Bio výrobky. Snažíme se jíst zdravěji

chechta
6. zář 2006

Ahojte holky, chtěla bych vědět jestli je tu někdo stejně ulítlej jak já. Poslední dobou se snažím kupovat bio výrobky, případně potraviny bez umělých konzervantů, barviv, glutamanu atd..
Snažím se jíst zdravěji - něříkám, že se mi to vždy daří, ale alespoň některé výrobky jako třeba bílou mouku jsem zcela vyměnila, za celozrnou a to stejně s cukrem ten mám jen přírodní s melasou nebo třtinový.
chtěla bych taky, aby mé děti neměli problém s obezitou a různými neduhy dnešní doby a chtěla bych jim už od mládí vštěpovat jak správně a hlavně zdravě jíst - jste na tom někdo jako já?? 🙂

listicka77
15. led 2008

Tak jsem se fakt v obchodě podívala na ty gumové medvídky Haribo a opravdu jsou barveny extrakty z rostlin. jediná éčka, která obsahují jsou E 330 (kys. citronová) a leštidla E 901 (včelí vosk) a E 903 (karnaubský vosk).

chechta
autor
16. led 2008

lištičko tak to museli teda změnit - když jsem to tehdy prozkoumávala tak tam fakt měli asi 7éček a z toho asi 4 fakt barviva nerostliného původu - tím líp, že je to ted tak

chechta
autor
2. únor 2008

Ahojky, koukám, že už sem moc lidí nechodí. Holky nemáte někdo ozkoušené od Alnatury kaše pro mimča - jáhlovou a špaldovou?

androna
3. únor 2008

chechto mame doma jahlovu i spaldovu.zatial spaldova caka az zacneme s lepkem, ale jahlovu papame a robim to iba s vodou a chutna.su urcite lepsie nez nejake sunarky.

jajinak
11. únor 2008

Ahoj,taky už nějaký čas občas koupím biovýrobky,abychom měli něco zdravějšího.Kupuju v plusu,tam se mi to nezdá až tak předražené,něco v bioprodejně a posl.dobou i v DM.Tam jsem konečně dostala ten kečup,co jste ho tu chválili,ale ještě jsme ho nevyzkoušeli.Pak bio pudink a biokakao.Jo a ještě pasírovaná rajčata.Se vším jsem spokojená. 🙂 Bílý cukr jsme nahradili za přír. nebo třtinovým už dřív a někdy zkouším tmavou mouku,ale na to si ještě musíme zvyknout,to se mi zdá přece jen trochu jiné.
Ale jen z biovýrobků bychom žít nemohli,leze to do peněz. 😒

chechta
autor
13. únor 2008

Androna díky taky je určo vyzkouším

jajinak - no máš pravdu, že to do peněz leze. Ale sou výrobky, který teda už nebio vůbec nekupuju - třeba kečup a pod... všechno ale nebio se teda fakt nedá, ale i něco je lepší než nic 😀 😀 😀

valsik
19. únor 2008

chechto, ahoj, hodně jsem o bio výrobcích přemýšlela. Znám spoustu lidí, co pro mimča/děti nakupují pouze bio, ale abych pravdu řekla, pro mě by to znamenalo značné zvýšení nákladů, protože bych pro takové papů musela jezdit daleko. Tady nic neseženu (maximálně bio jogurt, sýr).

Navíc si myslím, že děti potom stejně POUZE bio jíst nebudou, ve škole, venku, koupí si, co budou chtít.

Na glutaman, barviva, konzervatny dávám taky pozor. To se snažím v našem jídelníčku hodně omezit. Když jsem byla těhotná, tak jsem jedla nejzdravěji za celý můj život. A už kvůli tomu se na další těhotenství těším. Je to pro mě velká motivace si nedat třeba voňavou klobásku z ohně 🙂

Já mám spíš jiný problém. Kamkoliv přijedeme na návštěvu a jsou tam malé děti, tak všechny do jednoho jsou schopné spořádat třeba celý pytlík gumových medvídků, celou čokoládu a podobné sladkosti. Z toho mám hrůzu.

jabber
19. únor 2008

Super obchod s bio potravinami (ale mají i prací a čistící prostředky) je Rozmarýna. Je to v Praze na Smíchově. Mají snad úplně všechno včetně čokolád a bonbonů, zeleninu, koření, pečivo......a mají i internetový obchod 😉

jabber
19. únor 2008

vlastně nemají maso, si teď uvědomuju 😀, ale to je snad fakt jediné

aponchie
19. únor 2008

ja jsem premyslela nad bujonem ci masoxem wurstz nebo tak nejak se to pise maji ho v tesku a je bez nejakych pridanych sracek znate to nekdo?a co je to polenta presne a jak se pripravuje prosim?

