Bolení bříška a velký pláč cca 1 hodinu po usnutí

elucinka
11. říj 2009

Ahoj holky, máte někdo podobný problém jako my? Malej (2 roky) se cca 1-1,5 hodiny po usnutí probudí se silným pláčem, obvyklé utišování nepomáhá, kope nohama a kroutí se a stěžuje si na bolení bříška. Musíme ho vyndat z postýlky, většinou půl hodiny nebo i hodinu nosit, uklidňovat, někdy se "vyprdí", někdy i vykajdí, někdy pomůže i napití teplého čaje (heřmánkový nebo mátový). Už cca 2 měsíce mu dávám na doporučení doktorky kapky SAB simplex, ze začátku to zabíralo, ale poslední 2 noci (včera a dnes) má zase křeče ☹ . Je mi ho hrozně líto, při pláči zívá a je vidět, jak moc rád by spinkal, ale to bolení ho tak trápí...už si fakt nevím rady. Trvá to cca 3/4 roku, není to pravidelně, vždycky taková období, pak to třeba i na pár týdnů přestane a teď je to tu zas ☹ Vítám každý tip, radu, díííík... ☹

shaula
12. říj 2009

Zkuste kapky Baby Calm, je to 100 % přírodní anýzový a fenyklový olej, to jediné nám trošičku zabralo na koliky v kojeneckém věku. Jinak nevšimla sis, že by mu to dělalo po určitých jídlech?

elucinka
autor
12. říj 2009

shaula - zkusíme, díky za tip... Jídlo u něj dost sleduju, zatím jsem nevypozorovala, že by to bylo po určitém jídle. Jediný co vím, že je líný pořádně kousat a to mu dělalo docela trable - nadýmání atd, takže mu třeba zeleninu v polévce musím pasírovat vidličkou. Ale třeba včera vůbec nic takového neměl a stejně plakal... ☹

iloha
12. říj 2009

Ahoj elucinko, nám pomáhaly z lekárny kapičky na radu jedné staré paní doktorky - něco jako aquamarinum, nebo tak nějak. Zkus do každé polévky přidat majoránku, saturejku,bazalku, mátu, meduňku, šalvěj, rozmarýn tymián nebo oregano - všechno je proti zažívacím potížím a pomáhá při nadýmání. Klidně můžeš i do omáček, Terezce to hodně pomáhá, sice prdí, ale lelpší když prdí než brečí. Třeba zelený hrášek už používáme jen sterilizovaný, protože jako jediný nenadýmá. Dokonce i po mraženém měla bolení. Luštěniny jí dávám raději jen v poledne a zeleninu pokud možno jen do čtyř, právě kvůli nadýmání, ale protože když vidí nás, že jí jíme, tak u nás funguje, že má nejraději mrkev, tak nastrouhám na hrubo mrkev a baští mrkev a papriku a okurku nechá v klidu nám.
Jinak nevím, jedině zkusit po vykoupání masírovat chvíli bříško a nechat ještě chvilku vzhůru. 😉
My zase bojujeme s bolavýma nožičkama.

elucinka
autor
12. říj 2009

iloha - dík moc... já Áďovi luštěniny vůbec nedávám, to by mi řval pořád, je od malička nadýmací, tak si dávám fakt bacha, co jí... bohužel já mám od dětství problémy se střevy a zatím to vypadá, že to má brouček po mně 😖 Teď jsem mu uvařila dětský čaj na klidné spaní, bude ho popíjet přes den namísto jeho oblíbeného ředěného džusu, třeba to taky pomůže...ach jo, už fakt zkouším kdeco.

glickaiva
12. říj 2009

elucinka: ahojky já mám stejný problém se skoro tří letou dcerou, jen jsem netušila,že jde o nadýmání. Přišlo mi,že prdí dost,že jen nervačí, ona je dost temperamentní a malej nerváček. Ale jak jsem si četla příspěvky, nejspíš o nadýmání pujde. Stejně jak jsi psala ty nejde o permanentní potíže.
Já mám ted navíc problém,že měla dva dny horečky bez jiných příznaku a je strašně ubečená a pořád maminkuje, jenže já mám ještě druhou ani ne roční dceru a tak rozdělit peči mezi ty dvě je docela naročné, když do toho pořád maminkuje.

