Bezplenková komunikační metoda II.

s.arik
17. říj 2008

Bezplenková komunikační metoda (BKM) je přirozená věc, která je v mnoha variantách používaná na celém světě (v převážné míře v zemích tzv. třetího světa). Jejím základem je zesílená komunikace mezi rodiči a miminkem.

Miminka už od narození dávají najevo, že musí. Maminka pak kojence podrží v klubíčku nad vhodnou nádobou, aby si ulevilo. Nejde jenom o to, ušetřit co nejvíc plen, ale o zesílení komunikace s dítětem, o reagování na další z jeho potřeb. Miminka brzy dávají najevo, že raději vylučují mimo plenu! (Zkuste se někdy vykakat vleže na zádech v riflích – pak teprve plně doceníte pohodlí holé zadnice a správné polohy 🙂)) Na všechny ostatní potřeby dítěte (hlad, zima, horko, potřeba tělesného kontaktu,...) reagujeme, vylučování je jen další z nich a není důvod ji ignorovat.

Přestože se metoda jmenuje bezplenková, většina rodičů používá plenu jako pojistku, ochranu oblečení při případné nehodě. Osvědčily se pleny látkové, tak dítě neztratí spojitost mezi čurat - být v mokrém, vy víte kdy a kolik dítě čuralo a tak lépe načasujete další pokus o trefu do nočníku.

Dnešní odborné studie předpokládají, že si novorozenci nejsou vědomi vyměšování a absolutně nejsou schopni zadržet moč či stolici. To se ovšem neslučuje se skutečností, že ve světě milióny rodin dokazují a názorně předvádějí pravý opak. A ve zdejší diskuzi I. to mnoho matek jen potvrdilo. Svěrače ovládají už i čerství novorozenci. Lékaři a odborné publikace v západních zemích standardně zastávají názor, že svěrací svaly dozrávají mezi 20 až 24 měsícem věku. Na základě tohoto tvrzení pak odmítají začínat dětskou hygienu před prvním nebo druhým rokem věku. Každý rodič se však může přesvědčit o opaku – dítě si své svěrače uvědomuje! Tím nemyslíme, že je schopno zadržet potřebu celé hodiny jako dospělí, to jistě ne. Ale nevyvratitelným faktem zůstává, že miminka čurají i kakají nárazově, přičemž jsou schopna akci signalizovat předem. BKM nám radí: když se miminku chce, svlékni jej a nechej vyčurat do toalety/nočníku/na travičku... V žádném případě se NEJEDNÁ o posazování novorozeňat na klasický nočník ani o drezuru s použitím nátlaku, násilí, trestů. Naopak, dítě je ten aktivní. Rodič jen vyhoví jeho potřebě.

Některá pozitiva bezplenkové metody:
1) přechod na klasický nočník je později pro dítě snadný, protože ví, o co jde. Nesnažíme se děti učit z ničeho nic vylučovat do nočníku, když jsme to po něm roky vyžadovali do pleny.
2) dítě tráví minimální čas ve vlastních výměšcích - není nutné zadeček mazat krémy plnými chemie na ochranu před močí, stolicí a chemikáliemi z jednorázových plen
3) po kakání v klubíčku nad nádobou stačí miminku utřít konečník kouskem toaletního papíru. Není nutné stolici umývat z celého zadečku, někdy i zádíček a oblečení, jako při použití jednorázovky. Také se stolice nedostává u holčiček mezi stydké pysky a do pochvy, čímž se předchází infikaci pochvy střevními bakteriemi a následným zánětům.
4) v klubíčku se miminko pravidelně a vydatně vyprdí - prevence i léčba kolik
5) ekologický přínos - méně použitých jednorázovek a méně časté praní látkových plen
6) ekonomický přínos - viz výše
7) eliminace mnoha pláčů "bez příčiny“
8) kvalitnější poznání dítěte a prohloubení komunikace mezi miminkem a rodiči
9) rodiče mají trvalou kontrolu nad množstvím, konzistencí a barvou moči a stolice

