Bolí při růstu děti kolena?

luciina
31. bře 2013

Ahoj! Má téměř 3letá dcera si denně stěžuje na bolesti kolenou, ale chodí, hopsá a spí v pohodě. Myslíte, že "cítí jak roste?"

hradkovka
31. bře 2013

Já jsem o tom také slyšela,že to bolí,můj 3 letý syn si stěžuje na bolesti nožiček....

zurkova
31. bře 2013

Mám čtyřletou holčičku a už 3 roky si stěžuje na bolení nohou. Má vždy takové období, že třeba 2 měsíce hrůza, budí se řevem i v noci, že ji bolí nožičky, takže mažeme a mažeme. Absolvovala u doktory i testy, ale ty nic neprokázaly, takže to je prý asi z růstu. Docela si zažíváme. Nemůžeme chodit ani na hodinovou procházku, protože by to neušla a celkově je to s ní hodně náročné. Prý je to dědičné, ale toto nikdo v rodině neměl. Čekáme, až vyroste a snad bude potom klid. Je možné, že to má i vaše malá, záleží na růstu, jestli se opravdu vytahuje, nebo to má třeba ze zimy (já osobně to mívám velice často, proto musím nosit dlouhá pyžama, co se nevytahují u kalhot atd.). Kdyžtak lékař poradí vždy 🙂

cuci25
31. bře 2013

Je to určitě možný, prý se to děje dětem v době, kdy příliš rychle rostou. I já jsme to měla jako malá, pamatuju si, jak mě bolely holeně. Mamka mi nohy neustále mazala, dávala obklady, ale nevím, jestli to mělo nějaký zklidňující účinek, to už si nepamatuju...

miskadis
31. bře 2013

Je to možný, taky jsem to měla jako malá, měla jsem to jako @cuci25, taky mi mamka musela nohy mazat apod. A naše malá má 3 roky a taky si občas stěžuje, že jí bolí nohy.

horakovatereza
31. bře 2013

Taky jsem to jako menší mívala - ne kolena, ale bolesti dlouhých kostí. Vím že si naši mysleli, že si vymýšlím, dokud jim doktorka nevysvětlila, že to am může být, že prostě rostu🙂

leg
31. bře 2013

jj, možné to je a doktor mi v případě naší slečny doporučil v tom období podávat Vigantol

honzulka
31. bře 2013

Taky jsme to měli u Jeníka..budil se v noci bolestma,musela jsem kolínko masírovat,dávala nahřátou plenu a na Ortopedii mi dr.žekl,ať mu klidně dám Ibalgin... 😉 Teď už to moc nemívá... 😉

procinko
31. bře 2013

Dceři jsou 3 roky a od doby , co začala chodit si stěžuje na bolesti nožiček (spíše kotníků). Absolvovali jsme s ní všechna možná vyšetření a všechno má v pořádku. Asi je to opravdu růstem + je svalově slabší. Nikdy nebyla moc živé dítě, že by lítala a poskakovala, jako některé děti. Většinou na delší vycházky beru kočár a když nemůže jít tak ji popovezu. Jsou to taková období, někdy je to lepší a někdy horší.

kockacz
31. bře 2013

tyhle bolesti me provazi nepravidelne uz od raneho detstvi (boli me kolena) ☹ pamatuju si, jak mi mamka zehlickou nahrivala pliny nebo uterky a omotavala kolena, aby byly v teple. Mamce tenkrat rekli, ze to je z rustu. ale nic s tim nedelali 😖 Akorat, ze mi to zustalo az do dneska, takze jsem si myslela, ze ji jen neco nabulikovali a ze je to neco jineho. Mam obdobi, kdy me boli kolena bud jedno nebo druhe nebo obe a pomahaji na to krome leku proti bolesti jedine teple zabaly ☹ Staci trochu prostydnout nebo byt v praci dlouho na nohach 😒 Zatim jsem s tim nikde nebyla, ale prekvapuje me, ze se to ani dnes nejak neresi 😖 Jo a to jsem pekny prcek (158cm), takze nejaky zbrkly rust asi tezko...

