Bio výrobky. Snažíme se jíst zdravěji

chechta
6. zář 2006

Ahojte holky, chtěla bych vědět jestli je tu někdo stejně ulítlej jak já. Poslední dobou se snažím kupovat bio výrobky, případně potraviny bez umělých konzervantů, barviv, glutamanu atd..
Snažím se jíst zdravěji - něříkám, že se mi to vždy daří, ale alespoň některé výrobky jako třeba bílou mouku jsem zcela vyměnila, za celozrnou a to stejně s cukrem ten mám jen přírodní s melasou nebo třtinový.
chtěla bych taky, aby mé děti neměli problém s obezitou a různými neduhy dnešní doby a chtěla bych jim už od mládí vštěpovat jak správně a hlavně zdravě jíst - jste na tom někdo jako já?? 🙂

chechta
autor
7. kvě 2007

Holky Zdravím, tak jsem byla v tom Plusu a ten sortiment biovýrobků mě dost zklamal. zelenina = katastrofa - napůl nahnilý, občas plesnivý - banány byly zelený jak brčál. Co se týče samotného plusu už vím proč jsem tam nikdy nebyla - no klasický diskont - byla jsem fakt znechucená. Koupili jsme akorát Biomléko a s Olmou se to teda nedá vůbec srovnávat a ještě jsme se blbci nekoukli na trvanlivost, která byla jen do druhého dne - takže taky kdo ví jak dlouho jim tam ty výrobky leží - takže jsem dala plusu červenou a už mě tam zřejmě nikdo nedostane jen ve stavu nejvyšší nouze 😒

noelka
7. kvě 2007

Ahoj Chechto,
tak to mě mrzí ☹ Já si tam teď pravidelně kupuju akorát celozrnné lupínky (na nich teď doopravdy ujíždím - mám je pravidelně k snídani 😅) a vajíčka. Ovoce a zeleninu tam většinou nemají, tak není co řešit. Jinak se tam dostanu tak jednou za 14 dní (a úplně to stačí) - musím se hooodně obrnit, protože jsou tam hrozně neurvalí lidé (minule mi jeden padesátník málem vrazil do pupíku 😠)

aknela75
8. kvě 2007

Ahoj holky,

díky za recepty na ten chleba a za odkazy na webové stránky ohledně receptů na chlebík.
Ještě jsem se chtěla zeptat, co víte o používání mikrovlnky. Je to přímo škodlivé nebo to jen ničí vitamini apod. v potravinách. Prosím, dejte mi někdo vědět. Ráda bych to věděla neb občas něco ohřeju, tak nevím, co tím způsobuju mým dětem. Díky.

cmelinka
3. čer 2007

Ahoj, jsem tu dnes poprve....mam dotaz ohledne kureciho masa. Jsem z Liberce a zatim jsem nenasla jedinou prodejnu nebo farmu kde sehnat bio kureci nebo bio kruti maso..ani v okoli Liberce ☹ Hovezi maso uz kupujeme jen na farme, ale s drubezi je to docela bida..
Mam malou dcerku a moc rada bych ji davala neco zdravejsiho nez hormony a antibiotika..
Nemate nekdo pro me tip kde ho sehnat?
Moc diky..

chechta
autor
4. čer 2007

Cmelinka koukala jsem na nějaký seznam Eko farem, ale te nemůžu najít to co hledám zatím ti sem hodím jeden odkaz, ale tam není napsané co prodávají
http://www.kez.cz/main.php?pageid=257&cli_actio...

chechta
autor
4. čer 2007

http://www.pro-bio.cz
zkuš se podívat i tady, ale s drůbeží je všeobecně asi největší problém

cmelinka
4. čer 2007

Ahoj, dekuju za reakce, zkousela jsem obe stranky, na jednu jsem napsala dotaz, tak uvidime, jestli prijde odpoved a jinak jsem volala do Prahy do prodejny Albio, kde kureci prodavaji...slava!!Pocitala jsem s vysokou cenou, ale stejne me to posadilo na zadek...uvedu priklad:
kure cele - 350kc/kg
kur.prsa - 931kc/kg
kur.stehna - 479kc/kg, prsa s kuzi 738kc/kg
kureci kridla - 223kc/kg
Jojo, zivot je boj! 😕

halka
4. čer 2007

cmelinka, a za kolik a kde kupuješ to hovězí (jsem z Prahy)?