Koukněte na videa:

https://www.youtube.com/watch?v=NxPUowke1b0


https://www.youtube.com/watch?v=W9euAepQPqQ


https://www.youtube.com/watch?v=oFSaS0k2s7s


https://www.youtube.com/watch?v=dzZkAfOZOCY


Určitě to nenese žádná rizika? Přečtěte si názor lékařky : http://www.mokosha.info/content/view/82/76/

Zájemci o bkm si mohou dohledat další teorii i praktické rady na:
http://www.mokosha.info/
http://www.zena-in.cz/rubrika.asp?idc=18564&id=7
http://www.attachmentparenting.estranky.cz/clan...

německy:
http://www.rabeneltern.org/windelfrei/windelfre...
http://www.topffit.de/

anglicky:
http://www.timl.com/tt/
http://www.whatisec.com/

Diskuze Bezplenková metoda I.
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Diskuse je určená pro výměnu zkušeností mezi praktikujícími, případně zájemkyněmi o praktikování.

betelgeuzz
22. bře 2010

TeĎ vás nějak nečtu, nám se s BKM moc nedaří. Jeden den se do nočníku čurá 2x - 3x a pak pár dní nic. Asi nejsem dostatečně pozorná a důsledná. 😒
Ale chci vám dát odkaz na zajímavý článek jak bezplenkuje nevidomá maminka http://www.rodina.cz/clanek7638.htm

lmm
22. bře 2010

Ahoj, jsme bezplenkoví nováčci. U syna jsem používala látkovky, u dcery jsem plánovala stejně, ale vždycky dvacet minut před kaděním prořvala, tak jsem si řekla, že můžu zkusit držet v klubíčku nad kyblíkem místo s plínou v náručí. Takže kadění už od návratu z porodnice vychytáváme skoro na sto procent, čůrání tak z jedné třetiny, protože zatím jsem nenašla konzistentní signály (malá má pět neděl) a jedeme téměř výhradně na timing po probuzení a po kojení. Snad se naučím její signály číst. Chtěla jsem se zeptat, používáte stejný zvuk pro čůrání i kadění? Díky 🙂.

bubaaca
22. bře 2010

Ad nočníkovanie v noci:
Nám to celkom išlo do nejakého 7-8 mesiaca, kedy to začal bojkotovať tak brutálne, že hneď po podržaní nad číňákom sa vzoprel a keď som ho zabalila, sa pocikal a keď som takto mala 5 látkových plienok v noci, tak som začala dávať eko jednorázovku na noc a vzdala nočné pokusy. Ak vám to funguje, robte to ďalej, ak začne tvrdý bojkot, tak to vzdajte, nemá zmysel za každú cenu... Ak dáte dieťa ráno na nočník, ono si potom spojí, že sa ciká ráno a je to. odporúčam radšej mať nočník pri posteli, ako chodiť niekam mimo (aj keď zmena cikacieho miesta je vítaná), na druhej strane sa stáva, že dieťa celkom netrafí do nočníka, alebo ho po akcii vykydne unavená mama do postele... 😠

bubaaca
22. bře 2010

Ad cikacie zvuky: ja som mala dva: pipichch a mhmmhm kaka, ale malý doteraz hovorí "kakať" aj na cikanie, ale na cikacízvuk ciká hneď... ťažko povedať. kEĎ MAL 13 mesiacov začal hlásiť "ka" potom to zdvojil na kaka a pridal "ť". 😎

delfi
22. bře 2010

betel: neboooj to se zlomí, třeba teď má tvoje malá období změn (začíná se plazit, event. přetáčet apod.) tak nemá na nějaký čůrání do nočníku čas.
lmm: 5týdenní miminko ještě nehlásí neboj. nejdřív se stejně jede na časování - já začínala stejně a pak až kolem 3. měsíce se to změnilo. já mám jinej zvuk na čůrání a jinej na kadění, ale nevím zda je to tak správně 😅

