Bio výrobky. Snažíme se jíst zdravěji

chechta
6. zář 2006

Ahojte holky, chtěla bych vědět jestli je tu někdo stejně ulítlej jak já. Poslední dobou se snažím kupovat bio výrobky, případně potraviny bez umělých konzervantů, barviv, glutamanu atd..
Snažím se jíst zdravěji - něříkám, že se mi to vždy daří, ale alespoň některé výrobky jako třeba bílou mouku jsem zcela vyměnila, za celozrnou a to stejně s cukrem ten mám jen přírodní s melasou nebo třtinový.
chtěla bych taky, aby mé děti neměli problém s obezitou a různými neduhy dnešní doby a chtěla bych jim už od mládí vštěpovat jak správně a hlavně zdravě jíst - jste na tom někdo jako já?? 🙂

chechta
autor
20. srp 2007

JJ na jogurty jsem se teda nedívala jen vždycky vídím, žervé sýry atd... a ty jsou fakt cenově někde hodně mimo
U nás celkem ty modrobílý mají - taky je to asi 10km od nás, ale ta Farma hold teď hodně velkou poptávku. No nejhorší je když mají mladý a kozičky musí kojit - to je pak produktů zatraceně málo 😒

jmisa jj teď je mám v ledničce a fakt tam ten škrob je 😉

jmisa
21. srp 2007

My jsme prostě na bílý jogurty, podle chuti tam přihodíme ovoce nebo manža si dává lžičku marmeládu, kterou taky kupuju v BIO prodejně, je bez přídavku cukru a konzervantů, takže se rychlejc kazí, ale tím, že si to manža dává do jogurtů nemáme problém.
Děti mojí sestry dostávaj taky jen bílý jogurt s ovocem a jsou v pohodě 🙂 Asi je to o zvyku.

chechta
autor
21. srp 2007

jmisa - no já mám taky ráda bílý, ale někdy mám období kdy si musím kupovat i ochucený a manža má ochucený rád. A te mám prostě období kdy musím mít furt čokoládový jogurty 😀 no co člověk nadělá - po těhu to zase bude jiný 😉

jmisa
21. srp 2007

Chechta, tak já jedinou výjimku dělám u těch kozích, ty si kupuju i ochucený 🙂

chechta
autor
8. zář 2007

jmisa jsem asi ochucený kozí jogur ještě neměla. Ale měla jsem ochucené kozáí mléko a kefír. To je ňamka

noelka
18. říj 2007

Tak jsem dnes koupila boi mrkev v Hypernově. Podle popisku je z Deblína 😉
Jinak tam mají i další ovoce a zeleninu v bio kvalitě a pravidelně to doplňují.

listicka77
18. říj 2007

Fakt? To je dobrá zpráva. Já měla v sobotu u známých biobanán s Tesca. Byl normálně žlutý, ne jako ty zelené z Plusu, které nikdy nekupuju. Takže už i v Tescu rozšiřujou biosortiment. Ale já Tesco nerada...

chechta
autor
26. říj 2007

lističko koukám, že už jsi v 25tt - jak se daří?
No já ted teda s tím jídlem dost bojuju - malej trpí na prdíky tak mi příjde že nic jíst nemůžu.
noelka s tou hypernovou jsi mě potěšila - u nás má bio sortiment zeleniny jen spar a billa. v bille většinou zrovna to co chci nemají a spar je cenově trošku mimo realitu 😝 jako za shnilý jabka 90kč - tak to je fakt síla

listicka77
26. říj 2007

Snad vše OK, Chechto.

elitera
26. říj 2007

Holky, to je super téma 🙂 (místo psaní bakalářky si tu čtu o bio 😀) Mam hroznou radost, že je čím dál víc lidí, co jim není ukradenej svět kolem 🙂
Jinak k těm jogurtům, ona activia je taková "krásně vláčná, jemná..." blablabla, holandia je normálně tuhá, což jogurt má být. Takže i v tom je vidět rozdíl. My kupujem skoro jen tu hollandii (ale teď ji u nás ve sparu dlouho neměli, nevim, co se děje), dáváme si ji na müsli. Časem dospějem snad k dokonalosti některých z vás - skoro všechno si dělat sami 🙂 Oboje rodiče naštěstí máme na vesnici (resp. moji rodiče vesnice -> brambory, mrkev, jabka...; manželovi rodiče v Jihlavě, ale na kraji města a se zahrádkou a tchyňka je z rodu "ta ženská snad zavařuje i šišky", takže máme domácí marmošky, šťávy... 🙂)
Jinak bavily jste se tu taky o moštech a dalších, super mošt je z Hostětína, je v zelených skleněných flaškách jako bývaly mattonky a mají cedulku bio nebo selský jablečný mošt. Sami říkají, že kvalita je ta samá, ale na "selský jabloně" nedostali certifikát, protože nějak nebylo zjistitelný, kdo je kdy vysadil nebo co, prostě takováhle nějaká blbinka, ale fakt je to suprový 🙂

Bio zdar! 🙂

noelka
26. říj 2007

Jé, Chechto, mně úplně uniklo, že už máš mimí 😵 Tak posíláme s Nelí velikánskou gratulaci 😉 Tedík je kouzelnej 😵
A neklesej na mysli. Já taky ze začátku jedla jen bílý jogurt, staré pečivo, brambory, rýži, těstoviny a kuřecí nebo krůtí maso. Ze zeleniny jen mrkev. S ovocem to bylo lepší. Teď už je výběr větší, ale zelí nebo luštěniny, příp. čerstvé pečivo ještě neriskuju. Nelinka na prdíky taky dost trpěla. Hodně nám pomáhaly masáže.
A ty ceny v Hypernově jsou celkem přijatelné - záleží na druhu.

