Bio výrobky. Snažíme se jíst zdravěji

chechta
6. zář 2006

Ahojte holky, chtěla bych vědět jestli je tu někdo stejně ulítlej jak já. Poslední dobou se snažím kupovat bio výrobky, případně potraviny bez umělých konzervantů, barviv, glutamanu atd..
Snažím se jíst zdravěji - něříkám, že se mi to vždy daří, ale alespoň některé výrobky jako třeba bílou mouku jsem zcela vyměnila, za celozrnou a to stejně s cukrem ten mám jen přírodní s melasou nebo třtinový.
chtěla bych taky, aby mé děti neměli problém s obezitou a různými neduhy dnešní doby a chtěla bych jim už od mládí vštěpovat jak správně a hlavně zdravě jíst - jste na tom někdo jako já?? 🙂

chechta
autor
24. led 2007

Noelka jojo je to těžký, ale nějak to zvládnem. Musíme bojovat - sýry ty taky teda nemusím. Co mi třeba dělá docela dobře tak jsou různé koláčky, loupáčky a sámé takové výborné sladké věcičky. Jinak je to těžký s pitím - měla bych hodně pít, ale ať se napiju čehokoliv - vodou počínaje a čajem konče tak strávím hezkou chvíli na záchodě. Teď jsem přišla na to, že asi budu muset tekutiny doplňovat pomocí ledu - když ho cumlám tak mi pak z toho není až tak moc špatně a dodávám do těla vodu - jsem zvědavá kdy dostanu angínu 😀 😀

noelka
26. led 2007

Loupáčky jsem dříve vůbec nejedla a teď si je dám občas s velkou chutí (jedna z mála sladkých věcí, které jím - mně totiž teď sladké skoro vůbec nechutná - jestli jsem měla dohromady 20 kousků vánočního cukroví, tak je to hodně...)
Nezkoušela jsi pít roibos čaje? - ty nevadí a pokud nejsou s kousky medu, tak mi moc chutnají - a hlavně v těhotenství nevadí 😉

chechta
autor
27. led 2007

noelak zkoušela jsem úplně všechno, ale můžu teď říct, že se mi fakt chutě a nechutě mění ze dne na den. Včera jsem konečně mohla začít pít vodu - musí být pořádně vychlazená s 10 kusy ledu, ale jde to. 😀 Jsem zvědavá co si mimísek bude vymýšlet dál 😀 Včera jsem měla strašnou chut na svíčkovou tak jsem si ji musela udělat ňam ňam je moc dobrá 🙂

kitka123
27. led 2007

Cau holky, to je super, ze tu je tohle tema, aspon mam radost, ze je nas vic kdo se snazi o zdravou stravu. Ja jsem zacala uz 3 roky pred tehotenstvim (bez cukru, ecek, bile mouky, biopotraviny...) a ted pokracuju i u sveho ditete a musim rict, ze se to urcite vyplatilo: bez problemu tehotenstvi, kojeni, mala nezazila zadne boleni briska, reakce po ockovani ... a hlavne tim, ze nezna cukr ho nevyzaduje a pekne papa zeleninku a zdrave potraviny

chechta
autor
1. únor 2007

kitka taky si myslím, že když dítěti od malička nerveš sladký čaj a tunu soli tak to dítěti nevadí. Je jasné, že až začne chodit do školky aškoly tak bude určitým vlivům vystaveno, ale důležité je co mu dáme do základu my 😀

kitka123
2. únor 2007

Chechta, ja se zdrave stravuju asi ctyri roky, ale v tehotenstvi jsem taky mela obdobi, kdy jsem nemohla nic zdraveho ani videt. Tak jsem se snazila jist aspon vsechny mozny seminka, orechy a morsky rasy, kde je nejvic mineralu a kyselinu listovou v tabletach. Porad na tom budes lip nez maminky, ktere se stravuji cely zivot konzume. A na kojeni je nejlepsi sezamove seminko, ma strasne moc vapniku, normalne dopoledne snis par lzicek neloupaneho sezamu a vecer mas nality prsa, ale to te zatim jeste asi moc nezajima

mona81
11. bře 2007

ahojky holky, neznáte někdo recept na crosianty? Díky moc 🙂

halka
13. bře 2007

ahoj, chtěla bych se zeptat, zda můžu nahradit bílou mouku celzrnnou při příprvě buchet a moučníků.... popřípadě jen zčásti? Jaký druh cz mouky použít? Poraďte... Nebude mít potom koláč jinou chuť a strukturu?