chechta
autor
4. čer 2007

cmelinka no tak to je teda fakt síla - tak takovéhle ceny jsem opravdu nečekala

cmelinka
4. čer 2007

halka, hovezi kupuju za 100kc/kg u Tanvaldu v Plavech, je to Farma Filoun....kdyz budes mit cestu na sever, vydej se tam, ale porazi se jen na jare a na podzim, takze by bylo fajn tam nejdriv zavolat a maso si objednat. Prodava se po 5 kilech, jsou to namichany ruzny kusy masa, je tam hodne na gulas, na polevku i na peceni...moc rada ho taky namelu a udelam treba lasagne nebo smes na spagety...mnam, to je masicko!A prodavaji tam i bio maslo, mleko, syry...proste super...a vsechno za fakt pekny penize...doporucuju.
Na kureci z Prahy 🙂 se fakt vykaslu, radsi budu male kupovat masozeleninove bio prikrmy...samotnou bio zeleninu sehnat takovy problem neni....

halka
6. čer 2007

no to je super, našla jsem jejich webovou stránku, bohužel se tam asi nedostanu. Nevíte některá z vás o něčem podobném, ale blízko Prahy?

lenkab
6. čer 2007
lidkaa
8. čer 2007

Ahoj holky,
čitě náhodou jsem našla tyhle stránky.Koukám, že se hodně bavíte o Bio potravinách.Taky se je snažím zavádět do našeho jídelníčku, hlavně proto, že mám dvě malé děti.A je fakt, že ta chemie na nás číhá na každým sáčku.A nejhorší jsou ty kokyna a hlavně ty gumový jenže něco člověk těm dětem koupit musí a dnes převažují hlavně ty nabarvený sajrajty.Ale to jen tak na okraj.
Spíš jsem se vás chtěla zeptat jsou tady otkazy na biofarmy, ale mě by zajímalo když si koupím malý kuře z normálního odchovu jsou zřejmě očkované, že?Nevíte někdo jak je to na těch ekofarmách a jestli se někde taková drůbež da sehnat, že by si ji člověk'vykrmil" doma.My bydlíme na vesnici takže by to i šlo.Ty ceny jsou hrozné.Já se posledně v bio obchodě koukala na krůtí prsa 200g stálo 290kč což je mazec.
Tak jestli o tom někdo víte tak písněte, předem díky.LIdkaa

hanulee
19. čer 2007

Ahoj holky, rada bych se k vam pridala. Udelala jsem si cas a cele jsem vas precetla. 🙂 S Bio teprve pomalu zacinam, takze hodne veci je pro me novych. Super jsou recepty, ktere tady pisete, jsem za ne moc rada! Muj manzel se napred na bio moc netvaril, ale ted je z nej nadseny stejne jako ja. Bydlime momentalne v Nemecku a se shanenim bio vyrobku tu neni problem - horsi ty ceny... 😒

Holky, chtela jsem se zeptat na tu mikrovlnku, myslim, ze tu o ni psala yana - mohla bys mi poslat, cim vsim mikrovlnka skodi? Mikrovlnku pouzivame, ale vim, ze bych se bez ni obesla. Jen porad nemuzu nikde najit, proc nepouzivat mikrovlnku. Predem moc diky! 🙂

listicka77
22. čer 2007

Ahoj všechny bio-maminky. Dnes vyšel v MF Dnes test na dětské výživy (teda masozeleninové příkrmy) a ty v bio kvalitě od Hippu tam skončily mezi nejhoršími! Mimo jiné kvůli vysokému obsahu sodíku (celkově se hodnotilo jak složení deklarované na etiketě odpovídá skutečnosti, obsah sodíku, obsah dusičnanů a myslím, že i subjektivně chuť). Kdyby měl někdo zájem, tak to seženu a přepíšu sem podrobněji.
Zkrátka ne vše, co je bio, musí být vždycky po všech stránkách dobré...
I když ten test nebyl zrovna asi dokonalý, asi se nehodnotily takové věci jako případný obsah zbytků antibiotik v použitém mase a podobné lahůdky.
Takže teda nehodnotím a dávám to jen jako informaci. Ale určitě bych nechtěla ládovat dítě solí... 😖

gedren
22. čer 2007

Listicko mohla bys napsat vic informaci? Hlavne co v tom testu dopadlo dobre 🙂 Chystame se v nejblizsi dobe najet na prikrmy, tak se kazde info bude hodit 🙂 Diky!

