Biogaia. Máte někdo špatné zkušenosti?

nikolka1995
26. led 2020

Ahoj, prosím máte někdo špatné zkušenosti? Mám dceru 5 týdnů, začala jsem dávat právě biogaiu, ale už 3 den se stále jenom kroutí, brečí a nechce spinkat a když právě usne, tak se vzbudí asi bolestmi.. snaží se prdět, i když nepotřebuje mám pocit jako kdyby ji právě nutily tyto probiotika..a ještě k tomu dávám espumisan prosím o rady už opravdu nevím děkuji 😔

denca033
26. led 2020

@nikolka1995 ta biogai je na kolíky Teda na prdiky. Takže by ji mělo stačit jen to. Buď jen espumisan nebo tu biogaiu.

jitkaem
26. led 2020

Synovi biogaia nepomohla vubec.

nikolka1995
autor
26. led 2020

@denca033 aha tak děkuji za radu hned jedno vysadím 😔

kvmatonka
26. led 2020

@nikolka1995 bio gaia jsou probiotika, trva nekolik tydnu nez osidli streva. Tam vytrvat, vysledek neni hned. Espumisan obsahuje latku simetikon, ktera plynum dovoluje odchazet pryc z tela fyziologickym zpusobem. U nekterych pomaha u nekterych deti ne. Dalsi na trhu se stejnou latkou, ale v jinem mnozstvi na ml je Sab simplex, Balonix med. Prirodni baze jsou kapky Baby calm. Tam jen pozor na fenykl, nekterym detem nedela dobre. Chce to zkouset co zabere, ale vetsinou pomuze az cas. 😊

nikolka1995
autor
26. led 2020

@kvmatonka děkuji za vysvětlení, .. zkusím tedy něco jiného místo toho espumisanu, uvidím jen mě trhá srdce když brečí a já nevím jak ji mám pomoct a přitom být v klidu aby nic nepoznala a nepřednáselo se to do mléka..

kvmatonka
26. led 2020

@nikolka1995 u syna nas zachranila rektalni rourka. Jinak ho to trapilo 4 mes a zadne kapky nepomahaly. Davala jsem jeste probiotika biopron. Potom cvicit s nozickama, nahrivaci polstarek z dm s peckami, odvar z kminu. Chce to zkouset a hlavne to chce cas nez se streva dovyvinou a prcek se zacne vice hybat.

slunickovm
26. led 2020

@nikolka1995 u nas biogai spis jeste koliky, průjmy a stolici zhorsovala pediatricka poradila jeste pridat a výrazně se to zhoršilo po vysazeni se to vratilo do puvodniho stavu. Vyhovovaly nam jina probiotika biopron

nikolka1995
autor
26. led 2020

@slunickovm právě že mě to taky tak připadá že to malé nesedí

slunickovm
27. led 2020

@nikolka1995 zkuste vysadit a uvidíte. A pak po nějaké pauze zkusit jiné nic vam neuteče.

odula
27. led 2020

Dceři biogaia též vůbec nepomohla . On totiž někdy dělá problém ten olej, který je nosič.

nikolka1995
autor
27. led 2020

@odula jsem ráda, že není sama komu asi nepomohla

tomka25
27. led 2020

@nikolka1995 Nám espumisan taky bříško spíše zhoršoval. Nakonec jsem se na kapičky vykašlala a dávám cucnout fenyklového čaje nebo kmínového odvaru. Louhuji vždy jen chvilinku. Jinak jak už někdo psal, fenykl nemusí sedět každému, stejně jako kapičky 🙈

veronikacv
27. led 2020

@nikolka1995 Ahoj, zkus kapky Enticon. Jsou v tom i probiotika. 🙂 u nas zabraly jako jediny 🙂

puhelin
27. led 2020

Biogaia se pridava k nekteremu leku, o kterem se vi, ze by mohl streva oslabovat. Biogia jako probiotikum jim ma pomoc se obnovit.
Ja jsem jedla kmin nebo fenykl, deti nepotrebovaly zadne kapicky. Plus jsem davala deti vyprdet v klubicku pod tekouci vodou.

agathep
30. led 2020

Zdravím,
já mám holčičku narozenou 32 TT takže celkově mikroflóra se nám v organismu zajížděla velice pomalu.
Nejdříve jsme na doporučení naší ošetřující lékařky z dětské kliniky, kde jsme trávily první dva měsíce, používali Biogaiu. Když už nebyla probiotika potřeba, chtěli jsme pro jistotu dávat ještě něco na prdíky.
Poptala jsem se tedy, a nejlépe vyšel právě Babycalm. Kombinovali jsme to s malým množstvím bio dětského čaje Babylove z dm ve kterém je také fenykl ( kmín, anýz,...) v tom jsme malé podávali léky. A celkově jí tato kombinace pomáhala nejvíce. Jinak jsme krátce měli i Espumizan, ale jak jste psaly, ten dle mého názoru malé nesedl vůbec.
Tak testujte a mějte trpělivost 🙂 Také neškodí před usnutím lehká krouživá masáž bříška či zádíček, u nás takhle před usnutím vyšla ještě spousta prdíků🙂
Jinak právě mám na blogu článek o kojících čajích a jejich benefitech skrze vás právě i pro miminka 🙂 Tak pokud byste měla některá zájem koukněte: http://www.agiwrites.cz/2020/01/kojici-caje-ane...