jaku
12. říj 2009

Ahojky, můj tip- syn na to taky občas trpí- je po jídle nepít, nejřív za půl hoďky, ředí se žal. šťávy, které napomáhají trávení. Říkal mi to můj dr. v těhu, tak asi na tom něco bude. A funguje to. Pak Baby Calm a různá probiotika pro děti na obnovu střevní mikroflory. Na masáže bříška fenykl. masážní olej (používali jsme u dcery cca do 5ti let- pak už mají tukovou vrstvu na bříšku a moc účinné to není) od firmy Hadek (z netu). Máta naopak někdy může problémy i způsobit, i když křeče uvolňuje, ten mát. čajík bych asi nedávala, radši fenykl a ten heřmánek.

elucinka
autor
12. říj 2009

Holky díky, zkusím všecko, fakt se už chytám každého stébla... Dneska měl k snídani rohlík s margarínem (jen maliko namazaný) a s malinko džemu, k tomu bylinkový čaj. Ten popíjel i přes den. K obědu mrkvičkovou polívku s bramborama a kuřecím masem, rozmixovanou, po spaní pak bramborovou kaši s nasekaným uvařeným krůtím masem. Ke svačině přesnídávku - jablka s banánem. K večeři housku slabě namazanou máslem a taveným sýrem. Tak jsem zvědavá, jestli ho to po uložení zase chytne.

zorina
13. říj 2009

ahojky,
taky máme občas problémy s nadýmáním. Myslela jsem že to mají jen miminka ale bohužel. Taky hlídám co sní a taky pijeme ty ředěné džusy ale tak si říkám jestli to není těma džusama. Bohužel čajíčky mi pít nechce.

elucinka
autor
14. říj 2009

zori, my pijeme i třeba čistou vodu a stejně to přijde...prstě mívá taková období. Někdy může sníst cokoli a nic mu není a jindy má křeče i po rohlíku s máslem ☹
Teď byl dva večery klid, tak uvidíme. Včera ale vůbec nekadil a dneska ještě taky ne, tak zas přemýšlím, jak to z něj dostat, aniž by ho to projmulo...achjo....taky jsem doufala, že jak poroste, tak to nebudu muset řešit a nějak se to pořád táhne 😖

jaku
14. říj 2009

Elucinka zkus švestkovou šťávu nebo švestkovou přesnídávku, eventuelně švestkovou activii 😉 .

elucinka
autor
15. říj 2009

jaku, dík za tip, pomohla Dobrá máma nápoj 🙂 😉 celkem nenásilně 🙂
včera se vykadil, dneska zase ne, zato baští za dva...prostě to trávení je u nás jedna velká neznámá. Co mám kamarádky, tak jejich děti od roku jedí běžná jídla s nimi, jedí prakticky všechno bez omezení a fungují normálně. Když se s nimi bavím a říkám jim, co Adam nejí, co ho nadýmá, co nemůže a jak mu pořád vařím zvlášť, tak říkají, že ho zbytečně zchoulostivím ještě víc a že to dělám já...jenže jejich děti neřvou třeba po čerstvé šťávě z jablek večer hodinu jak když je na nože berou, tak se jim to radí...Adam se z běžné střevní chřipky (podotýkám, že ve 3 výtěrech za sebou nic neměl) dostával 10 týdnů 😖. A když to řeknu dětské Dr., tak mi řekne, že se to stává, že má prostě nedozrálá střeva a že se to samo upraví časem :-/ tak já teda nevim 😖

musko
16. říj 2009

skús mu večer nastúhať jablčko aj so slupkou a ten Baby Clam je naozaj dobrý :o)