kitka123
13. bře 2007

Ahoj halka, kdyz nejsi zvykla na celozrnou, tak zacni nejdriv pul na pul, treba celozrnna spaldova a kdyz ti to bude chutnat, muzes zvysovat pomery a obmenovat. Je to podle me otazka zvyku, ja uz treba pouzivam jenom celozrnne mouky. Do buchet je dobra i kukuricna, ma takovou nasladlou chut, ale te se dava jenom tak ctvrtina celkoveho mnozstvi, protoze je bezlepkova, tak aby to testo drzelo pohromade

halka
14. bře 2007

díky, zkusím

maja
20. bře 2007

Ahojte holky, vidím, že jste většina zapálená pro biopotraviny. To je super. Já se taky doma snažím vařit z kvalitních výrobků. Nemáte tip, kde by se dala nakoupit zelenina a ovoce v biokvalitě? V bile sice mají koutek, ale ta kvalita mě opravdu nenadchla. Taky mají docela dobré produkty bio fy Alnatura v DM drogerii. Doporučuji!! I mlsky pro dětičky jsou moc mňam!! Tak šiřte dál osvětu o zdravém stravování, až nám ten češký bůčkový národ nepraskne!! Br, Br!!Ahoj MAJA

lajla
20. bře 2007

Ahojki, nevím odkud jsi, ale začali prodávat bio ovoce a zeleninu v Intersparech, tak bys tam určitě něco sehnala 😉

halka
20. bře 2007

a jak je to finančně náročné?

chechta
autor
28. bře 2007

Máme spar naproti baráku a biozelenina a bioovoce jsou tam velmi cenově náročné - tuším, že to u nás už zrušili, protože to asi nikdo nekupoval - banány 99kg apd. - všechno bylo rozhodně znad 50kč za kg a kvalita tomu rozhodně neodpovídala aspoň tea u nás - to v Bille mají u nás biozeleniku a ovoce lepší.
Halka bohužel nevím odkud jsi,a le biopotraviny kde prodávají i zeleninu a ovoce je v Brně ve Vaňkovce - ceny jsou tam ale hodně nadsazené i bioproduktů - stejné produkty u nás seženu ve zdravé výživě levněji.

Maja jj Dm je výborné - taky kupuju výrobky Alnatur - teda teď moc ne - miminko si strašně vymejší a asi si myslí, že co je zdravé to není dobré takže jsem dokonce po dvou letech používání celozrné mouky koupila mouku bílou, protože cokoliv bylo z celozrné mouky jsem v sobě neudržela - teď už to snad bude lepší tak zase budu testovat co vydrží 😀 Začínám celozrnejma rohlíkama 😀 😀

halka
28. bře 2007

ahoj, já jsem z Prahy, no přiznám se, že stovku za kilo ovoce bych nedala. V létě mám hodně věcí od rodičů ze zahrádky, jinak nakupuju v tržnicích u Vietnamců, zdá se mi, že mají ovoce a zeleninu nejhezčí,alespoň tady v Praze. Co se týče cz pečiva, četla jsem, že hlavně dětem může způsobovat potíže s trávením, takže pozor a spíš asi postupně nebo míchat bílou mouku s cz.

petka80
1. dub 2007

Zdravim vsechny bio-priznivce. Taky se snazim jist zdrave a bio 😉 Dneska jsem byla v Intersparu a maji tam novy koutek s bio vyrobky, tak jsem byla nadsena, doporucuju prozkoumat 😀

chechta
autor
12. dub 2007

halka jsem zvědavá co bude mimčo jíst - teď co je v bříšku tak si pěkně vymejšlí co můžu a co ne.

petka a co ceny? U Vás jsou vpododě?