jajinak
19. únor 2008

Aponchie,jestlis myslela WÜRZL bujon,tak ten kupuju už leta a je bio z ekologic.zemědělství a podle toho co tam píšou,je dobrej bez chemie. 🙂

jajinak
19. únor 2008

Jo a já ho dávám do polívek i některých omáček a je to dobrý 🙂 .Rozhodně lepší,než masox 😝 .Takže doporučuju.

chechta
autor
21. únor 2008

Jé ten taky kupuju

valsik jj - já vím, že pak budou jíst co chtějí, ale čím později s tím začnou tím líp - nejlepší je jim dát dobrý základ. Oni civilizační choroby jsou více méně spjaté s jídlem a to hlavně v dětství 😉

aponchie polenta je kukuřičná kaše - dá se sehnat i bio i nebio, instantní či normální. Kdžy kaši necháš ztuhnout vznikte ti z toho pevná hmota - třeba jak bramborový knedlík - tak to připravuju já - že to rozetřu na plech a až je to ztuhnuté tak to nakrájím na kostky. Dá se koupit už rovnou hotová jako ten knedlík 😀 😀

valsik
21. únor 2008

chechto, to jo, to máš pravdu. 😉

chechta
autor
3. kvě 2008

Ahoj holky tak koukám, že je tu mrtvo, Chtěla jsem e zeptt jeslti nemáte někdo zkušenosti s hotovými bio příkrmy nebo kašemi z kauflandu - ted nevím přesně co je to za značku. Dneska jsem koukal po kaších, ale nakonec jsem zase vzala osvědčenou od Hippu ovesnou s jablky. Tedíček je asi chytre miminko nebio kaše mu nechutnají 😀 , ne to není pravda, spíš mu nechutnali bezlepkový jako je rýžová, kukuřičná a pod........

kalu
5. kvě 2008

čau chechto,taky mě mrzí,že je nás tu tak málo "biopříznivců"
Jinak my se snažíme taky baštit¨BIO,já jsem něco jako "BIO-začátečník", tak scháním info, kde se dá. Moje malá není moc velký jedlík a kašičky nám zrovna chutnají jen Sunarky- ale aspoň něco.Jsem z malé vesnice, takže BIO nakupuju, když jedeme do města, kupuju hlavně v DM od Alnatury (rýži, těstoviny,bujóny,kečup, hotové příkrmy-na cesty atd..), v supermarketech v bio koutcích atak.Moc mě mrzí,že nemám možnost nakupovat pravidelně bio čerstvé ovoce a zeleninu. Jó, a teď jsem si objednala nějaké věci z biobchodu.cz- biokuchařku a nějaké mňamky, co jsem v kamených obchodech neviděla, tak se moc těším na balíček.
Chechto, ty jsi podle toho co jsem četla na tomto fóru docela zběhlá- prosím poraď- koupila jsem polentu a teď nevím jak ji připravit.

orisek1
5. kvě 2008

zdarec všichni,
kalu:dotaz byl sice na chechtu, ale třeba ti pomůžu: polenta se namočí do vody - nejlíp přes noc, ale někde jsem četla, že stačí i jen na hodinu. Pak se i s namáčecí vodou dá do hrnce a podle potřeby se voda ještě dolije, aby jí byl minimálně trojnásobek než je krupice (polenta při vaření hodně zvětší objem). Voda se osolí (pokud to není pro mimi). Přivede se do varu a pod pokličkou se na velmi mírném ohni vaří půl hodiny až čtyřicet minut.

orisek1
5. kvě 2008

Jo a po uvaření se ta polenta může vylít na plech a nechat ztuhnout a pak z ní krájet čtverečky (nebo jiné tvary). Ale mě se s tím nechce dělat, tak ji prostě kydnu na talíř jak bramborovou kaši.

holly1
7. kvě 2008

Ahoj, chystám se do Plusu, dejte mi nějaký tip co koupit z bio výrobků, co je dobré a máte to vyzkoušené. díky H.