lenkase
22. čer 2007

Tady jsem to stáhla, ale můj názor je, že dětem se nemá dávat nic vařeného, jenom ze začátku syrové šťávičky a po 6 - 7 měsíci ke kojení pyré ze syrového ovoce a zeleniny, nejlépe doma vypěstované. Více vitarian.cz. Ahoj.

http://ekonomika.idnes.cz/kupovana-kojenecka-vy...

listicka77
22. čer 2007

Díky lenkase, zběžně jsem to na netu hledala, ale nenašla. Pro konkrétní výsledky jednotlivých výrobků je nutno si kliknout na ten link v článku a pak nejlépe hned stáhnout, protože idnes články velmi rychle vyhazuje a pak je nutné je hledat v archivu a to člověk musí být registrovaný (ale registrace nic nestojí). Já to stáhnu, kdyby měl někdo později zájem a už to tam nebylo, tak se ozvěte.
Mám ale trochu pochybnosti o tom testu. Stejně mi přijde, že je vždycky lepší připravit jídlo čerstvé doma než nějaké ze skleničky. To leda tak na delší cesty... 😉

chechta
autor
24. čer 2007

Ahojte,
holky já jsem k výrobkům od Hipp měla vždycky tak nějak odstup a a ni nevím proč a jak vidím tak dělám jen dobře 😀 Dost mě teda štvě, že údaj na skleničce neodpovídá skutečnosti - kór u těhle prťat je to nedůležitější. A když se ke všemu jedná o sůl 😠

hanulee
1. črc 2007

Ahojky, ten test v MF me zklamal. ☹ Nevim, jestli tomu verit nebo ne....
Jinak dnes jsme si udelali na veceri bio rybu a byla uplne uzasna 😵 Myslim, ze uz "normalni" kupovat nebudeme... Jen jsme jeste nezkusili bio maso, ty ceny jsou opravdu vysoke ☹ Samozrejme v kvalite bude veliky rozdil, to je jasne, jen jsem se chtela zeptat, jestli je to poznat na masu tak moc i chutove??

lenkase
2. črc 2007

Nově otevřená raw bio prodejna (kiosek) v Praze.
Zaručeně čerstvé, zaručeně tepelně neupravené,zaručeně bio.

http://www.lifefood.eu/prodejni-mista.html

chechta
autor
2. črc 2007

Hanule - no bio maso jako takové jsem taky ještě nezkoušela, protože tady u nás jsem na něj ještě nenarazila. Ale můžu ti říct, že co se týče třeba krůty a vepřového co jsme měli z domácího chovu tak to rozdíl je. Já teda vepřové moc nemusím hlavně poslední dobou - furt z toho cítím prase 😀. Kuřecí ted už skoro nekupujeme něco z něho cítím - prostě jak je strašně nadopovaný těma hormonama atd... určitě bio kuře či domácí kuře, který není nijak "rychlený" má chuť 1000x lepší. Te mám doma v mražáku pšstrosa a na vánoce zase asi budememe brát krůtu ( vše domácí chov) - takže já v obchodech ani maso nekupuju. V pátek jsem koupila biouherák pro manžíla - já to nejím, ale on nějak poslední dobou najel na tvrdší salámy tak ať do sebe aspoň neladuje tu chemii 😀 - jsem na to zvědavá ještě ho nechutnal

ajkah
2. črc 2007

Ahoj holky,
taky kupujeme Bio výrobky a kvůli této diskuzi jsem se sem přihlásila, abych mohla s Váma komunikovat a nejenom číst. Dočetla jsem se tady ale mnoho zajímavého. Myslím, že je důležité přemýšlet o kvalitě toho co člověk jí, protože organismus se za to odvděčí zdravým fungováním.
Hanulee, prosím Tě, kde jsi sehnala bio rybu? A zhruba v jaké ceně? Četla jsem, že je to velmi drahá záležitost. Přesto bych asi byla ochotná si připlatit, alespoň na ochutnání a porovnání určitě. Maso skoro nejíme, ale ryby s manželem máme moc rádi. Věřím, že chuťově to musí být úplně o něčem jinem.
Díky a zdravím Ajkah.

hanulee
3. črc 2007

Ahojky! 🙂
Chechta - to je super, ze mas moznost brat takto maso z domaciho chovu. Ja to tady (v Nemecku) co se tyce oblasti bio masa jeste moc neznam, tak nevim, kde by byla nejaka takova moznost, tak jsem se rozhodla, ze zkusim jednou koupit maso v Bio obchode. Pak dam vedet, jestli v tom byl rozdil. Veprove taky moc nejime, takze to vidim spis na kure nebo krutu. 😵

