Bojím se, že nezvládnu pečovat o miminko

jindrap
28. dub 2013

Ahoj mám strach z přebalování miminka jak poznám že má počůranou, pokaknou plínku.
Aby vtom nebylo moc dlouho miminko když je malé tak se říká že nesmrdí mám obvy jak to zvládnu
abych nedostala od doktorky vinadáno

hav81
28. dub 2013

Nebojte se ničeho,určitě péči o miminko zvládnete 🙂 Co se týká přebalování,koupání vám určitě ukážou prakticky v porodnici.A dětská doktorka je od toho aby vám poradila a né vám vinadala,hlavně se jí nebojte na cokoli zeptat,ikdyby vám ta otázka připadla třeba blbá 😉 Jinak obecně platí,že když je miminko malinké přebaluje se před každym krmením,tím taky zjistíte jestli dobře kaká-čůrá.Samozdřejmě,když mezi krmením zjistíte,že je pokakané nebo plenka je hodně nacuclá,tak ho přebalíte taky.

jarkalada
28. dub 2013

se divím, že se takovýhle příspěvky rovnou nebloknou. Že to furt někoho baví 😠

tess85
28. dub 2013

Ahoj, jak já vás chápu. Já měla úplně stejný strach a v porodnici mi navíc moc neporadili... Ale hav81 má pravdu, přebalujte před každým krmením, to je ze začátku nejjistější metoda, jak nic nezanedbat 😉 Ze začátku budete stejně krmit prakticky pořád, prakticky bývá mezi začátky jednotlivých kojení 1 - 1,5 hod. Já mám teď 4,5 měsíčního kluka a taky jsem to zvládla, ačkoli jsem byla ze začátku hodně vyjukaná 😀
Pokud budete chtít, klidně mi napište a popovídáme si. Vím, jak jsem ocenila každou zkušenost od jiných maminek...
Paní doktorky se nebojte. Na všechno se ptejte a zajímejte se. Pokud by na vás byla protivná nebo zlá, tak si vyberte jinou... Nejlepší je, podívat se předem na internetu, jaký pediatr je ve vašem okolí dobře hodnocený. My raději kousek dojíždíme, ale jsme maximálně spokojení.

sasina1982
28. dub 2013

heleď, to příde samo...mě taky přišlo, že to nemůžu zvládnout, mimčo jsem ani vlastně nechtěla...a když se narodilo, tak to bylo jako mávnutí kouzelným proutkem...měla jsem pocit, že o dítě pečuju odjakživa...přebalování, krmení...tomu se říká mateřské pouto 🙂

ivular
28. dub 2013

Jenom jestli opět nevane vítr odtud: kopíruju přiśpěvek od berenika 39: "jsou lidé, kteří se popisem podobných věcí baví, nebo ještě hůř...prostě zneužívají podobné diskuse. nedávno byl zablokovaný nick, který psal přesně takhle - ne souvisle, ale krátké odtržky textu pod sebe, a všechno se týkalo stolice miminka, otírání, omývání, jak dát vyčůrat chlapečka, bla bla bla. byl to prostě úchyl. stačí napsat co a jak, ale bez konkértních popisů"

duracell79
28. dub 2013

Přesně jak píše sasina1982, přijde to samo. Já se malou nejdříve bála i vzít, jsou to takový drobečci 🙂 Ale to je to seznamování, pak je to už brnkačka. Přebalovala jsem před každým kojením cca každé 3-4h. A preventivně jsem jukala do plínky. Chce to čas, než se sehrajete, ale je myslím, že ta péče je prostě automatická... ;) Neboj a hodně štěstí 🙂

duracell79
28. dub 2013

@ivular Taky mě to zarazilo, ale ony jsou takové prvničky, co se všeho bojí. Každopádně když koukám na nick, tak je to divné. Dala jsem žádost o kontrolu.

jindrap
autor
28. dub 2013

Maminky jsem oněco klidnější děkuji za podporu

berenika39
28. dub 2013

další nick od lenkahermankova 😝
https://www.modrykonik.cz/diskuse/staram-se-o-d...

lv
29. dub 2013

@berenika39 a nedá si pokoj a nedá

camelinka
29. dub 2013

@jindrap jestli si nejaky uchyl, tak doufam, ze ti nekdo brzo nakope prdel 😠 😠 😠 😠