Bije se do hlavičky. Nevíme proč

majina
27. kvě 2008

Máme doma takový menší problémek a nevíme co s tím...

můj bratránek-je mu necelých 14 měsíců se posledních 14 dní mlátí do hlavičky, buď se rozeběhne proti zdi a narazí do ni hlavou, nebo to dělá o skříně, dveře, stů, podlahul... jsou to ale hrozné rány a vždy potom moc pláče a je jasné že ho to musí bolet. Když už ho uhlídáme tak se mlátí rukama nebo si vezme hračku a opět se s ní mlátí! Na ostatní si nic takového nedovolí, právě naopak, každého hladí a je moc hodný. Nikdy nedostal, max. trošičku přes ruku kdy se právě takhle bije, ale to je opravdu jen jemně!!! Nic mu nechybí, dostává se mu úplně všeho co takové dítě potřebuje, opravdu v ničem nestrádá! Bojíme se jen toho aby se někdy nebouchnul opravdu moc a něco vážného se mu nestalo. Doktorka řekla že nevím co to je ale že je po všech stránkách v pořádku... 😅 😕

Nemáte někdo podobnou zkušenost a radu???? Moc díky za všechny typy 😉

ria80
27. kvě 2008

Já bych asi s takovým dítětem zašla na psychologii,něco není v pořádku,když si ubližuje.Asi nějak trpí.

petule.h
28. kvě 2008

majina: takové téma už tu někde bylo...rozhodně to není na psychologa.Můj syn tohle začal dělat po roce ...jak jsem mu něco nedovolila, tak hlavou na dveře a někdy do betonu, takže měl prostě na hlavě strupy..pak taky řval, že ho to bolí...to je prostě takové období vzteku, které přejde a věř, že tohle má hodně maminek...moje dítě je vzteklé stále, teď už se to projevuje trochu jinak..nejsem matka, co by nedala na zadek, je to v povaze dítěte.Takže bych se nebála, jen na něj holt musíte dávat pozor..ale určitě to zmizí samo...te´d máme s pár maminama diskuzi, vzteklé dítě mlátí mámu, to je taky prima období 🙂 .......nechci to zlehčovat, ale není to opravdu ojedinělé..

majina
autor
28. kvě 2008

petul.... ale on to dělá jakoby z ničeho nic, chvíli si hraje a potom začne takže mu nikdo nic neudělal, nic mu nevzal 😅

Jinak o psychologovi jsme taky uvažovali ale nevím co by jako zjistil a jak vůbec 😕 I doktorka říkala že k odborníkovi nééé 😨

petule.h
28. kvě 2008

já si taky myslím, že je to zbytečné..zatím.Možná na sebe chce jen upozorńovat...to je těžké se v těch dětech vyznat, oni mají své myšlení a své makovičky...určitě bych ještě počkala, určitě to přejde...

f.nina
28. kvě 2008

Nám to taky malej začal dělat tak cca v 6 měsících.Občas to udělá ještě doteďka ale řádně se u toho smněje a má z toho legraci.Doteďka mě nenapadlo že bych s ním někde k vůli toho měla jít 😅

maja26
29. kvě 2008

Naše malá to taky dělala,ještě teď se občas plácne do hlavy z ničeho nic,dělá to hodně dětí akurát nevím proč 😒 asi chcou opravdu na sebe jen upozornit.

majina
autor
29. kvě 2008

Tak to jsem jedině ráda že to není nic zvláštního 😨 😀

f.nina
30. kvě 2008

Zvláštního to určitě nic není,spoustu dětí mejch kamarádek to dělá 😉

lukya
1. čer 2008

Moje dcerka to dělá také.... A dělá to jen ze vzteku, nebo když jedeme v autě a ona se evidentně nudí.. ☹ je mi jí v tu chvíli strašně líto.. Ale všichni mi radili, ať vydržím, že to přejde...