jaku
16. říj 2009

Elucinka, náš malej taky musí mít upravenej jídelníček. Sice od 21m jí skoro všechno s námi, ale vařím zdravě. Květák nemůže ani omylem ani teď když je už velkej- o prvním příkrmu nemluvě. Nadýmá ho brokolice a vadí mu občas i jogurty. Ovoce ani zeleninu - čerstvou, nevařenou - mu teda před spaním dát rozhodně nemůžu, to kvasí. On mívá největší problémy spíš po odpoledním spánku jak se nají a pak spí,nehýbe se. Ale už je to teda o hodně míň, než to bývávalo. Moc pak nechce odp. svačit.

elucinka
autor
1. lis 2009

Tak holky, včera jsme měli zase hysterák ☹ přesně o půlnoci se Adam probudil a nekecám - 40 minut řičel, jako kdyby ho řezali zaživa....kroutil se, svíjel, fakt hrůza. A neměl nic, co by mu to mohlo vyvolat...já už fakt nevím. Normálně se pomalu bojim jít si lehnout, že to zas přijde...já z toho byla úplně vyšokovaná, klepala jsem se jak ratlík do 3 hodin. Je to fakt příšernej jekot. Tenhle týden má manžel odjet na 3 dny pryč, jestli tu na to budu sama a chytne ho to, tak nevim, jak to dám 😖 Nejlepší na tom je, že on pak usne a ráno o ničem neví...jako by nic. Jí normálně, je živej, hraje si, úplně zdravej klučík. 😒

lenajsek
18. lis 2010

Dobrý večer, objevila jsem ve vyhledávači tuhle hodně starou diskuzi, ale moc by mi pomohlo, kdyby se znovu rozjela, protože máme stejné problémy, o kterých tady holky píšou...
Od narození má synek hrozné potíže s bolením bříška, dávali jsme nejdřív Sab Simplex, ten neúčinkoval, pak BioGaia probiotické kapky, ale z toho měl zase hrozné průjmy a černé tekuté stolice, pak BabyCalm. To bylo v době kdy jsem plně kojila. Od zařazení příkrmů dávám někdy probiotika Laktobacílky, teď máme ActiLac Baby, ale problém je ten, že jsou to sáčky, co se rozpouští ve vodě a musí se nechat 10min. odstát a dávat před jídlem, ne vždycky si na to vzpomenu... 😝
Jinak máme potíže pořád s bříškem a to bude malýmu za chvilku rok. Přesně jak se tady píše, přes den v pohodě, vyprdí se, stolici má několikrát za den, ale problém nastane večer a v noci po usnutí. Pravidelně se budí o půl desáté s příšerným jekotem, jako by ho na nože bral, musí ho to hrozně bolet... nahřívám bříško, masíruju, ale nic nepomáhá hned, je úplně hotovej, dneska měl po asi 10ti minutovým jekotu hysterickej záchvat, kdy se úplně třepal... už jsem zkoušela dát ho na nočník, tam se mu líp prdí, ale sám se nevykaká... dávám mu rektální rourku, aby se vykakal.. vím, že asi dělám chybu, ale prostě mu to v tu noc nějak nejde samo a on místo toho aby sám tlačil tak řve šíleným způsobem, že si už fakt říkám, jestli je tohle normální...

Nadýmavý věci nedávám, hrášek u nás vůbec nehrozí, to stejný květák, kedlubna, cibule, pórek, luštěniny... Nevím, jestli tohle někdy bude moct jíst... 😖 😢
Zkusili jsme na večer nedávat kaše, zatím měl kaši každý den, teď jsme pár dní nedali a dali jen ochucený mlíčko (taky problém s pitím UM, musím ho ošálit a nadrobit tam piškot, jinak to nechce) a k tomu ovoce... zkusím dát ještě třeba pečivo s máslem a třeba sýrem nebo tak... nebo uvařit rýži a smíchat s ovocem a mlíčkem...
Třeba to zabere.

