Bouchá hlavičkou do zdi či nábytku bez vztekání

lollipops
6. pro 2010

Dobrý den všem maminkám.Mám 10 měsíčního chlapečka a přibližně od 7-8 měsíce se u něj párkrát objevilo bouchání hlavičkou třeba do lednice nebo dnes mě vzbudil tak,že stál v postýlce a bouchal hlavičkou do zdi ☹ Neurolog mi řekl že je to dost ojedinělé a často se to nevidí.Pokud se to bude zhoršovat nebo stupňovat se častost tak nás pošle do Brna na několikadenní sledování a monitorování EEG.Musím dodat že buší docela dost silou.Ještě mi kolem toho 8 měsíce dělal to,že se hrozně tahal za vlásky vzadu na hlavičce jako by si je chtěl snad vytrhat.A nikdy nic nebylo ve vzteku.Máte s tím některá zkušennost?

ferinka
6. pro 2010

Mě to teda od dr. připadá přehnaný,Mates to dělal taky a rvaní vlasů bylo normální a teď taky občas sedí a hlavičkou třeba zezadu ťuká do dveří,když je o ně opřený a kamarádky holčička taky,tak nevím jak je to teda ojedinělý 😅

kramlinka88
6. pro 2010

no s boucháním hlavičky naštěstí zkušenost nemám, ale to tahání se za vlásky mi malý dělá taky 😕 dělá to jen občas, ale jedině u kojení, jakoby se probírá těma vláskama ale tahá se za ně a občas mu nějaký zůstane v ručičce, já jsem to teda s nikým neřešila, ani mě nenapadlo, že by na tom mohlo být něco špatného 😕

pablinka
6. pro 2010

ahoj, já to teda viděla u dost dětí... Vítek občas tloukne ze zvědavosti taky do skříňky, do dveří apod., to spíš proto, že ho zajímá ta akce - reakce... když se pohne, že něco ucítí... Nedělá to teda nijak často... Za vlásky si taky tahal, to když mu začaly růst, tak spíš zkoumal, co to na té hlavičce má a jestli to nejde utrhnout... tak bych řekla, že je to normální, neurolog se s tím nesetkává často, protože za ním maminky s dětmi kvůli tomu nechodí... Asi záleží na tom, jak je to u vás často...

soanpe
6. pro 2010

Já si myslím, že je to normální. Zkoušej, co bolí a co ne. Naše Sofí v sobotu otestovala jestli pálí svíčka na dortu 😅 ( už je v jiným levelu 😀 )
jednou jí to nestačilo, tak to zkusila i podruhé 😀

lukza
6. pro 2010

já myslím že je to normální pokud teda nebochá do té doby než ho odděláš.jak píši holky oni prostě zkouší mě Luky dělá že aji do balonu strká hlavičkou prostě zkouší a vlásky bych neřešila víš do dětí si přímo rve vlasy jsem holička a dost čadto jsme stříhaly děti na krátko proto že si rvaly vlasy takže bud v klidu a dokrot to ted ahodně přehnal podle

littlejane
6. pro 2010

Tak Jeníček dělá přesně to samé. Ale jak píšou ostatní maminky, je to spíš ze zvědavosti, co to udělá, když praštím hlavou do skříňky 🙂 🙂 Rozhodně bych to nehrotila na neurologické vyšetření

k.ate
6. pro 2010

Kuba to čas od času dělá taky, opře se zády o zeď odstrkává se a bouchá do ní hlavou a má z toho hroznou srandu, teda jen do doby, než to přežene a začne ho to bolet 😀 to je pak řev,kvuli té hrozné, zlé zdi, která ho tak moc bouchla 😀

k.jolanka
6. pro 2010

Ahoj....taky se mi reakce doktora zdá přehnaná, můj syn si rve vlasy už od mala hl. při kojení 😅 pak si je rve klidně i jen tak a bouchá hlavou o skříň, o lednici, o postýlku a neni to ze vzteku, ale podle mě proto, že to vydává nějaký zvuk..vždycky se zarazí, poslouchá ten zvuk, drcá hlavou o skříň a poťouchle se na mě usměje..a samo, když mu řeknu, aby toho nechal, dělá to dvakrát tolik 😀 můj přítel to prý jako dítě dělal taky...a ptala si se na to pediatričky? mě teda ani nenapadlo, že by to mohlo být něco vážného, brala jsem to tak, že to děti dělají 😕

eveluska
9. říj 2011

@lollipops ahoj, hledala jsem nějaký takový téma, pže nám to malej dělá dost hodně a pořád...... nejdřív právě jen např. v autě a mysleli jsme, že si to jen tak zkouší, ale dělá to už dost dlouho, opravdu velkou silou a i na zemi, o skříně, o mojí hlavu.... začínám z toho bejt trochu znepokojená, tak mi kdyžtak prosím dej vědět, jaký je u vás v tomhle vývoj a co na to dr. kdyžtak..... Jinak je naprosto ok, na všech prohlídkách žádnej problém, s vývojem taky ne.... díky 🙂

aleskap
9. říj 2011

Ahoj, u nas se bouchani hlavickou projevilo taky, v pul roce...doktorka poradila zmenit vetsinu hracek a dite vice zabavit, pry se nudi...tak jsem nakoupila jine hracky a temer okamzite bylo po bouchani. Ale kazde ditko muze byt jinaci.

darkneswillka
10. říj 2011

Ahoiky, nase Viktorka se uz umi dostat na vsechny 4, koleba se tzv. paseni konicku a pri tom bouchala hlavickou do steny u postylky. Ode dne, kdy jsem tam pred tu stenu polozila kojici polstar, nema sanci se dal bouchat 😉 namisto toho odhalila jak pohodlne se na tom polstarku lezi a hraje si s plysacky... 😅

andy80
10. říj 2011

Děti mi to dělaly taky, seděly a bouchali hlavou o cokoliv, co bylo zrovna za nimi. Myslím, že tím poznávají svět kolem nich a taky sebe. Líbí se jim ten zvuk, prakticky se tím zabavují, takže jak už píše aleskap, je to z nudy.

marecek4
10. říj 2011

přejde to,náš malý hlavně když nebylo po jeho,tak nelenil kleknout na všecky čtyři a tlouct hlavičkou do podlahy,o skříních,dveřích a dokonce i o rozbitém okně ani nemluvím,přešlo asi půl roku a o bouchání nic nevíme-a to mi bylo řečeno,že to nic není,protože máme všude nějaký koberec či lino,ale od kamarádky že malý třískal hlavou do dlaždíček a to prý teprve byly šlupky-bez újmy na zdraví jej to taky přešlo-ono na druhou stranu si ti prckové uvědomují bolest a zas tak moc se nepraští,i když nám to tak nepřijde,takže držím pěstičky a pevné nervy na bušící období 🙂,spíš mi přijde divné že dr o takovýchto dětech nic neslyšel-řešila bych to asi až opravdu po nějaké době,nebo kdyby se mi zdálo,že si nějak ubližuje víc než je zdrávo,protože to by asi nezůstalo jen u toho bušení hlavičkou do zdi,ale určitě by se k tomu přidaly i nějaké další problémy