majina
autor
2. čer 2008

No tak u nás už to přechází... dneska ani včera to neudělal ani jednou... v sobotu snad 2x tak jsem ráda! 😕

maja26
2. čer 2008

Naše malá to už dělá jen sporadicky třeba když chytne nerva protože ji něco někdo nechce dát teď spíš plácne třeba mě ☹

plostice
17. črc 2008

Dcerka kamarádky se dostala z věku, kdy se rozeřve na povel, protože pomalu začínala žvatlat a brečení už jí tak moc nešlo. Jednou jsem byla svědkem toho, že dostala od maminky vynadáno - chvilku natahovala k pláči, ale když se slzičky ne a ne objevit, klekla na zem, opřela se ručkama a začala bušit hlavou o zem. ZDálo se mi, že něco říká, tak jsem k ní klekla a poslouchala - malá bušila hlavičkou tak, aby si neublížila, ale aby se praštila a po každé ráně jen řekla "bolí" a dělala to do chvíle, kdy se konečně vyrojily slzičky a ona se mohla vítězně rozeřvat. Ze začátku jsem nechápala, ale pak jsem zjistila, že to dělá pokaždé, když někdo zvýší hlas a ona chce řvát a nejde jí to.

vojtisek2007
22. črc 2008

Ahoj maminy,
tak náš vojta tohle dělá taky - a fakt bych řekla,že je to proto, aby na sebe upozornil - dělá to taky z ničeho nic, protože ví, že když ho uvidím na zemi a bečí - tak maminka přiběhne a pofouká.... 😝 a hned má pozornosti dost.Ale je taky pravda,že si hodně dává pozor, jak tou hlavičkou o zem tlouct,aby ho to nebolelo 😀 😀 😀 ,to jsme už vypozorovali...Ikdyž teď už to udělá jenom občas, takže to opravdu přejde samo a žádný odborníky bych do toho netahala. 😉

zanulav
22. črc 2008

Holky to znam tomašek jak mel 13 měsicu tak jak se vztekal tak hlavou bil o dveře o zem dlažbu řval a tloukl naštestí si neublížil ale muselo ho to určite bolet spíše na sebe tak upozornoval ale za měsíc ho to už přešlo. 😵 Chce to trpělivost ale nejspíš hlídat aby si bobanci hlavičku nerozbili 😨

janulle22
24. zář 2008

holky..pomooooc malej se zacal mlatit o vse hlavou...rukou si naplaca a nebo pestickou...co s tim mam delat...?bojim se jestli neni nejakej postizenej nebo tak...jinask vesele dite...

petule.h
29. zář 2008

taky jsme to měli, mlátil se hlavou do dveří, dokonce i do betonu, až měl na hlavě tečky od kamínků(krvavé), přešlo to samo asi do 2 měsíců...je to období...neboj určitě to zmizne..tom to dělal, když se vztekal

krista
2. čer 2010

haninka (1 dítě) - Včera ve 21:14
Ahoj maminky,
naše malá (20m) se plácá do hlavičky když je vzteklá, není po jejím, nebo chce na sebe upoutat pozornost..je to normální? nevim jak ji to odnaučit. Nejdřív jsem ji to vysvětlovala, že se to nedělá, že se nikdo neplácá, že je náš miláček atd. ale dělá to pořád..takže už jsem naštvaná a řikám, že se půjde uklidnit za dveře, pomůže to na chvíli...
Je to normální? co s tím??
Přidej odpověď

vercak. (1 dítě) - Včera ve 21:23
hani - tohle dělala kamarádky holčička, když byla v tomhle věku. prostě kamarádka to brala tak, že jí nemusí mlátit, že se mlátí sama, taky to dělala jen když dostala za něco vynadáno nebo se vztekala. Je možný, že to dítko ví, že něco provedlo, tak se už preventivně trestá Jako je to jen moje doměnka

haninka (1 dítě) - Včera ve 21:33
verco, a už přestala? nerada bych aby to dělala dál..nevim jak ji to odnaučit. Sama ji neplácám ( to musí fakt být aby dostala na zadaček), tak nevím, proč by se měla plácat sama..

