 2019
@teezska malý byl také nedonošenec o 7 týdnů, první měsíc v nemocnici a teprve od začátku druhého doma.. Na prso neměl sílu až skoro do 3 měsíce.. Nabízela jsem vždy první prso a teprve pak dokrm, a ten jsme ale dávali stříkačkou přes prst, protože žádná savička z láhve děti nenaučí správě se přisát.. Také jsme měli speciální savičku od medely, která funguje na stylu prsa.. Ale prostě je to guma.. Zkus krmit stříkačkou, a malíček spodní stranou na její horní patro, a ona musí šat, aby jí ta stříkačka něco pustila.. (jen nezapomeň nabrat mléko a pak tam nasát trochu vzduchu, jinak chudák nic nevytahne.. Jesnou jsem zapomněla a malej se snažil o sto šest, a nic mu nešlo 🙊😂
klea81
12. srp 2019
Kojila jsem dle potřeb dětí, přibiraly i 500 g týdně.
konidana
12. srp 2019
@teezska kojené děti přibírají nepravidelně, ono se to zase ustálí 😉
cuuza
12. srp 2019
Pokud má takovou chuť k jídlu, tak bych ji nechala jen prso. Bude se trochu vztekat, ale vydržte. Ideálně bych pozvala lp, ať vymyslíte polohu, kde se jí bude dobře přisávat.
kittyy17
12. srp 2019
@teezska starší syn pil v šesti týdnech 120-150 ml UM každé tři hodiny. Chtěl už za 2,5, ale snažila jsem se držet ty tři hodiny. Jedl sedmkrát denně, v noci jednou spal šest hodin v kuse. Ve třech měsících vážil 8,36 kg. Brzy se začal více hýbat, v šesti měsících lezl, a přibírání se mu výrazně zpomalilo... Neboj, tlustá nebude, vybeha to 😉
lv
12. srp 2019
Když jsem četla "poučky" o tom, kolik by mělo miminko vypít, jen jsem se smála - Eveli jedla naprosto pravidelně po hodině a třičtvrtě. Do 2m snad pořád. Přibírala dost, v roce měla 12,5kg. Dosud jí jak kombajn, tlustá není, asi má dobré spalování.
lv
12. srp 2019
Kojila se cca 12x denně
pe_tu_ss_ka
12. srp 2019
@lv malej někdy i 14x denně.. Prostě si potřeboval jen cucnout a bylo mu fajn..
dat
12. srp 2019
@pe_tu_ss_ka
@lv holky.a pocitate i.noc? Nebo jen pres den? Mam.malou na prsu dost casto.. Nekdy i po.pul hod.. Ale uz sem slysela jak sem si ji naucila... Ze musi bejt prepita atd..
pe_tu_ss_ka
12. srp 2019
@dat i přes noc, počítala jsem vždy celý den.. Ale podle mě, se dítě na tohle naučit prostě nemůže.. Malý má prso opravdu jen na jídlo, můžu mu ho cpát horem dolem (třeba teď, když ho bolí zuby), ale jak nemá hlad, tak se z enj stane žížala, a tak se mrska, dotahuje, že si ho prostě nevezme.. Opravdu se jen napije/nají a končí.. Co je větší, tak má i za 5 minut hotovo, ale to cítím, jak intenzivně pije.. 🙂
kuttu
12. srp 2019
@dat To je blbost...tyhle reci neposlouchej,MM se prepiz nemuze,je lehce stravitelne a kojeni neni jenom jidlo,sle take maminka,zizen,bezpečí ❤❤tyhke reci majo vetsinou maminky co nekojily...
luj89
12. srp 2019
Tohle je na návštěvu LP, tedy pokud chceš kojit. Pokud ano, tak by bylo lepší vyměnit dokrm lahví za dokrm cévkou po prsu.
lv
12. srp 2019
@dat v noci spala celkem slušně, to pila 2-3x
terezz29
12. srp 2019
Kazde mimco papa jinak. Hlavne ze papa, to je nejdulezitejsi. Jak psaly holky, samo se to ustali. Byla bych v klidu.
zuzita15
12. srp 2019
Ja mam taky predcasnatko (6 tydnu), ze zacatku taky nemela silu sat, takze jsem taky odstrikavala a davala z normalni lahve (krmili ji tak od narozeni v Podoli), nejdriv jsem ji prilozila, at si podudla a nastimuluje tvorbu mleka, pak teprve dala predem odstrikane mleko. Rozkojila jsem ji cca po mesici pres suplementor od Medely, vubec to s nim neslo, dvakrat jsem ji pritopila, tak zjistila, ze asi i z prsu tece 😂 a zacala pit, vydrzela 6 dni a konec. Normalne jsem ji zacala kojit az v podstate v den, kdy se puvodne mela narodit (zase pres suplementor), od te doby jenom kojim, umely dostala jen jednou v porodnici, kdyz jsem mela mliko na hrane, jestli to bude pit. Jinak predcasnatka ze zacatku nabiraj vic, a tedy vic pijou, protoze to dohani.
