Bio výrobky. Snažíme se jíst zdravěji

chechta
6. zář 2006

Ahojte holky, chtěla bych vědět jestli je tu někdo stejně ulítlej jak já. Poslední dobou se snažím kupovat bio výrobky, případně potraviny bez umělých konzervantů, barviv, glutamanu atd..
Snažím se jíst zdravěji - něříkám, že se mi to vždy daří, ale alespoň některé výrobky jako třeba bílou mouku jsem zcela vyměnila, za celozrnou a to stejně s cukrem ten mám jen přírodní s melasou nebo třtinový.
chtěla bych taky, aby mé děti neměli problém s obezitou a různými neduhy dnešní doby a chtěla bych jim už od mládí vštěpovat jak správně a hlavně zdravě jíst - jste na tom někdo jako já?? 🙂

marinka
13. zář 2006

Holky, já jsem taky zastnáncem zdravé výživy, ale praxe bohužel ještě znašně pokulhává za znalostí teorie 🙂 Ale nejím červené maso, snažím se omezovat i bílou mouku, miluju ryby a zeleninové saláty!!! 😀 Biovýrobky budu kupovat, až budeme víc vydělávat, pořád se mi zdají hrozně drahé!

chechta
autor
13. zář 2006

Marinko taky to u nás ještě není úplně tak žhavý - hlavně miláček - tomu je jedno co jí hlavně, že mu to chutná. 😀
Ale začla jsem u toho cukru a mouky.
Je to sice dražší, ale zatím jako dva takovou spotřebu nemáme - a pak když na to už budu zvyklá tak mi ani nepříjde kupovat něco míň kvalitního byť je to levnější - prostě se tomu budu muset přizpůsobit 😉

Veru určitě ho vyzkoušej je fakt ňam ňam

marinka
13. zář 2006

chechto, manžílek na zdravou stravu taky není, on miluje maso - klobásky, řízky apod, ryby nemá rád vůbec 😒 Ale někdy mně překvapí - teď třeba začal jíst vločky s mlékem k snídani a moc si to pochvaluje 😉

vero
13. zář 2006

Tak to ten můj má rád zase zeleninu, ale vločky bych do něj nenarvala. Jedině bych ho musela krmit jak husu. 😀

chechta
autor
13. zář 2006

Tak to ten můj sní všechno. Můžu dělat experimenyt a on všechno sní, ale jako, že by sám od sebe koukal jestli to má nějakej konzervant nebo ne nebo jestli tam je glutaman - to je mu celkem jedno - takže o stravu se starám já a když jsou doma bio výrobky tak vaří z toho 😀 teda on moc nevaří, ale když už 😀
Brouček snídá klidně vločky a zeleninku má taky rád.
o ono mu totiž ani nic jiného nezbyde jsem totiž úplně strašná, ale kdyby mi někdy zkritizoval jídlo tipem ježiši to je hnusný co jsi to uvařila nebo tak nějak - jak to občas někde vídám - tak ví, že už bych m,u nikdy nic neuvařila a moh by se třeba pokrájet. Chápu, že to člověku někdy nechutná, ale prostě takový ty nimry co se v jídle vrtaj a nad vším ohrnujou nos bych asi hnala - říkám, že jsem v tomhle strašná 😀 😀 😀 😀

marinka
13. zář 2006

chechta, nejsi strašná, naprosto tě chápu!! Já zuřím i když má manžílek jen mírnou připomínku, že by něco mohlo být lepší 🙂 A protože se bojí, že bych mu mohla přestat vařit úplně, tak už radši vůbec nekritizuje 🙂 To je super, že tvůj manžílek jí rád zeleninku a bio potraviny. Ten můj akorát občas koukne, kolik má co éček, ale když má na to chuť, tak to sní, i kdyby to mělo mít těch éček deset 🙂

vero
13. zář 2006

Marinko, přesně. 🙂 Mně stačí, když má připomínku typu: máma to dělá tak a tak. I když ji mám fakt ráda, tak tohle poslouchat nemusím. 😠

chechta
autor
13. zář 2006

Vero - tak to bych zaručeně vylítla z kůže a byl by u nás určitě oheň na střeše.
Naštěstí mi tohle ještě nikdy neřekl 🙂 ťuk ťuk 😀

yana
13. zář 2006

ja to mam doma nastesti naopak - manza me podporuje a kriticky pripominky smeruje spis opacnym smerem 🙂.jeho mamka je totiz klasik - knedliky, omacky a buchty 🙂. toho se ode me asi manza nikdy nedocka 😉