luvie
22. bře 2010

Ahoj holky, zdravím taky nováčky 🙂

u nás se to zase trochu ustálilo, dnes jsem si dokonce začala myslet, že kakošení už máme vychytané, ale večer se mi před koupáním vykakala na podložce (opět v oblíbené poloze na bříšku). Asi to byla moje chba, tetelila se už před tím delší dobu a já ji dala jenom vyčůrat - kakání jí trvá dýl 🙂

V noci: to máme teď celkem vychytané - budí se relativně pavidelně kolem druhé, no, nebdí se úplně, slyším ji jak se ošívá, něldy si říkám, že ji tak nechám, ale pak to stejně nevydržím. Někdy už je počůraná nebo aspoň cvrknuté, celkem často vychytáme. Pak kojíme (mně to dělá dobře, bo mám prsa jak dva obrovské balony) a pak se budí až ráno mezi 5-6 to jdem taky na nočník, pak další kojení, při kterém usneme, já víc, často se mi s ní nechce běhat, protože to čůrá asi na třikrát, takže pak máme stopro mokrou plenku... Zatím mi nepřijde, že bych ji budila nějak extra moc, horší pocit mám spíš ráno, jak je světlo tak po 6 už často nezabere a za chvilku je zas unavená... ☹

Zvuky: my máme jeden na všechno. DLouho jsme zvažovali, co to bude, pak jsme zvolili VÝÝÝÝ(borně), aby to na veřejnosti nevypadalo tak blbě 🙂 Ale teď už na veřejnost dlabu... 😀 Mám ale pocit, že si to víc spojila s kakáním, často se totiž nevyčůrá, ale tlačí jak o život a ukákne si. Tak nevím... druhý zvuk ale zavádět nebudu, myslím, že jeden stačí na to, aby si uvědomila, že teď se může dělat potřeba.

lmm
23. bře 2010

My právě taky používáme jenom jeden zvuk, až po přečtení pár příspěvků z diskuse jsem zjistila, že se možná mají používat dva. Každopádně já stejně nevím, jak bych to dělala, u nás jde většinou obojí zároveň. Nám se v noci daří stoprocentně, protože malá se budí pravidelně a se suchou plínou, přes den je to mnohem horší, protože spoustu času prokňourá a já můžu jen odhadovat, kdy jí co vadí. Je možné, že už i tak malé mimčo umí chvilku počkat? Někdy mám pocit, že fakt čeká, až ji dám nad kyblík a zahlásím, pak okamžitě spustí. Ale asi to bude shoda náhod. Každopádně už dvě papírové maminky, které si nejdřív ťukaly na čelo, se rozhodly, že to minimálně zkusí, když BKM u nás viděly 🙂.

johanka.
23. bře 2010

delfi, bubaaca, luvie, vdaka za spravy, tak ja to teda v tej noci este potiahnem, ak nebude bojkotovat. Pod kyblikom mam zem vystlanu uterakmi, lahsie oprat uteraky nez tepovat koberec 😀 ale zatial sme sa vzdy trafili. Este doladim oblecenie na noc, nech je to vyzliekanie a hlavne obliekanie co najrychlejsie. Btw dnesna noc bola dost zla, mala som pocit ze len kojime a "kyblikujeme", od pol noci bola hore snad kazdu hodinu. Divim sa, ze sa necitim uplne nevyspato - to asi tie hormony ma drzia 😅