Máte prosím nějakou podobnou zkušenost??? A jestli ano a zlepšilo se vám to, co jste pro to udělaly? Je mi ho hrozně líto, že pořád tak trpí, taky jsem si myslela, že tyhle potíže mají jen kojenci, ale asi to bude složitější... ☹ ☹ ☹

Díky!!!!

cervik1111
19. lis 2010

@lenajsek ahoj,tak já jsem si taky říkala-je možné,že mého 10měs.synka trápé ještě bolesti bříška.No, a po přečtení těchto stránek je to tak.U nás taky-přes den v pohodě,má několikrát za den stolici.Pak jde spát a probudí se s příšerným řevem.Taky používáme rek.trubičku.Já radějí mu pomůžu než aby se trápil celou noc.I když je fakt,že na celou noc nám to nepomůže,že daváme i 2xza noc ☹ Jo a když se s trubičkou vykaká,má stolicí tvrdou jako beton)
Taky pořad nemůžu přijít z čeho by to mohl mít.Říkala jsem si jestli ze sunaru,sunar jsme vysadili,a stejně v noci řev.
Jaké jsou prosím ty Laktobacílky,pomáhá to.Doporučuje mi to doktorka.
Budu taky ráda za všechny možné rady 😅 😅

lenajsek
22. lis 2010

@cervik1111 Ty Laktobacílky jsme měli už dřív, ale dávala jsem mu je jen asi 2 měsíce a přišlo mi to že nevidím zlepšení, ale chce to asi dávat delší dobu. Výhoda je, že jsou to tobolky co rozpůlíš a ten prášek co je v nich vysypeš přímo do jídla nebo pití, nemusíš dopředu nic chystat. Ty sáčky jsou blbý v tom, že je musíš rozpustit ve vodě a nechat 10min odstát a pak teprv podávat. Navíc se to dává jen do pití a musí se to vypít před jídlem, takže na to kolikrát zapomenu... myslím že stojí zato ty Laktobacílky vyzkoušet.
Dáváš malýmu kaši, nebo ne? Já chci pár dní kaši vysadit úplně, včera jsem mu dala poprvé na snídani, říkala jsem si, že to bude v pohodě, když mu ji dám ráno a ne večer, ale stejně byl problém... dala jsem instatní obilninovou. Zkusím pár dní úplně bez kaše, jestli to nebude lepší...
Tak držím palce, aby se to zlepšilo.

Je tady ještě někdo, kdo má s bolením bříška takový potíže??? 😕 ☹

berynka
22. lis 2010

Naše malá taky hrozně trpěla na prdíky a koliky. Nepomáhalo pořádně nic, jen nepatrně Baby-calm. Kolem toho roku to bylo někdy fakt hrozný, měla křeče, brečela třeba hodinu a nedalo se s tím nic dělat. V noci to bylo podobné, tak za dvě hodiny po mlíku jí to trápilo, dokud se jí nepovedlo ten vzduch vytlačit ven. Laktobacily nebyl pro nás žádnej zázrak, ale možná to chce vyzkoušet různé značky 😒 . Kolem půl roku se to zlomilo, bylo vidět, že ty střeva se s tou stravou umějí tak nějak vypořádat a samozřejmě k tomu pomáhá dostatek pohybu.

lenajsek
22. lis 2010

@berynka Myslela jsi kolem roku a půl asi, že se to zlepšilo, že...
Taky doufám, že jak bude chodit a běhat, že se ty střeva víc začnou hýbat a možná udělá něco i gravitace, že se to posune někam níž... si tak laicky říkám. Je fakt, že malej ještě nechodí, ani kome nábytku, jen stojí, stoupá si, sedí a sedá si a plazí se, takže by to chtělo asi aby začal chodit... a nebo pak dozraje ta zažívací soustava a bude líp...
Píšeš, že kolem roka to bylo hrozný.. já mám taky pocit, že teď kolem toho roku je to daleko horší než předtím... tak těch 14 dní asi je to fakt noc co noc... předtím to tak hrozný nebylo... kdo ví, čím to je...