vero
14. zář 2006

Tak jsem si včera koupila ten kečup. Je fakt výborný. Jen nevím, jak dlouho vydrží otevřený. A taky jsem pěknej truhlík. Popletla jsem si ty dny slev na biovýrobky, takže jsem vyplázla plnou cenu. 😠 😀

chechta
autor
14. zář 2006

Veru to se někdy stane, ale stojí za to, že??
Já ho mám v ledničce otevřený určitě asi 2 měsíce a pořád je dobrý - tak nevím někde tam je psaný za jak dlouho se má spotřebova
Já jdu do DM v sobotu tak se rozšoupnu 😀

vero
14. zář 2006

No, spotřeba je až někdy v roce 2007, jen jsem přemýšlela, když tam nejsou žádný konzervanty, tak to asi tak dlouho nevydrží. Ale když říkáš, že minimálně 2 měsíce, tak to je pohoda. Plánuju tam zajít ještě zítra. 🙂

chechta
autor
14. zář 2006

Veru, alemyslím, že tam je i napsané za jak dlouho po otevření se to má spotřebovat - do roku 2007 je to když to neotevřeš, alespoň si to myslím.
Já tam zajdu v sobotu

chechta
autor
15. zář 2006

Holky nevím jstli jsem to tu zmiňovala, ale jak je teď měsíc biopotravin tak jsou s tím spojené různé akce - třeba 29.9-30.9 je v Brně Biojarmark a 30.9 je v Náměšti nad oslavou a v Jihlavě je 7.10 - jinak více na www.mesicbiopotravin.cz

vero
15. zář 2006

Jj, něco takovýho jsem taky četla v Jihlavských listech. 😉

yana
16. zář 2006

ahoj - tak sem nakoupila v dm, nechtejte vedet za kolik 🙂, ale nastesti sleva sla zkombinovat jeste s vylepenou kartickou. tak mame zasobu kecupu,mlicka,dzusiku a testovin 😎 . na bioakce sem taky koukala, ale u nas nic neni.., tak se snad casem polepsi.

chechta
autor
17. zář 2006

Já jsem taky včera něco nakupovla a taky kombinovala s katričkou takže nakonec to nevyšlo až tak draho, ale jelikož jsem tam nebyla sama tak jsme dost pospíchaly a jnestihla jsem si to úplně v klidu projít, ale něco mám 🙂)
Já si nakoupila bujony, prášek do pečiva, vanilkový cukr, müsli atd..... bylo toho dost
yana a za kolik jsi nakoupila????
U nás taky nejsou žádné akce musím jet do Brna, ale to naštěstí není až tak strašná dálka 🙂))

yana
17. zář 2006

chechto, to se mas, ze mas brno blizko, ja se tam dostanu tak jednou za pul roku... jinak sem nakoupila asi tak za 800 (uz po sleve 😅 ). dneska sem delala k obedu cizrnu na paprice podle biokucharky a fakt se moc povedla - rikame tomu vegetarianska slepice na paprice 😀 . s polentou nemela chybu - nam!

peta.cz
18. zář 2006

Holčiny, hoďte sem pár receptíků na zdravou kuchyni - já mám doma pohanku a nějak nevím co s tím 😉

chechta
autor
19. zář 2006

Yani a od kud jsi?? Jo je to fakt jak slepice na paprice, ale bez slepice 😀 a taky jsem k tomu dělala polentu bylo to moc dobré. Jinak já nakoupila asi za 400 po slevě, ale to jen proto, že spoustu věcí mám doma tak jsemje nekupovala 😉

Peti pokud budu mít odpoledne čas tak sem nějakej receptík na pohanku hodím - já osobně jsem dělala pohanku jen párkrát a vždycky jsem si něco vymyslela sama - klidně bych ti to napsala jenže jelikož si to nepíšu tak si to nepamatuju a pokaždé vymýšlím něco nového 😀

marinka
19. zář 2006

Včera jsem byla ve zdravé výživě a koupila jsem si samé mňamky - sojový jogurt, sojové paštiky, špaldové tyčinky, banány v jogurtu.. Hrozně mi to všechno chutná!