Byla jsem v brně a nakoukal ve Vaňkovce do jejich bioobchůdku chtěla jsem si koupit dýni hokaido - jenže tam měli kilo za 150kč a jedna ta maličkatá dýněčka váží asi 1,5kg - tak jsem to vzdala - hlavně to neumím připravit a jednou když se mi ta dýně dostala do ruky tak jsem to neuměla zpracovat - ted na to mám sice už recept a postup, ale na experimenty se mi to zdá vážně hodně drahý.
Už se těším až budou na trhu dýně staršně je miluju, ale to si musím ještě pár měsíců počkat

kitka123
13. dub 2007

chechta, dyne hokaido jsou vyborny, ale chce to se zasobit kdyz je sezona, vydrzi celou zimu, ja mam jeste ted nejake od lonska ... 150 kc bych za ne teda taky nedala 😉

chechta
autor
13. dub 2007

kitka a kde je skladuješ? my bydlíme v paneláku a příjde mi že se tu nic skladovat nedá - jedině, že bych si je uložila u našich ve sklepě, ale to bych na ně zaručeně zapomněla 😖

kitka123
13. dub 2007

chechta, jasne ze je taky skladuju u nasich ve sklepe 🙂 Sice by byly urcite pekna okrasa v kuchyni, ale v tom teple by asi dlouho nevydrzely

ikarkulka
13. dub 2007

ahoj holky, sice ještě miminko neplánujeme (čeká nás teprve svatba), ale zaujalo mě tohle téma... taky kupujeme převážně bio. je to sice dražší, ale určitě to za to stojí.
dříve jsem mívala problémy s kůží, často mě svědilo celé tělo a jak jsem se škrábala, naskakovaly mi potom takové malé pupínky.
od té doby, co jím bio, tyhle problémy nemám. taky se mi zlepšilo zažívání a tak vůbec.
rozhodně hlasuju pro bio! 😉

jo a k dýni - já ji dávám normálně do lednice, vydrží tam úplně v pohodě

noelka
14. dub 2007

Ahoj holčiny,
hlásím se po delší době. Včera jsem se byla podívat v Plusu na tu jejich novou řadu bio výrobků - a pár už jich máme doma (např. tvaroh, mléko, celozrnné lupínky atd.).
Před týdnem jsem dostala takovou houbu (něco jako kombucha), která za 24 hodin dokáže přeměnit mléko v kefír/acidofilní mléko. Každý den tak máme s manželem domácí kefírek (teď bude i z bio mléka 😉). Pije se to vždy 20 dní, pak se dělá 10 dní přestávka (v té době je možné si z toho udělat tvaroh). Tak kdybyste měla některá zájem a jela přes Ústí, tak dejte vědět (až mi naroste další houbička, podělila bych se 😉).

chechta
autor
14. dub 2007

kitka tak to jo - ty sklepy v rodiných domech to je prostě pohádka.

ikarkulka to jo, když si člověk koupí nějakou přijatelnou velikost a má jednu tak určitě, ale kdybych se chtěla zásobit na zimu tak bych potřebovala větší prostory.

noelka díky za nabítku, ale přes ústí asi jen tak nepojedeme - za svůj život jsem tam byla jen jednou a to ještě ze základkou 😀