holly1
7. kvě 2008
chechta
autor
8. kvě 2008

Kalu: já vždycky připravuju podle návodu na obalu, co se rtýče namáčení tak to jsem nikdy nedělala i když jsem nekupovala instantní, ale ted co se týče polenty vždycky kupuju bio intstantní páč je to strašně rychlý a bez práce - necháš uvařit vodu a pak nasypeš a za 3 min je hotovo - já ji nejčastěji rozetřu na plech a nechám ztuhnout, pak nakrájím na kostky - používám ji takhle místo knedlí

kalu
8. kvě 2008

Holky, díky za tipy- chystam se do ní pustit v příštích dnech, tak pak dám vědět, jak jsem dopadla. Určo nemám instantní a návod na ní je , ale je to na "řecký" způsob a jsou tam do ní přimíchat mimo jiné 3 vejce- a to se mi moc nechce- vejce opravdu nemusím.
Jinak - Holly- já v Plusu nakupuju celkem dost to jejich BIoBio. To Bio je tam dost levný a mě se zdá i kvalitní opravdu chutný. Já kupuju od Bio Bio bílé jogurty (mňam,mňam), bio čerstvou mrkev, bio čerstvé brambory, mražený listový špenát, zeleninový juice, pomazánku z čerstvého sýra, měli jsme i marmeládu, rýžové chlebíčky s čokoládou a mořskou solí, pudink, rýži, těstoviny spirály....

Možná jsem na něco zapoměla, ale každopádně všechny tyto výrobky mám vyzkoušené a moc chutnají !

Jinak teď přišla moje máma se zprávou, že prý Plus bude končit- kupuje hp prý Penny M arket či co,tak doufam, že je to jenom drb anebo alespoň, že ten nástupce Plusu, by v tom Bio pokračoval.

noelka
13. kvě 2008

Ahoj holčiny,
nakukuju po hodně dlouhé době.

Jsem šťastná jak bleška, že si Nelí zamilovala jáhlovou bio kaši z DM (přidávám do ní trochu ovoce z odpolední svačiny). Potraviny s lepkem chci zařadit až bude Nelískovi rok. Jinak jí také chutná dýně s rýží (sklenička příkrmu od Alnatury z DM).

Holly,
v Plusu nejčastěji nakupuju bio špenát (mražený). Moc nám chutná. Nelí ho miluje 😉 Bio zmrzlinu 😝 😀 (čokoládovou i vanilkovou - ta chuť je božská 😵). Dále čerstvé banány (nedávat do lednice - nechávám je dozrávat v šuplíku - jsou pak krásně sladké), mléko, atd.

Zeleninu jsme před časem kupovali v nedaleké biofarmě (řepu, brambory). Byli jsme moc spokojení a určitě se tam vrátíme. Ceny se se supermarkety nedají vůbec srovnávat (14-16,-/1kg) Dost mě štve, jaké marže si obchody k těmto výpěstkům připočítávají 🙄 😠 🙄).

Jinak v Tescu jsem také kupovala nějakou čerstvou bio zeleninu. Viděla jsem tam i tvrdý salám v bio kvalitě.
Také jsem konečně sehnala šunku bez éček. Není tedy bio, ale ve složení je pouze kuřecí maso, voda a sůl. Vyrábí ji Vodňanské kuře a 100 g balení stojí kolem 25,- (v Hypernově). Jak tam nejsou éčka, má barvu spíše do šeda, tak se nelekejte. 😉

chechta
autor
17. kvě 2008

Ahoj noelko jak se vede?

Já pravidelně z biovýrobků nakupuju špaldovou mouku, mléko od olmy, kečup z DM, třtinový cukr, snažím se v biokvalitě kupovat kuskus, jáhly, červenou čočku, ovesné vločky a pod... né vždy se zadaří. Zkoušela jsem taky biouherák manželovi chutnal já tvrdé salámy nemusím tak jsem ho ani neochutnala, taky biomáslo ze sparu, bio cabernet(doufám, že se to tak píše), bio kukuřičný škorb a asi mnoho dalšího co si ted nevzpomínám. Někdy když jsou ceny příznivé tak kupuju i biozeleninku. Pro malýho ted kupuju od Hippu bio kaši na dobrou noc a taky se snažím příkrmy ve skleničkách kupovat bio, ale bohužel hipp solí takže někdy když nejdu do dm tak šáhnu raději po sunarce kde není ani sůl a ani cukr, ale není bio - no štve mě, že si do bio výrobků pro malý prcky doraka dovolí dát sůl.