berynka
22. lis 2010

@lenajsek , jo přesně, myslim to tak, že od té doby to už bylo ok 😉 . A taky je něco jiného nadýmání a pak kolika. Na tu třeba nahřívání a cviky s nožičkama moc nepomáhají. Taky se nám to zhoršovalo, když se do jídelníčku zařadilo něco nového, než si na to ty střeva zvykly.

crca
29. pro 2010

Ahojky,jako by mě tohle téma spadlo do klína-zrovna něco takového hledám....Mám 20 měsíční dvojčátka a kluk se mě poslední týden budí v rozmezí 22.00hod-22.30hod s šíleným řevem,mlátí sebou,škube,když ho držím,tak si musím dávat bacha na zuby-to trvá tak cca 2 minutky a pak usne 😒 Je to právě jako by měl křeče v bříšku-když byl malý měl problémy s kolikoama do 6 měsíce a stejně i po tom má citlivější bříško-jiný jídelníček nemají,nejí nic nového-i přes Vánoce jedeme tu svojí,cukroví jim moc nedávám,jen linecké když už a to není nic,co by neměli před tím,takže jídlem to nebude 😒 Ještě chíli to nechám,ale mám spíš strach aby to nebylo něco od kýli-jako malý jí měl,před rokem už byla skoro pryč sama,ale jak teď řve-někdy i přes den(je vzteklounek 😀 ),tak mě příjde že mu nějak pupík zase vylejzá....je možný,aby se kýla vrátila? 😅 Jinak přes den je v pohodě-normální kluk 😀

hancazivocich
29. pro 2010

I u nás stejný problém - ale my to máme to bolení - spojené s růstem zubů nebo s třeba rýmou. Ale když jdou zuby, tak je to očistec ☹ 😠
Nemůže to nějak souviset?

@crca - i Kika má pupeční kýlu, tak prý bývají koliky častější, taky bude po mně, mě to trápí dodnes 😅

lenajsek
29. pro 2010

Ahoj, tak u nás byl teď chvilku klid, asi týden, ale zase to přišlo, tak já už nevím... už mě taky napadlo, jestli to nesouvisí se zubama... člověk by fakt rád věděl, jak prckovi pomoct, resp. co udělat, aby to bříško už tolik nebolelo, vlastně vůbec...
Zkusila jsem malýmu dát asi před 14 ti dny červenou čočku, měl ji poprvé za celou dobu příkrmů, všichni mi říkali, jak je super, že děti vůbe nenadýmá, měla jsem ji ještě asi 3 hodiny namočenou a to byla naprostá šílenost!!!!! Takže čočku vůbec dát nemůžu, možná zkusím trošku zelenýho hrášku, ale toho se taky bojím...
V lednu jsu domluvená s dr., že nás pošle na nějaký podrobnější vyšetření, bo tohle se mi prostě už neudá normální, včera jsem zase musela dát rekt. rourku, aby si prdnul a pak se vykakal a byl klid... tohle se přece nedá!!! Přitom přes den kadí normálně, hlavně do nočníku teda, v noci ho taky dávám na nočník, ale tam nic nevyprodukuje, jak kdyby mu to v noci nešlo... (Dávám ho teda, když se vzbudí a řve, tak chvilku po tom...)
Děsí mě představa, že tohle by mohl zažívat i třeba do svých dvou let...

@crca Dáváš dětem nějaký probiotika, nebo ne? Ohledně kýli Ti neporadím, Lukin ji neměl, tak nevím... ☹ Možná se vzteká, že ho něco bolí... Lukin se vzteká, když mu rostou zuby, ale přes den ho bříško netrápí, to jen v noci, jak asi leží dlouho a nehýbe se...