lmm, ja som zaviedla dva zvuky: ciki a kaki, ale skoro vzdy jej to poviem naraz, takze ide v podstate o jeden zvuk, ona si uz vyberie co potrebuje. Aj tak mam pocit, ze vykonavanie potreby ma spojene uz viac s polohou nez so zvukom, co sa mi zda celkom dobre, vraj niektore zvuky (pisknutie napriklad) niekedy buduju podmieneny reflex. Mne zacala signalizovat az teraz, uplne jasne, ze sa zamrvi (ked ju nosim) alebo aj zaplace (ked sa hra na deke), takze mame prave super obdobie. Doteraz som len casovala. Myslim, ze je dolezite nesnazit sa byt v tom perfektna, nech sa to babatku nesprotivi. Kludne nech docika spustu plienok, ved v tomto veku ma na to este narok, tak nech si to uzije 😀

johanka.
23. bře 2010

luvie, tie rana mame podobne, uplny chaos a niekolko mokrych plienok. Ja vlastne ani neviem, kedy sa zobudza, ale tiez je za chvilu vymleta, boli dni ked som ju uz kratko po siedmej strkala do satky, nech si teda pospi tych svojich 40 minut.

delfi
23. bře 2010

luvie + johanka tak ty rána máme podobný. mates se taky budí kolem 6 a dá mi dost práce ho zase uspat (povede se to ale míň jak v 50% 😖 ) jak vidí světlo tak je prostě vzhůru, šup na všechny 4 a už lezeme po mámě (ta je nejblíž) a když mě přehodí na druhou stranu tak i po tátovi 😝 a smějeme se.
lmm pokud si vzpomínám tak mates už od pár týdnů dokázal na chvilku čůrání zadržet.

johanka.
24. bře 2010

baby, ja som uplne trdlo, ja som vzdy to moje sidlo tak zurivo uspavala v satke, a pritom stacila taka drobnost: nechat jej rucicky vonku. Tak je pokojna, staci s nou byt dostatocne akcny (nieco robim, upratujem...) a sama zaspi. Potom ruky strcim dnu, aj hlavu zakryjem, to uz protestuje len tak symbolicky. Vcera som tak zasiala poobede hrach - vytuhla, ked som ryla riadky, a zobudila sa, az ked som polievala 😀 Mi to mohlo dojst uz skor, ze nema rada taky stiesneny priestor, ved uz v porodnici sa mi usilovne vykopavala z perinky, a vzdy neznasala mat zakrytu hlavu v satke, kym bola bdela, takze kym si ju este nedrzala, musela som jej ju jednou rukou pridrzat.

luvie, delfi, asi sa s tym bude treba zmierit, ze decka budu vstavat tak o 5-6, vsak? 😝 Teda kym nezacnu chodit do skoly, to budu v pracovne dni k nezobudeniu, tak to vraj byva. 😀

A tiez sa mi zda, ze si uz pekne ovlada zvierace, teda aj to cikanie. Velmi dobre sa v poslednej dobe triafame do kyblika, takze peknych par minut uz zrejme vie pockat, kym ju tam dam.

delfi
24. bře 2010

jiohanka: ty stíháš ještě sít hrách?????? téda smekám. hele a to jí máš na břiše a jseš předkloněná nebo v jaký pozici seješ? s tím vstáváním se teda smířt nehodlám a budu bojovat do posledního dechu 🙂)) už jsem nasadila zbraň největší - papírovku a prso a zatím ťuk ťuk to funguje. mates mě mile překvapuje, že vydrží v suchu i celou noc od 19 do 7 - myslím tím jako bez čůrání. v noci ho jen v polospánku kojím a ráno v 6 taky a už mi většinou ještě vydrží hoďku spát.

lmm
24. bře 2010

Syn vstával o půl páté rok a půl (prý to souvisí s dobou narození), za tu dobu se ze mě stala chodící mrtvola, pak začal spát do 6, teď ho ovšem začala malá budit, když kolem páté kojíme, takže jsme tam, kde jsme byli.
Dneska jsem chytla první dávku - tričko, kalhoty, přebalovák, podlaha. Naštěstí jen čůrání. Taky řeším, jestli nutit dítě zůstat nad kyblíkem, když se vzpouzí, přitom vím, že se každou chvíli počůrá (suchá plína po několika hodinách, ještě stihnu nakojit, začne se kroutit, takže je to jasné).
S tím hrachem by mě to taky zajímalo, chystám se s malou na podběl. Ale ona v manduce vůbec nechce být, navíc se mi nedaří nastavit tak, aby jí to podpíralo i hlavu, tak to bude asi zajímavé.

