Bolení bříška a velký pláč cca 1 hodinu po usnutí

elucinka
11. říj 2009

Ahoj holky, máte někdo podobný problém jako my? Malej (2 roky) se cca 1-1,5 hodiny po usnutí probudí se silným pláčem, obvyklé utišování nepomáhá, kope nohama a kroutí se a stěžuje si na bolení bříška. Musíme ho vyndat z postýlky, většinou půl hodiny nebo i hodinu nosit, uklidňovat, někdy se "vyprdí", někdy i vykajdí, někdy pomůže i napití teplého čaje (heřmánkový nebo mátový). Už cca 2 měsíce mu dávám na doporučení doktorky kapky SAB simplex, ze začátku to zabíralo, ale poslední 2 noci (včera a dnes) má zase křeče ☹ . Je mi ho hrozně líto, při pláči zívá a je vidět, jak moc rád by spinkal, ale to bolení ho tak trápí...už si fakt nevím rady. Trvá to cca 3/4 roku, není to pravidelně, vždycky taková období, pak to třeba i na pár týdnů přestane a teď je to tu zas ☹ Vítám každý tip, radu, díííík... ☹

levander
8. srp 2011

@zarzuela jéj tak to je mi líto! ALe zase pokud spinká a netrápí se! U nás relativně klid, ale ted to jsou zase zoubky a v noci stejně poplakává, ale už to není tak hrozné jako dřív.
Jen už mě nebaví mu věřit jen v páře a jen pár potravin tak začínám pokukovat co by snědl, ale bojím se mu dát prostě na máslo orestovat zeleninu na cibulce:(

zarzuela
12. srp 2011

Já mu už dávám normálně všechno co jíme my, akorát samozřejmě nekořeněné, odeberu než nám to dochutím, a vše mu tedy dělám bezlepkové a bezmléčné, docela se to dá, bála jsem se toho, ale vždy odeberu dřív než zahustím a je to. Malej si pěkně pomlaskává 🙂 Zoubky mu rostou taky, ale zvládá to dobře. Tak vám držím pěsti ať jsou zoubky brzy venku a už ho nic nezlobí

ined77
5. únor 2014

Dobrý večer maminky 🙂
do naší Wiki knihovničky byl přidán článek https://www.modrykonik.cz/bolest-bricha/.
Budu moc ráda, pokud si vyšetříte chviličku a napíše i svůj příběh s bolením bříška u Vašich dětí.
Co pomohlo, jak jste tento problém vyřešily? To vše jistě zajímá i nespočet dalších maminek, které se třeba zrovna teď trápí bolestmi bříška svých nejmenších a hledají pomoc a radu.
Své příběhy, tipy, rady můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".
Mockrát Vám děkuji, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat 🙂.
Pěkný večer všem
D.
@zarzuela @levander @dadous @hancazivocich @marda @luthien.k ... a další 🙂