@hancazivocich Jojo zuby, to je u nás teď taky, lezou dvě čtverky stoličky a dvě trojky zaráz... 😝 😝 To pak člověk už ani neví, jestli řve kvůli břichu nebo zubům... je to fakt na palicu. A rýma u nás bývá hlavně děsná nálada přes den, v noci moc ne... i když, těžko fakt říct, když ty děti nemluví (teda náš nemluví...) 😒

crca
30. pro 2010

@lenajsek probiotika dávám když si vzpomenu 😀 Mám ty tobolky co se vysypou do čehokoliv,ale teď to nebrali dlouho a byl klid a najednou tohle 😒 Na dnešek byl teda klid 😉 tak uvidím,ale je možné,že je to i k zoubků.Holka má tlamušku plnou zoubků i se stoličkama,ale Matýsek má jen asi 8 možná 9 zubů 😅 asi vylezla ta jedna stolička,neuvádím přesný počet protože jim do pusy nesahám,jen co vidím,když se zasměje 😀 ,ve předu má dole a nahoře ty 4 a nedávno měl teda bouli na té stoličce 😀 Jinak jsem zapoměla dodat,že se mě takhle budí i po dopoledním spaní,to je 5 dní řev a jeden den se vzbudí v pohodě,ale to si prdne.V noci málokdy ufoukne 😅

zarzuela
7. čer 2011

@lenajsek Ahojte, taky máme takový problém s nadýmáním, ale už od narození, hodinu až dvě po vypití mlíčka se budil s šíleným jekotem, škubal s sebou, že jsem měla co dělat abych ho udržela. Chodila jsem co týden k Dr. že se mi to nezdá normální a ta mě vždy odpálkovoala, že to je jen kolika a že z toho vyroste, když jsem už 10 měsíců pořádně nespala, naštvala jsem se, že chci testy z krve na Kravské mléko, (Do 9 měsíce jsem kojila ale já sama vypila litr mlíka za den a to pak do MM přechází taky) ty testy vyšly pozitivně - výsledek alergie na Kravské mléko - konkrétně nejspíš laktoza. nasadili jsme mlíko AL110 a žádné jiné mléčné výrobky nesmí, a zlepšení bylo výrazné - sice se stále budil, ale už to nebylo takové drama. Jenže teď na 14 měsících se vše nějak vrací zpět zase se budí kolem 11 hod. a dokáže ječet třeba dvě hodiny v kuse a poprdává, když jde spinkat bříško má jak balon (přes den ne) pak se budí se stejným jekotem kolem 5 hodiny ráno. Teď jsme dokonce vysadili mléko uplně, trošku to pomohlo, některý den je v klidu, ale někdy je to šílené se stejným průběhem. Už si fakt nevím rady, jestli ta jeho alergie je ještě křížená s něčím :o(
Vy jste ten problém nějak vyřešili?

lenajsek
7. čer 2011

Ahoj, tak u nás, musím zaklepat, se vše zlepšilo, spí celou noc už několik měsíců, pokud teda nepočítám nějaké rýmy, nachlazení a pod... ale co se nadýmání týče, tak už dávám trošku i cibule, zelený hrášek a fazolky, červenou čočku, květák.. to bych dřív vůbec nemohla dát. Asi je to tím, že se jednak víc pohybuje, už běhá jak o život a není jen na zemi, nebo na kolínkách, a možná i ta trávicí soustava dozrála... nikdy to u nás nebylo tak dramatický, že bych si vyžádala dr. testy na alergii na mlíko, nebo intoleranci laktózy...

