Bílá boulička na dásni. Má co dělat se slinnou žlázou

suik
25. lis 2010

Malé se nedávno udělala na dásničce nahoře vpravo udělala taková bílá boulička jakoby velkej pupínek, nejdřív to vypadalo jako zub, ale ve dvou měsících mi to bylo divný 😅 . Doktorka ale říkala, že to má co do činění se slinnou žlázou a že to samo odpadne. Nikde o tom nemůžu najít víc informací. Nemáte s tím někdo zkušenost?

sylvka
25. lis 2010

ahoj,náš martínek to měl také.bylo mu myslím 3 měsíce,ale já myslela,že je to zoubek.nakonec mu to zmizlo okolo 5 měsíce.

suik
autor
25. lis 2010

@sylvka díky a nijak jste to pak neřešili? to to tam měl docela dlouho 😕
No doufám, že jí to nebolí - i když to nevypadá to a nepřekáží 😒
jen doufám, že pak nebudou nějaký potíže z toho. taky nechápu jak se to může udělat a co je ta boulička

jijitka
25. lis 2010

@suik malému se to taky udělalo na spodní dásni v době, kdy už měl dole 4 zuby. Nejdřív jsem taky myslela, že to bude další zub, ale bylo to dost vzadu (na stoličky ještě brzo) a zevnitř dásně. Nemyslím, že by ho to nějak bolelo nebo obtěžovalo, ani si tam nesahal. Zmizelo to samo, nevím ani kdy a jak 🙂

kikimaruska
25. lis 2010

Malému se tato boulička udělala také, asi okolo 8 měsíce...zuby ještě neměl (první až po roce), takže jsem myslela že roste první zoubek, ale pak to po čase zmizelo samo, jak píší holky.

monja
30. lis 2010

Lukasovi se to ted udelalo taky, zoubek to asi neni.ale pekna bila tecka dole vpredu na dasni.tak uvidime,co z toho vyleze...

suik
autor
30. lis 2010

@monja taky to začalo nenápadnou tečkou, teď jsem dlouho nezkoumala jestli to tam ještě má....doktorka říkala, že to odpadne, ale nevím jestli nebude vadit že to spolkne ☹

monja
30. lis 2010

@suik ta Lukaskova tecka je primo v dasni, ta mu upadnout nemuze. Sofince se urcite nic nestane,kdyz to spolkne..je to jenom kousek nejake tkane nebo tak 🙂

zuzau2
30. lis 2010

Ahojky, jedna dcera to také měla...asi 3 měsíce jí to nemizelo a teď z ničeho nic koukám, že je to pryč. Doktor nám řekl, že jde o cystu, jsme objednaní i k zubaři na příští týden, ale už to není ani třeba. Může jít také o moučnivku... na to je genciálka, ale to by měl určit doktor. Někdy může moučnivka dost potrápit, protože bolí.

suik
autor
30. lis 2010

@monja to asi ne, spíš jsem myslela aby to nevdechla nebo tak.

@zuzau2 moučnivku vyloučila...o zubaři nic neříkala. Má to tam furt. No hlavně že to nebolí.

zuzau2
30. lis 2010

@suik nás poslal k zubaři, prorože už je holkám rok a hlavně kvůli té bouličce, ale jak jsem psala, zmizelo to, tak přeju ať vám to taky co nejdříve zmizí 🙂

teddyx2
3. pro 2010

My to máme od 3. měsíce, zatím to nezmizelo. Doktorka říkala, že se to občas dělá a dál se tím nezabývala, takže doufám, že to odpadne samo, jak říkáte

vejunka85
14. čer 2012

Maminky, nám se také udělaly bouličky na dásních a doktor říkal, že to budou asi ucpané žlázky. Na straně dásně má jako pupínek, který vypadá jako beďárek a na dásních jak rostou zuby má bouličky. Má to na levé a pravé straně a nevím zda jí to vadí nebo ne. Normálně si myslím že ne, ale když si tam strká hračky, tak se u toho děsně vzteká a tak nevím jestli kvůli tomu, že jí to třeba svědí nebo že z těch hraček nich neteče 😀. Dávaly jste na ty dásničky něco?? Děkuji