checa
31. bře 2013

Ahoj, naše dvojky (4 roky) si čas od času (řekla bych každé 3 měsíce) stěžuji na bolest nožiček (od kolen dolů). Řekla bych, že se to stává tak jednou za 3 měsíce, trvá to pár večerů a pomáhá teplý obklad (pohankový polštářek) - holky jsou na svůj věk vysoké - vydatně rostou 🙂 Konzultovala jsem s MUDr a potvrdila mi, že to může být růstem. Jednou jsem dávala Panadol. V každém případě konzultací s odborníkem nic nezkazíš 🙂 Tak ať nožičky rostou bezbolestně.

pepibubu
31. bře 2013

Náš Pepa trpí na růstové horečky.... Nic mu jinak není, jen má 24 h teploty - nejčastěji 38 - 38,5.... Honza (táta) to míval taky, ale pozdějc, až tak 4 - 6. třída, a Pepínovi bude pět....

vera_vila
31. bře 2013

Kamarádka to měla u dcery taky tak, pořád si stěžovala, že ji bolí kolínka (byly jí asi 4), šli s ní k dr. a ta nenašla nic a prý jsou to růstové bolesti, že v tom věku se děti dost vytáhnou, tak se to může stávat... Brácha to takhle měl asi ve 12 s páteří, jak se rychle vytáhl a strašně trpěl na bolesti páteře...

dzejnyy
31. bře 2013

Co si pamatuju, tak mě bolívaly spíš lýtka.

hpaja
31. bře 2013

Také si pamatuji na bolesti nohou, bylo to tedy v pozdějším věku - na základce a bolely mi holeně. Většinou to bylo v noci, furt jsem se převalovala a myslím, že jsem kvůli tomu i brečela. Vzpomínám si, že to bylo hodně nepříjemné. Syn (4r.) také čas od času v noci špatně spí, kňourá, mele sebou, kope do zdi, jakoby se nohama zapírá a chvílemi i pláče. Nejdřív jsem nevěděla proč, ale před 3 týdny jsem ho v noci "vyslýchala" co ho bolí 🙂 (byl pár dní po píchnutí ucha a bála jsem se, jestli se mu zánět nevrátil) a když jsem se zeptala na nohy, řekl ano... dala jsem mu Brufen sirup a za 20 minut byl klid.

speedygon
1. dub 2013

Naše Lenička měřila v listopadu 98cm. Během zimy si již několikrát v noci stěžovla na bolesti nožiček, nejvíce kolínek. Vzbudila se s pláčem a nebyla k utišení, přes den naprostá pohoda. Byly jsme i u dětské dr, jelikož to prý může být růstem, ale také příznak nějaké nemoci. Vzala jí KO a ten byl naprosto ok. A jelikož má nyní Lenička cca 102cm, tak to určitě růstem bude...Když ji to bolí, dám poloviční dávku Panadolu a během chvilky usne a už je vše ok, celou dávku jsem nedala ani jednou. Někdy dokonce i méně, než tu poloviční a zabrala. Sama si na ty nepříjemné bolesti nohou vzpomínám, jen již nevím, kolik mi bylo....

edeltraut
1. dub 2013

Moje sestřenice se synem řešila bolesti kloubů při růstu, takže určitě můžou...Oba jsou s mužem velmi vysocí a malej vyrostl během roku asi o 20cm.... bolely ho kolena, ale i záda...

kajalka
1. dub 2013

Doporučuju kostivalovou mast na bázi sádla (obyč, bez dalších přísad, někdy dělaj i s kafrem), namazat, zabalit na noc do igelitu a šátku.

paja.83
1. dub 2013

Já to mám stejně jako kockacz , bolesti tohoto typu mám doteď a to už určitě nerostu. Budˇ mě bolí obě kolena nebo holeně nebo všechno naráz a mám to hlavně po větší námaze. Velká taky nejsem, měřím 157 cm a nikdy jsem to neřešila.

mariiianka
1. dub 2013

U nás jsme to měli.Dcera asi tak ve dvou letech nemohla ani chodit,brečela a a sotva se plazila.Většinou jsem jí to namazala koňskou mastí chladivou a to jediný pomáhá dodnes.Byli jsme i na ortopedii i rengén nám dělali,na nic nepřišli.Teď už to není takový,ale z růstu teda nevím nevím,teď nám roste před očima a je to v klidu.Já to mám taky od mala.Na podzim jsem měla zánět duhovky,tak jsem jezdila na oční a tam mě doporučila na revmatologii a na krev,že to může být taky revma.A ejhle,zjistili nějaké zvýšené hodnoty,né sice moc,ale že je to od revma.Takže si myslím,že dcera má po mě geny a já to mám zase po mamce.