martinahor
24. bře 2010

Ahojte,
no s tím spaním je to u nás taky všelijaký, dnes ve 2hod jsem ji dala vyčůrat, uplně se probrala, úsměv od ucha k uchu, lezla mi po hlavě, já ji vyhrožovala, že ji vyhodím z okna a táááák 😖 . Pak jsem ji nutila prso, to mě hezky pokousala, hrůza děs. Jednou mi spala v hacce, ve 12 se mlela, já ji šáhla na plínu, úplně durch, nechala jsem ji a ona se vzbudila až ve 3hod. No, nijak na sebe nejsem hrdá, ale spánek je spánek.
Jinak od porodu do teď se B. pokakala 4x (nepočítám smolku v porodnici), z toho 2x včera 😝 . Vůbec jsem nevěděla co s tím mám dělat, jen jsem ječela na přítele, pomoooooooooc 😀
Včera jsem dávala B. čůrat venku před jednou známou a ona "vy máte geniální dítě". 😀

kveluse
24. bře 2010

Ahojky,

delfi, to snad není možné. Ten má tedy asi už pěknou kapacitu moč. měchýře. U nás je to stále stejné, čůrá v noci každou chvilku, vydrží max. 3 hodiny a to jen některou noc. Ale nějak mi to nevadí a čůrat dávám. Některé noci máme suché, jiné trošku přičůrnuté. že by se úplně počůrala, to už se nestalo dost dlouho. Teď dokonce čůrá i častěji, ale je to určitě tím, že se nedočůrá, když jí dám na nočník (když měla klidové noci a pořádně se bez prohýbání vyčůrala - třeba na 3x dlouhý proud,tak čůrala třeba jen 3-4x za noc). Teď vypustí to, co jí tlačí a začne protestovat a chce se přitulit. Myslím, že to má co dělat se separační úzkostí. Ikdyž jsem si myslela, že ji už máme za sebou.

Kakání se nám poslední dny nějak nedaří vychytávat. Myslím, že na mne padla jarní únava, jsem úplně nepoužitelná, bez fantazie, pracuju jak robot a dělám jen to nejnutnější. Tak snad to bude zase lepší.

ludmilabb
24. bře 2010

johanka sadenie hrachu tak to je dobreee to by aj za fotodokumentaciu stalo
a nebude to priskoro nezamrzne to
mne mala neznasa pruhy cez hlavu ale tym ze ja ju ked zaspi ukladam tak tu chvilku to vydrzi ja by som ale nemohla robit nejake cinnosti ked uz spi lebo ona potrebuje ticho takze zostava len ju vybrat a ulozit do postielky
my vstavame tiez o siestej ale bude sa menit cas tak to nebude take hrozne

a mne sa dnes prvykrat pokakala do plienky po 2 mesiacoch, moj otec bol s malou v inej izbe a len pocujem ona kakaaaa kym som ju rozbalila uz cast bola vonku zvysok dokoncila na mise 😝

opica
24. bře 2010

caute..