Nicmene, jak uz tu nekdo psal, MM se dite NEMUZE prepit, samo si urcuje, kolik potrebuje, a snadno se travi (proto plne kojene deti kakaji treba 1x za tyden). UM bych nedavala ani nahodou (tim se deti vyslovene preziraj) a zamerila se na kojeni, vypit by mela cca 150ml/1kg/den. Pokud vypije treba 2x tolik, tak je to pri nejmensim zvlastni... Kdyz nechas odstat svoje mliko, mas nahore tukovou vrstvu?
dat
12. srp 2019
@lv
@kuttu no mne usne cca kolem 21h budi se tak kolem pul 4 nakojim ji a vetsinou spi do 6 dele ne.. Nekdy i drive vstavame. Ale pres den jk kojim.nekdy i po.pul hodine. Ted se snazim ji zabavit aby interval byl alespon hodinu, jde jinto.hezky, ale nekdy se hlasi uz po 3/4 hodine.. A uz sem vyslechla ze nemuzu verit "koj na pozadani" ze to ma byt 2-3 hod, zd ji mam davat caj pac mm je sladke, ze ze mne ma dudlik... Ze mam slabe/malo mleka, proc.nedokrmim (dokrmovaly jsme..).. Atd atd..
teezska
autor
12. srp 2019
@zuzita15 Pdobný začátek jsem měla taky takový. V porodnici jí automaticky dali nutrilon, na přikládání mi jí skoro nenosili, jelikož měla silnou žloutenku, tak byla dvakrát pod světlem (dohromady pod ním strávila přes 50 hodin - a to jsem tam byla 6 dní). Domů jsem přijela prakticky bez mléka, malá byla strašně spavá, kvůli žloutence nechtěla ani jíst, tak jsem si jí musela vždycky musela vzbudit a probouzet jí při krmení, aby vůbec jedla, do toho byly svátky, tak jsem cestou musela koupit nutrilon s odsávačkou medela - ta je skvělá i na stimulaci bradavek, používala jsem jí hlavně z toho důvodu, že mi v těhotenství strašně natekly bradavky a byly tak obrovský a měkký, že se malá neměla jak chytit, ani do kloboučku se po nasátí nevešla ... teď už mi splaskly, tak jí nejdřív nechávám k oběma přisát, a pak jí dám odstříkané, jen na noc už nemám žádný mlíko - neodstříkám ani kapku, tak jí dávám hipp, ale pořád jí přikládám. Vrstva tuku se nahoře tvoří, snažím se, když to jde, někdy udělat do zásoby do lednice, aby to vyšlo i na nějaké krmení v noci. Přikládám jí pokaždé, před jídlem a i po něm, protože fakt nemá dost, nevím, jestli něco teče.. jinak kaká hojně, několikrát za den... skoro to vypadá, jako kdyby to šlo z pusy rovnou do plíny. Za posledních 24 hodin kakala 6x (zapisuju si v kolik jí, kolik vypije a stav plíny, protože v pátek jdeme k doktorovi, tak abych věděla, jak to přesně je). Překvapuje mě, že ať vypije kolik vypije, tak se fakt prostě po těch dvou hodinách začne budit, i když mezi dávkama třeba 50 ml rozdíl.
teezska
autor
12. srp 2019
@terezz29 To si taky říkám, je to lepší, než kdyby odmítala jíst.
teezska
autor
12. srp 2019
@pe_tu_ss_ka Tu savičku mám nejspíš taky, je fajn, stříkačkou jsem to zkoušela taky, tahá jak blázen, vytáhne to v pohodě, ale měla od toho pak v pusince aft. Taky na ně trpím od narození, je to pozůstatek streptokoka v krvi a malá to bude mít nejspíš taky, sice mi během porodu nechali na rychlo vykapat preventivně penicilin (rodila jsem dřív, než se dělají ty testy), ale si to nepomohlo no. Doufám, že se srovná, i když mi na konci září začne škola, ráda bych kojila
pe_tu_ss_ka
12. srp 2019
@teezska určitě se to srovná, malý opravdu potřeboval nabrat sílu 🙂 nebo jak holky rádi ten suolementor.. Mám ho taky, ale moc jsme se nekamarádily 😄 šlo mi to jen, když u mě byla laktační.. Ale když jsem to zkoušela s malým sama, tak jsme oba byly od mléka 😂
zuzita15
12. srp 2019
@teezska jj ja taky mela Medelu. Dulezity je prikladat hodne v noci, to se nejvic tvori mliko (ackoliv ja v noci taky mela mlika min nez pres den, ale je dulezuta ta nocni stimulace). Pak mi LP radila nejdriv zapracovat na sobe, aby mi to mliko teklo a aby ho mala nemusela tahat, takze strava - hodne ovoce, zeleniny (nenadymave), ke kazdymu jidlu porce obiloviny, vecer Nutridrink, kojo caje, Caro... Ja kdyz prisla z porodnice, tak do tydne jsem zacala plnit mrazak mlikem 😉 doporucuju pujcit si vahu a aspon obcas (idealne rano a vecer, kdy deti pijou nejvic) si zvazit, jestli od tebe neco vypije. To casty kakani je v 6 tydnech jeste normalni, pak by se mela snizit cetnost. Kolik teda vypije za den celkem a kolik pribira? Kdyz nepocitam prilozeni, dejme tomu, ze to nevypije nic.