andy80
2. dub 2013

Je to možné, ale může to také značit zánět kloubů. Takže bych určitě zašla k mudře. Za to nic nedáte.

mirka1811
3. dub 2013

ahoj, ja si to na sebe dokonca pamatam, mala som taketo bolesti cca do 15 roku zivota, ked som asi prudko rástla. Bolievali ma tak ruky aj nohy, a často tak isto aj pri zmene počasia, bolelo to dosť, aj som si poplakala. Nemám iné zdravotné problemy, takze to aj podla slov doktorky bolo z rastu 🙂

jetynka
3. dub 2013

Kolena nevím jestli bolí ale dceru od 3let trápí v určitém období bolest holenních kostí a dr. říkala že roste, bolesti jsou převážně v noci a dcerka se budívá a pláče. Když jí bolí kolínka tak to spíše signalizuje něco jiného. Jak už je tady uvedeno, určitě bych zašla k doktorce.

jarunkaxyz1
3. dub 2013

Taky máme zkušenosti, právě bolestmi kolen a nožek celkově ve 4 letech opět procházíme......

jennyska
3. led 2014

Ahoj @jarukaxyz1 @jetynka @mirka1811 @andy80 @mariiianka @paja.83 @kajalka @edeltraut @speedygon @hpaja @dzejnyy @checa @vera_vila @pepibubu @leg @procinko @honzulka @miskadis @zudkova @hradkovka @cuci25 @kockacz @horakovatereza @luciina a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se se svým příběhem ohledně Růstových bolestí Vašich dětí podělit, stejně jako tady v diskuzi, také v naší Wiki knihovničce Modrého koníka, kde právě vzniklo téma pod tímto názvem: https://www.modrykonik.cz/rustove-bolesti/ ? 🙂

Tím, že svůj příběh, radu, zkušenost napíšete do Wiki, pomůžete ostatním maminkám úplně stejně, jako např. tady ve fóru @luciina . Mají otázky, toto téma je zajímá a Vy jim svým příspěvkem můžete v mnohém pomoci, podržet je, poradit...

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

ruzenkas
3. led 2014

Já si vzpomínám, že mě to taky bolelo jak jsem "rostla" a chodila jsem na ortopedii - ale cca od 10let. Synovcovi budou na jaře 4 a také si stěžuje že ho bolí kolínka a dostával nějaké kapky, nevím teď přesně a že je to tím, že roste, povídala paní doktorka..

veronif
30. črc 2016

Dobry den, dcera(3roky) na bolesti nozicek a kolinek taky trpi a uz vice jak rok. Poslali nas na ortopedii, pan doktor se s nama skoro vůbec nebavil a hned rekl, te je to od rustu. At se zeptame v lékárně na nejaky doplnek stravy. Od jine maminky jsem dostala doporuceni na Dologran a na detsky Colafit, ale zabira to pomalu a jen docasne☹(

21klara21
22. zář 2016

Moje malá taky nedávno trpěla na bolesti kolínek a kloubů. U doktorky jsme byli odkázání na doplněk stravy Colafit Junior. Zabral rychle a jako hlavní pozitivum hodnotím měkké kostičky, díky které se polykání snáší lépe.

lennus
22. zář 2016

@luciina U nás to samé, nepravidelně už pár měsíců, ale je to většinou jen chvíli. Tchyně je bývalá zdravotní sestra a říkala, že to děti při růstu bolí, že to zažila u neteří a synovce, tak se tím netrápím, zdá se jinak v pořádku a zdravý.

petraou
31. říj 2016

@21klara21 Můžu jen souhlasit 😎 mám s colafitem junior podobnou zkušenost. Také ho dcerka užívá. U nás více než ta měkká forma vyhovuje jahodová příchuť 😀.

kardol
29. lis 2016

@petraou @21klara21 přečetla jsem si vaše doporučení a colafit junior doma ozkoušela na dcerce, která trpěla růsovými bolestmi. Pomohl nám. Jsem ráda, že jsou i diskuze, kde se lidé pouze nedohadují, ale člověk se zde může zajímavého a potřebného dozvědět. Děkuju dámy😎