Boulička za ouškem. Co to může být?

petulka25
17. dub 2012

Ahojky maminky ráno jsem česala 4 letou dceru a všimla jsem si,že má za ouškem bouličku-nevíte co to může být-máte s tím zkušenost???Děkuji

levandule_vanilkova
17. dub 2012

ahojky. no a jaký má ta boulička tvar? a je tvrdá? Já jsi totiž takovou před nedávnem taky našla, byla tvrdá, jako kdyby šlo o nějaký kostní výrůstek, nebolela a než jsem s ní stihla zajít k doktorovi, tak zmizela. Někde jsem četla, že to může být vinou nějaké prodělané choroby, ale víc by ti řekl doktor. Já být tebou počkám pár dní, jestli se bude zmenšovat, nebude to nic vážného..

oli26
17. dub 2012

@petulka25 jestli je tvrda tak to je takovej vyrustek, deti to maji hodne a vlastne uz jim to zustane naporad 😉

llluckaaa
17. dub 2012

Já myslím, že to bude zvětšená uzlina. Kámoška zrovna o víkendu vyprávěla, že má něco takového na tváři 😉 Nezvětšuje se při nemoci?

rennca
17. dub 2012

tyto bouličky se udělají za ouškama když má dítě rýmu nebo je prostě nastydlé.bych to sledovala a když by to nemizelo nebo zvětšovala tak bych se poradila s doktorkou.

petulka25
autor
17. dub 2012

@levandule_vanilkova je tvrdá a nebolí...asi fakt počkám a uvidím,minulý týden byla nachlazená tak to třeba souvisí,dík a pěkný den

babka
17. dub 2012

@petulka25 jestli je to dole za ouškem, jakoby za lalůčkem, tak to bude zvětšená uzlina. Já na ně docela trpím od jedné nemoci, stačí třeba nachlazení a za jedním uchem ji mám hned zvětšenou ☹

petulka25
autor
17. dub 2012

@oli26 napořád??? no jsou horší věci
@llluckaaa
@rennca jjj minulý týden byla nachlazená

oli26
17. dub 2012

@petulka25 to jsou boulicky do 5mm malinkate, muzou to byt i trvale zvetsene uzlinky, takovych boulicek je spousta, nektere uzliny se po zanetu uz nezmensi 😉

kremrolka01
17. dub 2012

@petulka25 to bude uzlina, synovi se zvětšila při nemoci asi kolem roku a má ji tam dodnes a jsou mu tři, taky je to taková tvrdá boulička za uchem, ještě má jednu na krku od nachlazení, která taky ještě úplně nevymizela, doktor říkal, že u dětí je to běžný, mamka říkala, že i já byla samá uzlina jako malá

berenika39
17. dub 2012

@petulka25 kolik je malé? petr tohle měl ve dvou a kousek - mudr se mě jenom zeptal, jestli nemá ve vlasech takovou tu seboreu - dělá se to i větším dětem, takové ty šupinky - a měl to nahoře ve vlasech. je to prý onemocnění kůže, které se projeví třeba tou zvětšenou uzlinou. petr měl taky za uchem, tvrdou, docela velkou - tak 2cm. jakmile jsme vyléčili ty šupinky, zmizela.

petulka25
autor
17. dub 2012

@berenika39 joooooo má strašné šupiny ve vlasech-pořád se škrábe,ale pořád!!!!!!okolí čela a dole v týle něco i na temeni!!!jinak bude mít 4!!musím na kožní?

berenika39
17. dub 2012

@petulka25 asi stačí pediatr, koukne na to, jestli je to ono, dá vám na to něco - my měli šampon na recept, postupně se to ztratilo, vyčesalo a pak už to nikdy neměl.
kuk:
http://pediatrie.webnode.cz/onemocneni-kuze/seb...