@pe_tu_ss_ka ja to s nim taky neumela, bud to teklo moc nebo vubec, ale to moc mi prave pomohlo dvakrat 🤣
kuttu
12. srp 2019
@dat Vubec to neposlouchej,moje mala to taky tak mela,pokud pribyva a dost čůrá tak je to ok...moje ji 11.měsíců s pres den kojim cca 5 x a fp uz pekne jí a v noci 2 x ...usina ve 21 hodin,budi se kolem 2 hodiny,pak kolem 5 to si ale jen spis podudla a v 6 hpsin definitivne vstavá
martinakovar
12. srp 2019
Ja kojila i hodinu v kuse co 2.5h a přišlo mi to normální.Proste měl hlad!!A za to milacek nemel hlad v noci a od miminka spinkal celou noc 12h v kuse..😍A upřímně doufám že i dalsi dítě bude takové..Váha se dítěti pak hezky srovná,urcite se tím nestresuj..A uvažovala bych o laktacni poradkyní,rozkojite se a bude to i pro tebe jednodušší.Drzim palce.
zuzita15
13. srp 2019
@kuttu ale tady neni problem, ze by neprospivala a ze se koji, tady je problem, ze je castecne na UM a to se musi korigovat, jinak pak deti nekontrolovatelne pribyvaj a v pul roce maj treba 10kg a to neni dite, ale mastodont, kterej tu obrovskou vahu leckdy ani nepretoci na brisko, natoz, aby se zvedl do lezeni. Takze cilem zakladatelky by melo byt odbourani UM, a pak at se koji klidne nonstop 😉
teezska
autor
14. srp 2019
@zuzita15 Přikládám jí teď před každým krmením, ať se trošku vyvzteká, popere se s prsem a trošku unaví, pak jí dodám ještě odstříkané, tak snad to nějak zabere, jinak váhu jsem půjčenou měla, ale už jsem jí musela vrátit, protože byla jiné dr, než u které malá je.... tak si jí prostě hlídali a můj doktor nepůjčuje :/ v pátek jdeme na preventivku, tak uvidím, kolik váží, celkem se pronese 😃 Právě večer kolem deváté ze sebe nevydám ani kapku :/ teď jsem si koupila i jiný kojící čaj, tak uvidím, jak to půjde.. dneska jsem za celou noc co tři hodiny odstříkávala, vždycky po stimulaci a nakrmení a vytáhla jsem do rána jen 20 ml....dělám to takhle už dýl, ale prostě, jako kdyby večer studna vyschla a do tří do rána nevydoluju ani kapku .... až pak se začne pomaloučku spouštět a normální dávku dokážu odstříkat zase až od šesti
lennus
14. srp 2019
@teezska To, že nic neodstříkáš, neznamená, že mléko nemáš. Odstříkané mléko nemusí korespondovat s tím, co si miminko vysaje. Mně se teď naposledy nepodařilo odstříkat a kojím v pohodě.
zuzita15
14. srp 2019
@lennus no muze a nemusi... v tehle dobe se mleko jeste tvori do zasoby a ne tzv. na pozadani, takze odstrikat by se melo dat. Nekdy byva problem, ze odsavacka proste zrovna tahle prsa neodsaje, ale dite vysaje, jenze kdyz tazatelka pres den odstrika, tak to neni ten pripad... Ja uz ted taky odsaju minimum a porad hodne kojim (dcerka 1 rok) a na zacatku jsem odsavala pomalu litry.

@teezska ja bych volala LP nebo aspon na bezplatnou narodni linku kojeni http://www.kojeni.cz/maminkam/linka/ na tech strankach je i seznam LP. To nocni kojeni by chtelo rozbehnout...

Sem začni psát odpověď...

Odešli