Bolení bříška. Jaká jsou nejlepší probiotika?

verca9595
31. led 2020

Dobrý den, je to tu asi furt, ale ráda bych se zeptala, jaké jsou nejlepší probiotika? Syn má čtyři měsíce, jsme na UM mléku Hipp comfort a i maličko budu měnit, přemýšlela jsem o nutrilon omneo comfort. Dávám vitamín D od Terezie a do teď biopron, ale moc nám nepomáhá. Koliky ho trápí od narození a žádné kapky na prdiky ani čaje(fenyklový, kminovy) mu nepomáhají . Před třemi týdny jsem měla pocit, že máme po kolikach, ale týden už máme koliku zase zpět a bez rourky se ani nevyprdi.

maggiele
31. led 2020

Ahojky. My pouzivali lactobacilky od Swissu. Ale zbavit se koliky nam nepomohla zmena mleka ani kapky. Skoncilo to az se zavedenim prikrmu.

verca9595
autor
31. led 2020

@maggiele a kdy jste začínaly? Byly mu 26.1. Čtyři měsíce a čekám až půjdeme k dr. ale to jdeme až 12.2. Tak nevím jestli mám čekat, nebo už zkoušet dávat příkrmy.

maggiele
31. led 2020

@verca9595 Zacinali jsme od ukonceneho 4.mesice. Bylo to pro nad vysvobozeni. Od te doby zadne boleni ani rourka. Tak drzim palce at uz je dobre.

veronikacv
31. led 2020

Ja tedy plně kojím, ale doporučuji kapky Enticon. Jsou v tom probiotika a mají jahodovou příchuť, sama bych je zblajzla 😀 Dávají se jen jednou / dvakrát denně. Cenově myslím přijatelné. Vydrží tedy jen dva týdny, ale je tam toho akorát. Jediné kapky, co malému zabírají. Mezi kojenim ještě tedy dávám po lžičkách kmínový čaj (fenykl nechtěl).

slunickovm
31. led 2020

@verca9595 my jsme meli colinfant a gutpro infant. Pred tim i nejake od biopronu, ale uz nevim presne.

miska2611
31. led 2020

Nám pomohly kapky BabyCalm, jsou přírodní, vysvobození pro celou rodinu! Probiotika Biogaia, jsou drahé, ale kupuje nám je babička. Tahle kombinace zlikvidovala odpolední pláč, křeče malého. Hned po prvním použití BabyCalm okamžitě se vyprděl. Pozor, mohou být projímavé. Dávkování jsem musela vychytat. Ale stálo to zato!

verca9595
autor
31. led 2020

@slunickovm jsou celkem drahé, akorát jsem nenašla, jestli jsou schválené, neprodává je žádná lékárna.

slunickovm
1. únor 2020

@verca9595 jsou strašně drahé. Colinfant je na předpis a u obou deti hned efekt a ty gut pro máme na doporučení lékaře alergologa, tak jsem to vic nezkoumala a pořídila. Ale prislo i s chladicí vlozkou. Bere se toho strašně malinko a bereme to cela rodina a i my s manželem na sobe citime, ze to neco dela.

leilinka1234
1. únor 2020

@maggiele úplně na chlup stejný, jak u nás. Dávala jsem biogaiu. Bolet bříško stejně přestalo až po pár vyzkoušených lžičkách. Přestože byla plně kojená, začala jsem dávat první lžičky 4 kdy před dovršením 4.m. Už se to nedalo. Nelituji, bylo to vysvobození pro nás všechny.

maggiele
1. únor 2020

@leilinka1234 Presne!! Maly mel hrozne koliky, ted ma 3 roky, ale jeste ted na nas Mudr vzpomina a uvadi nas pomalu jako odstrasujici pripad.

krupka3
1. únor 2020

Nejlepsi jsou tato. Davkovani pro 1 dite vydrzi az 2 roky, a je to znacne jina kvalita nez to, co ti daji v lekarne. https://www.puravia.cz/probiotika/266-gutpro-in...

squezy
1. únor 2020

@verca9595 Nam kluci po biogaie blinkali, hodně pomohla probiotika Maxik z lekarny Dr. Max.

rozdajna
1. únor 2020

Existují probiotika pro miminka od 10 dní? Malého furt bolí bříško nebo furt škytá.

squezy
1. únor 2020

@rozdajna Skytat může až 3 mesice 🙂 A na bříško podle mě něco existuje, zeptej se v lékárně, nebo zkus po lzickach fenyklovy caj nebo odvar z kminu.

rozdajna
2. únor 2020

@squezy budu muset se zeptat,bolí ho dost často.

herbinaaa
9. kvě 2020

za sebe mužu doporučit laktobacilky. Take je dávám dceři. Jsou ve vysypávácích sáčších, což je mnohem lepší než tobolky

ester34
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
timyb
Odpověď byla odstraněná
Zobraz