yana
19. zář 2006

cechta - jsem z rokycan, takze brno je tak trochu z ruky... a v dm ta utrata je po sleve - ale mela sem karticku, takze 40 % 😕 . sem asi biomaniak 😀
peta - zkus treba dat pohanku misto ryze, vyhoda je, ze se rychle vari. ja ji nekdy i necham jen prejit varem, zabalim do rucniku, dam do periny a za 15 min uz to je. dobra je zapecena se zeleninou (muze byt mrazena), chce to ale ochutit (pouzivam ochucovadlo Würzel). dobry je taky do horky nastrouhat balkansky syr a pridat cibulku osmazenou s anglickou slaninou - jestli se ti zeleninova verze zda moc extremni 🙂. ja pohanku prave hodne delam jako prilohu. je z ni dobra i kase (z lamanky).jime ji hodne s fazolovym gulasem (kterej skvele umi manzel a je to jeho tajemstvi 🙂) anebo s tofu "rychločínou". 🙂

yana
19. zář 2006

chechta - promin, zpackala sem ti prezdivku 😅 ... taky porad experimentuju a manzel me kritizuje za to, ze to nikdy nenapisu, kdyby si to jako nahodou chtel uvarit, kdybych nebyla doma 😉 .

vero
20. zář 2006

Holky, já jsem se naštvala, když jsem zašla do naturalu. Koupila jsem si tam nějaký kukuřičný křupky v jogurtové polevě a doma jsem pak zjistila, že ta poleva obsahuje taky nějaký škodlivý éčko. ☹

chechta
autor
20. zář 2006

Vero, to tě plně chápu koupila jsem si v zdravé výživě bylinkový ocet a má tam glutaman sodný tak až tam půjdu příště tak se paní zeptám jestli o tom ví, protože to by tam vůbec neměla mít

chechta
autor
20. zář 2006

yana jo to manžílek si touvařit třeba nechce, ale já bych to někdy ráda zopakovala, ale nakonec uvařím něco jiného. Já i když vařím podle receptru tak kouzlím - většinou to nakonec je úplně něco jiného než původně mělo být, ale hlavně, že je to dobrý 😀
Jinak cojsem pohanku dělala naposled tak jsem ji uvařila se spoustou bylinek a pak jsem ji dávala zapéct tuším, že s rýží a nějakou zeleninou a možná i se sýrem, ale bylo to strašně dobrý 😉

yana
20. zář 2006

vero - a ses si jista, ze je to "ecko" skodlivy? eckama se totiz oznacuje treba i skrob a podobny neskodny veci... chce to si zjistit podle cisla i nazev - nejlip cesky, protoze obcas nejak strasne vedecky pojmenujou i obycejnou vec. kdyz si treba prectes slozeni prirodni kosmetiky (ale opravdu prirodni jako treba weleda, logona, lavera apod.) tak taky z ty latiny neveris vlastnim ocim a pochybujes jestli je to vubec priroda...
chechto - glutaman by v prirodnim octu byt nemel... brala bych stejne vsechny "bioprodejny" trochu s rezervou, protoze u nas tam prodavaj treba i normalni zvykacky s aspartamem a spoustu tech "zdravych cerealii" typu fitness od nestle a spol, takze i tam je lepsi si vybirat...

vero
21. zář 2006

Yana, já mám doma seznam éček a tyhle éčka byly rakovinotvorný. 😖
A včera jsem v Delvitě narazila na Bio koutek. Vzala jsem si nakládanou kukuřici a nějakou fazolovou paštičku, tak v nejbližší době ozkouším, jak chutnají. 🙂

chechta
autor
21. zář 2006

yana neměl by tám být to máš pravdu včera jsem zrovna v té prodejně byla a říkala jsem paní jestli to ví a ona, že jo a že už ten ocet nebude znovu objednávat a bohužel to zjistila až to vybalila - oni ji to vůbec neřekli, že to tam není. Včera jsem kupovala nějakou rostlinou smetanu a taky jsou tam 3 éčka, tak jsem se na to hned ptala a paní mi říkala, že se koukala a že to nejsou škodlivý éčka a jestli chci, že tam má ten seznam a že mi to ukáže - nekoukala jsem se teda na něj, ale paní je solidní tak ji věřím.
Ještě k těm zdravejm výživám ono přesně jak píšeš jsou zdravé výživy kde mají různé protejnové nápoje a atd. u nás jsou tyhle prodejny taky, ale tam já vůbec nechodím - já chodím právě do jedné kde jsou fakt jen dobré výrobky, ale smaozřejmě, že se člověk musí koukat na složení, protože se může stát třeba jako s tím octem.
Jinak včera jsem byla v delvitě a zjistila jsem, že delvita nabízí i své bio produkty to by mě zajímalo jestli je to taky tak kvalitní a jestli na to mají nějaký ten certifikát kvality

marci
21. zář 2006

holky a máte nějaké zkušenosti se zelenými potravinami - zelený (mladý) ječmen atd.?