Bije se do hlavičky. Nevíme proč

majina
27. kvě 2008

Máme doma takový menší problémek a nevíme co s tím...

můj bratránek-je mu necelých 14 měsíců se posledních 14 dní mlátí do hlavičky, buď se rozeběhne proti zdi a narazí do ni hlavou, nebo to dělá o skříně, dveře, stů, podlahul... jsou to ale hrozné rány a vždy potom moc pláče a je jasné že ho to musí bolet. Když už ho uhlídáme tak se mlátí rukama nebo si vezme hračku a opět se s ní mlátí! Na ostatní si nic takového nedovolí, právě naopak, každého hladí a je moc hodný. Nikdy nedostal, max. trošičku přes ruku kdy se právě takhle bije, ale to je opravdu jen jemně!!! Nic mu nechybí, dostává se mu úplně všeho co takové dítě potřebuje, opravdu v ničem nestrádá! Bojíme se jen toho aby se někdy nebouchnul opravdu moc a něco vážného se mu nestalo. Doktorka řekla že nevím co to je ale že je po všech stránkách v pořádku... 😅 😕

Nemáte někdo podobnou zkušenost a radu???? Moc díky za všechny typy 😉

dencaf1
6. lis 2016

Díky všem...zatím se to pokusím brát z jeho strany jako experiment co jde, a co ne, jelikož žádné indicie nějaké opakující se situace nepozoruju..mezitím budu muset být napozoru a velice rychlá, aby si neublížil...

inakra
6. lis 2016

@wildcat87 Děkuji za tento komentář. To by mě vůbec nenapadlo ale něco na tom bude, protože když se bouchl hlavičkou o zem, tak jsme zrovna měli puštěnou v tv jednu písničku nahlas. Nejdřív na ni jako kdyby do rytmu pokyvoval a pak šup o zem. Od té doby to už neudělal. Dám si na to rozhodně pozor a moc děkuji.

wildcat87
6. lis 2016

@inakra není vůbec za co... od toho tu přeci jsme 🙂 abychom si předali informace a zkušenosti... a pak i sledujte chování prcka i mimo váš byt... protože pokud třeba bude spouštěčem u vás např hudba... ta samá situace se může odehrát u babičky...na návštěvě u kamarádky atd. Pro lepší shrnutí bych to napsala takto: dítě které to dělá pouze doma (i třeba může být na návštěvě babi..) ale pořád je to jen DOMA....a nikde jinde... jde s největší pravdepodobností pouze o získání pozornosti.
Pokud se toto chování objeví jak doma tak i např na těch návštěvách...zkuste se zaměřit jestli obě situace nebyli podobne třeba ta hudba..zvýšený tón v hlase atd.
A pokud to dojde do extremu a dite to dělá prostě všude ať už byt..návštěva...ulice..školka...obchod...pak už by se to mělo řešit s dr...ale jak říkám...nikdo ani dr. s tím nic dělat nebude... mnohdy až v momentě kdy se to stupňuje a hrozí sebepoškozování... a to by jste přeci jen poznali... pridali by se momenty jako že si skube vlasy...škrábe se po obličeji...kouše se atd.
Věřte že vaše dítě je v pořádku a jen si prochází nějakým obdobím..pouze reaguje a zkouší co samo vydrží...co vydržíte vy... ovšem nic to nemění na tom že by bylo lepší zjistit co nejrychleji zda ten spouštěč opravdu je a když ne... rozhodně dítě obejít a nevšímat si ho i kdyz samozřejmě tak aby si co nejméně ublížili.... držím vám všem palečky ať toto období máte co nejrychleji za sebou

koli156
12. led 2020

Dobrý den, hodně maminek tady píše, že z toho dítě vyroste... Nevim kolik Vašim dítkům je, ale můj brácha má 4 roky a dělá to stále a řekla bych že je to horší a horší, vždy to je když mu rodiče něco zakážou, vynadají mu, prostě když se mu něco nelíbí. Hodně ho vždy pozoruji a dává si pěstí takové rano do obličeje, že sama nechápu,že ho to nebolí a neuroní ani slzičku. Zajímalo by mě zda-li s tím jít radči k psychologovi, protože normální to opravdu podle mě neni!