Bezpečnostní prvky do bytu, které jsou dobré?

bufobufo
27. lis 2012

Ahoj maminky. Prcek mi roste jako z vody, za chvilku budu muset vyřešit, aby moje domácnost byla "child-proof". Zajímají mě zkušenosti s různými (i konkrétními) bezpečnostními udělátky. Které jsou dobré a které jsou vyhozené peníze?
Předem děkuji za tipy.

nadja73
27. lis 2012

@bufobufo u nas se nejvic osvedcilyzaviraci spony na skrinky. Ale to je spis jen pro maminku, aby nemusela úporad uklizet vykramovane veci 🙂 Ale i pokud jsou cistici prostredky ve skrinkach, kam dite muze, neni to pak zbytecnost. Dobra je zarazka, co se dava nahoru na dvere, aby dote s dverma nemlatilo....moc je to bavi. 🙂 koupili jsme i umele rohy na nizkou skrinku, co ma ostre rohy, ale ty se hned odlepily nebo je Andrejka sama sundala. A co je vyborna vec je bezpecnostni ohradka kolem sporaku.
JInak teda nemame nic . Postupem casu se otocili kliky nahoru, zamykaji se hlavni vchodove dvere,.....

petrajurinova
27. lis 2012

My jsme využili jenom záslepky do zásuvek. A pokud máte doma ubrusy, tak jsou dobré spony, které ten ubrus přidrží na místě - zvlášť v době, kdy se prcek začne zvedat do kleku a do stoje a chytá se všeho jako opory.
Kolem rohů a sporáku se děti naučily chodit opatrně i bez bezpečnostních nesmyslů. A chemii a nože jsem přesunula do vyšších míst.

camelinka
27. lis 2012

Tak ja nekupovala nic 😅 😅 😅 ,zasuvky mame s clonkama, takze tam nic nesoupne, kdyby byly obyc, tak poridim zaslepky, jinak zadny chranice a spony sem nekupovala a mala zije 😉
@bufobufo

palomitacheca
27. lis 2012

@bufobufo máme záslepky do zásuvek a hodně se nám osvědčily multizámky z ikey. Měli jsme i ochranu na rohy, ale moc dlouho to nevydrželo...

pavla2424
27. lis 2012

@bufobufo my jsme využili určitě pojistky do zásuvek a pak na skříňky - to byl zpočátku ráj našeho prďoly, takže jsme museli zakročit aby maminka měla klid 😀 a potřebovali jsme i bezpečnostní dvířka, prtže bydlíme v domečku ve druhým patře a malý je co chvíli na chodbě 😒 Kupovala jsem to tady: http://kojenecke-obleceni.eu/zbozi/2/potreby/15... můžeš se kouknout na rozměry a pro představu jak to vypadá. Dneska jsem tam objednávala hračky, prtže mají den dopravy zadarmo 🙂 Tak by tě to vyšlo ještě levněji si myslím 🙂

romcovaklarka
27. lis 2012

@bufobufo Záslepky do zásuvek pro můj klid, i když zatím jsem si nevšimla, že by ho zásuvka nějak zaujala.

Pak pojistky na dvířka skříněk (jen na dvě - kde mám čistící prostředky apod., a pak kde mám skleněné lahvičky s kořením, oleje, octy a tak - bohužel to nedokážu v kuchyni zorganizovat tak, aby to bylo aspoň trochu praktické pro mě a zároveň aby v dosahu batolete byly jen samé bezpečné nebo nerozbitné věci). U většiny skříněk ho nechávám krámovat, jak se mu zlíbí, věci jako hrnce, prostírání nebo prázdné igelitky ať si tahá po kuchyni po libosti, hezky se tím zabaví a uklizené je to pak za minutku. Ale aby mi rozbíjel skleničky nebo rozsypával potraviny, to by mi vadilo.

A zábranu na schody nahoře i dole - to máme všechno z Lidlu.

A potom ještě z Ikey mám na rohy stolu takové ručičky nalepovací, máme stůl se skleněnou deskou a ty ostré rohy přímo ve výšce hlavičky mi nedělaly dobře na nervy 🙂 Bohužel občas malej nějakou uloupne, tak pak chvíli počkám, než na tuto kratochvíli zase zapomene, a pak ji tam zas přilepím.

Jinak u trouby se rychle naučil, co to znamená, když řeknu "pálí" a celkem na to funguje, když mu třeba řeknu, ať na něco nesahá, že to pálí, tak na to fakt nesahá. Zarážky na dveře mi nijak nechybí. Ve snu by mě nenapadlo dávat na stůl ubrus. A zatím ještě nedosáhne na kliky, pak budu asi zamykat dveře na zahradu a do pracovny s počítačem.

ssassi
29. lis 2012

@bufobufo tak u nás je pouze jedna jediná pojistka - a to na šuplík, v kterém mám nože. žádné další bezpečnostní prvky nepovažuju za hodné pořízení. dítě se samo velmi rychle naučilo bezpečně pohybovat po bytě. má zakázané asi tři skříňky (a kupodivu to většinou dodržuje), zbytek si může kramařit. aspoň se v kuchyni zabaví, když potřebuju vařit.

bunny123
10. pro 2014

Obnovuji diskuzi. Co nějaké zámky na okna, balkónové dveře? Viděla jsem i suchý zip na prkýnko od záchoda (aby drželo spuštěné dole). Kam všude jste dávaly umělé rohy? Mám pocit že v našem bytě je to samý ostrý roh.... A ještě, máme skleněný stůl, jsem z toho nervózní. Řešily to nějak? Přemýšlím, že vyměním sklo za nějakou desku od stolaře...

bunny123
11. pro 2014

Prosím, kdo máte zkušenost, podělte se.

esmeralda2
13. pro 2014

my jsme si vystačili s chrániči do el.zásuvek

sarkar
13. pro 2014

@bunny123 my máme taky jen chrániče do el. zásuvek a ani ty nebyly zatím potřeba 🙂 Jo a vlastně dole a nahoře u schodů máme dvířka, ty dolní byly dřív, když malá začala lézt a stoupat si (stejně jednou prolezla), ale už několik měsíců je nepoužíváme a máme jen horní, které jsme zase dávali později než dolní, s tím, jak se měnila malá a její potřeby , ale už dávno je umí otevřít, ale ví, že sama po schodech dolů nesmí, tak se většinou zastaví, když už nám tedy nedopatřením někudy proklouzne...Ale to víš, že u těch schodů strach mám, jsou prudké a dole pod nimi je zeď ☹
Jinak my máme i krbovky a nikdy nic, prostě od malička je naučená, že některé věci ne, na ty krbovky jsme jí nechali sáhnout (resp. na takový čudlík u nich, když ještě nebyl úplně rozpálený samozřejmě, byl jen teplejší a od té doby má respekt). Já nevím no, myslím, že ty děti jsou hodně chytré a vynalézavé, a když jim zakážeš jednu věc, tak si najdou novou...Ale asi záleží na dítěti. Čekám druhé a tentokrát kluka, tak uvidíme za rok 😀 Třeba tentokrát nakoupím úplně všechno,co na trhu je 😀 Asi to chce pozorovat to dítě, pokud máš doma nějaké šídlo co je věčně otlučené, tak je to asi vhodné...