listicka77
26. říj 2007

Chechto, já jsem mimo, taky jsem ti úplně zapomněla pogratulovat! Tak ať se vám vše daří a je vám spolu dobře. 🙂

elitera
26. říj 2007

Přidávám se ke gratulantům 🙂
Jinak dneska jsem byla "na lovu" a místo mamuta jsem přivlekla cizrnu. Zkusim z ní tu polívku, co tu někdo psal recept. Manžel není doma, ale moc se na to po telefonu netvářil, jako že co prej s tím budem dělat 😀
A taky jsem konečně sehnala v ČR dělanej hnědej cukr. Jupí. No a pak jsem teda zhřešila melasovým cukrem z Mauritia, ale to je minoritní záležitost 🙂

elitera
30. říj 2007

Ženský, to je šílený! Koupila jsem si Biokuchařku Hanky Zemanové 😀 A zítra bude cizrna na paprice, fakt se na to těšim 🙂

noelka
30. říj 2007

Tak to přeji dobrou chuť. Také jsem ji vyzkoušela 😉 A byla to mňamka.

listicka77
31. říj 2007

Byla jsem včera v hypernově a koukala na to bio. Bylo to nějaké probrané, spousta zeleniny nebyla. A já se tak těšila na mrkev!!! No co, aspoň jsem koupila zlevněné kozí jogurty.

aknela75
31. říj 2007

22jjhijijziujh jjjjkikjnjhczgzgczgczgcxgtrxxxxxm mn bvciijhhkuu99

aknela75
31. říj 2007

Omluva, to jsem nebyla já, nýbrž můj syn. 🙂

chechta
autor
31. říj 2007

aknelka 😀 😀 😀
elitera jé koukám, že už jsi si kuchařku koupila tak ti ten recept psát nemusím - omlouvám se, ale ted na o pisování knížek fakt nemám kdy - na počítači sedím jen když mi malej spí na ruce a to datlování jednou rukou je tak na pár odpovědí v diskuzích 🙂

elitera
31. říj 2007

chechta, to je v pohodě, stejně děkuju 🙂

chechta
autor
31. říj 2007

tak at chutná cizrna na paprice - tu si ted jen tak nedám - to bych se prckovi pomstila 😝 ale až budu moct tak se přecpu luštěninama k prasknutí a pak asi budu lítat nad městem 😀 😀 😀 😀 😀

aknela75
2. lis 2007

Chechto taky dodatečně gratuluju k prcíkovi. Ať Ti dělá jen samou radost. 🙂

prodigy
4. lis 2007

Zdravím, zkoušela jste některá paštiky od Alnatury, které se prodávají v DM drogerii? Mají na ně teď slevu 25% při koupi čtyř kusů, tak to chci zkusit. Nejsou moc ostré? Chci je dávat rok a půl staré dceři.
A ještě mám jeden dotaz: nemáte tip na dobrý a ne moc drahý bio kečup? Včera jsem četla složení normálního kečupu a oči mi přecházely hrůzou 😒 .
Díky,
Prodigy

listicka77
5. lis 2007

Prodigy, kdybys netrvala na bio kečupu, tak v kečupu Heinz celkem nic není (tedy není tam jediné éčko, pokud ti vadí i cukr, sůl a koření, tak to bude problém). Nedávnno jsem narazila na nějaký český bio (Otma?) a ta cena zas tak strašná nebyla, ale měli ho v našem málo zásobeném obchodě celkem náhodně a pak už jsem ho neviděla.

prodigy
5. lis 2007

Lištičko, díky za tip. Nebusí být zákonitě bio, šlo mi o ta éčka. Moc díky za tip. Mrknu na to a nejspíš zakoupím!
Prodigy

listicka77
5. lis 2007

Prodigy, jinak běžně v kečupech jsou hlavně zahušťovadla (jiná éčka snad ani ne), právě ten jediný Heinz ho nemá. V těch levných je to samozřejmě samé zahušťovadlo a žádné rajče. Ale i v drahých kečupech zahušťovadla jsou a není to kvůli šizení, ale kvůli zjemnění chuti (ne každý má rád tak výraznou rajčatovou chuť).

lu777
7. lis 2007

jj, Heinz je dobrý.. taky jsem se divila, když jsem mrkla na složení, že je to vcelku ok 🙂 ono to většinou odpovídá chuti a ceně, věci, které chutnají přirozeně a dobře (jako Heinz nebo třeba zmrzlina Haagen Dasz, mě teď napadá), mají většinou "normální" složení 😅

novako
7. lis 2007

Ahoj holky, pro všechny, které to zajímá dávám odkaz na tzv. éčka. Najdete tam seznam éček, jak se používají a jestli jsou škodlivé nebo ne. http://ecka.foxnet.cz/odkazy/symbol_e.html

chechta
autor
8. lis 2007

Novako jednou jsem měla půjčenou knížku, ale odkaz na netu je určo lepší 😀 díky

Já používám kečup od Alnaturu a je výbornej - je teda krapet dražší, ale stojí to za to

novako
9. lis 2007

Všechny kečupy, které se prodávají v skle, jsou v pohodě. Horší je to s kečupy prodávanými v plastu. Ty bývají chemicky konzervované. Kečupy ve skle obsahují max. škrob (to dokonce i ty nejlevnější z různých diskontních prodejen).