Ajkah, bio rybu jsem koupila v Bio obchode. Byla zmrazena, chlazene nemaji. Co se ceny tyce - byly to jen rybi prsty a vysly mne v prepoctu necelych 120,- Kc. Bylo jich tam ale jen 6 ks. Co jsem se divala na lososa, na ktereho se chystam priste 😵 😀 tak 2 ks (nevim ted presne kolik gramu to je) vysly zhruba 210,- Kc.
Jinak je pravda, ze co jsem se zacala zajimat o Bio a celkove zdravou vyzivu, tak je mne "zdravotne" lip. Napred jsem tomu neverila, ale na nas to zatim funguje. 😀 🙂

hanulee
3. črc 2007

Spatne jsem to napsala.. 😅 Nejenom co jsem se zacala zajimat, ale samozrejme i praktikovat... 😀 😉

lidkaa
4. črc 2007

Ahoj holky,

tak vám tedy řeknu, že z výsledků toho testu jsem docela zklamaná.Já je dceři kupovala myslela jsem si, jak jsou kvalitní a ono je to takhle.Je pravda,že co začli dělat biohámanka ovocné příkrmy tak kupuju ty protože jsou naše, ale masozeleninové příkrmy v bio kvalitě nedělají.Tak jsem z toho opravdu smutná.
Holky chtěla jsem se vás zeptat vaříte někdo z biokuchařky a jestli ano z jaké a jeké máte zkušenosti?Chtěla bych si nějakou koupit tak poradte jestli máůte někdo zkušenost.Díky Lidka

ajkah
4. črc 2007

Hanulee, tak to cenově fakt jde, no jo v Německu jsou jiné možnosti. Někdy taky jezdíme s manžou za hranice a navštívíme Reformhaus. To se ale musím hóóódně držet zpátky jinak bych nakupovala jako divá 😀
Lidkoo, mám dvě biokuchařky a obě jsou fajn. Ta od Zemanové je víc zdravě založená a je tam i víc informací okolo bio. Ta od Anny Michalové zase dobře popisuje druhy obilí a různé způsoby použití, dobré nápady na celozrrné těstovinové saláty, ale jinak do jídel dává dosti sýry, mléko, vejce i maso.
Ne že bych proti tomu něco měla, ale ta od Zemanové je odlehčenější a přitom chutná. Nelituju ale, že mám obě, protože každá mě posunula někam dál a rozšířila mi obzory.

hanulee
4. črc 2007

Ajkah, ja myslim, ze je to jen otazka casu a velmi brzo budou Bio obchody i v CR. 😵 Chystame se do CR ted, tak se chci podivat, jak to tam s bio vypada.

Jinak bio kucharku zatim nemam. Treba casem... Objevila jsem ted skvelou knizku u svagrove, neni to teda primo bio, ale tyka se taky zdrave vyzivy. Jmenuje se VITAMINY NA VASEM STOLE od Kristiane Müller-Urban a Silke Hylla a vydalo ji nakladatelstvi Albatros.Moc se mne libi, zatim vsechno, co jsem z ni zkousela varit, chutnalo skvele! 🙂

chechta
autor
6. črc 2007

No oni tu Bio obchody jsou, ale většinou jen ve větších městech - co mám zkušenost z Brna tak je ale strašně předraženej - stejný věci u nás ve zdravé výživě seženu levněji 😒

Bio kucharku mám od Hanky Zemnanový a co jsem z ní dělal bylo vždycky moc dobrý. Já vlastě pořád vařím hodně podobně jak před tím, ale prostě používám bio výrobky a recepty si upravuju k zdravějšímu obrazu 😉

listicka77
8. črc 2007

Já jsem dřív občas kupovala bio hovězí v Carrefouru, jenže ten nám zrušili... Ale kupovala jsem to jen manžílkovi, já maso nejím. Nestěžoval si, ale on by nic neříkal, ani kdyby to nebylo bio 😀 😀 😀
To hovězí je ještě jakž takž cenově dostupné (vyhnat krávy na pastvu není o tolik náročnější než je cpát masokostní moučkou). Ale třeba drůbeží jsem nikdy nikde v obchodě neviděla. On by ho asi nikdo nekupoval, protože by bylo tak 10x dražší než obyč. Protože chovat kuřata ekologicky je podstatně náročnější než do nich cpát sajrajty.