...tak som to zariekla, vcera sa mi nad ranom zas pokakal a ma brutal zapareninu...ludia, uz som z toho chora...ale davam na to tu gencianku a imazol...snad do piatku to bude v poriadku 😉
...inak je cele dni bez plienky, takze dnes sme prali "len" 4 body. klasika, dam ho na nocnik a zacne sa vzpierat az sa postavi. joj, bojujeme...

a co sa tyka toho jeho nelozenia, tak lekarka povedala,z e je to vramci sirsej normy, ideme v po, ut a st na rehabilitaciu a ze podla nej do dvoch tyzdnov lozi...tak som set sakra zvedava.

my v noci nekomunikujeme..on spava najnovsie od 8 do 8 a ked vstane, tak sa zvykne hned pokakat, takze netsiham ho dat na nocnik....snad sa to zlepsi, ked sa mu uz konecne znormalizuje travenie

ludmilabb
24. bře 2010

opica aj mne sa malá začne pučiť hneď keď zistí že je v polohe na vyprázdnenie ale teraz som zmenila miesnosť a dávam ju na číňak tak trošku ju to nachvíľku rozptyli 😝

luvie
24. bře 2010

Holky, tak dnes po dlouhé době se nám podařilo vychytat do kyblíku opravdu všechno kakání 🙂 Chystáme se na 4 dny pryč z domu, dnes nám dorazila cest. postýlka, tak jsem celkem zvědavá, jestli to zvládnem se zásobou látkovek, nebo přijdou na řadu i papírovky... Eště musím přesvědčit taťku, že tu hromadu plenke, kýbl na špinavé i nočník musíme vzít 😀

Už začíná být krásné počasí - vytahujete už někdo mimčo venku na čůrání? Já se pořád trochu bojím, aby neprochladla, takže jsme se poslední dobou už několikrát vrátily s mokrou plenkou... ☹ Přesně vím, kdy se to stalo...

Johanka, Delfi, já už to s tím spaním neřeším. snažila jsem se o nějaký režim, ale jediné, čeho jsme jakžtakž dosahly, je pravidelné usínání kol. půl 10-10 dopo. Budí se jak chce... A jinak ji dávám spát, když je unavená, akorát se snažím ať spí aspoň půl hodiny. No a pak večery a noci jsou celkem jistota 🙂 Jo a to ráno... Prostě mámo vstávat budeš a kojit budeš a přebalovat mě budeš!!! 😀

Martinahor, taky už jsem slyšela, že mám geniální dítě 😅 Některé lidi při tom nechávám, ať závidí, že oni mají trdlo 🙂

Opica, ajajaj, vás se to furt drží. Napadlo mě - nepoužíváš nějaké vlhčené ubrousky? To je prý pěkný sajrajt...

opica
24. bře 2010

ja som to uz pisala, u nas nic nepomaha, proste, ked sa mu nechce v tej sekunde, tak nebude na nocniku. ani zachod uz nefunguje, zacne sa rozculovat a stazovat...ach jo...a to ho chcem mat do leta bez plienok 😉

opica
24. bře 2010

luvie...ja ho uz len umyvam pod vodou..to ma od vtedy, co brat tie atb, furt to je na figu ☹
a hlavne, ze som sa vzdy cudovala, ked mal niekto taketo problemy, on nikdy nemal ani cervenu ritku a teraz toto, brutalne to je...verim,ze sa to uz ale zlepsuje, dnes kakal len 4 razy (to je uspech)...ach jo, takze neperiem plienky, ale body...najviac ma stve, ze sa pekne vykaka do nocnika, este ho tam necham pre istotu dlhsie, ale just do 5 minut je zas kusok pokakany, uz neviem, co s tym spravit...nic nepomaha

bubaaca
24. bře 2010

opica, mne Gregor do 7 mesica ledva spravil obrat na brucho, do 9 mes sa len plazil po bruchu a yačal sa stavať pri nábytku, potom asi mesiac štvornožkoval a v 11 mes začal behať a odvtedy je nezastaviteľný... 😉