Jo ted jsem si vzpoměla, že v dm ještě kupuju v biokvalitě čokoládu, sušenky a taky těstoviny, biobujon.

Holky nezkoušel jste někdo ty biovýrobky z Kauflandu jaký jsou? Nevím jestli jsem se tu na ně už neptala já je ještě teda nezkoušela.

No a taky jsem zkoušela bio oliváč ze sparu,a le byl pěkně hnusnej takže do něj bych už nešla a ani džusy od nich v biokvalitě nejsou dobrý to od sonnetoru jsou teda úplně o něčem jiným.

noelka
19. kvě 2008

Ahoj Chechto,

letí to letí. Nelí je krásně akční dítě 😵 Je sranda pozorovat, jak se byt postupně proměňuje jejím potřebám a nárokům, tj. co největší prostor pro rošťačení, nábytek hezky ke stěně (a to ho v obýváku máme minimum) 😀
Kočárek téměř pořád bojkotuje (já s velikou radostí taky 😎). Zato vede Ergo 😉

Ale k tématu.
Špaldová mouka je úžasná. Peču z ní pravidelně chleba a celozrnné koláče.
Teď jsem nakazila manžela na kaše (a to je veliké vítězství, protože u něj většinou vedla hlavně nějaká flákota 😅). Nejradši má kaši z lámanky z pohanky. Kupuju v Tescu v bio kvalitě spolu s rozinkami. Přidávám do toho 1 pol. lžíci Tahini, javorový sirup - vše bio - a trochu soli. Dělám to v mléce.
Teď ji chci vyzkoušet z jáhlových vloček, tak uvidíme, co z toho vznikne. Z ovesných vloček je taky výborná (sypaná skořicí v zimě krásně zahřeje a nádherně voní 😉)

Z červené čočky dělám čočku po bulharsku a čočkovou polévku s citrónem.

Přílohy jako čočka, kuskus atd. už kupuju jen v bio kvalitě.
Oliv. olej kupuju v Tescu.

V Kauflandu jsem ještě nenakupovala (tedy bio), tak neporadím...
Od Sonnentoru máme hlavně koření (chlebové atd.).

A co vy, Chechto? 😵

chechta
autor
20. kvě 2008

Ahoj noelko,
neli je kočka no fakt to utíká koukala jsem, že je přesně o 2 měsíce straší než Tedíček. Tedík je strašnej rošťák a neposeda - rozhodně to není miminko který kam ho položím tam ho najdu 😀 u nás co se dalo tak už je ve výši jednoho metru kam nedosáhne 😀 😀 😀 😀

červenou čočku jsem si hned oblíbila je to super příloha dávám ji ted skoro do všeho 😀 😀 😀 😀 😀 😀

androna
21. kvě 2008

chechto tie biovyrobky z kauflandu kupujem.nemam po ruke tesco a spar.a som spokojna.a inac ma zacalo bavit nakupovat oleje a kecupy od alnatury.ale viac ma to bavilo v nemecku.vyslo to lacnejsie a vecsi vyber

chechta
autor
22. kvě 2008

Androna díky už jsem to taky zkusila koupit a je to ok. Od alnatury taky ráda nakupuju. Včera jsem byla v tescu v Českých Budějicích a strašně mě nadchl jejich koutek bio zeleniny a ovoce - maj toho tam dost a za docela dobrý ceny škody, že tu tesco taky nemáme ☹

kalu
22. kvě 2008

Ahpj holky, tak já mám nejblíž Tesco na Kladně (bydlí tam naši)- a to teda co se týče čerstvého ovoce a zeleniny nic moc. To je taky pro mě asi největší problém- bio čerstvé potraviny (ovoce,zelenina,maso). To ostatní se dá sehnat celkem fajn.Taky nakupuju dost od Alnatury a je výborná.Hlavně kečup,bujóny, rýži,těstoviny,ov.vločky a skleničky pro malou.
V Kauflandu jsem nebyla nejmíň 10let,tak nevím. Jinak já mám nejblíž k bydlišti Rakovník,teď tam staví Tesco, tak jsem zvědavá, jaký tam bude výběr.

holly1
22. kvě 2008

holky, jak připravujete červenou čočku? Já ji semtam přidám do polévky, ale zdá se mi, že barva se ztratí a v podstatě se tak nějak rozvaří.
Taky bych celkem uvítala nějaký recept na pohanku, mám doma lámanku, ale bojím se, že manželovi nebude chutnat, on jak má óchutnat něco nového, má s tím problém.