kutcher
3. čer 2010

Náš to takhle dělal taky, strhavají tak na sebe pozornost a milují, když je někdo lituje. Chtějí dělat něco, kvůli čemu se tzv. rodič vyděsí a zvýší hlas, to táhne každé dítko - to, že se uhodí moc je už pak jen proto, že špatně odhadnou ránu, jako štěňata, když se kousnou - později to přechází v akt vydírání rodiče: Nemůžu? tak se praštím, ty mě budeš litovat a třeba povolíš! toť můj názor, u malého byly rány tak velké a upřímně mi to trhalo srdce, tak jsem mu v bazáči za pár šupek koupila domácí helmičku proti úrazúm NO SHOCK a musím přiznat, že ho to rychle přešlo.

keba
4. čer 2010

Ahojky holky..tak přesně co zde popisujete bylo i u nás!!Naše Neli na sebe upoutávala pozornost když se jí něco nedalo nebo zakázalo tak že začla bouchat hlavou do zdi nebo do země..Celkem hodně kolikrát měla i modřinu...pak hulákala jak pardál a samozřejmně chtěla aby jí každý litoval a choval....zjistila jsme že čím vícjsem jí utěšovala tím častěji si takto pozornost vyžadovala...pak jsme prostě přestala reagovat na tohle její chování a ona postupem času to úplně přestala dělat.. 😉 Takže rozhodně bych doporučovala si dítka nevšímat a nereagovat na tuto situaci(samozřejmně dítě hlídat aby si samo nějak neublížilo) 🙂

mery.luu
4. čer 2010

Tohle mi dělal synáček taky. Jeho první donucovací prostředek k něčemu zakázanému bylo vztekání - viděl, že je mu to k ničemu, že to nepomáhá, tak začal lehat na zem a kopat nohama. Já ho jen překročila a s klidným hlasem mu vysvětlila, že až toho nechá, at za mnou příjde a šla jsem do jiného pokoje. Takže si taky nepomohl. V dalším levelu zkusil při vztekání bušit hlavou o zem, z počátku jemněji, a to zjistil, že jsem zbystřela, tak začal prát úplné pecky, až jsem měla opravdu strach, že si přivodí nějké krvácení do mozku ☹ Pak bouchal hlavou kvůli každé prkotině do všeho možného, zeď, skříň, zem...Tohle už mě vážně nenechalo klidnou a snažila jsem se mu vtom všemožně zabránit. Jenže tyto jeho stavy se opakovaly čím dal častěji, až byly na denním pořádku několikrát za den. Pak mě napadla spásná myšlenka - opačná reakce. Když začal zase bouchat, tak jsem mu u toho říkala: " ty zase boucháš? Tak bouchej, budeš mít bebí a budeš plakat....dobře taky si dělej bebínko, ale já ti ho neofoukám..." a podobně. Prosně jsem ho v tom začala ještě podporovat a říkat mu, že si dělá bebí, že to bude bolet jeho a né mě a podobně...Výsledek je takový, že to co dělal asi 2-3 měsíce, přestal během 3-4 dnů úplně dělat. Dnes si na jějaké bouchání hlavičkou ani nevzpomene 🙂 Tak doufám, že jsem trochu poradila a držím vám palce 🙂 Jo a zapoměla jsem dodat, že bouchání se odehrávalo přibližně od 18-21 měsíců

anoli85
10. říj 2012

Naše Sofinka se poslední dobou také často bije do hlavičky. Dělá to, když jí něco nechci dovolit nebo ji vynadám, aby něco nedělala a okamžitě se začne plácat rukou do hlavy. Není to nijak nebezpečné, je to jen takové lehké plácání, určitě ji to nebolí a někdy mi přijde, že si to dělá, aby se jakoby potrestala. Přitom ji nikdo nebije (když pominu občasné plácnutí přes prdku nebo přes ruce). Snad je to normální a přejde to, ale za tři týdny jdeme na 18ti měsíční prohlídku, tak se radší pro jistotu paní doktorce zmíním..