anika112
24. bře 2010

este je na curanie vonku skoro...... 😒

johanka.
25. bře 2010

tak som siala ten hrach klaciac na jednom kolene, celkom zahul na kolena to bol, stale sa dvihat a stale ist do kolien. Sused cez dva ploty sa so susedom cez tri ploty asi na mne dobre zabavali 😔 ale ignorovala som to. Jak sa vravi, kto chce, hlada sposoby, kto nie, hlada dovody. Na zem ju este nepolozim, a v kociku mi lezat nechce. Zadychcala som sa dobre, kym som vysiala (vcera som dala dalsie dva riadky), ale lepsie ako sediet doma a zalamovat rukami ako ma to babatko obmedzuje. Ludmila, nie je skoro, hrach znesie aj trochu mrazy, nie ako paradajka, a ked dost skoro vysejem, tak tu na zahori stihame aj dve urody hrachu za sezonu. Dnes som planovala pokracovat mrkvou, ale neviem, ci sa podari, velmi fuka.

Von cikat este nedavam, aj ked je uz teplo, niekedy uz aj teplejsie ako mame doma, ale byva dost veterno, tak radsej este neriskujem.

So spankom to uz aj ja menej riesim, odkedy som zistila, ze ju nemusim tak uspavat, ze sa pri tom zadychcim a zapotim. Po tych dvoch hodinach ju dam do satky, ak chce, zaspi. Hlavne je ustriehnut, nech si neprehodi den s nocou, to je cele moje "rezimovanie", a inak nech si zdriemne kedykolvek potrebuje. Vsak ono sa to vraj po tom roku upravi 😅

martinahor
25. bře 2010

Tak já už dávám venku čůrat. Je to jen chvilička, vystrčí prdýlku, děsně se u toho řehtá, venku je to mnohem lepší než doma, to je nuda a řve jen když mířím do koupelny.

kveluse
25. bře 2010

Ahojky,

já dávám venku čůrat pořád, i v zimě.

Jen se teď nemůžu nějak odhodlat odložit na ven plínku. Tak nějak jsem si zvykla na to pohodlí a jistotu. No, tak začnem na zahradě a na procházkách a pak už si zase troufnem i do auta na krátké cesty.

johanka.
25. bře 2010

no, mne prave dosiel nocnik, co som objednala - to je obrovske! 😲 Ved na to sa snad moze posadit dospely clovek (taky stihlejsi)! Ja ze aby sme mali poruke, ked zacne sediet, no ale, ja neviem, na takom mohutnom trone... 😨 Ale mozno sa mi to len zda, ved za par mesiacov este Miska podrastie.

martinahor, kveluse, obdivujem, ja sa ju este bojim tak vyzliect vonku. Dnes je sice az 20 st, ale ten vetrisko...

luvie
25. bře 2010

Včera jsem to zakřikla - dnes se mi pokakala na klíně - neměla plenku, ale moje chyba, chtěla jsem si ještě dopít kapku čaje a myslela, jsem, že to není tak akutní 😀
Jinak, jelikož jsem ji dnes měla celý den u sebe, vydržela nepočůraná asi 5 hod. - po dlouhé době zas jeden rekord 🙂
čůrání venku asi přece jen ještě odložíme...

luvie
25. bře 2010

Johanka, já mám taky doma nočník pro "větší" děti, taky mi přišel obrovský, ale když se do něj máme trefit na čůraní, je malý 😀

delfi
26. bře 2010

já už teda od včerejška dávám malýho ven čůrat, ale on už oproti vašim mimísům velkej. a samo jen tam kde není vítr a na sluníčku. ale pokud mám možnost ho dát uvnitř tak dám radši uvnitř.
taky mi říkají že mám geniální dítě pche 😀 jen ať závidí. to jsou ty matky který si při pojmu BKM klepou na hlavu že je to blbost. jinak včera jsem byla v jednom obchodě s látkovkama a bezva jsem si pokecala s dalšíma 3 maminkama co dělaj bezplenkovku bylo to příjemný vědět, že nejsem sama - kromě vás tady 😎
taky uvažuju že bych malýmu koupila klasickej nočník, už sám sedí tak by to snad už šlo. pak poreferuju jak mi na něm "sedí" 😅