ale bacha, netvrdím, že je ta boulička od toho, ale jen že to být může. určitě bych zašla k mudr🙂. držím palce, at je to brzo pryč. všechno🙂

pumuckl
2. kvě 2012

Ahoj, nedočítám kdo co radil, ale my trpíme na uzliny. ☹ Už jsme s tím byli jednou v nemocnici, protože se prckovi výrazně zvětšila a na pohotovosti, kam jsme se se strachem vydali (to jsme ještě nevěděli, že trpíme na uzliny) nám řekli, že by se v ní mohl udělat hnis ten prasknout a že na hlavičce je to dost nebezpečný, tak si nás rovnou nechali v dětské nemocnici (21měs.). Malej dostal 3x denně ATB nitrožilně a po 6ti dnech nás pustili s tabletkovýma ATB domů. Naše pediatrička nám potom řekla, že na to asi bude trpět a budou se mu uzlinky zvětšovat i při např. nachlazení, jako důsledek "zánětu" v těle. Po této nemocniční zkušenosti radím zajít k pediatrovi, ať prcka prohlídne, nasadí léčbu. Ten týden v nemocnici nestál za nic. A to nemluvím o tom, že jsme měli to štěstí, že jsem měla i svou postel, dvě noci pokoj sami pro sebe a následný spolupacient měl jen 9měsíců a slušnou maminku, takže jsem si moc neměla na co stěžovat. Navíc jsme spadali do kategorie děti do 2let, tak měla prcek dětskou stravu, od 2 let už dávali dospěláckou. Zažila jsem těhotnou tam maminku nocující na křesle, aby tam 2,5 letýho klučinu nemusela nechat samotnýho. 😖

maruska58
2. led 2014

Náš syn měl cca 2 měsíce bouličku velikosti hrášku za uchem, které pediatři nepřikládali téměř žádný význam. V 10ti měsících mu byla diagnostikována leukemie, u níž lékaři konstatovali, že boulička s touto diagnózou souvisela. Náš chlapeček dostal v sobotu vysoké horečky, které neměli tradiční křivku jako chřipka nebo angína. Horečku bylo možné srazit pouze podání léků. V době kdy se objevila horečka měl syn jakoby drobné krvavé čárečky pod očima. Myslela jsem si, že se asi poškrábal prstíky. V úterý se mu na pravé části břicha objevily jakoby pod kůží krvavé tečky velikosti špendlíkové hlavičky – později diagnostikované jako petechie, které s leukemií souvisí. Pediatr jim nepřikládal valný význam. CRP ukázalo na virózu. Ve čtvrtek měl synek tvrdé téměř celé břicho, což v nemocnici diagnostikovali jako zvětšenou slezinu. Krátce na to mu byla diagnostikována leukemie. Proto bych navrhovala, abyste si vyžádali krevní testy, pokud se Vašemu děťátku objeví některý z výše uvedených příznaků.

barbs05
27. bře 2014

@maruska58 je mi strasne moc lito, ze jsem se procitanim rad dostala az na tento vzkaz. ja moc doufam, ze chlapecek bude v poradku a smekam pred tim, ze jste mela jeste tu silu psat nam ostatnim. za tuto radu moc dekuji a drzime vam vsechny palce na svete....

s_lucie
30. kvě 2016

Ahojte dámy 🙂,v nedeěli jsem si taky našla takovou tvrdou bouličku za uchem a jsem z toho nervozni.Ale mám zánět v zubu a hodně to bolí tak mě napadlo jetsli to nemůže být od toho.Nebo teda spíš doufám že je to od toho :(

aaromana
12. lis 2016

Maminky,take jsem našla boulicku a to zhruba před 4mesici.Male bylo 11mesicu,okamzite v pondeli jsem jela k dr.A ta řekla že to je uzlinka že zmyzi,ale ona do dneska nezmyzela,pri každé prohlídce kontroluje a já taky kontrolují jestli se nezvětšuje.Mala nebyla ani nemocna ani nachlazena naštěstí celých 14mesicu. A tak Nevím z čeho se udělala a nevím jestli to nemůže být k rustu zoubků vylezl nám jeden nedávno a ted druhy ale žádné teploty nemá a ani protivná není,tak nevím.Asi poprosim o odebrání krve a nějaký ultrazvuk.Co myslíte?

g0ld
1. led 2017

Ahoj holky,
dnes jsem našla našemu malému (3mesice) 3 boulicky za ušima,jsou velké asi o velikosti hrašku a nejspíše nebolestivé.Vsichni tady mluvíte o jedné ale já našla 3 hned za sebou.Mate někdo nějakou podobnou zkušenost?

evaamy
1. led 2017

nevím co to je, ale já to mám už aspon 20 let, nebolí to ani se to nezvětšuje. mám to za uchem.

hojda
1. led 2017

Uzlinka, mají to často, prý to nic není říkala naše dr.