Bezová šťáva. Můžu ji dát 16ti měsíčnímu synovi?

lenik27
28. kvě 2009

Založila jsem nové téma, ale opravdu nevím, kam bych svůj dotaz zařadila. Dělala jsem šťávu z bezových květů (výluh z květů, voda, citrón, třtinový cukr) a nevím, zda jej můžu dát i 16-ti měsíčnímu synovi. Vodu mi nepije, granulované čaje moc neschvaluji já, tak odšťavňujeme. Ale přeci jen když jdeme na celý den ven, nemůžu s sebou vést čerstvou šťávu z ovoce v tom vedru. Tak mě tento recept napadl jako řešení. Nemáte někdo zkušenosti? Příp. dáváte někdo teneto sirup?

agness02
29. kvě 2009

leni - to taky řeším, ale žádnou informaci jsem na netu nenašla, malej má jen 14 měsíců a zkusila jsem mu trošku dát a docela mu šmakuje
jo a téma o bezu je už v receptech 😉

pavlinka3
30. kvě 2009

náš malej má rád sice kupovanou, ale bezovou šťávu od YO 🙂 ale on ty YO má rád vůbec snad všechny 😅

lenik27
autor
30. kvě 2009

Díky holky, už jsem nedoufala v odpověď 🙂 . Zkusila jsem mu ji udělat a moc chutnala. Dala jsem ji ráno a bez nějaké alergické reakce. Odpoledne už chtěl "mňamuna džusík", tak ji dáváme.

bramburka
30. kvě 2009

myslim, ze se nemusis bat, zkusila bych trochu a kdyz se do 15 min neosype, alergii nemá, já od roka už dávám všechno.

hesika
3. čer 2011

Ahoj holky! Šťávu z květů černého bezu dělá již mnoho let moje švagrová. Všem moc chutná. Dáváme ji i dětem, teda malému od roku. Ve sklepě vydrží až 1 rok, ( do nových květů ).Letos jsem ji udělala i já. Jinak dělám šťávu i likér z bobulek černého bezu, to je pochutnáníčko.