Tak držím palce, aby i u
@zarzuela to bylo brzo v pořádku!!!!

zarzuela
7. čer 2011

@lenajsek tak to máš skvělé, trochu i závidím, že se vám to takhle vyřešilo. Malej už mi taky lítá jak o závod 3 měsíce, ale ničemu to nepomohlo bohužel, taky jsem si myslela, že až začne chodit, bude líp, ale nic se nezměnilo :o/ teď si budu vyžádávat další testy na potravinové alergie, tak uvidíme co to přinese, ale bojím se toho...
Každopádně dík moc za reakci 🙂

hancazivocich
8. čer 2011

@zarzuela - malá nebyla kojená, trpěla na zácpy - od mimina. Zkoušela jsem cokoliv.... Taky jsem říkala dr., že se mi to nezdá... Protože to nezmizelo ani ve třech, šesti, osmi měsících, ani v roce....
Mně poradila dr. na krčním - když jsem tam s ní letěla s chrapotem - jak brečela - do toho šel zub a bířško, naše dr. měla dov..
Tak tahle paní dr. mi řekla, že by to mohla být i intolerance laktozy, zkusila jsem začít kupovat AL 110 mlíčko, vysadila jogurty, zlepšení bylo.. Ale - při nemoci, zoubkách, čemkoliv - bříško prostě bolí, i když mléčné výrobky nemá. U nás probio moc nezabraly..
Nadýmavá jídla dávají zabrat pořád. Jedním z nic je i vařené maso, atd.. Baby-calm zabíral, hylak - do pitíčka.. To mi poradila i ta paní dr..
Jinak má to po mně a po mým tátovi.. Já si dodnes nemůžu vypít hrnek mlíka - by mě to roztrhlo 😅 😅
U nás se projevuje alergie na hmyzí jed - po MP. Ten má i adrenalinové pero..

luthien.k
8. čer 2011

@zarzuela, vidím, že řešíš ten problém i tady... Na ty testy moc nespoléhej, jestli reaguje tím bolením i na jiné potraviny než na mléko (což je pravděpodobné), tak se to v testech nemusí vůbec ukázat, protože asi 50% potravinových alergiků nemá reakci v krvi (IgE protilátky), ale obzvlášť u těchto nespecifických trávicích potíží se zapojují jiné složky imunity a v testech nevyjde nic, jsou to nonIgE alergie, také se jim říká pozdní reakce. Existují na to taky testy ve formě náplastí, které se lepí na záda a odečítají se za 2 - 3 dny, ale nepoužívají se běžně (vím jen o jednom pracovišti, kde jsem o tom slyšela - u Fuchse). Nejspolehlivější metoda je vlastní pozorování - vysazování podezřelých potravin a sledování reakce. Seznam relativně bezpečných potravin a častých alergenů najdeš tady:
http://www.proalergiky.cz/download/prehled_(ne)...

Nejlepší je vysadit skupinu potravin, protože jich může vadit víc a když se vysazuje jedna po druhé, nemusíš zjistit nic.

P.S.: Problém s laktózou není alergie, je to neschopnost laktózu ve střevech zpracovat, chybí k tomu příslušný enzym, alergie je pouze na bílkovimu kravského mléka.

zarzuela
8. čer 2011

@hancazivocich Domča tu laktozu má taky dědičnou po tatínkovi, toho hrnek mléka taky div neroztrhne. Docela se divím, že můžete ten Hylak, protože tam je laktoza a to my nesmíme třeba vůbec. Vadí nám i laktoza co je obsažena v homeopatikách a to je jen pár kuliček.

Ale vidíš, moc jsem nehledala souvislost bříško a zuby, je fakt, že jemu teď už dva měsíce rostou zuby pořád za sebou a zhruba stejnou dobu máme to zhoršení... hmmm že by na tom něco bylo, no musím zapátrat. Ale ještě stejně mám podezdření na ovocný cukr :o/

@luthien.k dík za odkaz. no já právě narazila na test potravinové intolerance - nikoli alergie, ten test identifikuje ty IgG protilátky, IgE netestuje IgE způsobuje už alergie jako takové. Samozřejmě vím, že alergie na laktozu není, že se jedná o intoleranci z důvodu chybějícího či malého množství laktázy ve sřevech 😉 přeci jen už s tím nějaký měsíc bojujem 😵 a u té intolerance mě může vzít čert když mi Dr. říká, že z toho jaksi vyroste, přičemž laktáza dosahuje svého vrcholu do dvou let věku a následně se její obsah snižuje.