pomoc44
8. lis 2012

Prosím pomozte mi, me dítě se při např: učení, když něco špatně řekne, začne mlátit, ale je samo sebe, nikoho jiného.
nebo se taky často mlátí, a když k němu deme, dělá že si čte.
prosím o radu, už si malém spusobil otřes mozku

hellen1984
21. bře 2014

@petule.h Mám to samé mlátí se vzteky do hlavy a to mám dívku :D a dneska mě začala mlátit jsem ráda že to nic není jen ten vztek 🙂

1perinbaba
24. říj 2014

Ahojte! k tomu otľkaniu hlavicky o stenu: vola sa to PVS -postvakcinalny syndróm ,treba zajsť k homeopatovi a ten už pomôže.

madmamba
25. dub 2016

Malá tohle dělá často, má to z bolesti zoubků. Občas také ukazuje prstem na pusinku a pořád se v ní loví.

dencaf1
17. říj 2016

Ahoj holky, nemá někdo zkušenost s tím, že dítě bije hlavičkou o dlažbu aniž by bylo vzteklé, nebo si chtělo něco vynutit? Mám ročního syna, je vcelku hodné i když poměrně ukřičené dítě ale čas od času z nějakého důvodu praští hlavou o zem tak, že má na čele obrovskou bouli. Není to tak, že by spadl, nebo neudržel rovnováhu, prostě si hezky hraje, najednou jde na čtyři, a praští se tak nehorázně do čela, že má čtrnáct dní modřinu. Poprvé jsem si myslela, že je to experiment, potřetí už si to nemyslím....

inakra
5. lis 2016

@dencaf1 Dnes to náš prcek 11 měsíců také udelal a třikrát za sebou. Úplně jsme hledeli. Zvykli jsme si, že když je unaveny, tak se boucha rukou do hlavičky ale toto už je vazne moc. Taky vůbec nechápu co to má znamenat...

inakra
5. lis 2016

No, zvykli, to ani nejde, snažíme se mu v tom vždy zabránit. Ale četla jsem mnohokrát, že je to z únavy nebo rozjivenosti, tak jsme to tak neřešili ale to bouchání hlavičkou o zem mě hodně vyděsilo.

lasicek
5. lis 2016

Dělala to náhodou, když mu něco nejde? Hlavně při hraní ma něco v hlavě (svoji vizi, myšlenku) že chce udělat ale nejde mu to?

wildcat87
5. lis 2016

Maminky...studovala.jsem částečně dětskou psychologii a takovy placani.rucickama do hlavicky se nijak ani moc resit nemusi a ani se neresi.... jde pouze jen o vyzadovani si pozornosti ale pokud jak tady nektere meminky pisi si dite mlati hlavou o zem ci skrin nebo dvere...v poradku to.rozhodne neni...deti si sami cilene ublizuji i za predpokladu bolesti... je to tezke...nerikam ihned vyhledejte lekare a vasim detem neco je ...ale... v prvni rade zkuste vypozorovat zda neni neco zpoustecem a pozor muze se jednat.i o hlasiteji pustenou TV.. jelikoz i.to některým detem silne vadi ale urcite si to sami.neztisi.ani vam to nereknou protoze to neumi... spouštěcí věcí mohou být křik v rodině...vztek (je znamo ze deti neumi prohravat a z praxe mam overene ze vy prastite vztejy do stolu)...dite hlavou 🙂
Snazte se vypozorovat.zda.jde pouze jen o vztek a nebo se tyto veci odehravaji za urcitych okolnosti...vnější vlivy (zvuk..ticho..tma) verte ze 95% deti tady to dela.bud jen na upoutani pozornosti a pak doporucuji zvysit pozornost (ikdyz vim ze je to nekdy obtizne...sama mam.doma 2 letyho syna) a nebo něco tento stav vyvolává.
Můj syn zatím s timto nepřišel i kdyz nikdy nerikej nikdy ...ze 🙂
Omlouvam se za.chyby a.tecky ve vetach ale mam novy mobil a zatim nejsme kamaradi 🙂