Holky chtěla jsem se ještě zeptat co používáte za maso ( teda jeslti nejste vegetariánky) - používáte bio maso nebo kupujete normálně v obchodech. Já jsem teˇhodně najela na trend, že vždycky koupíme celé nějaké zabité zvíře u nějakého soukromníka, které běhá normálně po venku a prostě není z velkochovů a pak ho máme v mražáku - většinou to byla krůta, ale teď jsem si koupily pštrosa. Někde jsem i četla, že je tohle maso zdravější než kuře a krůta. Je to teda tmavé maso hodně to připomíná hovězí - chuťově ale ne. Je to moc dobrý tak jeslti na to někde narazíte tak doporučuju

macik
14. dub 2007

Holky, prosím dejte mi nějaký typ na zdravé dobrotky pro děti. Vedu kurzy, kde je zvykem na konci hodiny dávat bonbon, já ale klasické bonbony dávat nechci. Dívala jsem se po nějakých bio, ale ty jsou zase docela drahé a vzhledem k tomu, že máme velké výdaje za pomůcky a spotřeba sladkostí by byla dost velká, tak hledám levnější variantu, ale přitom dostatečně lákavé pro děti a hlavně bez cukru a podobných škodlivin. Máte nějaké typy?

listicka77
15. dub 2007

Holky, můžete mi někdo napsat ten recept na špaldovou bábovku (třeba přes IP)? Teda doufám, že se o ní psalo v téhle diskusi a že tu nebudu za blbku. Já jsem se od vás nakazila a koupila špaldovou mouku. Právě jsem strčila do trouby koláč, na který byl recept na obalu mouky. Jinak už léta peču z celozrné "normální" pšeničné mouky, můžu se podělit např. o recept na kynutý koláč s drobenkou, který mi moc chutná (manžel má občas kecy, že to škrábe v krku, ale jinak si taky nestěžuje). Přijde mi, že ty věci z celozrné mouky úplně jinak voní... Ale špaldu jsem ještě nezkoušela, nějak jsem dosud nevěděla "co s ní". Tak uvidím, co ten koláč v troubě, ale ráda bych zkusila i tu bábovku.
Dnes jsem koukala v Hypernově po bio mase (myslím, že tu někdo psal, že ho tam mají) a kde nic tu nic. Asi jim to v našem stotisícovém zapadákově nestojí zato. Já jsem teda vegetariánka, ale manžel by bez masa asi umřel. Tak mu ho teda s lehkým odporem připravuju. No ale radši bych mu kupovala bio. U nás měli jen v Carrfouru a ani nevím, jak je to teď, co je to Tesco, a stejně jen hovězí a to on moc nejí. Radši kuřátko nebo prasátko. To jsem v bio kvalitě nikdy nikde neviděla...

kitka123
15. dub 2007

chechta, pstrosa teda neznam, jeste jsem na nej nenarazila, ale kruta je stoprocentne lepsi nez kure. Kure je spis hormonalni produkt nez maso, kdezto kruty nesnasi ani hormony ani antibiotika, takze do nich tyhle sajrajty nemuzou cpat.
Jinak s biomasem je celkove problem, obcas se nekde objevi, ale vetsinou ho pry pro maly zajem zrusi. Asi je fakt nejlepsi, kdyz mas moznost koupit od nekoho, kdo sam chova. Myslim, ze aspon kvuli detem stoji za to, dat si tu praci a sehnat ho 🙂

kitka123
15. dub 2007

macik, zkus treba javorove lizatko, obsahuje pouze javorovy sirup a glukozovy sirup. Teda zadna barviva, chemicka ochucovadla, cukr... nereknu ti presne cenu, ale urcite to nebude velka investice.

noelka
16. dub 2007

listicko, v Hypernově v ÚL bohužel žádné bio maso nemají - aspoň jsem ho tam nikdy neviděla. Napadá mě jedině poptat se v obchůdku zdravé výživy nad Fantazií (je to v Pivovarské ul. nad Zdravým spaním) - prodávají tam i koření. Jinak kousek od Litoměřic by měla být nějaká farma, ale nikdy jsme tam ještě nebyli. Jo, a v Plusu teď mají bio salámy - ale ty nekupuju (nebo spíš jen výjimečně)...

kristi
16. dub 2007

uz jste nekdo mel tu Bio zmrzlinu z Plusu??

noelka
16. dub 2007

Ještě ne, zatím mám vyzkoušenou vegetariánskou pizzu, celozrnné lupínky a bio mléko. Zítra budu mít k obědu bio brambory s bio tvarohem - vše z Plusu 😉